|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kaj naredit ko otroka opeče sonce?
10.6.2007 10:02:26   
Anonimen
No naš je bil včerej cel dan na soncu...danes je malce vroč...samo vročine nima...rdeč je ker ga je sonce prjel pa nč se mu ne da...res ga je zbudu hrup...mogoče je to...

< Sporočilo je popravil bonnie_ -- 10.6.2007 10:13:46 >
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kaj naredit ko te opeče sonce?otroka
10.6.2007 10:08:53   
Blacky30
Po opečenih delih telesa ga premaži z navadnim jogurtom, to dobro dene, da se koža ohladi. Sicer pa ga konkretno namaži s kremo faktor 30, da ga ne bo še dodatno zapeklo, pa seveda kapo mora imet gor, sicer lahko dobi sončarico. Znak tega je vrtoglavica, omotičnost, glavobol, moti te svetloba, mrzlica,.... Najbolj pametno pa je, da se zadržujete notri od 11. do 16. ure, ker je sonce izredno nevarno.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kaj naredit ko te opeče sonce?otroka
10.6.2007 10:13:22   
petra81
No, je že Blacky vse napisala!!!

(odgovor članu Blacky30)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kaj naredit ko te opeče sonce?otroka
10.6.2007 10:15:32   
Anonimen
mazala sem ga že ...kapo pa nevem kak naj ga naučim met...sploh jo noče met na glavi...kr dol jo da...ne glede na trakce in podobno...

(odgovor članu petra81)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kaj naredit ko te opeče sonce?otroka
10.6.2007 10:52:27   
Putka
user posted image user posted image
Oprosti, ampak vsakič popizdim, ko vidim/berem opečene otroke. Kaj jih nič ne čuvate??
Popizdim pa zato, ker imam sama ogromno sončnih peg po celem telesu, ki se lahko kdaj v kaj bolj nevarnega razvijejo. Dobila pa sem jih v otroštvu, ko me niso pred soncem pazili. Edino v zagovor, da pred 30-imi leti ni bilo toliko znanega o nevarnosti sončnih žarkov.

Pri opeklinah ful pomaga tudi gel aloe vere, ga kar n debelo gor namaži.

Otroka pa že od malega navadi, da se je treba pred soncem zaščitit. Če noče klobučka imeti na glavi, ga pa s sonca umakni. Logično, ane? Saj je še čisto mali, pa že zdaj njegova volja premaga staršeuser posted image

Še enkrat ti na dušo polagam, čuvaj svojega otročka. Saj v sobo z rentgenom ga tudi ne bi pustila? Otroke stran od sonca med 10-16!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kaj naredit ko te opeče sonce?otroka
10.6.2007 13:33:41   
Blacky30
No, glede pokrival pa ti žal ne morem svetovati, ker naš nosi vse brez težav. Če mu nič ne dam na glavo, ker ni potrebe, pride sam do mene in reče: Mama, meni piha, daj papo!user posted image user posted image user posted image
Tak, da mi teh težav nimamo, pa naj bo šilt kapa, klobuk ali trak.

(odgovor članu Putka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kaj naredit ko te opeče sonce?otroka
10.6.2007 14:21:55   
Maxica
Se strinjam s Putko. Sploh včeraj je bilo totalno nevarno sonce. Mi smo šli samo na kratek sprehod ob pol enajstih, pa so se meni kar oči začele solziti, ta starejši sin je pa ves pikast postal. Kaj šele, da bi bili cel dan na soncu, brez pokrival??? Ne se hecat, res ne, ker sonce sploh ni (več) tako nedolžno. Če noče imeti čepice, ga pa vsaj v senci imej.
Sicer imamo mi tudi aloa gel za take in podobne opekline v domači lekarni.

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu Blacky30)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kaj naredit ko te opeče sonce?otroka
10.6.2007 15:47:48   
usa
Tudi mojega 6 letnika je lani na morju malo opeklouser posted image ,ampak k sreči ni bilo tako hudo.Ko je zajamral,da ga peče sem ga namazala z riboderminom pa je bilo po nekaj minutah že dobro.Tako,da jaz ti priporočam ribodermin(ribje mazilo).

_____________________________

ČE ŽELIMO POSTATI VELIKI,
MORAMO BITI SKROMNI.


(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kaj naredit ko te opeče sonce?otroka
10.6.2007 15:51:37   
Jessy
Jaz imam doma za hlajenje: ribodermin, ognjičevo kremo (Just), Bepanthol in Fenistil gel. Po moje tudi Bepanten krema ne bi bila napačna.

< Sporočilo je popravil Jessy -- 10.6.2007 15:52:48 >


_____________________________

http://www.mojalbum.com/taia/moje-torte

(odgovor članu usa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kaj naredit ko te opeče sonce?otroka
10.6.2007 16:29:05   
BLAŽIKA
Mi imamo gel aloa vera in je res super. Ob takšni vročini in soncu pa mi na kraj pameti ne pride, da nebi imeli kape pa makar ji morem jo na glavo zalepit. Če se more se more in tukaj ni pardona. Je bilo na začetku tudi nekaj hude krvi in sem kupila klobučke za zavezat pa je ni dobila dol, se je nekaj časa drla kot zmešana in potem je videla da ni rešitve, tako da jo ima sedaj brez problema. Jo pa tudi ko je sonce preden grema ven vedno namažem z kremo za sončenje.

_____________________________

Moja punčka je moja največja sreča.

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kaj naredit ko te opeče sonce?otroka
10.6.2007 16:30:07   
Anonimen
sej vidm da sm sam paniko zagnala...sam mal rdeč je v lička..

(odgovor članu Jessy)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kaj naredit ko te opeče sonce?otroka
10.6.2007 22:05:29   
lelaval
Otroka lahko sonce hitro opeče, če se kopa, pa četudi je namazan z zaščitno kremo in mamica poskbi, da ga vedno znova maže. In zato ne tako hito popljuvat, da ni odgovorna.
Jaz imam za po sončenju gel z aloo vero. Ga hranim v hladilniku, da je boljši občutek, ko se namažemo. Je res super zadeva.   

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...
Zakaj starši poljubljajo svoje otroke na u...
Odgovornost staršev je, da otroku pokažejo pomembnost poljuba. Poljub je dejanje, s katerim pokažemo, da nekoga ljubimo,...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?