|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako poimenujete organe, predmete...?
10.8.2007 19:53:59   
picola1
Sem brala v temi Preklinjanje zadnji sestavek oz. nekaj nasvetov glede preklinjanja in mi je v oči padlo tudi to, da je fino, če se spolne organe poimenuje penis in vagina...Sama bi sicer rada uporabljala tadva izraza pri vzgoji svojega otroka, čeprav sta mi nenavadna (še posebej vagina), verjamem, da nas je takšnih kar večina...Zdita pa se mi ok tudi zato, ker se jih bo slej ko prej moral naučiti (pa tudi v šolah se baje zdej že kar zgodaj učijo teh izrazov)...Sama ju ponavadi uporabljam (v pogovoru s prijatelji itd.) in sem ugotovila, da mi je veliko manj nerodno povedati direktno...Prej sem pa rekla 'tam spodaj' ali pa 'saj veš' (in pokazala z roko) itd. (rada bi tudi svoje otroke naučila, da poimenovanje teh delov teles ni sramotno)
Ok...penis mi je še sprejemljivo in dokaj navadno, normalno...sam vagina al pa nožnica, da rečem sp. organom svoje punčke, ki jo bom imela...user posted image Mogoče se moram pa sam navadit...Ok...itak vem, da ni nič narobe, če bom rekla piša al pa lulika...(da me ne bo katera napadla, da se preveč obremenjujem in kompliciram)
Ok, druga stvar so pa še pomanjševalnice...Meni osebno ni všeč in se bom trudla, da bom otroku čimmanj govorila v pomanjševalnicah...Spet zato, ker se bo ne-pomanjševalnic moral slej ko prej naučiti in pa tudi zato, ker sem brala, da se v bistvu pomanjševalnic otroci težje naučijo (ker so ponavadi daljše)...pa tudi zato, ker menim, da že nekajletnega otroka vračamo na stopnjo dojenčka, če mu govorimo 'daj mi rokico, obuj čeveljčke, primi kozarček...itd' (velikokrat je prisoten še tist dojenčkast ton, ki ga uporabljamo zraven)
Ok, pretiravala zdej glih ne bom, se bom pa trudla, da tega (pomanjševalnic, 'otročjega tona'...) ne bo preveč.

Kaj menite o tem? Kakšne izraze ve uporabljate oziroma ali se vam zdi, da bi bilo bolje uporabljati druge? Na kakšen način se pogovarjate s svojimi otroci? Kot z odraslimi ali po 'otročje'? Najbrž je to odvisno tut od situacije?

< Sporočilo je popravil Eja RR -- 11.8.2007 23:52:38 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako poimenujete?
10.8.2007 19:58:26   
Anonimen
Brez skrbi, imajo že v vrtcu zelo kmalu "spolno vzgojo", takod a se tam precej naučijo.user posted image

Mi vagini rečemo lulika, penisu pa lulec. Najprej je bil lulček, ampak se je Tiborju očitno zdelo to preotročje, pa ga je prekrstil v luleca. Aja, modom pa je nazadnje rekel vimena.user posted image

(odgovor članu picola1)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako poimenujete?
10.8.2007 20:01:38   
facka
pri nas so jih v vrtcu popravljali, da se lulku reče penis, joškam pa prsi, tudi sama ga popravim če reče joški, drugače pa penisu pravimo pri nas "pingl" ali lulček.

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako poimenujete?
10.8.2007 20:03:32   
Anonimen
Ja, joške je tudi meni grdo, tudi pri nas to popravljamo na prsi.

(odgovor članu facka)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako poimenujete?
10.8.2007 20:04:20   
Anonimen
Mhmmm...zanimivo temo si odprla...user posted image

Trenutno še nimam svojih otrok,imam pa sestro,staro 12.let,in se še zdaj z njo pogovarjamo o luliki,luleku in ritki.Tudi jaz ne znam drugače mami reči,če imam ginekološke težave,kot da me muči "nekaj tam spodaj" ali pa da imam težave z luliko.Kak se to bedasto sliši.Vliko lepše mi je govoriti o "vulvi"(zunanji spolni organ),vegini ali nožnici(notranji spolni organ) in penisu.Mhmmm.Ko sem sedaj to napisala-mi je nekaj šinilo v glavo-da se je z otrokom vseeno lepše pogovarjat v "otroškem" jeziku.Me je strah,da bo prekmalu vedel preveč in da kasneje ne bo imel spolnega sla.Morda je moj strah neupravičen,ampak je.Me je popadel šele zdaj.Zanimivo.Bom še razmislila do takrat,ko bom imela otroke,v kakšnih besedah jim bom govorila.
Glee pomanjševalnic pa takole.meni so tako sladke,dajo mi priokus otroštva,čeprav niso najbolj zdrave.Otroci v začetku govorenja itak sami poimenujejo stvari,po svoje.Trudila se bom,da bom čimveč govorila "ne"otročje,ampak že danes nevem,kako mi bo uspevalo.Se namreč vedno raznežim,ko vidim otročke,in potem mi čist vdari na pomanjševalnice.

