|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Oblačila
13.6.2007 14:56:09   
Caarmen
Rodila bom sredi avgusta pa me zanima koliko oblek moram imeti za novorojenčka. Iz katerega materiala naj bodo , dolg ali kratek rokav, ...
Koliko časa je uporablja šrevilka 52? Naj za novorojenca kupim obleko številko 52 ali 56?
Prosim naj ena napiše koliko stvari je imela - potrebovala?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Oblačila
13.6.2007 14:58:04   
Anonimen
več dolg pa kak kratek rokav. kupuj št. 56 ali še bolje 62. manjše je za nedonošenčke.
kok boš pa rabila cunj je pa zelo odvisno tut od dojenčka. če bo polival ti jih bo kmal zmanjkal pa boš še kej dokupila al pa non stop prala :)

(odgovor članu Caarmen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   [Brisano sporočilo]
13.6.2007 15:09:34   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Oblačila
13.6.2007 15:14:47   
karamela
Številke 52 ti res ne priporočam kupovat, saj bo otroček to takoj preraste. Jaz sem začela z 56, pa je bila hčerkica velika le 48,pa dobrih 2,5 kg je imela. Še to številko 56 je ful hitro prerastla, tako da ti res ne priporočam kupovati št. 52.  Jaz sem imela ful tega, ker sem imela od 1 otročka pa še dobila sem. 

Jaz mislim, da rabiš imeti na začetku bombažne pajacke, pa majčke s kratkimi in tudi dolgimi rokavčki. Jaz ne bi pretiravla s količino pajackov, žabic  recimo 4 komade, s predpostavko da boš od prijateljev in sorodnikov sigurno dobila tega polno za darilo, ali pa če vidiš da potrebuješ več takoj kupiš. . Tako je bilo pri meni. 

Pa na copatke ne pozabi. 


(odgovor članu Caarmen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Oblačila
13.6.2007 17:46:19   
BLAŽIKA
Kak lahek bombaž bi bil še najbolj primeren, ali pa tiste "tetra" majčke, ki delujejo zelo zračno.


pa dolge rokavčke vsaj prvi mesec.


_____________________________

Moja punčka je moja največja sreča.

(odgovor članu karamela)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Oblačila
13.6.2007 23:06:14   
pravljica
tole z dolgimi rokavi za moje pojme in po mojih izkušnjah ne bo držalo user posted image

naš je bil že prvi teden (ko še niti ven nisva šla) samo v majčki s kratkimi rokavi + široko povijanje, ki je že samo po sebi prevroče...brez nogavičk...tako je bilo tudi zunaj, v senci, da ne bo pomote...samo majčka s kratkimi rokavi (je bolj zračno kot v bodiju), če smo kam šli, pa pajacki v celem, ki je prekril plenice (kr. rokavi in kratke hlačnice...številko večje, da je bolj ohlapno in s tem prijetno zračno, čisto tanek bombaž)...zraven pa vedno bombažna odejica, ali plenička ter nogavičke, če se mi je zdelo potrebno

ne pretiravat...dojenčku je tudi hitro vroče user posted image

_____________________________

yeah, thats me ;)

(odgovor članu BLAŽIKA)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Oblačila
13.6.2007 23:42:14   
petra81
Ja, jaz se pa ne strinjam s predhodnicami glede št.52!! Naša je imela ob rojstvu 53cm in 4210g in ji je prišla št 56 še prevelika!! In jo je potem kar nekaj časa nosila, si sploh ne predstavljam, da bi ji morala oblačit št 62, k je res ogromna za take dojenčke!! Pa imajo potem vse zavihano, no meni to ni niti praktično, niti lepo za videt!! Sej zdej dobiš že ful poceni take cunjice, in po moje res ni tak problem kupit par takih št, da jih takoj nosi!!

No, to je moje mnenje!!

Lp, pa srečno

Petra

(odgovor članu pravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Oblačila
14.6.2007 20:03:54   
karamela
Še en nasvet. Glede na to da rodiš avgusta, pojdi julija na razprodaje in si daj duška ter nakupi nekaj več oblačil  če želiš.


(odgovor članu Caarmen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Oblačila
17.6.2007 22:15:33   
3T
Moje mnenje in izkušnje, vse kar je nad 25 stopinj, odpade pravilo ena plast več kot odrasel, le paziti moraš, da ne bi pihalo po njem.

(odgovor članu karamela)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Oblačila
17.6.2007 23:17:43   
viv_
Jaz se tudi ne strinjam glede malih številk - kar nakupi stvari 56. Moja prva je bila velika 54, druga pa 50, pa sta obe precej časa nosili 56. Meni ni lepo, če na dojenčku vse nekam mahedra in je preveliko in žaklasto.



