|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   strije-katasrofa
15.8.2007 7:43:19   
Blejka26
včeraj sem pod tušem opazila da sem dobila dodatne strijeuser posted image user posted image user posted image ni jih veliko ampak nekaj jih je in to je več kot dovolj.Že od prve nosečnosti jih imam,sedaj pa še dodatne.user posted image user posted image user posted image user posted image za zjokat.mazala sem se..ampak jaz mislim da je vse to odvisno od kože,kakšno imaš.Ena moja kolegica se je mazala 2krat na dan..pa jih imam sedaj na koncu nosečnosti polno.Kako se vi spopadate s tem..kako naj se jih po porodu vsaj malo znebim??

_____________________________

Neja 27.12.2005
Tjaša 22.10.2007
najlepši razlog zakaj živeti
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: strije-katasrofa
15.8.2007 7:48:24   
April
Jaz mislim, da nima veze kaj počneš. Nič kaj dosti ne pomaga, da bi jih preprečil, zato jih je najbolj sprejet. V prvi nosečnosti sem se do konca zredila približno toliko kot sedaj, pa se mi je naredila samo ena. Mazala sem se pa običajno kot po tuširanju. Sedaj jih imam pa že kar nekaj, pa nč drgač ne delam.
Kakšne učinkovite kurative jaz ne poznam. Sicer so pa veliko manj moteče ko zbledijo. Pa itak sem že prestara, da bi majce, ki kažejo popek nosila.user posted image

(odgovor članu Blejka26)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: strije-katasrofa
15.8.2007 7:52:26   
Anonimen
Tako kot si ti napisala tudi sama mislim,da je to odvisno od elasticnosti koze ne pa od vseh zaub,ki si jih gor nanasamo.Jaz sem se v nosecnosti posebej zadnja meseca bolj neredno kot redno mazala pa nimam nobene strije.Svakinja jih je dobla tist teden,ko je cez rok nosila...Sprijazni se tukaj kaj veliko ne mores prepreciti,vsaj pomoje no...

Po porodu pa poskusi mogoce te afroditine kreme proti strijam...ne bodo izginile ampak naj bi se hitreje posvetlile,oz ta prehod iz rdece na belo naj bi bil hitrejsi...Pa malo manj so vidne....

(odgovor članu Blejka26)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: strije-katasrofa
15.8.2007 8:07:59   
AKP
Tudi  jaz sem jih dobila v prvi nosečnosti in to precej in na vseh možnih mestih. Ščasoma postanejo takšne svetle barve in se ne vidijo več  močno. Zginejo pa ne. Jaz sem se ža tako navadila na njih, da jih sploh ne vidim več.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: strije-katasrofa
15.8.2007 8:40:46   
banki
kreme nimajo veze-jaz se sploh nisem nic mazala pa nimam niti ene. ze v soli za starse so povedali, da je to predvsem odvisno od elasticnosti koze, ki pa je genetsko definirana. 

(odgovor članu AKP)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: strije-katasrofa
15.8.2007 8:46:01   
dmavrel
Res je odvisno od elastičnost kože, a je že bolje, če se še kdaj pa kdaj namažeš s kakšno kremo. Jaz sem se v prvi nosečnosti zredila 13 oziroma 14 kg, a nisem dobila nobene strije po trebuhu. Malo sem jih dobila le po bokih. Hvalabogu.
Sedaj, v drugi nosečnosti, jih še tudi nisem dobila , pa čeprav sem se v dveh mesecih zredila že za 9 kg. Upam, da jih ne bom dobila do konca nosečnosti. Mažem se skoraj vsak večer, ker me močno srbi po trebuhu. Morda pa le malo pomaga.
Ne verjamem pa, da bi res tiste kreme toliko pomagale, da jih zaradi njih sploh ne bi dobila.
Sicer se pa ne bi sekirala, če bi imela kakšno strijo.
Saj smo vendar mamice. Zame to odtehta vse stije.

(odgovor članu AKP)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: strije-katasrofa
15.8.2007 8:49:13   
rija
jaz pa mislim, da je mazanje le pomembno, saj da koži določeno vlažnost, ki pripomore k večji elastičnosti....če je koža suha, hitreje poči....

jaz nisem najmlajša in tudi moja koža ni več tak rosno mlada in elastična, pa sem se res čisto vsak dan od prvega dne nosečnosti mazala z vichiyevo kremo proti strijam in nisem pridelala čisto nobene....imam pa ene dve na nogah od prej iz veliko mlajših let, ko sem se na hitro zredila in se nisem mazala.....



_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu banki)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: strije-katasrofa
15.8.2007 8:52:22   
Tanayya29
jaz mam kremo od vichya,drugače pa se mažem tudi kar z olivnim oljem..jaz sicer nimam še nč(sem v 7 mesecu user posted image ,pa mam+9kg..),tako da veliko je odvisno tudi od elastičnosti kože,vsaj pomoje!
Je pa fino,da se vseeno mažeš s kakšno kremo...

lp.


