|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Genska napaka
13.8.2007 12:00:43   
Anonimen
Pozdravljene,
mene pa zanima, če morda katera ve kaj o teh okvarah, ko se okončine / roke ne razvijo do konca in se otrok rodi brez prstkov ali celo dlani.

Namreč sem user posted image  in me skrbi kako bo z najinim user posted image . Od partnerja oče ima to okvaro (rodil se je brez prstov) in partnerjeva sestrična isto (roka se ni razvila od komolca naprej).

Zanima me, če je katera seznanjena kako se ta napaka prenaša in kakšna je verjetnost, da se tudi najin otroček rodi s to okvaro. Kako se da to preprečiti oz. zdraviti (če sploh)? Kam bi se lahko obrnila na podrobnejše informacije?

Nisem še bila na UZ, tako da se kar bojim kako bo. Starši pa tudi še ne vejo za nosečnost in tudi se mi zdi precej delikatna tema, o kateri bi se pogovarjala s partnerjem ali tastom. Normalno pa se mi zdi, da sem zaskrbljena, saj si vsaka mamica želi najboljše za svojega otročka.

Hvala za vsako informacijo!
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Genska napaka
13.8.2007 12:03:34   
Marogica
Nisem zdravnik, zato o tem ne vem ničesar. TI pa predlagam, da se o tem čimprej pogovoriš s tvojim ginekologom. On bo vedel, kako naprej.

Tebi pa vso srečo in zdravega otročka.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Genska napaka
13.8.2007 12:17:44   
sazi
o tej bolezni žal ne vem nič.
Ampak če se pojavlja v družini, je najbrž gensko dokazljivauser posted image .
Prijateljičin mož je imel v družini DS, pa je avtomatsko dobila napotnico za AC in je bilo vse v redu.
Na prvem pregledu vse svoje strahove povej G in te bo že usmeril naprej.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Genska napaka
13.8.2007 12:44:16   
Dejča
Pojdi na stran med.over.net - genetska posvetovalnica, kjer zdravnica Anamarija Brezigar odgovarja na vprašanja.
Še link: http://med.over.net/forum5/list.php?56 

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Genska napaka
13.8.2007 13:01:25   
ada2
moj partner se je rodil brez prstov na levi roki. predno sem zanosila sem ginekologa povprašala o tem, če je možno, da se pri najinem otroku to ponovi, pa mi je rekel, da ne, saj to ni genska napaka, ampak posledica jemanja KT. ko je bila namreč tašča noseča je zanosila prehitro po prenehanju jemanja KT, pa tudi takratne tablete so bile drugačne (bolj nevarne) kot zdajšnje. ko sem zanosila mi je G še 1x vse isto razložil. med nosečnostjo mi je, ko je bil plod že toliko razvit naredil poglobljen UZ, pa še 3D UZ, kjer sem se sama prepričala, da ima otrok vse prste.

povej svojemu G o tem, da te skrbi in kakšna je situacija, pa ti bo razložil. pa veliko lepih trenutkov v nosečnosti ti želim in zdravega otročka.

_____________________________

Besedo KONTRA s proti razložimo in CEPCIJA je jasna brez vprašanj, tako se s kontracepcijo borimo, da bi bil na svetu kakšen cepec manj!

Ada vas ´ma rada!

(odgovor članu Dejča)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Genska napaka
13.8.2007 13:12:01   
Anonimen
Te okvare niso dedne, ampak so posledica zunanjih vplivov na plod. KT, kajenje, alkohol, nezdrava prehrana, določene tablete, mamila....vse kar ni zdravo.

(odgovor članu ada2)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Genska napaka
13.8.2007 13:27:34   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: nati

Te okvare niso dedne, ampak so posledica zunanjih vplivov na plod. KT, kajenje, alkohol, nezdrava prehrana, določene tablete, mamila....vse kar ni zdravo.


Res? Tega pa nisem vedela.

Srečno. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Genska napaka
13.8.2007 13:31:11   
Slončica
Srečno in veliko veselja on pričakovanjuuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Genska napaka
13.8.2007 13:45:31   
Anonimen
Nati, leta 1950 partnerjeva babica ni poznala kontracepcijskih tablet, niti fiksala se ni (dvomim da so med 2. svetovno že slišali za kakšno mamilo). Ni kadila in pila pa tud ne! Kar se pa prehrane tiče, je pa dokazano da čez repo in krompir ga ni. Pa zadeva JE dedna, če so v družini dva taka primera (za katera jst vem zaenkrat).