_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu 3T)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Oblačila
18.6.2007 15:47:14   
skuštrana
52 jaz ne bi kupovala - morda samo kakšen kompletek za iz bolnice it, 56 pa kar kupi. Jaz sem poslušala nasvete in nisem nabavla skoraj nič v št.56 potem smo imeli pa krizo user posted image . Ko se je tamala rodila je moja mami po celem Celju iskala kompletek št 52 (za iz porodnišnice) ampak ga ni našla, je pa potem prinesla št.56, ki je bila tudi full prevelika. No, sem pa hvala bogu potem cotk v št.56 kar dosti dobila. Torej kar nabavi.

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Caarmen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Oblačila
18.6.2007 16:30:49   
Putka
IZVIRNO SPOROČILO: Nalin RR

Mislim, da so za novorojenčka tudi sredi poletja primerni samo dolgi rokavi, kak kratek za vsak slučaj pa tudi ne bo škodil. Novorojenčki 2 meseca približno ne znajo uravnavati svoje temp. in se lahko shladijo tudi poleti.


Prijateljica je rodila lani junija, v ta hujši vročini. V porodnišnici so bili novorojenčki čez dan samo v plenički, pa tetra pleničko čez.

Naša se je rodila z 52cm, po treh tednih je prerasla 56, je pa nosila (majičke še vedno) 0-2 iz HM kak mesec. So pa velikosti zelo različne, odvisno od firme. Pri nas je bil HM res še najbolj realen.


< Sporočilo je popravil Putka -- 18.6.2007 16:33:46 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Oblačila
18.6.2007 16:49:47   
Caarmen
V katero št. se oblekle otroka, ko ste šle iz porodnišnice?

(odgovor članu Caarmen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Oblačila
18.6.2007 16:51:33   
Strawberrie Cherrie
56...-> sem mu kupila 2kompletka (body,majčka, halčke, jopica) št 50 in jih ni imel nikoli gor....56 je pa nosil tja nekje do 2,5m...kjub temu, da je takrat že bil velik okoli 58cm...

(odgovor članu Caarmen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   [Brisano sporočilo]
19.6.2007 14:18:38   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Oblačila
19.6.2007 17:05:54   
nemrak
user posted image user posted image ,
jaz sem rodila 15.8, pa mi je žal,da sem poslušala punce, ki so mi govorile, naj kupim kratke rokave. Za iz bolnice sem kupila št 52, pa je bila kot klošar. Vse ji je viselo. Sem se skoraj razjokala, ker sem pač hotela, da bi bila tipi topi.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Oblačila
19.6.2007 22:48:32   
frrrr
js sm nakupila vse 62, 56ko sem imela pa nekaj tetra majčk in pajackov (še svojih user posted image )... rodila 20 dni prehitro in je bil mali velik 48cm... so potem na hitro skočili v šoping za 50ko, ko sem bila v porodnišnici... mu je bila celo 50ka prevelika in je prvi je kr kak mesec in pol nosil 50ko.
mogoče bolje manj kupit kot pa preveč, ker potem res hitro rastejo... pa raje večje kot premajhno... poznam kr nekaj punc, ki so rodile otročke velike 57... 50ka jim je absolutno premajhna... 56ka pa verjetno le potrebna kakšna. 

(odgovor članu nemrak)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Oblačila
20.6.2007 7:56:35   
karin412
Jaz bom tudi avgusta rodila. Nisem dosti kupovala - bodije z dolgimi št. 62, 4 tanke komplete oz. tanke pajace imam 56, bodi št. 56 samo eden, ostale 62 (5 komadov). Če mi bo kaj manjkalo, bo pa šel mož kupit. Je pa res vse odvisno od firme, znamke. Moji ta prvi je bila 56 prav en mesec, pa se je rodila 2 tedna prej, pri 50 cm. Po enem mesecu sem jo oblačila že v 62 - upoštevati moraš še široko povijanje, zato so bili prav bodiji 62.
Druga stvar pa je, da bo hitro jesen, in bo št. 62 še kar nekaj časa nosila - če bodo pajaci iz tankega bombaža je brez veze, ker bo že moral imeti bolj debel pajac. Zdaj pa itak ne prodajajo debelih pajacev, ker je poletje.

Nogavičke lahko kupiš ta majhne številke, ker jih potem lahko oblečeš pod pajac. Kapico pa tudi št. 56, vsaj eno.

