|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Nemorem verjet da so nekateri starši taki.
29.5.2007 22:29:44   
lin
Pozdravljeni.
Danes popoldne smo šli z možem in tamalo v nakupovalni center Spar v Kopru po špežo.
In kot zmeraj, smo se tudi tokrat morali ustaviti v igralnici.
Noter je bilo par otrok,starši pa  smo stali odzunaj za ograjico.
Na igrišču je hiška in v hiški je bila ena punčka.Ko je moja Lin hotela not v hiško  je ta punčka ni pustila in jo je malo  močneje porinila in Lin se je vsa užaljena začela ful jokat,čeprav ni bilo tako hudo(celo me je presenetil njen jok ker se ponavadi sama postavi zase in vrne ali pa se kako drugače zmeni).
In ker ni nehala jokati sem stopila do nje in sem ji rekla da ni nič hudega in če je že tako močno užaljena in če jo tako močno boli naj ji vrne oz. naj se same zmenijo, da ne rabi klicat mamice ker dostikrat tudi sama rada prva udari in jih pol upravičeno dobi tudi nazaj.
Medtem ko jaz moji Lin to lepo razlagam ,(Lin še zmeraj neki sika jaz pa ji pravim da sploh ni hudo in naj se lepo igrajo vsi skupi)pridrvi mamica od te punčke in  tako močno stresa svojo tamalo  in močno prime za rokico da se mi je revica zasmilila.Pol se je začela dret na njo, da reče Lin oprosti ,pa sem rekla da ni treba da je že uredu da se bosta že same zmenle,saj so otroci,ona pa je vedno močneje tresla svojo punčko in se drla nanjo pol pa jo kot vrečo potegnila za eno roko v zrak in jo dobesedno izvlekla iz igrišča,punčka pa je bila boga samo tiho.
Bila je stara pomoje okoli 2-2,5.
Pa sem rekla gospej da ni bilo potrebno, pa me je samo debelo pogledala in šla.
Vsi starši smo se samo pogledali in ni bilko potrebno da bi si kaj rekli,ker smo vsi isto mislili.
Pa sploh ni bila punčka nek divjak,je bila bol mirna niti ni dosti govorila.
Tako mi je bilo hudo za  punčko da mi je žal da smo šli danes po špežo.
Nevem mogoče sem čudna ampak reakcija te mame me je prav pretresla.Nevem, da bi bil otrok nek hiperaktiven,težaven da bi se drl, trmaru, odgovarjal bi mogoče še razumela mamo da so ji popustili živci tako pa nevem.....
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Nemorem verjet da so nekateri starši taki.
29.5.2007 22:35:41   
Anonimen
Nemorem verjet da so nekateri starši taki.


Jaz tudi ne.

(odgovor članu lin)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Nemorem verjet da so nekateri starši taki.
29.5.2007 23:24:49   
Dream
Žal tudi jaz ne, ampak to se dogaja. Včasih celo dobim občutek, da so ti otroci, nič krivi, nič dolžni, celo malo nezaželjeni... Bognedaj, da je to res!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Nemorem verjet da so nekateri starši taki.
29.5.2007 23:44:56   
viv_
Meni se pa zdi, da so včasih tele raznorazne zgodbe mal preveč holivudsko napihnjene... Pa tisto, kaj vse se vidi po igriščih, pa v vrtcih, pa ne vem kje še vse...



_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu Dream)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Nemorem verjet da so nekateri starši taki.
30.5.2007 6:19:10   
lenika
IZVIRNO SPOROČILO: viv

Meni se pa zdi, da so včasih tele raznorazne zgodbe mal preveč holivudsko napihnjene... Pa tisto, kaj vse se vidi po igriščih, pa v vrtcih, pa ne vem kje še vse...



Se podpišem.

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Nemorem verjet da so nekateri starši taki.
30.5.2007 6:48:37   
Barbs
IZVIRNO SPOROČILO: viv

Meni se pa zdi, da so včasih tele raznorazne zgodbe mal preveč holivudsko napihnjene... Pa tisto, kaj vse se vidi po igriščih, pa v vrtcih, pa ne vem kje še vse...




