|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ne zna jesti po žlici
6.7.2007 19:04:58   
Barči78
Sej vem, da ni edini, samo imamo pa ful krizo, ker mu pada teža, ne redi se. 2 kg se je zredil v 4,5 mesecih. Ko mu dam rižolino po žlici, ga samo pljuva ven, tako da mu moram dat dudo takoj za žlico v usta, da mu kaj dol uide. Pojma nimam kaj naj, čist sem na koncu z močmi. Kaj in kako naj poskusim, skrbi me, da bo čisto ukinim mleko, ker so nama ta teden rekli, da mora piti Pregomin, ker ima sum na alergijo, izvidi bodo pa šele čez 14 dni, do takrat pa on lohk čist shira, če ne bo nekaj v želodček dobil. user posted image  Pa še počasi mu moram uvajat zaradi alergij, tko da to lahko traja celo večnost.

_____________________________

DA BI VERJEL VASE, NI TREBA, DA VERJAMEJO VATE DRUGI LJUDJE.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ne zna jesti po žlici
6.7.2007 20:06:34   
živa
Koliko je pa star?

Lp,

živa

(odgovor članu Barči78)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ne zna jesti po žlici
6.7.2007 20:09:57   
2 Sraki
Če sem prav razumela ga dojiš. Jaz si včasih izbrizgam moje mleko, dodam ala variant rižolino in dam to v flaško od aventa, ki ima ploščat cucelj brez tiste gumaste zadeve, ki preprečuje polivanje. Zadeva fino ven teče, pa še bolj nasitno je.

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ne zna jesti po žlici
6.7.2007 20:27:25   
Barči78
Star je 4,5 mesecev, smo pa na Pregominu, ker sumijo alergijo na mleko. Sem mu dala rižkota med mleko pa po steklenički, pa mu ne teče najbolje, se upira.

_____________________________

DA BI VERJEL VASE, NI TREBA, DA VERJAMEJO VATE DRUGI LJUDJE.

(odgovor članu 2 Sraki)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ne zna jesti po žlici
6.7.2007 20:59:06   
2 Sraki
Pri navajanju na žlico pa je potrebno biti vztrajen. Pri nas je trajalo vsaj  14 dni, da sem ga navadila. Začela sem pri dobrih 4 mesecih. Dajaj mu po žlički večkrat po malo, pa mogoče je bolje da je zadeva bolj tekoča, da lažje steče po grlu.

(odgovor članu Barči78)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ne zna jesti po žlici
8.7.2007 15:03:41   
3T
Tudi pri nas je full trajalo, da je pogruntala, kako pogoltniti, nekje 3 tedne, šele po dveh mesecih jemo normalno. Tako da bi rekla, vztrajajte.

(odgovor članu 2 Sraki)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ne zna jesti po žlici
8.7.2007 18:49:14   
Barči78
o groza tolk časa, če pa mleka noče piti, nekaj moram pogruntati, drugače bo čist shiran. Pa samo ven pljuva, pa smeji se zraven, ne ve kako pogoltniti.

_____________________________

DA BI VERJEL VASE, NI TREBA, DA VERJAMEJO VATE DRUGI LJUDJE.

(odgovor članu 3T)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ne zna jesti po žlici
8.7.2007 21:48:24   
Natali07
A si probala dati tudi kaj drugega po žlici razen rižolinota?
Kajti naš ima tudi alergijo - potrjeno, zaenkrat se doji in uvajam gosto hrano. Ko sem mu pripravila riževe kosmiče z alllernovo (mi imamo tega, ker ima verjetno alergijo tudi na sojo) je pri prvi žlici odpru usta na široko vendar pa dol ni prav nič pojedel. Pri naslednji žlici pa so bila usta zaprta. To sem probala ene štrikrat pa vedno ista pesem.  Probvala riževe kosmiče zmešati s svojim mlekom, pa ni bilo nič bolje. Drugače pa mu uvajam zelenjavo in zaenkrat sem probala bučke, kolerabo, stročji fižol in vse poje prav z užitkom, mi prav nič ne pusti od tistega kar skuham. No danes mu jabolček ni bil všeč, ko sem mu dala eno žličko ampak po jabolčku je pa pojedel več kot 150 ml bučk. Res pa je moj star že 6 mesecev  in skoraj en teden in mu tudi uvajam zelo počasi, na štiri dni novo živilo.
Mogoče probaj s čim drugim, pa boš vidla ali ne mara žlice ali hrane.

(odgovor članu Barči78)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ne zna jesti po žlici
8.7.2007 22:05:17   
***pika***
Barči78, žlica je za dojenčka nekaj novega, prav tako tisto, kar je na žlici, tako da ni nič nenavadnega, če imate težave. Je pa hudič, ker se moraš zraven obremenjevat s tem koliko poje, drugače bi bilo verjetno lažje.

