|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Sokovi, gosta hrana?
6.11.2007 19:50:06   
Noseckica
Mamice nedonošenčkov, kdaj ste začele s sokovi, kašicami.....
 
Moja user posted image  je stara namreč 4 mesece (-2), pa me zanima kako in kaj okrog "papice"?
 
Lep večer!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Sokovi, gosta hrana?
6.11.2007 21:58:42   
eya
Meni se zdi, da je še čisto prezgodaj. Jaz bi na tvojem mestu počakala še dva meseca, sploh glede na to, da se je dva meseca prezgodaj rodila.

Jaz sem začela z uvajanjem GH pri 5,5 mesecih.

(odgovor članu Noseckica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Sokovi, gosta hrana?
7.11.2007 9:11:39   
Nenya
tole je meni napisala dr Cerar na nedonošenček.net Kar se tiče uvajanja goste hrane oziroma dodatkov poleg mleka, si zdravniki nismo čisto enotni, kaj bi upoštevali. Ker je včasih res "duhamorno" hraniti po steklenički zelooo dolgo (pri dojenju se tega mame večinoma ne sprašujejo), vzamemo "sredino" - torej čas nekje med kronološko in korigirano starostjo. Za Brino torej okrog božiča 2007
Brina je bila rojena 2.7, pdp je bil pa 22.8
nikar preveč hiteti z gosto hrano, pol so baje dost večje možnosti za alergijo

_____________________________

Ever stopped to think ...
then forgot to start again?

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Sokovi, gosta hrana?
7.11.2007 13:57:40   
Noseckica
IZVIRNO SPOROČILO: Nenya

 Za Brino torej okrog božiča 2007
Brina je bila rojena 2.7, pdp je bil pa 22.8

 
Nenya, moja user posted image  pa je rojena 5.7., PDP pa je bil 30.8. user posted image
 
Hvala za odgovor, bomo se vama kar pridružili pri uvajanju goste hrane okrog Božiča. user posted image  

(odgovor članu Nenya)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Sokovi, gosta hrana?
8.11.2007 8:59:37   
Liona
Mi smo tudi začeli z uvajanjem GH, ko je bil star malo vč kot 4 mesece korigirano. Pred kratkim torej. Rojen je bil 8.5. PDP pa je bil 21.6.

_____________________________

8.5.2007 se nama je pridružil naš sonček Svit!
2.7.2009 smo postali štiričlanska družina. Dobili smo Mašo!

(odgovor članu Noseckica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Sokovi, gosta hrana?
8.11.2007 18:16:00   
* Mateja *
jaz sem začela okol njegovega koorigiranega 5 al 6 meseca starosti. Bi mogla pogledat v knjigo. Ni imel nobenih alergij na hrano. Mleka enostavno ni več maral, tako da sem mu dala najprej gosti sokec za pi, ni bilo nobenih reakcij, pol pa sadno kašo, pa krompir pire, špinačko, kar eno za drugim in je ful raje to jedel kot pa mleko pil.
Je pa zdej tok bolj neješč!!!!!!!
Pomoje boš sama vidla kdaj bo pokazala zanimanje za žlico. POskusi ji dat najprej sokec po žlici, da vidiš če kapira za kaj se gre, pol pa naprej. To  naredi ko se bo tebi zdel primeren čas!!!

(odgovor članu Liona)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Sokovi, gosta hrana?
8.11.2007 18:23:44   
emaa
Sem hotela nekaj napisat, pa ne morem imam pomočnika, ki mi je stisnil pošlji brez teksta.

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Sokovi, gosta hrana?
8.11.2007 18:46:01   
anajmad
Mi smo začeli uvajati,ko je bila stara 5 in pol mesecev koirigirano,kronološko 9 mesecev. Pa zgleda,da še prehitro,ker so me sedaj kregal,ker ima alergijo na jajc in veliko stvari mejno. Ne vem,moje mnenje je takšno:bodo že jedli to hrano vso življenje,zakaj bi jim vsiljevali,če ni treba. Pa v teh adaptiranih mlekih je toliko dobrega,da ni kar brez veze.