(odgovor članu Slončica)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Genska napaka
13.8.2007 13:49:20   
Anonimen
to opa prvič slišim da je za take zadeve lahko krivo okolje??!! user posted image

itak te pri g na začetku povprašajo o kakih takih boleznih v familiji in pač povej to, pa če se da kak test oz bolj podroben uz narest med samo nosečnostjo. o povpraš G pa ti bop povedal kako in kaj naprej

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Genska napaka
13.8.2007 13:57:58   
Anonimen
Pa dej nehej take trobit no. Nikol ni bilo to dedno.

Poglej si tole stran, kjer ti piše, zakaj delajo genetske preiskave.

Nosečnica vpliva na rast otroka v njenem trebuhu.Mamila, sevanje, strupi, ...če saamo povzameš, kaj vse so uporabljal kmetje pri svojem delu: razni strupi, prepovedani antibiotiki za žvino, vsi virusni infekti!


Če pa imate to v vaši družini dokazano, vam pa lahko samo čestitam, ker ste edinstveni na tem svetu.user posted image user posted image user posted image user posted image  Za  knjigo rekordov. Bravo! 


Pa mislim, da bi bilo fajn, da si malo začneš predstavljaš, kaj imaš ti od staršev. Kot v šoli: 23 od mame, 23 od očeta. Kaj je to mutacija, genske spremembe na plodu, vplivi ....konkreten primer ti dam Černobilske otroke, ki so bili rojeni po katastrofi. Takaj? Ker so bile njihove mame prenasičene vsega sevanja ob katastrofi. In še zdaj živijo v teh sevanih območjih. Njihove pramame niso imele nobenih rojstev brez udov oz. manjkajočih delov telesa. In tega niso dedovali, temveč pridobili kot posledica okolice, ki je vplivala na razvoj.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Genska napaka
13.8.2007 13:58:53   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: LARA

to opa prvič slišim da je za take zadeve lahko krivo okolje??!! user posted image

itak te pri g na začetku povprašajo o kakih takih boleznih v familiji in pač povej to, pa če se da kak test oz bolj podroben uz narest med samo nosečnostjo. o povpraš G pa ti bop povedal kako in kaj naprej



Tu je govora o manjkajočih delov telesa. Bolezen je druga stvar.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Genska napaka
13.8.2007 14:02:28   
Anonimen
aja ok??

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Genska napaka
13.8.2007 14:07:10   
Anonimen
Ok. Ne se jezit. Mogoče sem malo grobo nastopila, sam ker je že tolk napisano  o tem, povrh vsega pa še ni napisala anonimna, da je opravila kakšen test,da bi potrdila napisano.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Genska napaka
13.8.2007 14:11:40   
soncece24
Poznam dva podobna primera: eno deklico brez prstkov in enega možakarja brez dlani - pri obeh je bila kriva ovita popkovina okoli roke in se del roke enostavno ni razvil, ker ni bilo prekrvavitve.

_____________________________

Idealni moški ne pije, ne kadi, ne vara, ne kvartopiri, ne obstaja. (ruski aforizem)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Genska napaka
13.8.2007 14:13:43   
Erdbeere
no ja ne vem no punce...tole je pa mal preveč....jaz nisem jedla KT, nisem kadilka, nisem se fiksala, nisem alkoholih.....jem zdravo...pa hči nima prstkov...tko da hvala za take komentarje...aja pa tud jaz ne vem kako da ni gensko, ker moja mami tud nima popolnoma normalne leve roke user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Genska napaka
13.8.2007 14:16:07   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Erdbeere

no ja ne vem no punce...tole je pa mal preveč....jaz nisem jedla KT, nisem kadilka, nisem se fiksala, nisem alkoholih.....jem zdravo...pa hči nima prstkov...tko da hvala za take komentarje...aja pa tud jaz ne vem kako da ni gensko, ker moja mami tud nima popolnoma normalne leve roke user posted image user posted image user posted image


no evo ! kaj pa na to pravš nati?