Svetovala bi ti tudi, da čim več kupiš na preklop ali da se zapenja spredaj, da ne tlačiš čez glavo. Bolj je praktično, ker se dojenčki ne oblačijo radi. Po navadi pa jih je treba kar naprej preoblačiti - bodi ti mimogrede polula, ko ga slačiš, še posebej fantki... moja punčka je tudi lulala med previjanjem... potem pa spet vse preobleč.

(odgovor članu frrrr)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Oblačila
20.6.2007 11:43:12   
Caarmen
Imam zelo veliko majčk, ki se zavežejo pri strani - plajške. Kaj pa naj oblečem spodaj? Naj kupim hlače - žabice do pasu ali rajše tiste hlače, ki so na naramnice in se na ramenih zapnejo? 

(odgovor članu karin412)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Oblačila
20.6.2007 15:20:25   
skuštrana
Plajšek- jaz sem jih tudi imela kar dosti, ker sem jih dobila pa se mi je zdelo brezveze bodije kupovat. Zraven sem kombinirala pa žabice na naramnice, da je bila lepo pokrita po hrbtu.

Aja, glede teh bodijev in št. je pa še nekaj - full je odvisno ali boš imela široko povijanje, ker če ga boš imela ni šans da spraviš gor bodi št.56 ali celo manjši. Potem potrebuješ najmanj 62.


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Caarmen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Oblačila
22.6.2007 21:18:51   
***pika***
Če ne pričakuješ ravno velikega otroka se po moje kak kompletek 56 splača kupit - ne preveč, ker praviloma hitro preraste, je pa tudi odvisno od proizvajhalca - eni imajo večje stvari.

Moja je bila malo čez 3 kg, pa ji je bil kompletek 56 majčkeno prevelik, ampak potem tudi kmalu premajhen. Tako da za naprej se pa splača več stvari 62.

Manjših od 56 tudi jaz ne bi kupovala, razen če bi pričakovala majhnega otročka.

Pa nemesto bodijev sem imela jaz na začetku majčke z zavezovanjem na trakce (benkice) - je bistveno lažje oblačit (razen, če ni bodi na preklop) in dlje prav pri širokem povijanju, če je treba - pa še pokakane niso, če gre pri nogicah kaj mimo in ni treba non stop preoblačit.
Ko so postale amlo kratke in so lezle iz žabic, sem tudi jaz kombinirala z žabicami na naramnice in smo tako precej podaljšali 'rok uporabnosti' manjših majičk.

< Sporočilo je popravil ***pika*** -- 22.6.2007 21:22:07 >

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Oblačila
23.6.2007 23:29:33   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Caarmen

Iz katerega materiala naj bodo , dolg ali kratek rokav, ...
Koliko časa je uporablja šrevilka 52? Naj za novorojenca kupim obleko številko 52 ali 56?


Če bo tako vroče kot je v zadnjig dneh, kratek rokav.

Številko 52 uporabljaš odvisno od tega, kako velik se otroček rodi. Lahko je sploh ne, lahko tudi do 3 mesece.

Za novorojenčka sem kupila številko 50, ker mi je osebno zelo grdo, da predolge obleke visijo z njega. Ampak to je stvar okusa, ne potrebe otroka.

(odgovor članu Caarmen)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Oblačila
26.6.2007 20:51:52   
Caarmen
V Baby centru mi je prodajalka rekla, da prvih 14 dni novorojenčka sploh ne smeš obleči v kratka rokava...

Sama sem mišlenja, da je body s kratkim rokavom in čez obleka z dolgimi čisto dovolj oz. še preveč oblečen za prvi pohod proti domu. Kaj anj mu sredi avgusta oblečem dvoje dolgih rokav - predvidevam, da bo sončno in vroče kot sedaj...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Oblačila
26.6.2007 20:55:26   
Anonimen
Moja mala soseda je stara en mesec in je v teh vročih dneh v kratkih rokavih in kratkih hlačah.

(odgovor članu Caarmen)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Oblačila
27.6.2007 14:40:19   
Mateja82
Za iz porodnišnice je imela št 56 rodila se je velika 50 cm in ji je bil komplet dosti prevelik.  (razen če moraš na  široko povijati potem nekako zapolni).
Kupovala sem od 56 naprej , ker mi je 62 za začetek dosti prevelika. Pri naši user posted image  smo jo začeli uporabljati nekje pri mescu in pol.

Torej po moje mirne duše kupi kakšen manjši kompletek, ne pa pretiravat ker lahko še vedno dokupiš po potrebi.

_____________________________

7.3.2006 je štorklja končno dostavila prvi paket...

8.9.2007 pa še drugega :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?