|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Koliko obrokov na dan?
27.11.2007 20:15:28   
ALEKSA13
Moj fantek je nedonošenček, star bo čez dva tedna 4 mesece. Rojen je bil v 32 tednu, imel je 1500 g, zdaj ima 5000 g. Do zdaj sva imela skoraj vedno 5 obrokov na dan (ponoči ne je, ker spi celo noč). torej ob cca 7,00 zjutraj; 11,00; 15,00, 19,00 in zadnjega ob cca 21-22,00. Sva na Aptamilu Pre, poje kar solidno-od 150 do 210 ml.Ker čez dan zelo malo spi, npr. enih 3x po pol ali 3/4 ure, redkokdaj več, težko zdrži do 22,00 in je ful siten že od 18,00 naprej. Tako sem mu zadnje tri dni dala zadnji obrok ob 19,00, potem pa itak rabi do devetih da zaspi (zvečer nikakor noče zaspati in se ful jočeuser posted image user posted image ). Ko pa zaspi, pa spi celo noč. Sem razmišljala, da bi ga potem ob kakih 22,00 zbudila in mu še dala jesti, samo ne vem ali bi ga bilo vredu buditi, ker itak ful težko zaspi. Ali mislite, da ima štiri obroke dovolj?? LP 
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Koliko obrokov na dan?
27.11.2007 21:09:43   
bibyzan
Aleksa tega ti ne znam svetovati, ker sama dojim našo nedonošenko in ne vem koliko mi poje.
Imam pa eno formulo, ki sem jo dobila na gin.kliniki ob odpustu, ko sem še črpala mleko in ga dajala po flaški. Otrok mora pojesti 150g/kg telesne teže. Torej formula150xkg deliš s št. obrokov.
NAj pa ti povem, da meni ni nikoli štimalo.user posted image  PA se vseen redi. Osebno pa meni, da je 4 obroke premalo za tako malega dojenčka.
Pa še to: naša do nedavnega ni skoraj nič spala podnevi in je zvečer bil pravi križ-dretje do onemoglosti.
Sedaj jo dam tudi čez dan spat in je zvečer boljše, nima tolk vtisov in je manj zmatrana. Ne vem, to je moje mnenje.
Pa lp!

(odgovor članu ALEKSA13)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Koliko obrokov na dan?
27.11.2007 22:14:26   
daša
Jaz tudi mislim da je premalo - tudi za navadno donošenega dojenčka. Kaj pa če bi mu dala v spanju, kar v posteljici še ob 10-11 stekleničko. Ali pa probaj eno noč, mogoče se bo pa tam ob treh ponoči zbudil in bo lačen. Samo potem boste pa ponoč imeli cirkus. Ne vem. Ampak res so 4 obroki premalo. Sem jaz pred leti pediatrinjo spraševala, ko je bil star ene 5 mesecev, pa ni hotel piti, je kar štrajkal, če bi mu lahko dala na več ur presledka -da bi bil mogoče bolj lačen, da bi imel 4 obroke, pa je rekla da ne bo v redu.

(odgovor članu bibyzan)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Koliko obrokov na dan?
27.11.2007 22:34:28   
ALEKSA13
Daša, sem ravno pred pol ure poskusila mu dati flaško v spanju-ob 22,00 (sem ga vzela v naročje iz zibke), pa sploh ni hotel ust odpreti, ker je tako spal. Tak, da res ne vem, kaj narediti. Peti obrok enostavno nimam kam "stišati".  Očitno ima res dovolj 4 obroke na dan, saj se zaenkrat lepo redi, ker tudi na en obrok poje kar nekaj (170-200 ml). Ne vem...

(odgovor članu daša)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Koliko obrokov na dan?
27.11.2007 23:11:30   
masna
Moja punčka je stara 4 mesece, pa imamo tudi 4 obroke na dan (saj mi prespi noč) po cca 220-240 ml Aptamil1. Nikoli nisem pomislila da je premalo, saj se normalno redi user posted image



(odgovor članu ALEKSA13)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Koliko obrokov na dan?
28.11.2007 7:14:25   
anajmad
170-200 ml je ful. Moja komi zdej popije (no 250ml) ko je stara dve leti. Kar pusti ga spat. Če ima 5kg ima pa že kar velik.

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu masna)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Koliko obrokov na dan?
28.11.2007 8:07:43   
emaa
Če kljub temu napreduje v teži, mu pusti 4 obroke. Važno, da količinsko dovolj poje. Luka že v porodnišnici ni pojedel tistih 8 obrokov, ki naj bi jih nedonošenčki, pa je P rekla, da je pomembno, da količinsko poje dovolj, jih je imel cca 6, 7 redko.



(odgovor članu anajmad)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





12 imen z močnim pomenom
To je 12 imen – 6 fantovskih in 6 dekliških, ki nosijo močen pomen.
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?