|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Jagode
18.5.2007 17:57:55   
*lenc@*
ČAU!
Zeeeeeeeeeelo mi pašejo jagode in sem jih pojedla vsak dan košarco. Zdaj pa neki slišim, da niso dobre zaradi alergije ... Zanima me, kaj ve veste o tem in še če veste, katerega drugega sadja ni priporočljivo jesti. Pravijo, da tudi kiwi, in tudi tega sem pojedla čez zimo zelo veliko, ker ga obožujem!

Hvala in lep pozdrav!

< Sporočilo je popravil Teni RR -- 28.5.2007 10:30:54 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: JAGODE
18.5.2007 19:03:18   
2 Sraki
V nosečnosti s sadjem nobene vrste ni dobro pretiravat. To je vse kar jaz vem. Jaz sem jih v začetku nosečnosti dvakrat pojedla očitno preveč in ko sem zadnič pojedla samo jagodni jogurt je tamalček dobil ful alergijo (aja pa dojim).

(odgovor članu *lenc@*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: JAGODE
18.5.2007 19:27:03   
BAMBINA_
Vem samo, da so se nekatere nosečke že okužile s toksoplazmo zaradi uživanja jagod. 

(odgovor članu *lenc@*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: JAGODE
18.5.2007 19:35:35   
IWONA
Jagode je treba tako kot vse drugo sadje dobro oprati.da bi pa res ženske vedele s katerimi stvarmi so se okužile,pa ne verjamem,je malce za lase privlečeno.V prvi nosečnosti sme jih vsak dan pojedla po 2 kg,sedaj je tudi tako,mi paše in jem in ne ne more bit nič narobe zaradi  jagod

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: JAGODE
18.5.2007 20:51:32   
NRMM
Jaz sem prvo nosečnost preživela večinoma na sadju,po vsem ostalem mi je bilo slabo,sadje mi je pa res pasalo.user posted image

In moja mala nima nobene alergije na nobeno sadje,celo sadje neznansko obožuje,tako,da mislim,da vse ne drži.

V drugi nosečnosti pa imam tudi zelo rada sadje ampak mi sedaj proti koncu nekak ne odgovarja user posted image .Če se mi ga zahoče se ga seveda najem (predvsem jagode,češnje)in potem malo trpim zaradi napenjanja user posted image .

_____________________________

Moji dve nagajivki :-):

Maruša 24.12.2005
Maša 26.6.2007


(odgovor članu IWONA)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: JAGODE
18.5.2007 21:30:56   
bskrle
Bolj so "nevarne" kakšne češnje, te lahko spodaj začne tako zvijati,da pristaneš v bolnici, sploh če si na koncu nosečnosti. Seveda v ogromnih količinah!

(odgovor članu NRMM)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: JAGODE
18.5.2007 22:06:23   
eya
S toksoplazmozo se lahko okužiš, če so jagode ali druga zelenjava slabo oprane in imate kake muce na vrtu (so prenašalke). Fino jih operi, pa bo vse ok. Kake alergije pri malemu v trebuščku pa res ne morejo povzročit.

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: JAGODE
19.5.2007 3:38:21   
mpotocn
Jagode ornk oprat in potem se jih najest, ker potem, ko bomo dojile, jih bomo lahko le gledale!!!!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: JAGODE
19.5.2007 9:00:32   
FLASK_A
Tako je! Najej se jih, ker ko boš dojila, si jih boš lahko samo narisala pred očmiuser posted image user posted image user posted image user posted image  Alergije? Ja, to lahko dobi tvoj mali/a, ko se doji, če ti takrat ješ jagode... Zdaj pa kar veselo po zabojček jagod in si jih privoščiuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Si doma? Doma si. http://www.facebook.com/doma.si.vesna

(odgovor članu mpotocn)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: JAGODE
19.5.2007 11:15:02   
lutka
jaz sem pri obeh nosečnostih pojedla jagod na kg user posted image  mi jih je mama še v bolnico "švercala" user posted image user posted image . Najbolj dobre so bila pa s sladkorjemuser posted image .

