|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   aminocinteza
6.6.2007 7:15:25   
Mat3ja22
lp
sem nova na tem forumu in imam nekaj vprašanj glede AC. ker ima moj tet sina z DS sem se odločila, da bi šla na AC, kljub zelo dobrim testom na NS, ki pa baje niso zanesljivi. moja vprašanja so sledeča
1. možnost za splav pri samem posegu je 0,5-1%, pa me zanima če je imela katera slabo izkušnjo s tem, oz če pozna koga ki je imel slabo izkušnjo?
2. če že slučajno pride do splava, kaj to pride takoj, se pravi tam na pregledu ali kasneje?

hvala lepa za odgovore
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: aminocinteza
6.6.2007 8:09:25   
Blacky30
Sama vem zelo malo o tem, sploh o statističnih podatkih v zvezi s tem. Vem samo to, da bi se za to odločila na podlagi slabih izvidov nuhalne svetline in trojnega hormonskega presejalnega testa. Jaz sem opravila oboje in rezultati so bili dobri. Zato tudi tebi predlagam, da morda najprej opraviš še THT, ki se dela nekje v 17. tednu.
Glede amniocenteze pa vem samo to, da so eni znanki na tak način poškodovali otročka. Do splava ni prišlo, so pa ga z iglo zadeli v obraz in mu poškodovali živec, tako da se je rodil s povešeno eno stranjo obraza in rokice ni mogel dvigniti. Potrebnih je bilo veliko terapij, da se je stanje izboljšalo.

(odgovor članu Mat3ja22)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: aminocinteza
6.6.2007 8:21:28   
pikceva
Jaz bi na AC šla samo v primeru slabih izvidov NS. Sploh pa zato, ker veliko strokovnjakov meni, da DS ni deden in je zgolj naključje. Ne vem, ne bi se mi zdel smiselen tak poseg. Če se boš pa ti bolje počutila v nosečnosti, tako, da boš 100 % prepričana, je vsekakor opravičljivo, da greš.

Lp

(odgovor članu Blacky30)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: aminocinteza
6.6.2007 10:50:39   
nemrak
user posted image user posted image ,
http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=1527111
Tu si lahko več prebereš

(odgovor članu pikceva)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: aminocinteza
6.6.2007 22:14:55   
Mat3ja22
meni pa je moj ginekolog rekel, da je DS tudi deden. in ker  je po mamični strani, je večja možnost.pa tudi na genetski posvetovalnici so mi rekli, da je boljše da se prepričam.ker sem stara šele 23 let mi sicer AC še nebi pripadala, ampak ker je v družini DS lahko grem. na NS je bilo sicer vse vredu, ampak zaradi tega ker ima teta otroka z DS te možnosti da bi bilo pri meni kaj narobe ne smemo zanemarit - to pa so bile besede drugega ginekologa (tistega, ki mi je delal NS).
hvala za odgovore.

(odgovor članu Mat3ja22)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: aminocinteza
10.6.2007 15:26:02   
Blacky30
Odločiti se boš morala sama. Vendar jaz bi dala potem skozi vse, NS, THT in AC. Lepo po vrsti...user posted image

(odgovor članu Mat3ja22)
Neposredna povezava do sporočila: 6
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?