|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   požrešnost?
14.10.2007 8:44:37   
miškot
Živjo,
v posvetovalnici so mi povedali, da imam premalo oz. že precej vodenomleko in naj dodajam. Zdravnica mi je rekla naj dodajam po 50ml po vsakem dojenju. Ker je naš mali še naprej jokal smo dozo povečali na 60, 70....in danes ponoči je po dvajsetminutnem dojenju iz flaške spil 120. A to pomeni, da jst nimam več čisto nič hranilnega mleka ali je možno, da je otrok enostavno preveč požrešen, ker sem dobila občutek,da bi spil kolikor bi mu dala. A je dodajanja lahko preveč? A je kaka meja?Na Novalacovih navodilih piše, da spijejo 2 mesečni dojenčki med 120 in 140 po petkrat na dan. Jaz mu dodajam po vsakem dojenju (20 min) kar je osemkrat v 24 urah in smo že na 120ml. A obstaja predoziranje?

Hvala vsem, Barbara Pika
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: požrešnost?
14.10.2007 10:17:52   
poliloni
Ko sem jaz dodajala, sem se vedno držala tega, da mu dam na 3 ure!!! Misli, da je na 20 min absolutno preveč...
Pri nas redno polival in mi je P svetovala naj mu po obroku (oz ko neha piti) dam dudo in moram reči, da je res nehal polivati.
Če bi samo dojila na vsake 20 min ni panike, ker pa mu daješ nadomestek na toliko časa je pa zagotovo preveč.


< Sporočilo je popravil poliloni -- 14.10.2007 10:18:03 >


_____________________________

(\__/)
(='.'=)
(")_(")

(odgovor članu miškot)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: požrešnost?
14.10.2007 10:38:17   
miškot
ne, ne narobe sem se izrazila - dajem mu na tri ure po vsakem 20 minutnem dojenju. Se pravi; na tri ure ga dvajset minut dojim in zatem dodam flašo..
a čudno pišem?

(odgovor članu poliloni)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: požrešnost?
14.10.2007 12:21:16   
poliloni
Ali pa jaz trapasto beremuser posted image .. Sorry.user posted image

Sprobaj mojo taktiko - torej steklenička + duda, ker mogoče hoče le sesati.
Odvisno je pa tudi od tega koliko se redi, če je v mejah normale potem itak ni panike; če bruha ima zagotovo preveč (naš primer). 


_____________________________

(\__/)
(='.'=)
(")_(")

(odgovor članu miškot)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: požrešnost?
14.10.2007 15:52:42   
Brundula
Verjetno nimaš dovolj mleka. Jaz sem pri dveh mesecih dojila 10 min na eni in 10 min na drugi strani.
Pri dveh mesecih starem dojenčku sem mu dodajala kar 150 ml in ni bilo nič narobe, ker pač je bil velik otrok in je tudi rasel. Provaj samo 10 min dojit in potem mu dodat 120 ml. Če ti ne bo jokal pomeni, da mu je dovolj in da je sit. Če pa mu bo dovolj ti bo sam pokazal, ker ne bo hotel več jesti. Tabela, v kateri je označeno koliko tvoj otrok naj bi pojedel po mesecih je za vzet za rezervo.
Priporočam ti da se zmeniš s patronažno, da ti pride stehtat otroka preden ga dojiš, da boš na jasnem koliko dejansko imaš mleka in koliko ti tvoj otrok skupaj s dodatkom poje za obrok.

(odgovor članu miškot)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: požrešnost?
14.10.2007 22:18:50   
ALJA75
Miškot pri meni je enako. Najprej je mala na prsih potem pa ji dam še dodatek in ga tudi tako veliko spije. Pediatrinja je rekla, da se dojenček nikoli ne more preveč najesti. Tako da...