(odgovor članu Erdbeere)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Genska napaka
13.8.2007 14:16:10   
Anonimen
Pri moji sosedi je tako;njena mama ima palec malo nižje kot običajno in v njeni družini so bile napake na srcu in zg.okončinah že pri prednikih,ampak samo po ženskih potomcih.Njena hčera je imela napako na srcu,kar hočem povedati pa je to,da ima na obeh rokah po 4 prste ker je bila operirana ko je bila mala,saj ni imela palcev razvitih.Pa tudi ramena niso tako široka kot je normalno,so nekako pomaknjena navzdol,rokke pa so krajše.Ko je zanosila je morala hodit takoj v začetku nos.v LJ na preiskave,kakega spola je otrok itd.Ker je bil fant ni bilo panike,če bi bila punca,pa bi bile možne enake napake.No,da ne dolgovlačim,enakoe teste so ji naredili spet v drugi nos.,danes pa ima 3 zdrave fante.Ne morem trditi,ampak ne vem kaj bi storili,če bi bila deklica.

To vem,da je tako,če pa je to,kar opisuješ dedno,pa ne bi vedela.Kot je bilo že rečeno,najboljše je posvet s strokovnjakom.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Genska napaka
13.8.2007 14:19:12   
Erdbeere
aja, da še povem kaj mi je svetoval v genetski posvetovalnici v Lj, gospa 50% možnosti imate, da bo z otrokom vse ok, jaz bi na vašem mestu imel še kakšnega otroka...pol se pa pejt...k sreči je sinček popolnoma normalen

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Genska napaka
13.8.2007 14:23:05   
Anonimen
k sreči je sinček popolnoma normalen


Mogoče pa prav zato, ker je fant, če se navežem na anonimno en post pred tvojim.

(odgovor članu Erdbeere)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Genska napaka
13.8.2007 14:33:15   
ada2
mislim, da tole kreganje nič ne koristi anonimni, ki jo jaz popolnoma razumem, saj sem podobno, če ne že isto doživljala sama. ampak, kot sem v svojem prvem postu povedala, tako je meni povedal moj ginekolog. ne vem, ali gre za isto zadevo ali ne, zato ne morem zagotovo trditi.

pa še nekaj anonimna: ne bi te rada strašila, ampak jaz sem bila popolno mirna glede tega šele takrat, ko sem sina držala v rokah. kljub pregledom (3D UZ - kjer se je lepo videlo) in kljub zagotovitvam, da bo vse ok. to, da te skrbi je samo znak, da se bojiš za svojega otroka in da ti ni vseeno.

le pogumnouser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Besedo KONTRA s proti razložimo in CEPCIJA je jasna brez vprašanj, tako se s kontracepcijo borimo, da bi bil na svetu kakšen cepec manj!

Ada vas ´ma rada!

(odgovor članu Erdbeere)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Genska napaka
13.8.2007 18:58:37   
Pia77
Če imajo v nekaterih redkih družinah lahko deden pojav npr. 6 prstov na dlani ali stopalu... zakaj mislite, da odsotnost prstkov ali deformacija roke ne bi mogla bit dedna?
Če so rokice, nogice in prstki prisotni, se da na UZ videti že relativno zgodaj, v obdobju, ko se opravlja nuhalna svetlina. Če je tvoj partner zdrav, vidva pa najbrž nista niti v daljnem sorodstvu, je verjetnost prenosa take okvare verjetno precej majhna! Po moje si lahko brez skrbi. 

(odgovor članu ada2)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Genska napaka
13.8.2007 20:32:58   
nina166
Mislim, da so vsa razna ugibanja o tem, zaradi česa do tega pride in podobno popolnoma brezvezvezna. Anonimna svetujem ti, da se obrneš na kakšnega strokovnjaka, ki ti bo znal to lepo razložit in ti povedat koliko možnosti je, da ima tvoj user posted image  iste probleme. Sama sem bila pri zelo dobri genetičarki, ki se nama je res posvetila in nama povedala vse kar sva vprašala...pa so bila nekatera vprašanja mogoče res malo mimo. Če želiš me kontaktiraj na zs in ti dam njeno številko. Želim pa ti čimman skrbi med nosečnostjo in zdravega user posted image .

_____________________________

Domen - 16.6.2006
Daša - 21.1.2009

(odgovor članu Pia77)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Genska napaka
13.8.2007 21:39:42   
Anonimen
Upam, da bo vse OK.

Je pa to genetsko dedno, vse nepravilnosti, ki jih prinesemo na svet so namreč zapisane v DNK.. Pravzaprav se vse deduje, vsi ostali dejavniki (strupi, zdravila, kajenje, alkohol...) lahko pospešijo oziroma povečajo možnost za nepravilnosti.

(odgovor članu nina166)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Genska napaka
13.8.2007 21:44:42   
Anonimen
Jaz in moja hčerka imava na desni nogi ista dva prsta pol cm skupaj zraščena. To je genetika, ali kako?

(odgovor članu nina166)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?