|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Spet adaptirano mleko-na pomoč!
19.7.2007 12:02:24   
Liona
Ojla,

prejšnji teden sva bila z našim sončkom dva dneva v bolnišnici, kjer so ga testirali za alergije in mu naredili še UZ trebuščka (vse o.k., naš fantek je zdrav po njihovih besedah). Ker ni dojen, potrjena alergija na jajca ne igra vloge. Rezultat za alergijo na KML še čakamo, čeprav na koži ni bilo videti, da bi bil alergičen, so kljub temu poslali kri v Ljubljano na analizo. Svetovali so mi, da naj ga hranim z Novalacom AC 1. Dajali smo mu ga dva dni, ampak ga je močno polival (polival je tudi Novalac AR), zato smo šli nazaj na Aptamil AR po katerem pa imamo takšne krče, da kar mene boli. Skoraj po vsakem obroku. Poliva ga sicer ne, ampak veliko prejoka in se napenja. Kupila sem tudi Bebo H.A. 1. Sem že milsila, da jo je lepo sprejel, pa je včeraj spet v loku metal ven. Tudi Aptamil Comfort poliva, po Aptamilu 1 pa polivanje in krči. Krčev ni imel le po Novalacu. Zdaj pa res ne vem, kaj naj naredim. Formule menjam kot za šalo (čeprav vem, da s tem delam več škode kot koristi), ker mu nič ne odgovarja. Nekaj poliva, nekaj ga napenja, zapira, mu povzroča krče... Kaj predlagate? Naj kljub polivanju ostanem na Novalacu AC 1? Naj mu dam Allernovo (pri alergiji)? Kateri Novalac je malo gostejši? Morda Novalac 1?

Hvala za ponovno pomoč

_____________________________

8.5.2007 se nama je pridružil naš sonček Svit!
2.7.2009 smo postali štiričlanska družina. Dobili smo Mašo!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Spet adaptirano mleko-na pomoč!
19.7.2007 12:25:43   
nena82
Najgostejši (po mojih ocenah) je NF (nočna formula), a verjetno ne bo nič pomagalo, saj je za vedno lačne otročiče.
Na tvojem mestu bi šla nazaj na novalac proti polivanju, če ne dela krčkov in zraven vmešala že malo rižolinota. Po hranjenju ga pa še kake 20 minut drži pokonci, ker novalac nabrekne šele v želodčku.
Lahko da mu ne odgovarja tudi to neprestano menjavanje formul.


_____________________________

Dobili smo drugi zobek...

(odgovor članu Liona)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Spet adaptirano mleko-na pomoč!
19.7.2007 13:03:42   
blue sky
Jaz bi na tvojem mestu ostala na Novalacu AC1. Novalac NF nočna formula je res gostejše mleko, ampak iz naših izkušenj ti lahko povem, da je  user posted image še bolj mučila prebava in je bila groza.

Kaj pa pravijo zdravniki glede polivanja?

(odgovor članu nena82)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Spet adaptirano mleko-na pomoč!
19.7.2007 13:14:25   
Liona
Dvignjeno vzglavje, podiranje kupčkov... bla, bla bla... takle! da pa otrok tako poliva, da v dveh dneh izgubi 100 gr, oni te pa odpustijo, ker je vse vredu in so težave prehodne. Sem mu probala dati Novalac AC 1, pa je spet močno polil. Joj, groza. Ne vem, če ne bomo kar na Aptamilu AR ostali. Kljub krčem. ker meni se že meša, čisto zares.

_____________________________

8.5.2007 se nama je pridružil naš sonček Svit!
2.7.2009 smo postali štiričlanska družina. Dobili smo Mašo!

(odgovor članu blue sky)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Spet adaptirano mleko-na pomoč!
19.7.2007 13:56:13   
blue sky
Ali daješ malemu kakšne kapljice proti krčem, da mu vsaj to nadlogo olajšaš? Res mora biti hudo, če vem nobeno mleko ne odgocarja, tako kot bi moralo.

Upam, da se bo to čim prej uredilo, kaj drugega ti pa žal ne znam svetovati, ker mi nismo imeli teh težav.

(odgovor članu Liona)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Spet adaptirano mleko-na pomoč!
20.7.2007 10:44:57   
Anol
Živ,

Ne bom nič preveč pametna, ampak mislim, da bi bilo res pametno, da ostaneš pri enem mleku, tistemu ki se ti zdi, da ga najbolje prenaša, moraš dati čas črevesju, da se ga navadi. Glede na to, da očitno res veliko poliva je mogoče res najbolje Aptamil AR, za krče pa žal lahko svetujem samo kapljice in Bebe čaj in misel, da bodo kmalu minili trije meseci, ko naj bi se krčki prenehali.