Vrjetno še imam čas...bom do takrat še razmišljala o tem...user posted image

(odgovor članu picola1)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako poimenujete?
10.8.2007 20:05:29   
kjava

IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Aja, modom pa je nazadnje rekel vimena.user posted image


user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako poimenujete?
10.8.2007 20:09:51   
jooly
Pri nas imamo "pimpelna" al pa "lulija", pričakujemo pa še "piško" al pa "luliko". Vse kar je več, se mi zdi nepotrebno in predvsem neprimerno glede na leta. Kar se pa tiče "otroških tonov" in pomanjševalnic - pa raje počakaj, da boš v konkretni situaciji. To pač spada zraven in pri dvomesečnemu dojenčku enostavno avtomatsko rečeš npr. buši namest trebuh.user posted image

_____________________________

Na koncu je vedno dobro. Če ni dobro, še ni konec.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako poimenujete?
10.8.2007 21:09:41   
Anonimen
spliš zdele sem skor poplivala prenosnika s polnimi usti kokte! za crknt vimena :)

ja pr ns mamo same lulike, ati ma pa lulčka. starost 3 leta. tako bo še en čas ostalo. potem pa ne vem kaj bomo prešaltal še midva z možem sploh ne vem kere beede za najine spolne organe uporablava mufla pa one al pa tič pa jajca za moda :) :) hehe! zdej crkujem od smeha zravn k razmišlam kako smo trapasti. ne vem zakva roki lohk rečemo roka, penisu pa ne??!! kr neki!

sam dej no se pa re strapast slišda rečeš reimo: matr dons me pa tko vulva srbi. (rcimo če maš glivice :) ) al pa ne vem joj neki se mi dela na penisu??!! in to v vsakodevni rabi med partnerjema recimo. to se men prov hecno sliš

(odgovor članu jooly)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kako poimenujete?
10.8.2007 21:31:32   
taška30
Pri nas so lulika, lulček in zizike (dojke al pa prsi mi v vsakodnevnem govoru žal ne potegnejo, me spominja na piščančja prsa)user posted image . By the way, nožnica (vagina) je za moje pojme nekaj drugega kot lulika. Otroku pač ne umivamo vagine, tud sebi jo ni priporočljivo.user posted image

Glede pomanjševalnic pa: se mi zdi čist normalno, če otrokovi roki rečeš rokica. Tvoja je velika in je roka, njegova je majhna in je rokica. Logično, ne? Tud otrokovi čeveljčki so majhni. Ne rečem, da je treba pomanjševat, se mi pa zdi logično in nič narobe. Npr. naši tastarejši smo govorili, da bomo oblekli hlačke, pleničko...no, zdaj ko ima pa mlajšo sestrico ji pa včasih prav namenoma povem: ti si že velika punca in imaš veliiiike hlače, Julija je pa mali dojenček, ima pa male hlačke itd...

Ne maram pa izrazov: čičat, papat, pupat, ajat, ninat...in naša punca prav debelo pogleda, ko ji kdo reče 'kar učičaj se', ker ga sploh ne razume?!?user posted image


(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kako poimenujete?
10.8.2007 21:37:57   
PIAF
Naš že kar iz vrtca prinese izraze: lulči, lulika in zizike.