Ja. Res je.
Ne govorim, da zagovarjam te metode, vendar se včasih tudi jaz zaderem na otroke in koga odvlečem kam - ko sem utrujena , imam slab dan, ko je ful soparno, ko se ne nehajo dret in obmetavat z razoraznimi zadevami, ko že četrtič poslušam "udara u glavu ko šampanjac" z računalnika od tavelike, ki jo meče puberteta , ko  Aleks že sedmič vrže skledo pod mizo in me gleda "češ a vidiš" , ko se ta srednja iz kopalnice dere "mamiii, mamiiiii, mamiiiii" jaz pa imam službeni telefonski razgovor, ko...skratka. user posted image
Je***a,  I*m just a human, born to make mistakesuser posted image

p.s.
Bog ve, kaj je bilo s tisto mamico tam. Morda je živčno razrvana, potrebna pomoči, morda je imela samo slab trenutek, morda pa nima koga, s katerim bi šla po "špežo", morda jo je pred tem, preden je prišla na igrišče, mož doma pretepel, morda je bila pa v strahu, kaj bo, ko pride domov, morda pa...saj ne vemo. Morda je bila pa samo zelo zelo utrujena od...bog ve česa. Jaz ne bi nikogar obsojala tako na hitro.
In še nikoli nisem slišala, da bi starši, ki (halo, kake izjave) ne marajo svojih otrok in so ubogi otroci zanemarjeni in celo nezaželeni ( kot je ena napisala) vodile svoje otroke na otroško igrišče. Ponavadi so taki otroci po cele dneve doma v kakem kotu, prepuščeni sami sebi oz. če so res "nezaželeni"  se jim drugače godi.

Ne razumem namena te teme. Morda pa je bilo pričakovano, da bomo zdaj 47 strani pisale o tem, kako smo me popolne, TISTA mama tam z obale pa je res podn od podna.user posted image



_____________________________

Vsako noč nekdo misli name, preden zaspi:)

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Nemorem verjet da so nekateri starši taki.
30.5.2007 6:56:32   
Barbs
IZVIRNO SPOROČILO: lin
naj ji vrne


Evo (pa nisem nesramna) .... kakših metod reševanja problemov pa potem ti učiš tvojo deklico? Če bi ji mala vrnila, tako kot si ji svetovala, mar to ni fizično nasilje?user posted image Mogoče bi ji pa to postala navada in bi potem tudi, ko bi imela svoje otroke, probleme reševala tako?

Samo na glas razmišljam....user posted image



_____________________________

Vsako noč nekdo misli name, preden zaspi:)

(odgovor članu lin)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Nemorem verjet da so nekateri starši taki.
30.5.2007 7:13:59   
honey
o.k., vse lepo in prav, mogoče je imela tista mamica res slab dan, slab trenutek, karkoli, samo da se tako grdo znese nad otrokom, ki ni praktično naredil nič hudegauser posted image  Ne vem, tudi jaz imam včasih slab dan, sem tečna, imam tono skrbi, ampak nad otrokom se še vedno ne znesem brez kakšnega vzroka.

(odgovor članu Barbs)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Nemorem verjet da so nekateri starši taki.
30.5.2007 7:23:59   
Anonimen
Kot je napisala Barbs, ne obsojajmo mame... Nevemo, zakaj je ravnala tako, nevemo v bistvu nič! Otroci, ki so nezaželjeni... Ne dobijo veselja, da bi jih mamica peljala kam ven, tako, da to ni to... V glavnem, mati ni storila prav, ampak obsojam je ne, ker ne vem njene zgodbe življenja..

(odgovor članu honey)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Nemorem verjet da so nekateri starši taki.
30.5.2007 7:41:01   
Nika v službi
Se podpišem pod oba posta od Babs. BZ....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Nemorem verjet da so nekateri starši taki.
30.5.2007 7:42:36   
livia
Jaz bom rekla samo to.... vsak ima svoj način vzgoje.
Stojim za načelom "Brigaj se zase".

