|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   določanje očetovstva
8.11.2004 12:25:38   
Anonimen
Pozdravljene.

Zanima me, če mogoče katera ve, do kdaj (do katerega leta ali meseca otroka) ima oče otroka pravico zahtevati te krvne preiskave za dokazovanje očetovstva? in do kdaj lahko zahteva deljeno skrbništvo? Stvar je namreč v tem, da sva šla z fantom narazen, ko sem bila 3 mesece noseča...zadnjič sva se slišala januarja in takrat mi je rekel, da otrok ni njegov (če ni njegov, pol je brezmadežno spočet).....od takrat dalje ni o njem ne duha ne sluha...sinko pa se je rodil aprila. sedaj pa me skrbi da bi se čez ne vem koliko časa kar pojavil in me začel **** na kakršen koli možen način.....ima mogoče katera kaj več informacij o tem?
Hvala
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   določanje očetovstva
8.11.2004 12:34:49   
Anonimen
Mislim, da do enega leta lahko zahteva preiskavo o določutvi očeta, ampak nisem čisto prepričana...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   določanje očetovstva
8.11.2004 12:40:18   
dory
Do enega leta otrockove starosti lahko on vlozi zahtevek za ugotavljanje ocetovstva po tem obdobju pa to lahko storis samo ti....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   določanje očetovstva
8.11.2004 12:41:27   
ZARA
otrocku moje prijateljice so delal test DNK pri 4 letih,verjetno je odvisno od situacije :zmeden:...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   določanje očetovstva
8.11.2004 12:44:05   
dory
Ja test po enem letu lahko zahteva samo mamica...ce je ocka otrocka priznal potem ima tudi on, ce se spomne tako:zmeden:, zahtevati DNK kadarkoli...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   določanje očetovstva
8.11.2004 12:47:05   
ZARA
ja... sam ga ni priznal,zato se je slo,sam sem ze mal pozabla,glede na vse kar se ji je dogajalo...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   določanje očetovstva
8.11.2004 12:50:03   
dory
Baje je nov zakon spremenil zadevo...do enega leta "skrbni" ocka lahko zahteva test pol pa ne vec...bi pa tud jaz rada slisala se kaksno mnenje,ker tud mene zanima

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   določanje očetovstva
8.11.2004 12:51:49   
ZARA
aha.... lahko da je to po novem,ker od tega je cca ze ene 4 leta...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   določanje očetovstva
8.11.2004 12:54:23   
dory
Ja men je blo tko recen,ker se jaz ne mislim bockat in priznavat,niti ne mislim dokazovat...mir nej da pa tm nej bo kjer je :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   določanje očetovstva
8.11.2004 13:05:44   
Anonimen
ja jaz močno upam da naju bo za vedno pustil pri miru....če je že prej rekel da ni oče, pol tud kasneje ne rabi spremninjat mnenja....niti mi še ni jasno kaj bom rekla otroku....nimam pojma kako bo ko se bo bolj zavedal vsega.......ampak 4 leta se mi zdijo takooo dolg čas da čakaš če se bo gospod odločil te **** ali ne...upam da je samo eno leto in potem jaz odločam....upam

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   določanje očetovstva
8.11.2004 13:10:28   
dory
Apple...sva na istem...tudi mene skrbi,kako bom otrocku povedala resnico....taksno,da ga bo najmanj zmedlo in zabolelo...

Tudi jaz nocem zaradi miru,da se nama pribliza...zaenkrat mi kar uspeva in upam,da bo tudi v prihodnosti tako...ce pa bo kej tezil,sem pripravljena iti na sodisce...za svojega otrocka bom naredila brezkompromisno vse...in niti pod razno ga ne bom delila z njim,ki si je nekoc tako zelel smrti malega,ker pri svojih 30.ni bil sposoben niti skrbeti zase,kaj sele za otroka...takega pa niti jaz niti mali ne potrebujeva in nama gre bolje brez njega kot z njim :)

drzim pesti,da se vse dobro iztece

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   določanje očetovstva
8.11.2004 13:23:08   
Abby
:bravo::bravo::bravo::bravo::bravo:
Bravo za pametno odločitev!

Sama sem živela v družini z mamo, starimi starši in stricem. Imela sem zelo srečno otroštvo, ker ni bilo prepirov med starši in vsega drugega sranja, kki je prisotno v dvoroditeljskih družinah. Očeta nisem nikoli pogrešala. Moja situacija se mi je zdela normalna, otroci z očeti so se mi zdeli čudaki. Ne spomnim se, kako so mi povedali o biološkem očetu, ampak vem pa, da ni nihče dramatiziral in se mi je vse zdelo čisto ok. Stikov z njim nisem imela nikoli in jih tudi nisem želela imeti.