(odgovor članu Brundula)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: požrešnost?
14.10.2007 23:21:49   
MiRaNi
v posvetovalnici so mi povedali, da imam premalo oz. že precej vodenomleko in naj dodajam


Kako pa veš ali imaš vodeno mleko? Tudi jaz tako mislim za svoje. Enkrat sem na forumu omenila to možnost oz. da mislim, da moje mleko ni dovolj ''kalorično'' pa sem dobila odgovor da to ni možno.


(odgovor članu miškot)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
15.10.2007 7:20:21   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu MiRaNi)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
15.10.2007 7:22:24   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: požrešnost?
15.10.2007 17:43:00   
Seven*
Vodeno mleko NE OBSTAJA!

Matr, jaz bom še živčnega fasala zaradi teh pediatrinj.

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: požrešnost?
15.10.2007 17:55:27   
miškot
Kako se ve, da imam vodeno mleko? Če si ga spumpaš in daš v flaško je flaško komot oprat z vodo.Kadar je mleko še pravo in hranljivo je flaška mastna, da jo komaj opereš. Razen tega je količinsko še vedno veliko mleka in si ga moram po dvajsetminutnem dojenju še vedno stiskat, da mi jošk ne raznese. Samo hranljivo več ni.....bojda.
Zdaj dojim na štiri ure po dvajset minut in potem damo še v flaško 100ml. Se pravi, da si je od včeraj ponoči mali sam zreguliral dozo s tem, da je urnik premaknil iz hranjenja na tri ure na štiri. Bomo vidli kok zdej naprej in po kolk se bo zredil. Sem pa zelo hvaležna za tale Novalac AC, ker je moj miško brez krčev že dva dni, tko da res pomaga. Je zdej čist drug otrok. Se smeje, čeblja...

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: požrešnost?
15.10.2007 17:58:36   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: Seven RR

Vodeno mleko NE OBSTAJA!

Matr, jaz bom še živčnega fasala zaradi teh pediatrinj.


a res ne obstaja? jaz sem kar od nekaj nestrokovnih oseb slišala, da mogoče imam vodeno mleko. no, HVALA, moji zlati mami, ko je vsem po vrsti zapirala usta in meni vedno stala ob strani. enkrat mi je dala kozarec piva za spituser posted image , če ne druga je vsaj psihološko name delovalo, potem sem si pa kupila čaj za dojenje.
dojila sem skoraj na eno uro. sesala je manj mleka, zato pa večkrat. verjetno je po meniuser posted image . adaptiranega mleka  nisem dodajala.
aja, dudo sem ji namočila v kuminin sirup, drugače bi mene non stop vlekla.

miškot, a user posted image  ne pridobiva dovolj na teži?

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: požrešnost?
15.10.2007 18:03:47   
mika
Če si ga spumpaš in daš v flaško je flaško komot oprat z vodo.Kadar je mleko še pravo in hranljivo je flaška mastna, da jo komaj opereš.


tole je pa res strokovna analiza mleka, ni kajuser posted image . (Miškot, ne čudim se tebi, ampak strokovnjakom). tud pri meni se je dalo flaško fajn oprat z vodo, pa je pupa lepo pridobivala na teži.

(odgovor članu miškot)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: požrešnost?
15.10.2007 19:53:09   
miškot
Nevem kaj bi počela z razlagami stokovnjakov na celotnem področju dojenja. Npr. v porodnišnici sem vprašala zakaj imam rdeče dojke in se slabo počutim. So mi rekli, da so to začetniške težave, ko sem prišla domov mi je babca ugotovila mastitis, me spumpala in takoj sem bila v redu.No povejte!!!!
Drgač pa je odgovor, da naš Miha ni pridobil dovolj nateži ta mesec, samo 400g, zato smo sploh začeli ugotavljati kaj je z mojim mlekom.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: požrešnost?
15.10.2007 20:31:06   
MiRaNi
Moja user posted image  je po slabem mesecu po dojenju začela jokati. Ko sem to omenila parim osebam ( ž spola - nestrokovne osebe) so mi vse svetovale naj si izčrpam mleko in ga pustim čez noč v hladilniku. Če se na vrhu naredi nekakšna bela obloga je z mlekom vse ok. To sem naredila in moje mleko je bilo sivo, vodeno in na vrhu so bile neke lise. Njihov zključek je bil, da je moje mleko slabo, vodeno in da ni dovolj kalorično. Posledica tega je lačen otrok, ki po dojenju joka in spije še dodatek.
Nisem želela dodajati vendar je po vsakem dojenju jokala in res je spila še cca 60 ml dodatka pri vsakem obroku.