Naš mali je tudi veliko polival kljub podiranju kupčkov in še krči na veliko ter zelo neredno kakanje. Pediatrinja mi je svetovala Aptamila Comfort in je šele sedaj po redni uporabi kakega meseca bolje, polivanje je še zelo redko, kakanje je boljše, krčki so še, ampak bistveno manj.

Anol


_____________________________

Mojim ušesom najlepši zvok je smeh mojih otrok.

(odgovor članu blue sky)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Spet adaptirano mleko-na pomoč!
20.7.2007 10:52:38   
Liona
Jah, mi smo se odločili za Allernovo od Novalaca. Včeraj popoldan smo jo začeli dajati, poliva malo, krči so še, upam, da se tudi to malo umiri. Bomo vztrajali. Če ne bo bolje, bomo pa šli na Novalac navadni v kombinaciji z AC-jem. Ne vem, Novalacu nekako bolj zaupam, čeprav ga bolj poliva....

_____________________________

8.5.2007 se nama je pridružil naš sonček Svit!
2.7.2009 smo postali štiričlanska družina. Dobili smo Mašo!

(odgovor članu Anol)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Spet adaptirano mleko-na pomoč!
20.7.2007 12:24:00   
BARBY_2007
res nevem
ć
moj mali je mel krče rlih od navadnega novalaca 1 pol sm pa dala AC1 pa je blo dobr

_____________________________

MOJ MALI SONČEK SE JE RODIL 26.2.2007 :))
SONČICA PA 6.2.2011 :))

(odgovor članu Liona)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Spet adaptirano mleko-na pomoč!
20.7.2007 12:50:06   
vilinka
Pri nas je blo isto, ampak sem ostala pri Aptamil AR.
Glede napenjanja: jaz sem delala mleko na čaju (komarček ali pa bebe čaj) in pa dajala sem ji sirup proti napenjanju in sicer Kuminin sirup (Galex). Pri nas je zelo pomagalo.
Novalac pa nam ni ustrezal....
je pa počasi vse skupaj to napenjanje minilo, polivamo pa še vedno (stara 7 mesecev), sam je pa boljše od takrat naprej ko smo začeli z uvajanjem na GH. Saj ko bo dopolnil otroček 4 mesece mu lahko začneš dajat rižilono (jaz ga delam na Aptamilu 1 ali 2) kar po žlički.
Pa tako kot so napisale ostale dvignjeno vzglavje in podiranje kupčka  in bit pokonci vsaj 20 min.

pa veliko sreče.user posted image

(odgovor članu BARBY_2007)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Spet adaptirano mleko-na pomoč!
20.7.2007 20:58:47   
dalia
Tudi jaz se strinjam,da ni preveč dobro toliko krat menjavat mlečne formule.Ostanite na tisti,ki mu povzroča najmanj problemov.
Naš mali je zelo polival do pred kratkim.Sedaj ima dobrih 11 mesecev in je do 9.meseca polival.Oziroma 9.mesec je začel bruhati v loku (ampak to zaradi alergije na KML).
Mi smo mu dajali Comformil,potem pa Milumil 3.Krče pa smo omilili s koroškimi kapljicami.Nam so pomagale.
Sedaj pijemo Allernovo zaradi alergije.

(odgovor članu vilinka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Spet adaptirano mleko-na pomoč!
20.7.2007 22:17:41   
Liona
No, včeraj smo začeli dajati Allernovo in očitno ne bo potrebno čakati na rezultat za alergijo na KML, ker verjetno je alergičen tudi na kravje mleko. Allernova je edino redko mleko, ki ga ne poliva, danes je skoraj cel dan prespal, nič joka. Tudi zvečer je lepo zaspal brez enega samega krča... Prvič po doooolgih tednih. In čeprav je zanič, jo tudi je rad user posted image . Upajmo, da smo končno zadeli! user posted image  Pa tudi, če smo alergični. Samo, da bi zadeve ostale takšne kot danes. Sem tudi obvestila našega pediatra pa je rekel, da mi je tako ali tako mislil predlagati Allernovo tudi, če bi bili rezultati negativni, saj se pri tako majčkenih dojenčkih velikokrat uštejejo. Zdaj je svetoval Allernovo do pol leta, potem počasi uvajati KML (če bi bil rezultat negativen). Če bodo po 6. mesecih spet krči in povečano polivanje, je očitno alergičen in ga bodo ponovno testirali. To je to. Držite pesti, da naš sonček ostane tako umirjen, srčkan in srečen otroček.

Lahko noč

_____________________________

8.5.2007 se nama je pridružil naš sonček Svit!
2.7.2009 smo postali štiričlanska družina. Dobili smo Mašo!

(odgovor članu dalia)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Spet adaptirano mleko-na pomoč!
23.7.2007 11:22:24   
Anol
Liona, držim pesti, da ne bo več krčev in polivanja.

Anol

_____________________________

Mojim ušesom najlepši zvok je smeh mojih otrok.

(odgovor članu Liona)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?