Če bi se razšla s partnerjem pred ali takoj po rojstvu otroka, bi sama ravnala enako.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   določanje očetovstva
8.11.2004 13:31:57   
Anonimen
teja. kaj ti si sedaj samska ali imaš kakšnega partnerja? v bistvu me zanima ali bo tvoj partner ali bodoči partner oče otroka oz. ali bos otroku kaj drugega povedala......ker jaz res ne vem kaj bom...no, zdaj sem še na srečo sama ampak enkrat se bo treba s tem ubadat....
enako ti želim vso srečo pri vsej tej zmedi....

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   določanje očetovstva
8.11.2004 13:36:11   
dory
Zaenkrat sem se samska...mi mala trmica ne da miru niti minute,tako,da se zaenkrat nimam casa ukvarjat s partnerji :)..trenutno moj edini moski je moj mali polletnik,ki mi pridno kravzlja zivcke in popestri vsak dan posebej :)

Kar se tice partnerjev pa takole...oce mojemu otroku bo tisti,ki ga bo vzgajal,zanj skrbel in bil ob njem...en prispevan spermij pa te se zdalec ne naredi za oceta kajne? Tako da, bomo sicer poskusal cim manj komplicirat in cim bolj pozitivno gledat na prihodnost...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   določanje očetovstva
8.11.2004 13:42:45   
Anonimen
Potem pa sva res na istem ja.....brez časa za ukvarjanje z čim drugim kot z srčkoma :)
In se strinjam glede partnerjev ja....ampak vseeno se skozi obremenjujem s tem in kaj naj rečem, kaj ne, kaj bo....se bo darovalec sperme javil ali ne.....ah....upam da ne in da bo raje užival z svojimi kolegi....

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   določanje očetovstva
8.11.2004 13:49:15   
dory
Apple,


cas vedno naredi svoje..in ponavadi se nasi strahovi niti ne uresnicijo,ali vsaj v toliksni meri ne...pomoje najboljs,da se posvetiva malima sonckoma, ce pa bo zivljenje prineslo tezave,se bova pa takrat spopadli z njimi...jaz imam orozja dovolj in bom udarila nazaj s polno paro, ce pa naju bo pustil pri miru, ga bom tudi jaz...

Ko bodo pa mali navihancki dovolj stari in bodo zaceli sprasevati,pa jima bova pomoje ze znali odgovoriti s pravimi besedami...taksnimi,ki ne bodo nikogar prizadele....sej bodo razumeli...

Ce bos rabila kak pogovor pa se mi lahko javis tudi na privat :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   določanje očetovstva
8.11.2004 14:42:31   
ZARA
:bravo: Apple in teja.!!!
Jst sem 1000% z vama...mam prjatlco samohranilko in vem kako je tezko,sploh ce se nimas sluzbe..in zivis od drzavne miloscine :grrr: ,groza...vcasih tud za kruh ni imela,ampak sej zato ma pa mene,hihi...

papa in obema veliko srece pri nedokazovanju ocetovstva...



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   določanje očetovstva
8.11.2004 20:22:19   
india
:angel:Apple in teja,obema najprej čestitam za takooooo močne odločitve in živce,ki jih imata!:rozica:

Naj vama na kratko povem zgodbo moje prijateljice. Pred 12 leti je rodila sina, biološki oče je,recimo mu Z popokal in jo zapustil,ko je bila mesec dni noseča.( mimogrede povedano,mali je izrezan Z) Preden je rodila, je spoznala osebo,ki ji je skozi vse skupaj pomagala in je dejansko bil očetu oče in vse, kar je fant potreboval do 7. leta. Takrat sta se razšla, fant je sicer vedel, da ta človek ni njegov biološki oče, a ga je imel rad, da je le kaj. Recimo temu moškemu B. Kmalu je spoznala 3.osebo, s katero še sedaj živi, pri njegovih starših,ki pa ju oba odklanjajo in malega ne priznavajo. Mali ve,da ta človek ni njegov oče, še vedno sprašuje in pogreša B, z njim gre večkrat kam za vikend,.... skratka, po svojem biološkem očetu pa sploh ni vprašal, dokler ni videl rojstnega lista, kjer piše-oče..:zmeden:
Seveda mu je mati povedala, kako je njegovemu očetu ime,a da se nista dobro razumela in da jima je bolje tako. Fant je razumel in zanj je vse na svetu njegova mama. :rozica::love:


