|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   jogi pri širokem povijanju - kako
27.8.2007 18:05:23   
Anonimen
 
Mamice, ki široko povijate: Ali vse dvigujete jogi, da je v naklonu? Kaj daste pod jogi? Ali pri širokem povijanju pride v poštev tudi ta povštrček, ki je že v naklonu, namesto da dvignem jogi?
Hvala.

user posted image
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: jogi pri širokem povijanju - kako
27.8.2007 18:26:28   
Maxica
To mi pa zdaj ni čisto jasno - zakaj bi bilo treba naklon dvigniti? Zaradi širokega povijanja? Prvič slišim.user posted image

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: jogi pri širokem povijanju - kako
27.8.2007 18:32:00   
Anonimen
V MŠ nam je babica rekla, da če se široko povija, naj ima user posted image  obvezno dvignjeno vzglavje (ampak cel jogi, ne samo navaden povšter pod glavco), samo zato, da je glavica višje od ritke.

(odgovor članu Maxica)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: jogi pri širokem povijanju - kako
27.8.2007 18:53:47   
metkica1
Tudi jaz sem mojo morala povijati široko, pa za tole res prvič čujem. Pa toliko sem prebrala in prečekirala RR, pa nisem tega zasledila.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: jogi pri širokem povijanju - kako
27.8.2007 19:02:31   
Anonimen
Pa ni imel dojenček rito višje od ust, ko si mu dala vse tiste plenice?

(odgovor članu metkica1)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: jogi pri širokem povijanju - kako
27.8.2007 19:03:57   
Sisy
Tako je,jogi je treba obvezno dvignit,če ne otroček visi z glavico navzdol.

Midva sva jogi podložila z brisačami,pod glavico pa ime še vedno samo tetra pleničko.

_____________________________

najina skraužlana sreča: Sara, 10.8.2007

je 1.8.2009 dobila bratca Marka

pa imamo dva levčka :-)








(odgovor članu metkica1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: jogi pri širokem povijanju - kako
27.8.2007 20:36:50   
Seven*
Pravilno podlozen dojencek spi tako, kot ona teta na reklami za jogi. Ima hrbtenico v ravni liniji.

Glavico podlozimo z dvema plenicama (da ne visi), med nogice zvijemo eno plenicko, da nogica ne visi. Naklon lezisca nima pri tem nobene veze. Naklon se priporoca zaradi refluksa, bljuvanja materinega mleka, saj se na ta nacin obrdzi bolje v zelodcku.


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: jogi pri širokem povijanju - kako
27.8.2007 20:55:53   
Anonimen
Meni je patronažna rekla, da moram dvigniti vzglavje. Midva sva pri obeh user posted image  user posted image  zložila pod jogi knjige, tako, da glavica ni nižje od trebuščka. Tako tudi nikoli nismo polivali, imeli krče ali kolcali zaradi nepodretega kupčka.

PA tudi v košari v vozičku imam dvignjeno vzglavje.

(odgovor članu Seven*)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: jogi pri širokem povijanju - kako
27.8.2007 21:02:02   
Naja30
Smo povijali široko 1 mesec, pa prvič slišim tole. Ja, smo dvignili naklon, ampak zaradi polivanja, ne zaradi širokega povijanja user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: jogi pri širokem povijanju - kako
31.8.2007 8:55:20   
martinuška
Mi smo pa dvignili jogi (na eno stran smo pod jogi dali knjige, tako da je bil dvignjen) zaradi obeh razlogov. Naša je bila široko povita, zato je skorajda visela z glavico dol. Z dvignjenim naklonom smo potem izravnali njeno telo v spanju oz. še malo dvignili v področju glave.

Dvignjen jogi je torej skorajda obvezen, če se dojenčka široko povija. Če pa se ne, pa je vseeno dobro, da je dvignjen, zaradi refluksa.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: jogi pri širokem povijanju - kako
31.8.2007 13:12:26   
livia
Dvigovanje nakolona s širokim povijanjem nima veze.
Če široko povijaš, pač povijaš.
Ležišče pa povzdigneš, da se otroček ne pobruha, ali pa ko so prehlajeni in imajo zamašen nos, da lažje dihajo. Meni je za razne nastavke škoda denarja in sem v zibki jogi podložila z atlasom in še kako tanjšo knjigo, v veliki posteljici dan pa fascikle ali albume spodaj.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: jogi pri širokem povijanju - kako
2.9.2007 0:08:38   
martinuška
Hja ne vem no, a bi ve, če bi bile sedaj tako široko povite, spale na ravni postelji?? Glava bi bila precej nižja od ostalega dela telesa, kar bi bilo ekstremno neudobno. In tako je seveda tudi pri dojenčkih. Zato se mi zdi logično, da se že zaradi tega ležišče pod vzglavjem dvigne.

Jasno pa je, da je tudi za refluks super, če je dvignjeno ležišče.

< Sporočilo je popravil martinuška -- 2.9.2007 0:10:58 >

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: jogi pri širokem povijanju - kako
2.9.2007 8:40:12   
Sisy
se popolnoma strinjam z Martinuško....

_____________________________

najina skraužlana sreča: Sara, 10.8.2007

je 1.8.2009 dobila bratca Marka

pa imamo dva levčka :-)








(odgovor članu martinuška)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: jogi pri širokem povijanju - kako
2.9.2007 20:06:33   
tanjaDi
Zaradi širokega povijanja, to je tudi meni čudnouser posted image

Meni je patronažna to svetovala zaradi polivanja, saj dojenčki ne znajo še prav kupčka podret (kao zaradi krčev).

Mi smo na posteljici samo sprednja kulca odšraufali dol.

(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: jogi pri širokem povijanju - kako
2.9.2007 21:14:50   
Seven*
Na intenzivni negi v MB in na fizioterapiji so svetovali dvig lezisca zaradi POLIVANJA. Pri sirokem povijanju pa je pomembno, da je glavica dvignjena z zlozeno plenicko in da je med nogicami svaljek plenice, da noga ne visi. Predstavljajte si kako bi sebe zalozile, ce bi bile tako zavite. En povster bi si dale pod glavo, da ne bi bila rit visje. Ce dvignes lezisce, se dvigne celotno lezisce v diagonalo in ne pomaga kaj prida pri tistem kupu plenic. :)

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu tanjaDi)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: jogi pri širokem povijanju - kako
3.9.2007 8:35:08   
mala zirafa
Kje se ga pa kupi?Moja je fuuul polivala in smo jo morali non stop preoblačit.Če bi takrat vedela za to...user posted image
Sicer bova v bodoče načrtovala drugega user posted image  pa me vseeno zanima kje se ga dobi.Tudi mi smo podložili z brisačami, pa ni bistveno pomagalo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: jogi pri širokem povijanju - kako
3.9.2007 11:30:27   
tanjaDi
Aja, seveda, pri širokem povijanju ima ritkico više od glavice, sej je logično, kot da ima balon na ritki, toliko unih plenic.
Naše tamale ni rablo široko povijat pa sem malček pozabila na to.....

Daš kulca dol na posteljici, eni podložijo s knjigami, ma plenice pod otrokom ali kakšne blazine, mislim da patronažne sestre to odsvetujejo....rajši posteljico privzdigni....

(odgovor članu mala zirafa)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako otroku izberemo priimek?
Priimek otroka morata starša izbrati sporazumno in ga najkasneje v 30-tih dneh po rojstvu prijaviti na katerikoli upravn...
VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?