|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   mleko, beljak, med
28.10.2007 21:28:33   
miska2004
Pozdravljene,
na kakšen način ste po dopolnjenem 1. letu starosti uvajale kravje mleko, beljak in med? Koliko za začetek? Mleko skuhano?

Hvala
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: mleko, beljak, med
28.10.2007 21:52:16   
kjava
Mleko skuhano, ker mamo domačga. Ne vem, verjetno sem mu kakšen čokolino nardila, beljak je jedel v kakšni jedi, kjer so cela jajca (palačinke, kakšen biskvit), medu mu pa nisem dala, pač zato, ker ga sama ne maram. Drugač mu ga pa lahko daš v čaj.

(odgovor članu miska2004)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: mleko, beljak, med
30.10.2007 17:52:46   
MID
Jaz sem mleko in beljak ponudila že po 9.mesecu,medu pa še kar ne upam.

(odgovor članu kjava)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: mleko, beljak, med
1.11.2007 18:54:40   
lysa
Za med pravijo, da naj se malčkom ne daje pred 2. letom starosti. Med vsebuje bakterije, ki naj bi jih bili sposobni "prebaviti" šele po drugem letu. Je pa zanimivo to, da sem našla med že v veliko otroške hrane (keksolino, keksi, rižev 'kruh'...). Zato jaz hrane, ki vsebuje med, malemu ne dajem oziroma ne kupujem.

Mleko naj bi se dajalo po dopolnjenem 1. letu starosti kot tudi sir. Jaz sem drugače ravno te dni svojemu 10-mesečniku začela dajati prilagojeno mleko, ker mi je začelo zmanjkovati dojenega. Sem pa govorila z veliko kolegicami, ki so kravje mleko dajale že veliko prej (pri 7-ih, 8-ih mesecih). Večina pa je kupovala domače mleko, izogibale pa so se alpskega (baje je nekaterim malčkom povzročal drisko). Mleko so prekuhale in ga pripravljale s čokolinom ipd.

Za beljak nimam izkušenj. Naš mali je na jajca alergičen kot smo bili vsi v naši družini. Jajc se tako izogibamo v velikem loku.

(odgovor članu MID)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: mleko, beljak, med
2.11.2007 14:12:26   
kjava
Kritičen je doma pridelan med, ki ni veterinarsko pregledan na spore, ki so majhnim otrokom nevarne. Med, ki ga prodajajo v trgovinah pa je pregledan, tisti, ki ga dajejo v otroško hrano pa še posebej!

(odgovor članu lysa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: mleko, beljak, med
2.11.2007 15:52:53   
pikecpokec
IZVIRNO SPOROČILO: kjava

Kritičen je doma pridelan med, ki ni veterinarsko pregledan na spore, ki so majhnim otrokom nevarne. Med, ki ga prodajajo v trgovinah pa je pregledan, tisti, ki ga dajejo v otroško hrano pa še posebej!


a res? tega pa nisem vedla! a potem od npr. Medexa lahko jE med?


_____________________________

Vsak igralec mora sprejeti karte, ki mu jih dodeli življenje.
Ko pa so v rokah, se mora sam odločiti, kako bo igral, da bo zmagal. (Voltaire)

(odgovor članu kjava)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: mleko, beljak, med
5.11.2007 19:10:57   
mami_miki
ok..ajde med kasneje...ampak mleko?jaz mu bom pri 7 mesecu dala mlekeca, z 1,6....naša znanka pri 7 msecih že vseeeeeee je, kaj je na mizi....pa kakav pije z mlekom...ok pa arašidov  pa takih alergenih stvari recimo da ne...če pa je alergičen na mleko, pa takoj pokaže verjetno...

sem mu pri 4 mesecih že piškot v kašico zmešala...zdaj je 5, pa ga že sam v roki drži pa skor celega poje...gluten gor al dol: najprej sploh nisem vedela, da morš pazit na gluten, zdravnica nič rekla,,,,no, pa je vse ok...manj kompliciram boljš je..ok saj pazim, sam ne pa da mu nebom mleka dala do enga leta...

(odgovor članu pikecpokec)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: mleko, beljak, med
5.11.2007 20:09:51   
majda12
Zakaj boš dala 1.6mleko naš pije od 7m dalje alpsko3.5 ima več poterbnih sestavin,pač moje mnenje.user posted image user posted image

(odgovor članu mami_miki)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: mleko, beljak, med
6.11.2007 19:14:59   
mami_miki
IZVIRNO SPOROČILO: majda12

Zakaj boš dala 1.6mleko naš pije od 7m dalje alpsko3.5 ima več poterbnih sestavin,pač moje mnenje.user posted image user posted image


ker itak samo tega kupujemo...pa če ga mi pijemo, ga bo še on...rekli so mi tud, da je boljš če je manj maščobe...

(odgovor članu majda12)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: mleko, beljak, med
6.11.2007 20:02:32   
Anonimen
Samo v vednost, otrok mora do 3. leta starosti uživati polnomastne mlečne izdelke. Ter druga stvar, na mleko se morda ne pokaže takoj alergija, vendar se lahko ravno zaradi tega, ker ga prekmalu uvajaš, razuvije kasneje. S tem pač veliko tvegaš. In to ni samo moje mnenje, temveč mnenje strokovnjakov.

(odgovor članu mami_miki)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: mleko, beljak, med
7.11.2007 9:56:15   
kjava

IZVIRNO SPOROČILO: pikecpokec

IZVIRNO SPOROČILO: kjava

Kritičen je doma pridelan med, ki ni veterinarsko pregledan na spore, ki so majhnim otrokom nevarne. Med, ki ga prodajajo v trgovinah pa je pregledan, tisti, ki ga dajejo v otroško hrano pa še posebej!


a res? tega pa nisem vedla! a potem od npr. Medexa lahko jE med?



Pikecpokec, sem šla prav na medexovo stran vprašat, kako je z njihovim medom in sem dobila tale odgovor:

Pozdravljeni,
v Medex-u delamo tudi analize medu po internem planu na Clostridium botulinum in do sedaj še ni bilo pozitivnega rezultata.
Pri otrocih manjših od enega leta se pojavlja še drug problem, ker je njihov prebavni sistem še nepopolnoma razvit, se lahko po uživanju medu pojavijo trebušni krči.


(odgovor članu pikecpokec)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: mleko, beljak, med
7.11.2007 11:46:49   
Anonimen
med se daje po drugem letu zato, ker je zelo alergen in ne zaradi sporuser posted image
mi bomo tud mleko mogli šele po 2. letu uvajat, že zdaj sem na brezmlečni dieti, ker polno dojim in je za znort če jem mlečne izdelkeuser posted image za jaca pa ne vem....

(odgovor članu kjava)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: mleko, beljak, med
7.11.2007 12:57:01   
lysa
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

med se daje po drugem letu zato, ker je zelo alergen in ne zaradi sporuser posted image
mi bomo tud mleko mogli šele po 2. letu uvajat, že zdaj sem na brezmlečni dieti, ker polno dojim in je za znort če jem mlečne izdelkeuser posted image za jaca pa ne vem....



Meni je pediatrinja rekla, da se ga ne sme dajati zaradi spor in ne zaradi alergenih snovi. Je pa res tudi, da je med lahko tudi alergen, predvsem za tiste, ki so alergični na cvetni prah. Oboji imamo torej prav.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?