_____________________________

Naš sonček škorpijonček Taj Tristan,6.11.2007*****

Življenje ni igra na srečo,temveč rezultat naših misli in dejanj.

(odgovor članu dmavrel)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: strije-katasrofa
15.8.2007 9:48:00   
total
Jaz sm se mazala celo nosečnost in to intezivno,popokala sm pa malo pod trebuhom in to zadnja dva tedna pred porodom,prej pa nič.Se pa hvala bogu zdaj skoraj ne vidijo.

_____________________________

Kaj naj rečem...srečna sm!!!


(odgovor članu Tanayya29)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: strije-katasrofa
15.8.2007 9:55:07   
NELY00
Jaz sem v 22 tednu in se od prvega dne mažem z kremo proti strijam od Aventa.Do 20 tedna je vse izgledalo super dokler nisem opazila na prsih rdeče lise.Pred nosečnostjo sem bila kar precej suha in imela sem majhne prsi sedaj pa ko je vse skupaj naraslo je očito prišlo tudi do strij.Stara sem 23 let in moram priznat da ko sem jih opazila mi je šlo kar na jok.V istem trenutku pa sem se spomnila na malčka ki ga nosim in se nehala sekirat saj je zdaj on na prvem mestu in edino kar lahko naredim je da se mažem naprej in upam da ne bojo še večje.Vseeno pa mislim da lahko ublažimo nastajanje strij z mazanjaem veliko pa je odvisno tudi od strukture naše kože.Lep pozdrav

(odgovor članu Blejka26)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: strije-katasrofa
15.8.2007 9:57:25   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: banki

kreme nimajo veze-jaz se sploh nisem nic mazala pa nimam niti ene. ze v soli za starse so povedali, da je to predvsem odvisno od elasticnosti koze, ki pa je genetsko definirana. 


S tem se popolnoma strinjam. Sama nimam nobene, se nisem nič mazala, rodila pa sem pri 35-ih in 38,5 letih.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu banki)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: strije-katasrofa
15.8.2007 10:01:05   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

IZVIRNO SPOROČILO: banki

kreme nimajo veze-jaz se sploh nisem nic mazala pa nimam niti ene. ze v soli za starse so povedali, da je to predvsem odvisno od elasticnosti koze, ki pa je genetsko definirana. 


S tem se popolnoma strinjam. Sama nimam nobene, se nisem nič mazala, rodila pa sem pri 35-ih in 38,5 letih.


Se kar podpišem pod to. Sama sem imela do 37 tedna ful lepo kožo po trebuhu in ogromen trebuh. Sem se mazala z vsemi možnimi žavbami, samo, da ne bi pridelala strij. In ko sem bila že 100%, da strij ne bom dobila, se mi je trebuh čez noč spustil in pridelala sem strije v KONCENTRIČNIH KROGIHuser posted image user posted image , po celem trebuhu.

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: strije-katasrofa
15.8.2007 10:26:45   
lunca2
Tudi jaz milim, da je vse odvisno od elastičnosti kože. user posted image Jaz sem se mazala prve 4 mesece z oljem od avetna in potem nisem imela nič strij ampak ne verjamem kaj dosti v kreme, olja. 

_____________________________

17.06.2007 ob 23:17 je na svet prijokal najin sonček Ažbe!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: strije-katasrofa
15.8.2007 13:46:48   
mala pikica
Punce, kdaj ste jih sicer sploh dobile? Tiste, ki še niste omenile. Pri nekaterih sem že zasledila user posted image   Jaz sem v 20.tednu, pa zaenkrat še na srečo nimam nobene, se pa pridno mažem z oljem vsak dan, samo da bi bila koža čimbolj elastična.

_____________________________

Vsak dan nam sije sonček Gašper!


(odgovor članu lunca2)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: strije-katasrofa
15.8.2007 15:30:59   
Anonimen
Te kreme so bolj tako tako. Mogoče res pripomorejo, da dobiš kakšno manj, ampak če nimaš elastične kože, jih preprečit ne morejo. Jaz sem se v prvi nosečnosti mazala glih vsake kvatre enkrat, ko sem se pač spomnila, pa po trebuhu nisem dobila strij, samo po stegnih in bokih, zdaj v drugi nosečnosti sem se pa mazala redno vsak dan, pa imam trebuh razparan od strij. To je noro, koliko jih imam in sem čist nesrečna, samo kaj čem, nimam kaj narest. Dobila sem jih pa zadnja dva tedna. Si mislim, da če me ne bi 11 dni čez rok pustli, bi imela kakšne tri strije, ne pa dobesedno po celem trebuhu.user posted image

