|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Črne misli
17.10.2007 18:12:59   
Raho
Sem v 32. tednu nosečnosti in zadnji teden me obdajajo črne misli - kaj če bo z dojenčkom kaj narobe, kaj če bo šlo kaj naroibe pri porodu, kaj če... V glavnem - ne vem od kod so se te misli prikradel v mojo podzavest, vem, da je 1% možnosti, da sedaj gre kaj narobe, pa vseeno... A je še katero tako panično strah?

Do sedaj je nosečnost potekala BP. V 1. nosečnosti je bilo enako. Tudi - zadnjih nekaj tednov panični strah.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Črne misli
17.10.2007 18:21:55   
dolenjka
Ja, mene je tud vsak dan bolj strah. Sem 1. noseča, po naravi nič panična, zdej pa kr neki?? user posted image
Sem pa dalj kot ti, 22 teden in že danes me grize kaj bo jutri na morfologiji user posted image

_____________________________

24.2.2008 je pokukala na svet moja sreča, mala deklica Tara! 28.9.2009 se ji je pridružil še lepotec Maks in zdaj je moja sreča popolna!

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Črne misli
17.10.2007 18:25:01   
ajtak
Mislim, da je to kar normalno. Sama sem imela vse sorte crnih scenarijev tam do 20. tedna potem sem se jih otresla. Sedaj v 34t pa so se pocasi prikradli nazaj in ceprav se jih mocno otepam mi pridno lezejo v podzavest user posted image .

Alice vse bo ok pri tebi in meni in potem se bomo srecali na kakem RR pikniku in se tem strahovom samo smejali user posted image

_____________________________

17.11.2007 Tjaš
24.4. 2011 Kaja





(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Črne misli
17.10.2007 18:28:34   
koala
dolenjka, malo si zmuštrala Alice je v 32 tednu, no se ti oprosti, ker si nosečkauser posted image . Pa pozdravi jutri svojega sončka na morfologiji, bo pa itak ves OK, ker mora biti.

Alice, mislim da je ni nosečke, ki se ji nebi črne misli kdaj prikradle. Mene je vsakega pregleda kar strah, oz, se mešajo občutki veselja in sreče z strahom, da pa kar ne enkrat ne bo utipa. Kako me je bilo pred morfologijo strah, pa raje sploh nebi. Me je navdajal občutek, da bo nekaj narobe.In ko je dr. stavek"to je lepa nosečnost gosapa" prkinil z razen, se mi je delo, da je bil celo večnost tiho, na za tistim razen je sledilo, da je dete v medenični vstavi, ampak meni so se vse mogoče misli podile po glavi.

Želim ti, da čimprej premagaš te črne misli, ker bo itak vse ok, drugače ne more bit.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu dolenjka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Črne misli
17.10.2007 18:30:46   
dolenjka
user posted image  user posted image  user posted image  Hvala Koala, hotla sem napisat manj oz. da je ona dalj kot jaz user posted image  user posted image  user posted image
Zadnji čas, da je jutri in ura 12, bo pol 1 teden mir pred mano
user posted image  ALice

_____________________________

24.2.2008 je pokukala na svet moja sreča, mala deklica Tara! 28.9.2009 se ji je pridružil še lepotec Maks in zdaj je moja sreča popolna!

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Črne misli
17.10.2007 19:23:04   
Taula
Po moje je to normalno. Jaz sem danes izvedal same slabe novice o moji user posted image  ampak nočem razmišlati o tem, ker sem že tako preveč panična. Recepta kako to premagati pa žal ne vem.user posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu dolenjka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Črne misli
17.10.2007 20:40:41   
Blejka26
mene to skrbi od prvega dneva,ko sem izvedela da sem noseča..sedaj imam pa še 2dni do roka poroda..ja celo nosečnost imam take misli,kajti v nosečnosti sem bila precej oz.sem zelo živčna in velikokrat sem jokala..(nosečniška čustva,ko te vse vrže iz tira) in pol itak pridejo vprašanja ali sem s tem škodovala plodu-otroku ali ne.Tko da take misli mislim da so normalene za vsako nosečnico

