|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Antibiotik in bruhanje - na pomoč!
7.11.2007 20:57:14   
arielca
Mala je včeraj ponoči zakuhala, prej je jamrala, da jo boli trebušček, ampak je normalno jedla in bila razpoložena.
Danes sem jo vseeno peljala k zdravniku. Diagnoza: uroinfekt.
Dali sva kri in ima povišane levkocite. Ker med pregledom ni hotela lulati, ji urina ni pregledala in sva šele popoldan nesli urin v laboratorij. Je malo moten, ni pa temen ali smrdeč user posted image .
Dobila je antibiotik Augmentin in 2 uri po tem je bruhala. Ali je to alergija na antibiotik ali kaj? Naj povem, da ji kljub svečkam paracetamola vročina ne pade pod 37,7 in da danes ni skoraj nič jedla, še tisto, kar je, pa je pobruhala.
Skrbi me, da je diagnoza napačna ali da antibiotik ni ustrezen.
Vaše izkušnje, prosim.

_____________________________

Jaz v svetu, svet v meni živi!
Skoraj že spim, a svet je! Svet se ne zdi!
Slišim rimo, kako govori:
pred rojstvom te ni bilo,
po smrti te ne bo,
a zdajle si.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Antibiotik in bruhanje - na pomoč!
7.11.2007 21:02:38   
Mlada mamica
Upam iskreno,da ni fasala kakega virusa(Rota virus),ki se sedaj zelo razmnožuje...z Dašo sma ravno prišle iz bolnice,ker je prebolevala ta virus!V bolnici pa je bil otrok zraven naju(v isti sobi),mala je imela vročino in bruhala,kasneje še drisko!vsak zdravnik je govoril drugače,eni so rekli,da ima virus,pol pri viziti pa druga zdravnica,da ga nima....
Po kakšni hrani pa bruha?

_____________________________

Bodi to kar si in ne to kaj si želijo drugi!!!

(odgovor članu arielca)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Antibiotik in bruhanje - na pomoč!
7.11.2007 21:04:58   
Seven*
IZVIRNO SPOROČILO: arielca

Mala je včeraj ponoči zakuhala, prej je jamrala, da jo boli trebušček, ampak je normalno jedla in bila razpoložena.
Danes sem jo vseeno peljala k zdravniku. Diagnoza: uroinfekt.
Dali sva kri in ima povišane levkocite. Ker med pregledom ni hotela lulati, ji urina ni pregledala in sva šele popoldan nesli urin v laboratorij. Je malo moten, ni pa temen ali smrdeč user posted image .
Dobila je antibiotik Augmentin in 2 uri po tem je bruhala. Ali je to alergija na antibiotik ali kaj? Naj povem, da ji kljub svečkam paracetamola vročina ne pade pod 37,7 in da danes ni skoraj nič jedla, še tisto, kar je, pa je pobruhala.
Skrbi me, da je diagnoza napačna ali da antibiotik ni ustrezen.
Vaše izkušnje, prosim.


Antibiotik je vredu. Verjetno je bruhala zaradi vročine. Vročine pod 38 se NE ZBIJA, ker bo prej prebolela bolezen. Vročina pomaga, zapomni si to, vendar ne sme biti previsoka.

Nadaljuj s terapijo.

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu arielca)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Antibiotik in bruhanje - na pomoč!
7.11.2007 21:06:28   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: arielca

da ji kljub svečkam paracetamola vročina ne pade pod 37,7


Saj to je ok vročina....če zaradi nje niste prej imeli kakšnih težav...pusti času čas, po moje.

(odgovor članu arielca)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Antibiotik in bruhanje - na pomoč!
7.11.2007 21:26:11   
arielca
Vročino ima okoli 39,5 in ko ji dam svečko ne pade pod 37,7. Mislim, da smo se narobe razumele.


_____________________________

Jaz v svetu, svet v meni živi!
Skoraj že spim, a svet je! Svet se ne zdi!
Slišim rimo, kako govori:
pred rojstvom te ni bilo,
po smrti te ne bo,
a zdajle si.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Antibiotik in bruhanje - na pomoč!
8.11.2007 7:50:58   
aluš
Našima  dvema (obema) vročina nikoli ne pade za več kot 1,5 stopinjo potem, ko dam svečko oz. sirup. Tako, da je to Ok. Važno je da se vročina zniža, da jo obvladuješ (če je visoka). Drugače pa v Tržiču res razsaja tudi rota-virus. Jaz sem mislila, da je tamal fasal virozo (prehlajenje, ker je zvečer jamral, da ga grlo boli, pa nekaj se mi je zdelo da ima nos zabasan + vročina). Nato smo šele naslednji dan zvečer ugotovili, da ima lažjo obliko rota virusa (driska 2x dnevno, bruhanje  skoraj po vsakem najmanjšem obroku hrane(ampak 3 dni itak ni skoraj nič jedel). Jaz bi danes poklicala k zdravnici in vprašala za izvid vode, pa še povedala kaj se dogaja (bruhanje).