(odgovor članu mala pikica)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: strije-katasrofa
15.8.2007 16:01:23   
kmarija
Pri strijah najbolj pomaga rahlo "ščipanje in obračanje" kože, ker se edino tako raztegne. Jo morš kr fajn zagrabit pa zavrtet - zaenkrat pri meni deluje user posted image  Je pa nastanek strij odvisen le od elastičnosti kože

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: strije-katasrofa
15.8.2007 18:12:30   
Pia77
IZVIRNO SPOROČILO: kmarija

Pri strijah najbolj pomaga rahlo "ščipanje in obračanje" kože, ker se edino tako raztegne. Jo morš kr fajn zagrabit pa zavrtet - zaenkrat pri meni deluje user posted image  Je pa nastanek strij odvisen le od elastičnosti kože


Kolikor imam jaz sreče, bi jih glih od ščipanja in obračanja dobila... :)

(odgovor članu kmarija)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: strije-katasrofa
15.8.2007 21:26:01   
Blejka26
mala pikica-jaz sem v prvi nosečnosti dobila strije 14 dni preden sem šla rodit,tko da se to nikoli ne ve kdaj.Takrat ko se najbolj rediš..

_____________________________

Neja 27.12.2005
Tjaša 22.10.2007
najlepši razlog zakaj živeti

(odgovor članu Pia77)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: strije-katasrofa
15.8.2007 22:18:10   
Anonimen
Kaj pa naj js rečem, ko jih imam že zdej po bedrcihuser posted image Me je kr mal strah kak bo potem, ko bom srečka user posted image .

(odgovor članu Blejka26)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: strije-katasrofa
17.8.2007 9:14:39   
malamalinca
strije so davek na dojenčke...

Obremenjene z njimi pa smo več ali manj samo ženske.Partnerji jih v ključnih trenutkih sploh ne opazijo.



_____________________________

Moji fantje in mala princeska so moj največji zaklad!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: strije-katasrofa
17.8.2007 9:30:22   
2.2.
jaz nisem imela do 7 meseca nobene strije sem se pa vedno  že od same nosečnosti mazala z aventovo kremo ampak klonec 7 meseca pa katastrofa skoraj čez noč sem jih dobila fuuuul. sedaj sem 7 mesecev po porodu in sem si še vedno mazala vsak dan tudi večkrat na dan pa jih imam še vedno isto rdeče barve.
pač imam takšno kožo. samo bojim se kako bo pri drugi nosečnostiuser posted image

(odgovor članu malamalinca)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: strije-katasrofa
17.8.2007 9:36:07   
Anonimen
nič strij 2 nosečnosti, mazala skor nič, zredila velik. se mi zdi da je kr velik na tem kašn tip kože maš

(odgovor članu 2.2.)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: strije-katasrofa
17.8.2007 10:35:05   
inesc
Zdravo!
Sem nova med vami in imam eno vprašanje povezano s strijami. Katero kremo ste uporabljale oz. jo priporočate, da se nekako poskušam vsaj malo te zadeve ogniti?user posted image

LP

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: strije-katasrofa
17.8.2007 11:04:36   
mihi78
Zase sicer še zaenkrat, ŽAL, ne morem govoriti, ampak mislim, da je res veliko odvisno od kože. Prijateljica je donosila dvojčka, brez ENE strije. Saj te razumem, da ti je hudo, ker te hudičeve strije ne izginejo, po drugi strani pa je najpomembnejše, da rodiš zdravega user posted image . Ko te bo jezil pa mu lahko pokažeš strije, bo mel malo slabo vestuser posted image .

(odgovor članu Blejka26)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: strije-katasrofa
17.8.2007 11:52:59   
marty5
Na žalost moram potrditi, da kreme ne pomagajo preveč - nekoliko morda ublažijo, večinoma pa je odvisno od kože.

Jaz do 8. meseca nisem imela nobene strije. Potem pa, ko mi je trebuh naenkrat vrglo ven, katastrofa!. In na žalost jih imam še danes - nekoliko sem jih ublažila (da niso več rdeče) z vichiyino kremo, ostajajo pa user posted image .
Vsakokrat, ko se pogledam, mi še kar gre na jok, ker se jih ne bom nikoli znebila (razen kakega obiska pri plastičnem kirurgu).

Pa sem zmetala gore denarja za te vichyjine kreme (ena tuba je bila skoraj starih 5.000 sit...).

_____________________________

Ko je volja, se vedno najde tudi pot. Ko pa volje ni, prosto pot dobijo izgovori.

(odgovor članu mihi78)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšne so babice v slovenskih porodnišnicah?
Ob svetovnem dnevu babic smo Ringarajine mamice povprašali, kakšne so njihove izkušnje z babicami in porodom. Z vami del...
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?