_____________________________

Neja 27.12.2005
Tjaša 22.10.2007
najlepši razlog zakaj živeti

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Črne misli
17.10.2007 20:48:52   
Magi*
Taula, kaj pa je s tabo?

drugače pa takole: v prvi N me je cel čas skrbelo, ker je bilo skoz nekaj narobe. samega poroda pa me ni bilo strah, niti zapletov. pa so bili.

sedaj me je pa poroda in možnih zapletov čedalje bolj strah user posted image

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Črne misli
17.10.2007 21:03:34   
koala
Alice sorry, da bom zasmetila temo.
Taula kja pa je narobe? Upam, da se stvari porihtajo, močno stiskam pesti za touser posted image user posted image user posted image zate, drži se!!!!!!

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Črne misli
17.10.2007 21:10:43   
mehurčica
Probavam ne mislit na te stvari... Ampak kljub temu se mi takšne misli prikradejo kar pogosto.user posted image V prvi user posted image sem bila čisto sproščena, sedaj pa odkar delam z ljudmi s cerebralno paralizo, sem čisto prestrašena...

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Črne misli
17.10.2007 21:25:56   
Ilije
IZVIRNO SPOROČILO: Blejka26

mene to skrbi od prvega dneva,ko sem izvedela da sem noseča..sedaj imam pa še 2dni do roka poroda..ja celo nosečnost imam take misli,kajti v nosečnosti sem bila precej oz.sem zelo živčna in velikokrat sem jokala..(nosečniška čustva,ko te vse vrže iz tira) in pol itak pridejo vprašanja ali sem s tem škodovala plodu-otroku ali ne.Tko da take misli mislim da so normalene za vsako nosečnico


Pri meni je podobno. In tudi sama se tolažim s tem, da je normalno, da nas nosečnice tu in tam obhajajo črne misli. Kako pomagatuser posted image  Poskusit razmišljat o čem drugem... drugače pa v bistvu ne vem.

(odgovor članu Blejka26)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Črne misli
17.10.2007 21:40:14   
živa
Jaz imam še 12 dni do poroda, če bo šlo po načrtih, in sem precej nerazpoložena. Ne, da to komu kažem ali da se znašam nad kom, ampak malo sem vsega naveličana, malo jezna, ker imam še veliko dela doma in za službo, malo me je strah poroda (CR) in okrevanja, še bolj pa nove situacije (dva otroka z razliko 21 mesecev, kako bo novorojenčka sprejel starejši) in porodniške (rutinske stvari me ubijajo, mali ni v vrtcu itd.). Pol časa se sprašujem, katerega spola je novo dete, ali mi je res vseeno za to, ali bom slučajno razočarana nad tem, ostali čas se sekiram, da mi gredo po glavi take neumnosti, in se obremenjujem s tem, ali bo novo dete zdravo, bo res vse v redu ...

Katastrofa user posted image .

Potem pa še ne vem, kako je, ko se porod začne, jaz pa moram zaradi elektivnega CR čim hitreje do porodnišnice, preden se otrok spusti v porodni kanal, na CR pa sem naročena šele dva dni pred PDP. Pa se še za to sekiram in si delam skrbi. In v primerjavi s prvo nosečnostjo sem bolj utrujena, otrok je bolj aktiven, bolj me brca, bolj me vse boli, imam lažne popadke, slabo spim ...  

Saj pravim, katastrofa user posted image .

Mislim, da nam nosečniški hormoni kar pošteno nagajajo, potem pa pride luna in smo tam. Na koncu je pa ponavadi vse dobro, ni tako? Zato ti želim čim lepši preostanek nosečnosti in tudi porod po načrtih. Mala Živa bo pa itak cukr, boš videla user posted image .

Lp,

živa   

(odgovor članu Ilije)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Črne misli
17.10.2007 21:54:10   
Pia73
To ni nič čudnega. Mene je bilo celo drugo nosečnost strah in posledično se mi je nosečnost vlekla kot jara kača. Pri meni je bil sicer ta strah povezan z dvema s.s. pred tem ampak ta strah je po mojem kar pogost spremljevalec nosečnic.