Pa smo vsi vredu, nihče ni imel nobene alegrije. Tako da kar veselo njami, njami user posted image user posted image user posted image



lp

_____________________________

Kdor hoče najde pot. Kdor noče najde izgovor

(odgovor članu FLASK_A)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: JAGODE
19.5.2007 18:24:52   
*lenc@*
Čau, vam moram kar odpisat in se vam zahvalit za veliko odgovorov glede uživanja jagod!!!!
Zelo sem vesela in jih bom jedla naprej. Tud men se je zdel, če bi ble tako hudo škodljive, bi pisalo vsaj v nasvetih v materinski knjižici.
Zdaj pa user posted image na jagode. Full mi pašejo, res.

Uživajte in pazite nase!

(odgovor članu lutka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: JAGODE
20.5.2007 21:10:32   
Jelenche
Se še jaz pridružim tej temi

ker smo ravno v materinski govorili o jagodah,.. vam lahko prenesem kaj so nam povedali. Jagode so v nosečnosti dovoljene (seveda dobro oprane .. kot pač vso drugo sadje)
Tudi v času dojenja so dovoljene seveda v zmernih količinah.
To nam je povedala babca al sestra ki predava in potem še pediatrinja. Pediatrinja je rekla da ne vidi razloga zakaj bi se jim izogibale v času dojenja. Ni pa potrebno pojesti 1/2kg!
No upam da bo držalo tudi pri meni user posted image  ker mam jagode res rada.

pa LP

_____________________________

Morja ne moreš prečkati, če le zreš v vodo

R. Tagore

(odgovor članu *lenc@*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: JAGODE
24.5.2007 8:52:05   
majrim
se strinjam jelenche....ampak ne razumem,zakaj zdaj delajo iz nosečnosti tako paniko...saj vsako izobilje in pretiravanje škodi...to,da moraš zelenjavo dobro oprat pa itak velja tudi v vsakdanjem življenju....meni osebno marsikatera pretirava...kaj pa včasih??10 let nazaj?..ko so delali samo 1-2 ultrzvoka in kaj vem,kaj še vse??...ali pa zdaj damo ljudje premalo na naše zdravje in šele,ko smo noseče ali zbolimo začnemo delati paniko?!...je pač tako,da bi se VEDNO morali imeti radi...
lep dan in uživajte trenutke življenja!!!user posted image

_____________________________

28.6.2007 se je rodila NAJINA NEŽA

Ko imam čas napišem kaj na MOJ BLOG


(odgovor članu Jelenche)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: JAGODE
24.5.2007 13:08:57   
N _ B
Meni so v prvi nosečnosti jagode ful pasale. Jih nisem mogla dočakat, da so jih začeli prodajat. V povprečju sem jih pojedla sigurno več kot pol kile na dan.....in rezultat: malčica je nora na jagode in vse kar je povezano z okusom po njih. Alergij nima nobenih.

(odgovor članu *lenc@*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   [Brisano sporočilo]
24.5.2007 13:18:58   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu majrim)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: JAGODE
24.5.2007 13:41:31   
Ajvy
Če ti pašejo kar jej, itak da te bo otroček opozoril, če boš pretiravala...  mene je še vedno- ponavadi  mi pripravi ubijalsko noč

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: JAGODE
26.5.2007 13:46:57   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Nalin RR

IZVIRNO SPOROČILO: majrim

kaj pa včasih??10 let nazaj?..ko so delali samo 1-2 ultrzvoka


Tako je danes, včasih jih sploh niso



deset let nazaj sem imela UZ vsaj 8x.... (res da pri privatnem G).

Naše mame pa niso mele UZ ker ni obstajal.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: JAGODE
27.5.2007 9:38:23   
urskas
Jaz še nikol nisem sllišala, da med nosečnostjo ne smeš jesti jagod in kivijev...Uživaj v sadju dokles si nosečkauser posted image !

ob dojenju pa je le treba biti previden s pretiravanjem!



< Sporočilo je popravil urskas -- 27.5.2007 9:39:46 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: JAGODE
28.5.2007 14:50:12   
Anonimen
Jaz pojem zadnje čase tudi veliko jagod, če jih ni doma v vrtu si jih grem kupit v trgovino.
Pravijo da če ti kaj pridiši da poješ to ne škodi otroku.
.

(odgovor članu urskas)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





VIDEO: Dojenček spi v plodovnem ovoju
Neverjeten video posnetek otroka, rojenega v amniotski vrečki, medtem ko ga zdravniki zbudijo, še preden se rodi.
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?