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Nemorem verjet da so nekateri starši taki.
30.5.2007 7:45:55   
2ursae
se strinjam s tistimi, ki pravijo, da ne glede na to, kako user posted image  dan imaš, se nad otrokom ne moreš na ta način znest, še posebej, če ti ne da povoda. OK, ne rečem, da kdaj mal zavpiješ, naj da mir, ampak razno stresanje in grobo vlečenje za rokico je pa res neprimerno.

pa to, da nezaželenih otrok ne peljejo na dvorišče je pa mal "long shot" user posted image . ravno tam se malček najbolj zabava, mama pa lahko brezbrižno pije svoj kofe. Zihr je takrat veliko lažje z njim, kot pa doma, ko najbrž sitnari, ko se nihče ne ukvarja z njim. 

_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"


(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Nemorem verjet da so nekateri starši taki.
30.5.2007 7:49:35   
anajmad
Men je to tudi čist mim. Res je,da ti včasih živci popustijo,sam v takšnih primerih je bolje,da ostaneš miren in 2x zadihaš v miru(to mi govori starejša hči) in greš dalje. Jst sem včeraj(zgleda,da je bila ena luna),ko je ena mami zbrcala dveletnega fantiča. A nono in nona sta stala zraven. Razumem,da je tamali trmoglavil,samo da ga zbrca??????????Prav grdo je izgledalo,ko se je ona vsa histerična drla:"ne greš več z mano ven". Ej,halo???????

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Nemorem verjet da so nekateri starši taki.
30.5.2007 7:51:48   
srki
Se strinjam z viv, ampak ta mamica bi lahko malo manj burno odreagirala. Vsaj tako grobo je ne bi vlekla in je stresala.

Ko se je naš v neki štacuni naprl za neko stvar, ne vem več kaj, mu je pač nisem hotela kupiti iz določenih razlogov. Toliko časa je utrujal, pa mu moja razlaga in vztrajanje ni bilo všeš in je začel delat sceno (jokat na vse pretega, kot da mu ne vem kaj fali), jaz pa mrtvo hladna čakam na blagajni, on pa me cuka, joka, se dere. Ne vem, kako mi je uspelo ohranit mirne živce, ampak samo stala sem in se smehljala. Neka mamica pa me je prav zaprepadeno gledala. Ne vem, očitno bi ona popustila in mu kupila. Sprašujem se, kaj si je mislila. Verjtno to, da sem totalo nora mamica, da pustim otroka da se tako dere oz. da sem kruta, ker mu nisem stvari kupila. Pa mogoče je ona tudi komu govorila, da sem malo čudna in groba, pa pač nisem bila.

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   [Brisano sporočilo]
30.5.2007 8:06:41   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu lin)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Nemorem verjet da so nekateri starši taki.
30.5.2007 8:43:59   
Tia27
Meni se pa zdi čudno, da si se ti vmešala,če se otroci sami zmenijo,kot si sama napisala, bi jiva pustila, da se same zmenita,ne da si posredovala,potem ni čudno da je bila reakcija mamice pričakovana, preveč "zaščitniške" mamice meni tudi ne sedejo, ne zagovarjam pa nasilja, zagotovo ne.Naša Tia sama "uštima" zadevo, pa naj bo to fantek ali punčka, si zna izborit položaj ali igračo in jo nič ne oviram, razen,če bi koga hotela udarit.kar se pa do zdaj še na srečo ni zgodilo.Pustite vendar otroke da se igrajo in učijo, predlagam le obvarovanje in opazovanje,ne pa poseganje v otrokovo igro.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Nemorem verjet da so nekateri starši taki.
30.5.2007 9:32:20   
srki
Ja, Tia, saj imaš po svoje prav, ampak ta punčka je udarila njeno punčko, ki je potme neutolažljivo jokala. Verjetno bi tudi jaz prišla zraven in jo potolažila ali ji skušala razložiti, da le ni vse tako hudo.