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kako poimenujete?
10.8.2007 21:54:38   
lojzika
pri nas pa pinček, lulika in pa zizike

(odgovor članu PIAF)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   [Brisano sporočilo]
10.8.2007 23:23:56   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu lojzika)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kako poimenujete?
11.8.2007 0:38:22   
picola1
Punce, hvala za odgovore...sem se kar nasmejala zraven...user posted image
Kar se pa tiče tega, da pri 18-ih ziher ne bo tako govoril...Moja kolegica še vedno reče piška pa je stara skor 30...Pa poznam jih veliko, ki rečejo lulek...
Ne vem...Mogoče je 'krivo' tut to, da sem med. sestra pa so mi med. izrazi bolj blizu in bolj normalni...Kot sem že rekla, odkar jih uporabljam, mi je veliko manj nerodno direkt povedat, kaj me muči. Al pa direkt vprašat...Ker se že sliši nekako 'strokovno' in ne daje pridiha 'spolnosti' (katera nam je še vedno tak tabu) In bi rada, da tut mojim otrokom ne bi blo nerodno, še posebej potem, ko bodo starejši.
Pa tut v službi ne morem glih rečt: Gospa, dejte noge narazen, da vam luliko al pa piško umijem...user posted image
Kaj pa rečete, ko pridete k ginekologinji pa imate težave, npr. z srbenjem?
Kar se pa tiče pomanjševalnic...itak jih uporabljam pri nekaj mesecev starih otročkih...je res težko in nekako nenaravno, če bi reku tistemu malemu bitjecu, kolk ima lepo nogo...user posted image Sam pri parih letih pa se mi že zdi, da so otroci dovolj veliki, da je njihova rokica roka...(sicer bo manjša od moje še zelo dolgo časa, se pravi, da lahko izraz rokica uporabljam še 10 let) (sicer pa ni to tolk pomembno...če malo razmislim, se mi zdi, da jst tut enkrat rečem tako, drugič drugač...) Ne vem...bom vidla, ko bom imela svojga pa bom vidla, kaj se mi zdi najbolj naravno, da rečem...user posted image
Kar se pa tiče čičanja in papcanja pa ajanja...to pa res odpade...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kako poimenujete?
11.8.2007 10:52:45   
taška30
IZVIRNO SPOROČILO: picola1
Kaj pa rečete, ko pridete k ginekologinji pa imate težave, npr. z srbenjem?


Bi rekla: že par dni me srbi, pa izcedek mam...sej se ve, kaj me srbi, menda ne prst na nogi, če sem pa prišla k ginekologu?!?user posted image

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kako poimenujete?
11.8.2007 12:14:12   
Anonimen
Absolutno sem proti spakedravčini in pomajnševalnicam.Z otroci sem čisto normalno govorila,kot z odraslimi osebami,prav tako počnemo z vnukom.Enostavno se ne znam pačit in otročje govorit.Zadnjič sem poslušala mojo sestrično,ko je po telefonu z hčerjo govorila,pa ne,da je majhna ampak jih šteje 17 let.Slabo mi je postalo:Čauči,mucica,si se napančkala?Si kaj popacala?Kako je bilo v diskiču?Si veliko migala z ritiko?Bodi pridkana,počivči.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Gled prevga vprašanja,v mejah,da te otrok razume.Penis,vagina naj počakata za kasneje,se bodo že pri spolni vzgoji naučili pravilnih nazivov.
Pri nas pa je in bo ostalo:pimpek,lulica.

(odgovor članu taška30)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kako poimenujete?
11.8.2007 15:51:07   
nimfica
lulek, lulika, zizike in ritika

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kako poimenujete?
11.8.2007 16:42:20   
crci06
Meni se zdi čisto normalno, da tistemu centimetru nagrbančene kožeuser posted image rečemo lulček in potem verjetno težko presodimo, kdaj je otrok že "velik".
(naj bo penis?, dolg 1,1 cm? user posted image  ne, takoj po porodu sem se jaz trudila ornk ločit spolne organe vs. reproduktivne organe, če veste, kaj mislim).
Jaz sem mnenja, da se bolj pravilne izraze začne uporbaljat takoj, ko otork pokaže, da je zrel za to. Pa ne pri 18h user posted image . Ko ti npr. pove, da so se v vrtcu pogovarjali o prsih, skušaš ta izraz uveljaviti tudi v krogu družine. Prej so v navezavi z otroško papico dojke.

Vesela bom, če mi bo uspelo otroka lepo vzgojiti, zdi se mi pa tudi pomembno, da se nekatere stvari dogajajo hkrati celi generaciji. Ne, da en očka razlaga o čebelicah, otrok to v šoli izusti naglas in ga en drug popravi tako, da mu pove resnico. Potem je pa ves svet zmeden.
Kar poglejte user posted image user posted image

Kaj pa rečete 5 letniku otroku, če po TV dva seksata? Da se imata rada? Da izživljata svoje spolne fantazije?