Le pogumno, vse bo OK!

_____________________________

Ja, ja,...

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Črne misli
18.10.2007 10:04:27   
barika
jaz sem tudi imela nekaj časa probleme s temi groznimi črnimi mislimi...in na račun tega včasih tudi jokala kot dež... zdej na koncu je veliko bolje, sma se z mojim pogovorila (v bistvu sem sama načela to temo, ker me je tak morilo, da nisem več zdržala)in sma 100.....% prepričana da ne bo nič narobe, če pa bo (upam da ne!) ga boma imela pa vseeno najrajši, ker bo najin user posted image   (že vidim, kok bo razvajenuser posted image user posted image )

lp, in črne misli na stran

(odgovor članu Pia73)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Črne misli
18.10.2007 11:46:21   
Nasy
uf, tebe obdajajo črne misli? Pa ne tebe, ti si pa ja ena taka močna osebnostuser posted image Mene obdajajo črne misli in strahovi od trenutka, ko sem zagledala pozitiven test..od takrat  gre vse v tem stilu naprej, da bi le bilo vse ok. In tako je šel mimo prvi pregled, NS, morfologija..zdej pa me je strah za naprej.
Sej bo, boš vidla..pozabit na črne misli, zmogla boš, ker si močna in vse bo ok, ker bo cela RR mislila in navijala zateuser posted image


_____________________________

Vsak človek je zase svet- čuten, svetal in lep, kot zvezda na nebu!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Naši živahni deklici se je pridružil prvoaprilček :)

(odgovor članu barika)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Črne misli
19.10.2007 17:37:43   
Anonimen
Pozdravljene.
Pridružujem se klubu nosečk s črnimi mislimi. (32/33 teden)
Ko sem zanosila (nenačrtovano, tretji otrok, 35 let) sem bila prepričana, da bo vse v redu in prav, čeprav ne morem reči,  da pokam od zdravja in zdravega načina življenja, ampak občutki so bili takšni. Še ko sem imela
NH slabo in mi je zato pripadala AC, sem do izvida AC. 4 tedne čakala in bila prepričana, da bo vse v redu in je na srečo bilo. Po treh dneh, ko sem prejela izvid AC  sem imela morforogijo, kjer mi je ginekologinja ugotovila dve žili namesto treh v popkovnici. Njene besede so bile; "To je lahko DS ampak to ni, ker ste imeli AC in je bila OK, lahko pa je kakšna druga genetska ali druga nepravilnost pri otroku, vendar to se pa itak lahko zgodi." Ko me je moj prišel ponj po pregledu iskat sem se sesedla v avto in samo jokala.
Nato sem imela zaradi dveh žil v popkovnici pregled pri dr.Blejec v porod.  V LJ., kjer mi je ugotovila še preveč plodovnice in je bil sum na sladkorno (na srečo je bil ta izvid v redu).
Poleg tega se mi zdi, da so brce zelo nežne in včasih po cel dan jih ne čutim. Pri prejšnjih dveh noseč. mi je trebuh kar skakal. Ponoči se prebujam, pravih brc pa od nikoder. Samo eno premikanje vsake toliko časa.
Ko sem to omenila gin, mi je naredila UZ in rekla, da je glavca malo večja in dodala, da je glede na spol v redu. Resnično kadar grem na pregled imam kepo v grlu, ker ne vem, kaj bom spet slišala, kaj je narobe. Vem, da je lahko narobe "SAMO" v primeru 1-2%, ampak koliko % ima pa dve žili v popkovnici?
Na materinski šoli nam je predavateljica rekla, naj se veselimo poroda (ker nas je itak vseh strah). Če bi vedela, kaj bo ven prišlo.........
Žal mi je, da sem tako dolga, ampak bolj se približuje začetek decembra, bolj se bojim realnosti, ki jo bom zagledala...Tudi pripravljanje otroške opreme ni tako vesel.
Srečno vsem.

(odgovor članu Raho)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?