Ne skrbita, vse se bo uredilo,kolikor vem, po 1.roj. dnevu ne morejo več tahtevati DNK testov razen v izrednih primerih,kot je na primer neprimerna mati ( alkohol, mamila,....). To pa vedve sigurno nista in zato: KAR POGUMNO!:rozica::rozica::rozica:

Mnogo sreče in čestitke k vajinim odločitvam!
LP, Miška:miska::miska:

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   določanje očetovstva
9.11.2004 7:21:22   
dory
Hvala Miska01 za tvoje spodbudne besede :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   določanje očetovstva
9.11.2004 9:20:53   
Anonimen
Hvala obema za vzpodbudo in sedaj še res samo 6 mesecev počakam, da bo mali 1 leto in potem lahko 100% uživam z malim, ker sem sedaj še malo panična in v upanju, da se ne bo pojavil.....

Hvala

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   določanje očetovstva
9.11.2004 11:42:41   
Anonimen
hm....zdaj sem pa še bolj zmedena....mogoče sem toliko neumna, vendar ne razumem ravno stavka: Tožba se lahko vloži v enem letu po prejemu obvestila, da se mati ne strinja s priznanjem očetovstva, vendar
le v petih letih po rojstvu otroka. (1., 2. odst. 90 . člena)

torej ima pravico do petega leta zahtevat skrbništvo???
oče ni nikjer vpisan, v roj. listu sem samo jaz, polje oče pa je prazno...torej če se on npr. pojavi ko bo otrok star recimo 3 leta, ali lahko zahteva deljeno skrbništvo ali ne?
Zdaj si me pa pošteno prestrašila...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   določanje očetovstva
9.11.2004 14:27:45   
ronja5
Če bi se oglasil po 3 letih, nima nobene šanse za deljeno skrbništvo, razen, če je mama neprimerna, kar pa mora seveda dokazat! Postopki pa so kar dolgotrajni, nič se bat! Ne obremenjuj se s takimi stvarmi, ni vredno! Porabi svoj čas in energijo raje za svojega otročka.


Vse dobro! :rozica::rozica::rozica: Ronja

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   določanje očetovstva
9.11.2004 14:32:33   
ronja5
Aja , še to!
Kolegica je bila 12 krat na obravnavi, ker ji je po ločitvi neupravičeno očital,da je neprimerna mati in zahteval skrbništvo. Prej so živeli pri njegovih starših in vsa familija se je znašala nad ubogo revo.Mali je bil star 3 leta, zato se je tudi tako zavleklo. Ko je otrok star 10 let,se namreč upoštevajo njegove želje in mnenja.

LP! Ronja

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   določanje očetovstva
9.11.2004 17:02:04   
india
Kar se tiče zakonov in zakonskih določil,pačso inmorajo biti. Vendar le vedvelahko sedaj, ko so otročki še majhni data tem zlatim bitjecem to,kar najbolj potrebujejo. Ljubezen in varnost. Kje pa so sedaj ti DOBRI očetje,ki bi si lahko iskali pravice pred sodiščem. Nič se ne bojta. Maja vama je sicer napisla, da lahko zadeve potekajo do otrokovega 5. leta starosti,če oče pred tem vloži tožbo. Vendar, sodišča pri ans zelo počasi delajo, poleg tega pa je za očeta zelo slabo, če je mati zgledna in poštena in pred sodiščem izjavi, da jo je oče zapustil,ko je bila še noseča. Saj za vsak kapric pa se tudi ne more otročka vzeti materi! Dajta, pomirita se in kar lepo razmišljajta,kaj bosta otorčkom prepevali, o čem pripovedovali,kje se sprehajali,kakšen bo prvi božič in podobno. Ne si jemat lepih trenutkov zaradi velikega strahu! Saj poznata tisto : strah je od znotraj votel, odzunaj ga pa nikjer ni!
Lep pozdrav, Miška 01:miska:

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   določanje očetovstva
10.11.2004 10:12:35   
Anonimen
Za skrbništvo vem da mora biti oče vpisan v roj. list, zanimalo me je samo do kdaj ima on pravico prit in rečt: tak, zdaj pa jaz hočem bit vpisan kot oče?
in potem ko bi bil vpisan bi verjetno še začel **** z deljenim skrbništvom in bi zajebaval kjer koli bo možno,ker ve da bi me z deljenim najbolj prizadel...

ronja5 in miska01 hvala za vzpodbudo :)

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?