|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Nega za babico
19.6.2007 10:47:24   
Anonimen
Se opravičujem, ker sem anonimna.Imam eno vprašanje in lepo vas prosim, če mi lahko poveste svoja mnenja. Ker ima babica majhno pokojnino in ne more več skrbeti zase, v dom pa noče, smo našli eno žensko, ki je usposobljena za delo s starejšimi.Zdaj me pa zanima kakšna se vam zdi urna postavka 5 evrov?
V to je vključeno: nega-kopanje, pospravljanje, pranje pri negovalki in likanje, prinašanje sadja in ostalih stvari iz trgovine, ter vse ostalo kar rabi starejši človek, včasih tudi kuhanje med vikendi, ker med tednom ji bodo hrano pripeljali.Meni osebno je ta cena zelo ugodna, ker je ta negovalka dosegljiva kadarkoli.Prihajala bi pa za 2-3 ure dnevno, odvisno od potrebe.
Hvala za odgovore.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Nega za babico
19.6.2007 10:51:52   
Dejča
Lahko ste zelo srečni, da ste za ta denar dobili nekoga, da bo skrbel za babico. Večinoma je cena precej višja.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Nega za babico
19.6.2007 11:04:49   
Taula
Cena je zelo ugodna. Samo morate pa misliti tudi za naprej. Sedaj potrebuje pomoč 2-3 uri na dan. Kaj pa ko bo rabila 24 urno nego? Boste nekoga zaposlili, boš ti skrbela zanjo. (ker pač ne želi iti v dom)

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Dejča)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Nega za babico
19.6.2007 11:21:11   
fricka
Zakaj pa ne povprašate še patronažne službe? K nam je hodila za iste stvari patronažna, sami smo morali nekaj malega doplačati, ostalo je bilo krito iz zavarovanja.

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Nega za babico
19.6.2007 11:25:07   
Anonimen
Njej tega ne bodo krili, ker ima svojega skrbnika, ki mu je zapustila hišo in zato je dolžan poskrbeti za njeno nego.Patronažna služba je pa od 2500 tolarjev naprej, ob sobotah in nedeljah celo do 3500 tolarjev.
Njena skrbnica ji mora poskrbeti nego, zato sprašujem, kakšna se vam zdi ta cena 5 evrov?

(odgovor članu fricka)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Nega za babico
19.6.2007 11:32:57   
mala maja
patronažne nme hodijo več na dom, razen kar je nujnega za zdravila in recimo kakšen pritisk ali pa odvzem krvi.

Lahko zaprosite na CSD za dodatke za pomoč in postrežbo . Ne pripada ti prvih 6 mesecev (če jo je kap) drugače pa vsakomur, ki je odvisen od tuje pomoči. Cena tele negovalke je pa POCENI. Mi damo samo za kosilo 5€, da mu ga pripeljejo na dom.

Drugače pa čakalne dobe za dom so katastrofalne. Ne čakajte do zadnjega. oddajte vloge, se na njih podpišite drugi(recimo njeni otroci ali pa ti ni važno kdo), ko bo pa sprejeta pa takrat tako in tako sama podpiše. amapk do dakrat se lahko vse živo spremeni in čakalna doba je od 1 leta pa do 5 let. tako da jeo boste že pripravili do takrat da pač bo mogla v dom. Lahko ji rečete, da grsete za nekaj dni na dopust, da gre tja za 14 dni. Baje jim je kar všeč potlej tam.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Nega za babico
19.6.2007 12:32:15   
Naja31
Moja prjateljica dela v firmi, ki nudi nego na domo. Mislim, da stranke plačajo 10 eurov na uro.
Tako, da si ti dobila ugodno.

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Nega za babico
19.6.2007 12:35:39   
Anonimen
Sicer nimam pojma o cenah, ampak se mi kjub temu zdi to zelo ugodno.

(odgovor članu Naja31)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Nega za babico
19.6.2007 16:22:52   
Slončica
Zaenkrat še ugodno za 2-3 h/dan,sam kaj pa ko bo rabila 24h/dan???Moje mnenje,začnite ji napeljevat misel na dom,tam bo s svojimi vrstniki,družabno življenje je zelo pestro,hodijo na izlete,za prehrano je poskrbljeno,madicinska pomoč na dosegu roke...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Nega za babico
19.6.2007 17:08:27   
Anonimen
Kaj pa, če bi jo dali v dnevno varstvo? To ti je vrtec za odrasleuser posted image . Tam imajo hrano, družbo in varstvo.
Midva imava tasta tako, ker imava oba službe dopoldne. Popoldne ga greva pa iskat.

(odgovor članu Slončica)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?