(odgovor članu arielca)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Antibiotik in bruhanje - na pomoč!
8.11.2007 9:18:31   
Anonimen
A to sta kar brez izvidov vode dobili antibiotik za uroinfekt?

Jaz ji ga sploh ne bi dala do izvidov, zihr ne. Kolikokrat sta ga pa že vzeli? Zdaj ga bo najbrž morala pojesti do konca, tudi če je napačen. Razen če ne bruha zaradi njega, potem bosta pa lahko da še novega dobili.

Poročaj, kaj je z izvidi in čimprej se pocajtajta.

(odgovor članu aluš)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Antibiotik in bruhanje - na pomoč!
8.11.2007 14:06:27   
arielca
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

A to sta kar brez izvidov vode dobili antibiotik za uroinfekt?

Jaz ji ga sploh ne bi dala do izvidov, zihr ne. Kolikokrat sta ga pa že vzeli? Zdaj ga bo najbrž morala pojesti do konca, tudi če je napačen. Razen če ne bruha zaradi njega, potem bosta pa lahko da še novega dobili.

Poročaj, kaj je z izvidi in čimprej se pocajtajta.


Ja, AB sva dobili na podlagi izvida krvi, bolečin v spodnjem delu trebuha (mehur) in ker se je bolezen začela takoj po prihodu iz toplic.

Danes sem dobila tudi izvid vode in je diagnoza potrjena.

Včeraj zvečer sem potem poklicala P in je rekla, da je bruhanje običajna reakcija in naj nadaljujeva s terapijo. Danes zjutraj mala ni imela težav po zdravilu.

V ponedeljek imava kontrolo in upam, da bo stanje boljše. 

_____________________________

Jaz v svetu, svet v meni živi!
Skoraj že spim, a svet je! Svet se ne zdi!
Slišim rimo, kako govori:
pred rojstvom te ni bilo,
po smrti te ne bo,
a zdajle si.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Antibiotik in bruhanje - na pomoč!
8.11.2007 14:51:22   
spacey
Upam, pa da se čim prej pozdravite..

_____________________________

"Fake it until you make it."
Sweet Like Chocolate

(odgovor članu arielca)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Antibiotik in bruhanje - na pomoč!
8.11.2007 15:15:38   
dory
ojoj boga....naš je bruhal+driskal po hiconcilu...počakaj še kak dan pa boš vidla kaj in kako...upam,da ni kak rota virus,ki se je se mi zdi kar razširil naokrog...

držim pesti,da se kmal pocajtate..



(odgovor članu spacey)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Antibiotik in bruhanje - na pomoč!
8.11.2007 18:53:43   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: arielca

Vročino ima okoli 39,5 in ko ji dam svečko ne pade pod 37,7. Mislim, da smo se narobe razumele.


To je čisto ok. Večji padec vročine naenkrat bi bil že zaskrbljujoč.

(odgovor članu arielca)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Antibiotik in bruhanje - na pomoč!
9.11.2007 7:59:45   
mika
naša je bruhnila takoj po prvi žlički ospena, potem pa takoj po drugi žlički. klicala sem prediatrinjo in nam je dala hikoncil, po tem pa je imela drisko. drisko smo odpravili z linexom.

če je tvoja pupa bruhala po dveh urah, je to verjetno zaradi bolezni in ne AB. sicer se pa je najbolje posvetovati s pediatrom.

upam, da ste sedaj že boljeuser posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Antibiotik in bruhanje - na pomoč!
9.11.2007 8:25:28   
ZARA
Ojej, sem šele danes videla tole debato. Arielca, kako ste? A je malecka že kaj bolje? Javi se.

user posted image

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu arielca)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Antibiotik in bruhanje - na pomoč!
9.11.2007 10:54:05   
arielca
Ja, Brina je bolje. Po antibiotiku ni več bruhala, vročina ji je padla (brez svečk) in je veliko bolje razpoložena. Tudi jamra ne več, da jo boli trebušček. Upam, da bodo v ponedeljek tudi izvidi boljši.

Hvala vsem za skrb in dobre želje user posted image .

_____________________________

Jaz v svetu, svet v meni živi!
Skoraj že spim, a svet je! Svet se ne zdi!
Slišim rimo, kako govori:
pred rojstvom te ni bilo,
po smrti te ne bo,
a zdajle si.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zakaj starši poljubljajo svoje otroke na u...
Odgovornost staršev je, da otroku pokažejo pomembnost poljuba. Poljub je dejanje, s katerim pokažemo, da nekoga ljubimo,...
Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?