(odgovor članu Tia27)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Nemorem verjet da so nekateri starši taki.
30.5.2007 10:14:31   
Miška76
IZVIRNO SPOROČILO: lenika

IZVIRNO SPOROČILO: viv

Meni se pa zdi, da so včasih tele raznorazne zgodbe mal preveč holivudsko napihnjene... Pa tisto, kaj vse se vidi po igriščih, pa v vrtcih, pa ne vem kje še vse...



Se podpišem.



Ja, tudi jaz se podpišem .

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Nemorem verjet da so nekateri starši taki.
30.5.2007 10:26:10   
eva1
ja tole me spominja na enega atija in otroka (starega nekej 3 leta)-bili smo v ZD v čakalnici! Otrok očitno ni bil ne vem kako bolan, ker je skakal okoli, nič ubogal, metal liste po tleh, se dru...skratka grozno...in ati, prvič sem ostala brez besed...najprej ga je peljal v en hodnik(obistvu izhod in je bol temno) in samo slišali smoi da jih je mali dobil ene 5x ful po riti pa jok...pa so prišli nazaj v čakalnico je mali spet razgrajal, pa ga ja je prjel za ušesa in ga kar po luftu odvlekel za ušesa ven(ampak dobesedno)-jaz sem bila čist zgrožena-kaj tašnega še nisem videla! In spet je negajal, pa ga je potem kr tam pred vsemi napokal po nagi riti, men se je srce paralo, sploh nisem vedela kaj naj naredim...ampak mali ni bil nič boljši...nazadnje pa je rekel, boš ti že videl ko pridemo domovuser posted image -halo pa sej ga je tam v pol ure že tako zmlatil, da je blo grozno,kaj bo šele doma...in kako za hudiča ne znajo otroka drugače obvladat kot s tepežem, ki očitno da nič ne pomaga..grozno-jest sem bla zgrožena...kaj je tem čudnim ljudem, zakaj imajo potem otrokeuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Miška76)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Nemorem verjet da so nekateri starši taki.
30.5.2007 10:29:49   
eva1
Ja pa tole ni čist nič napihjeno-čist dobesedno takole je bilo-pa če vrjamete al pa ne

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Nemorem verjet da so nekateri starši taki.
30.5.2007 12:06:08   
lin
Najprej naj napišem, da to kar sem napisala ni čisto nič holivudsko napihnjeno, ampak je bilo točno tako kot sem napisala.
Moj namen ni bil, da bi to mamo obsojala(ker nevem kdo je in kakšne probleme ima) in kot je ena od vas napisala da bi s tem hvalile druge kako smo pa me super ,ampak me je enostavno pretreslo.
Nerečem, tudi jaz kdaj pa kdaj skregam Lin in tudi po riti dobi če si zasluži, nikoli se pa nisem tako fizično spravla na svojega otroka pa mam tudi jaz slabe dneve in sem živčna, bodisi zaradi službe ali drugih osebnih problemov.
Tudi s tem se strinjam, da ima vsak svoj način vzgoje, in zato tudi nikoli nobenemu ne pametujem kako je treba otroka vzgajat,ampak to kar sem včeraj vidla me je res tako bolelo, ker se je odrasla oseba fizično spravla na tako drobno bitje.
Da bi se nanjo zdrla in jo normalno odvlekla stran me nebi motlo, ker tudi jaz svojo Lin kdaj ko kaj ušpiči odvečem stran ampak ne na tak način.
Ena mi je napisala da jaz svojega otroka učim narobe ko ji rečem da naj ji vrne.
Jaz svoji Lin govorim, da naj se sama zmeni (kar tudi ponavadi naredi)in da nikoli netepe otrok ker jih to boli tako kot boli njo če jo kdo udari.
Rečem ji pa tudi da če jo res tako zelo zelo boli naj jim vrne in naj me ne kliče in mislim da v tem ni nič slabega.
Tudi ko je začela hoditi v vrtec jo je en fantek v skupini velikokrat tepel(ne samo njo, tudi ostale) in velikokrat je jokala dokler ji nisem rekla da ga nesme prva udarit,če pa jo udari naj mu vrne.
Ko jo je naslednjič udaril, mu je vrnila in od takrat jo je pustil na miru in sta se šele takrat začela igrati skupaj.
Pa še neki, do svojega otroka sem včeraj stopila, ker je tako jokala kot da jo pol manjka(kar ni bilo res,in je bila to bolj užaljenost kot kaj drugega) in sem jo potolažila.
Še enkrat namen teme je bil samo ta, da me je prizadelo to, da jo je tako močno stresla in prijela, ne pa toliko način kako jo je skregala ker vsak ima svoj način in to me nemoti.
Zdaj pa bi prosim temo zaključila, če želijo moderatorji lahko temo tudi zbrišejo.
Žal mi je da sem sploh kaj napisala.
Lep dan vsem skupaj.