(odgovor članu miškot)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: požrešnost?
15.10.2007 20:37:14   
Dashenka
Še dobro, da si začela dodajat pravočasno.
Dobra prijateljica je pred dvema letoma pristala zaradi podhranjenosti  svojega 2 mesečnega prvorojenca na pediatrični kliniki.
Dva meseca je dojila kot obsedena in tehtala otročka pred in po podojih. Popil je dovolj, le na teži ni pridobival.
Zmešana  patronažka pa je pametovala, da je to čisto normalo, naj le pogosto pristavlja ter da otrok popije več kot dovolj. Do posvetovalnice pri 2m, ko jo je pediatrinja skoraj iz hlač stresla. Od tam ju je pot odnesla direktno na pediatrijo, kjer je v "kontroliranem okolju" otrok na 3 ure dobil stekleničko Aptamila. Po dveh dneh pa sta bila odpuščena  v domačo oskrbo pripravljanja steklenič z mlekom.

Glede požrešnosti pa ti povem iz lastnih izkušnje, da so nekateri otročki res pravi požeruščki.
Moja hči je bila eden izmed njih, zato sva z možem zelo pazila, da ni imela več kot 6 obrokov dnevno. Na obrok pa je morala popit polno dozo, če ni bila popolnoma sita je namreč sledil tak histerični neutolažljivi jok, da se ga ne da opisat.





(odgovor članu miškot)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   [Brisano sporočilo]
15.10.2007 21:50:47   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu MiRaNi)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: požrešnost?
15.10.2007 21:59:59   
miškot
Draga moja, oprosti ampak zame je tvoj odgovor en velik larifari.
1. Vse v zvezi z mojim dojenjem je po navodilih moje pediatrinje prav tako njen pogled na flaško in njen komentar kako bi dobro mleko moralo izgledati
2. moj sin si je že v porodnišnici sam določil hranjenje na točno tri ure, naj se sliši še tako neverjetno je mojo dojko v vmesnem času odklanjal ali pa vmes takoj zaspal in zarad krčev mi lahko verjameš, da sem ga poskušala dojiti tudi na eno uro pa mu to pač ni ustrezalo, ne vem od kod ti ideja da novorojenčka lahko hraniš takrat, ko je tebe volje in ne takrat ko on pokaže voljo in lakoto
3. moj način črpanja mleka mi jeprav tako pokazala moja pediiatrinja
4. če slučajno slabo berešočitno nisi opazila, da pišem,da ga še vedno dojim enako kot prej - po 20 minut s to razliko, da mu sedaj po vsakem dojenju dam še flaško - torej ŠE VEDNO GA DOJIM!
5.Na forum sem se vklopila z vprašanjem ali je lahko dodanega mleka preveč in ne zato, da širnemu svetu ponujam izgovore zakaj ne bi več dojila.
Skratka - vse kar si napisala se mi zdi docela neumestno saj si popolnoma spremenila temo ali pa nisi razumela mojega prvotnega vprašanja na forumu sploh!
6. Omemba glede veselja nad vplivom Novalaca na krče je bila izključnopohvala Novalaca in predlog naj ga poskusije tudi druge, ki imajo težave z dodajanjem in krči.
7.Če si slučajno pediatrinja z diplomo iz medicine se ti pa za vse napisano opravičujem in prosim za pametne predloge,

hvala
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: požrešnost?
15.10.2007 22:07:00   
Dashenka
Glede na povedano oz napisano sklepam da imaš mleka na izvoz, ampak ti si se nekako odločila da je bolje preiti na flašo, ti je lažje. Tega ti ne mečem naprej, naprej ti pa mečem, da imaš tako bedne izgovore zakaj flaša in ne dojka. Raje sama sebi priznaj kako in kaj je res.