Pri nas je šlo tudi počasi.
Najprej itak ni znala z žlice pojest, pa sem ji v usta 'zlila' in jo takoj za žličko priklopila na joško, da je šlo dol. čez nekaj časa si je pa sama začela pomagat tako, da je po vsaki žlički palček dala v usta in tako pogoltnila user posted image  Je bilo smeha, ampak očitno je delovalo. No, potem je pa eno obdonje rižolino pila iz lončka (brez kakega nastavka). Zdaj ga pa je normalno - tako kot se 'spodobi'.

verjetno bo kljub težavam s težo treba vse skupaj počet postopno. Pa si pomagajta z dudo - žlička rižolina, pa duda v usta, pa druga žlička, pa duda v usta user posted image  Potem pa poskusita brez čez nekaj dni.

(odgovor članu Natali07)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ne zna jesti po žlici
8.7.2007 22:15:19   
Putka
Zakaj pa pri 4,5 mesecih že gosto hrano po žlici? Meni je patronažna rekla dojenje (oz. zalivanje) vsaj 5-6 mesecev. Pa pri prvem otroku je bilo isto, polno se je dojila do 5,5 mesecev, potem smo za popestritev malo sadja začeli dajat.

(odgovor članu ***pika***)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ne zna jesti po žlici
9.7.2007 7:20:33   
nena82
Se strinjam z Putiko. Lahko da še ni pripravljena na GH. Počakaj še malo. Ta čas pa zalivaj z adaptiranim mlekom.

_____________________________

Dobili smo drugi zobek...

(odgovor članu Putka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ne zna jesti po žlici
9.7.2007 14:57:45   
Barči78
Zakaj pa pri 4,5 mesecih že gosto hrano po žlici? Meni je patronažna rekla dojenje (oz. zalivanje) vsaj 5-6 mesecev. Pa pri prvem otroku je bilo isto, polno se je dojila do 5,5 mesecev, potem smo za popestritev malo sadja začeli dajat.


Saj sem lepo opisala, da enostavno NOČE piti mleka, zgublja na teži, nimam izbire. Jaz tudi še ne bi tiščala žlice, pa kaj čem, nekaj mora jesti.

_____________________________

DA BI VERJEL VASE, NI TREBA, DA VERJAMEJO VATE DRUGI LJUDJE.

(odgovor članu Putka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ne zna jesti po žlici
9.7.2007 14:59:47   
Barči78
Se strinjam z Putiko. Lahko da še ni pripravljena na GH. Počakaj še malo. Ta čas pa zalivaj z adaptiranim mlekom.


Tudi, če ni pripravljen, ga ne morem zalivati z adaptiranim mlekom, ker ga zavrača.

_____________________________

DA BI VERJEL VASE, NI TREBA, DA VERJAMEJO VATE DRUGI LJUDJE.

(odgovor članu nena82)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Ne zna jesti po žlici
11.7.2007 20:38:17   
lucika
mi smo v začetku kar dudo v rižolino namakali. dojenčki imajo še refleks, da z jezičkom gosto hrano ven spravljajo, jo težko pogoltnejo zaradi tega. je res še mali...
jaz sem se nekaj časa mučila z žlico, zdaj mu pa naredim kar malo redkejše in na flaško. res je, da smo začeli malo pred šestim mesecem, in res je, da je pregomin ogaben. nam sedaj oboje gre, stanka aventovo flaško v treh minutah. smo pa dudo malo prerezali, da je večja luknja.
eno finto boste že našli. ene pravijo, da mogoče lažje jedo, če jim devaš s prstom? probajte vse. glih z žlico ga ni treba matrat, če mu ni. samo zato, ker na škatli piše ne s flaško..

(odgovor članu Barči78)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Ne zna jesti po žlici
11.7.2007 20:47:24   
lucika
pa če je ful lačen, isto ne pije pregomina? ali mu dodajaš po dojenju? mogoče je že sit...
naš je bolj tinimini, zdaj ima pri skoraj 9.mesecih in gosti hrani 8400; ko sem pa pediatra vprašala, koliko je normalno za to starost, sva pa po tabelah gledala, da je minimalno okoli 6300. ne vem, koliko je tvoj tezek, če se je rodil s 3 kg+2 je 5.....torej ima še 4 mesece, da se zredi kilo in pol...pa je to še vedno v mejah normale!
a so ti rekli, da rabiš nujno dodajat in ga redit? ali se ti samo zdi, zaradi alergije, da bi morala...?
saj ne vem, če si pisala ,a dojiš ,ali ne?

vse bo ok, boš videla...
mislim, da se na teži izgublja, ko se ta manjša, ne ko se veča! naš se je enkrat v 6 tednih zredil 150 gramov, pa je bilo še vedno ok...

(odgovor članu lucika)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Datumi izplačil socialnih transferjev za l...
Povezavo na tale članek si shranite med priljubljene, da boste imeli pomembne datume izplačil socialnih transferjev za p...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?