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Nemorem verjet da so nekateri starši taki.
30.5.2007 12:16:08   
lin
Srki.
Prav si naredila, da otroku nisi kupila kar se mu je tisti trenutek sprdnlo.Res da je težko poslušat uno sitnarjenje, ampak če popustiš si pol pečen.

(odgovor članu lin)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Nemorem verjet da so nekateri starši taki.
30.5.2007 12:19:43   
lin
Tia 27.
Se strinjam s tabo, in tudi ponavadi se neumešavam, raje se obrem stran, da se sama zmeni ,samo včeraj tako pač ni šlo,ker se je moja tamala tako zelo zelo užalila da se je na sredi igrišča drla ko sraka da se jo je slišalo po celem sparu.
Zato se tudi stopila zraven, da jo potolažim in ji povem da ni tako hudo in naj se lepo igrajo vsi skupi.

(odgovor članu lin)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Nemorem verjet da so nekateri starši taki.
30.5.2007 14:51:00   
srki
IZVIRNO SPOROČILO: lin

Srki.
Prav si naredila, da otroku nisi kupila kar se mu je tisti trenutek sprdnlo.Res da je težko poslušat uno sitnarjenje, ampak če popustiš si pol pečen.



Ja, mučno mi je bilo, malo se mi je smilil, mučno pa tudi zato, ker je druga ženska tako začudeno gledala, pa sem si misila, misli kar češ.

Tudi včeraj si je sprdnil, da bi z dežnikom delal luknje po peskuuser posted image . Sem mu razložila, da ne, da dežnik ni za te stvari, pa je bil jok, pa ritanje. Prav, dežnika pa ni dobil. Nakar mu stara mama prinese neko palico, da bi z njo delal luknje, prav, s palico naj, pa mu palica ni bila všeč, jo je vrgel po tleh. Toliko časa sem govorila, naj pobere palico, da jo je že skoraj mamauser posted image  ,pa sem se skoraj zadrla, naj jo pusti tam, da jo bo že sam pobral. Pa jo je. Ma ne bom nič popuščala, ker se popuščanje samo maščuje v smislu, da mislijo, da vse dobijo, kar hočejo.

(odgovor članu lin)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Nemorem verjet da so nekateri starši taki.
31.5.2007 10:28:40   
ninocka
Kakrsnokoli je ze ozadje, zivljenjska zgodba, stres ...whatever te mame, se nad otrokom tako ne znasa. Sej ce je ozadje vedno opravicljivo, zakaj pa potem ne oprostimo kar vsem serijskim morilecem in posiljevalcem, ker so v otrostvu trpeli, al pa jih je lih en preden je nekoga ubil ful razp....l?


Beden izgovor, za tako obnasanje.


_____________________________

Never argue with an idiot. They drag you down to their level and beat you with experiences.

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Zakaj so pomembni družinski običaji?
Nekatere družinske navade in običaji se oblikujejo same po sebi. Lahko pa se odločimo in zavestno v svoja življenja vpel...
BLOG: Ljubki kaos velike družine
Preden sem postala mama, sem v mislih vedno imela dva otroka, hišo in psa. No, plani so šli "po svoje".




Vrtec.
пеперутка16

Hodi/jo vaš/i otrok/ci v vrtec? V kateri?