(odgovor članu nimfica)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kako poimenujete?
11.8.2007 18:28:17   
dory
hm no moj triletnik svoj cevapcic poimenuje dinko...mi je pa zadnjic ko sem stopila iz tusa rekel...vidis, ti pa nis bla pridna in so ti dinkota odrezaluser posted image ...torej do lulike se nismo prisli,ker je sveto preprican,da se vsi rodimo z dinkotomuser posted image ...bo treba strokovno pristopit vidim :)

(odgovor članu crci06)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kako poimenujete?
11.8.2007 19:48:19   
Jessy
Pri nas imamo luliko ali lulo, ati ima pa lulčka. Se mi zdi čist sprejemljivo za to starost.

_____________________________

http://www.mojalbum.com/taia/moje-torte

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kako poimenujete?
11.8.2007 20:01:13   
bamby
Glede pomanjševalnic se jih kar izogibamo, pa ne namerno. Tako smo se pač navadili. Nam pa vseeno sem pa tja kakšna uide, pa ne delamo panike iz tega.
Spolne organe pa pri nas imenujemo lulček, pri Timu kdaj tudi biba, jaz imam pa lulo in zadnjica je rita. Edino prsi so postali ciski.

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kako poimenujete?
11.8.2007 22:47:12   
mamuška
Moja "možakarja" imata lulije (ati velicka, sine pa mejhengauser posted image user posted image ) in moda, jaz pa dojke in luliko - tako jo je sin sam poimenoval, jaz pa nisem popravljala. Za razne penise in vagine bo še čas, jaz 4-letnika ne mislim popravljat za take stvari. 

(odgovor članu bamby)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kako poimenujete organe, predmete...?
12.8.2007 10:21:00   
Lidy
Ja pri nas je tudi luli, lulika, joškice in ritka. Do sedaj še nisem premišljevala o tem, da bi morali to kako drugače poimenovati (2 leti). Sama sem mnenja, da bo otrok slej ko prej v družbi sam spoznal kako in kaj kakšno stvar poimenovati. Verjamem pa tudi da bo, ko bo slišal penis, nožnica (se mi zdi bolje kot vagina) bo že priletu in zahteval pojasnila zakaj se tako reče.
Lahko ste brez skrbi, da bodo v "strokovnih" pogovorih uporabljali penis, vagina, prsi, nožnica....pri njihovih 15+ pa drage mame in očetje mislim, da bomo slišali in se učili še kakih drugih pogovornih fraz na to temo user posted image  .

Kar se pa pomanjševalnic tiče je tudi meni zoprno otroško pačenje, sploh pri večjih otrocih, ajčkat, papat, spančkat...ko je bil še dojenček mislim, da smo tudi uporabljali, sedaj pa ne več. Mislim, da to vsak z otrokovim razvojem spremeni način pogovora, al ne?
Za vse stvari, ki so manjše pa uporabljamo pomanjševalnice: kozarček, stolček, hlačke (sp. hlače), hlače so pač hlače, kapica....otrok se s tem uči razlikovati med velikimi in malimi stvarmi.

Drugače pa drage moje, maldost in otroška leta vse prehitro minejo. Malo se sprostite in uživajte v otroški govorici, crklanju, fantaziji, vsak je še odrasel in se vklopil v družbo tudi naši se bojo. Ne omejujmo jih, sledimo jim in pazimo da ne skrenejo na stranpota, iz malih napak naj se učijo, velike jim poskušajmo preprečiti.
No ja tako jaz POSKUŠAM gledat na otrokovo odraščanje. Mogoče se motim in delam napako, ne vem, vem pa da uživam bom njegovem odraščanju.

pa-pa 

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kako poimenujete organe, predmete...?
12.8.2007 13:26:08   
dory
haha, moj je glih dones spet prjavu...ko bom velik bom mel pa tud take joske k ti mami :)user posted image ..ja ja strokoven pristop ja .)

(odgovor članu Lidy)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Kaj storiti, ko je otrok frustriran?
Konflikti in frustracije so neizogiben del medčloveških odnosov, še posebej, ko nas več ljudi živi tako zelo blizu kot v...
BLOG: Daj babici en`ga poljubčka ...
S takšnim navodilom ju pravzaprav čisto "povozim" in navajam na toleranco za zlorabo. Da bo tisti na drugi strani zado...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?