Ste pa ene mamuške -babuške res ene pravi heckotiuser posted image .

Dajte skulirajte se že - v življenju obstja še kaj drugega, kot dojenje.
Pa od kod vam sploh ideja, da normalen razvit odrasli ženski osebek sploh išče in potrebuje "izgovore" ali bo dojil ali ne.
In komu priznava, kaj žeuser posted image user posted image user posted image ?

Neposredna povezava do sporočila: 19
   [Brisano sporočilo]
15.10.2007 22:22:46   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Dashenka)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: požrešnost?
16.10.2007 8:09:54   
miškot
ja, sej se jst tut opravičujem za zoprnost, sam me full iritira, ko ti vsak posvoje neki v glavo ubija.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: požrešnost?
16.10.2007 17:44:08   
Seven*
Zakaj so eni otroci bolj suhi kot drugi? Zakaj smo eni ljiudje debeli eni pa suhi? Zakaj so eni ljudje lacni na tri ure eni pa vsake par minut nekaj grickajo?

Jaz mislim, da bi mamice morale malo manj poslusat druge in malo vec sebe.

Nobeno materino mleko, ce ga spumpas cca pol deci skoraj nima smetane. Prednje mleko je VEDNO VODENO!! Smetana je ponavadi na koncu, ko ze res tezko crpas, zato marsikatera tega sploh ne crpa.

Materino mleko je PRILAGOJENU otroku in NIKAKO ne more biti nehranljivo, razen v primerih, ko se mama nepravilno prehranjuje, pa se to skoraj ni mogoce (africanke).

Meni gre na zivce kaj vse si mame zmisljujejo, da jim ni treba dojit. Naj povedo naravnost, ne pa da tukaj neke odgovore pisemo, da bi kaksni res pomagale.

Hoces nasvet al ga noces???? Ker ce ga noces, ne sprasuj.

1. Cimveckrat pristavljaj.
2. Ce imas mleka v izobilju, si mogoce malo izcrpaj. Hranljivo mleko je CISTO NA KONCU, ko je dojka ze prakticno prazna.
3. Ne poslusaj bedastih nasvetov, niso vsi otroci po istem kopitu. Eni se redijo bolj, drugi manj. Moj se je prvi mesec zredil ogromno, potem pa napredoval cisto pocasi, bil vedno na spodnji meji.
4. Preberi si knjigo: Dojenje in materinstvo iz srca
5. Preberi si: www.dojenje.net




_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu miškot)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: požrešnost?
16.10.2007 18:44:48   
Anonimen
....bojda.


Bojda user posted image .

In potem je konec resnice.

(odgovor članu miškot)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: požrešnost?
17.10.2007 11:15:13   
urskas
Točno tako je, kot je napisala sven.
Tudi moje mleko izgleda čisto vodeno, še rižolino se ne zgosti tako kot z adaptiranim...

Pa sta obe moji punci zrasli od mojega mleka...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: požrešnost?
17.10.2007 15:15:50   
piščanc
jaz pa mislim, da čisto prav ravnaš user posted image . najprej dojenje, potem adaptirano. tudi za otroka ni vedno pametno samo in izključno dojiti. res je prvo mleko v dojkah bolj vodeno, zadnje pa bolj kalorično. če otrok spije več kot 20 ml po flaški, je bil še lačen. naj pije toliko kot mu ustreza (če ne bruha), bo že sam začel regulirati količino. mogoče se bodo dojke unesle in čez nekaj časa se bo samo dojil. lahko pa iztisnjeno mleko potem dodaš po flaški, če ga imaš še vedno dovolj. mogoče pa pač ne more toliko časa vleči. važno, da je zdrav, da se redi, da je zadovoljen.

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu urskas)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?