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu Liona)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Sokovi, gosta hrana?
26.12.2007 10:51:59   
Noseckica
IZVIRNO SPOROČILO: Nenya

 Za Brino torej okrog božiča 2007


 
Nenya, že papate gosto hrano? Kako vam gre?
 
Moja user posted image  je full navdušena nad sadjem.user posted image

Včeraj sem ji prvič dala cvetačo in korenček in se ni nič
kaj kremžila. user posted image
Nad mlekom pa ni več tako navdušena. user posted image   
No, saj jaz tudi ne bi bila. user posted image
Ko vidi, da mi kaj jemo začne kar cmokat zraven in se oblizovat. user posted image
 
user posted image

< Sporočilo je popravil Noseckica -- 26.12.2007 10:55:36 >

(odgovor članu Nenya)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Sokovi, gosta hrana?
26.12.2007 11:08:14   
Nenya
Nosečkica, nisva se še opogumili z našo Brinco, bom verjetno počakala na naslednji pregled pri P, ki ga ma 22.1, takrat bo stara 5 mesecev po PDP-ju, pa bom videla kaj mi bodo rekli in kakšna bo teža. Zaenkrat nimam občutka, da ji je dojenje premal, čeprav ad3 rada poje z žličke.

Cvikam zaradi alergij, tko kot je anajmad napisala.

A ji daješ kaj čaja zraven? A še sterilizirate flaške. Jaz ji bom začela mal čaj dajat, k je noter na vročem, pa me zanima.

Lepe praznike.

_____________________________

Ever stopped to think ...
then forgot to start again?

(odgovor članu Noseckica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Sokovi, gosta hrana?
26.12.2007 11:58:51   
biba 78
Tudi jaz želim slišat vaše mnenje. Glede na to, da je Alina kronološko stara 9 mesecev, korigirano pa 5, me zanima, kdaj naj bi po vašem midve poskusli s kašicami. Malo sma že poskusili, pa še ni ravno navdušena. Bi pa se čimprej rada znebila sonde. Jaz imam občutek, da je zanjo še to malo prehitro. Pravijo, da bi naj otroka zečel uvajat na gosto hrano šele takrat, ko že sam sedi. Naša pupa pa še to ne zmore. Tako da sem res v dvomih.

_____________________________

http://www.myhero.com/myhero/hero.asp?hero=A_Lepej_LC_GMaribor_SI_2008_ul

(odgovor članu Nenya)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Sokovi, gosta hrana?
26.12.2007 11:59:39   
Noseckica
Moram povedat, da zaenkrat še nisem zaznala, da bi bila na kaj alergična.
Ja, že trkam. user posted image  Pa upam, da se nisem prehitro pohvalila. user posted image  

A jo kaj "šraufa" po AD 3 kapljicah? Mojo je full, pa ji je P zamenjala za Plivit D 3 in je dosti boljše.

Ja, moja pije čaj in sadne sokove.

user posted image

(odgovor članu Nenya)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Sokovi, gosta hrana?
26.12.2007 12:04:52   
Noseckica
Biba 78, jaz ti ne bi znala svetovat. user posted image
Po moje bi se bilo najboljše z Najci pomenit.....Alina in Vesna sta približno pri istih tednih rojeni.....kaj misliš?

Pozdravček tebi, Alini in atiju!
user posted image

(odgovor članu Noseckica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Sokovi, gosta hrana?
26.12.2007 13:39:16   
* Mateja *
Ma ne se tok sekirat in gledat vse tako popredalčkano. Provajte dat svojemu otročku gosto kašico in boste takoj videle, če kapira. Jaz sem mojmu tud sam žlico dajala v roke, da jo je spoznal, šele nato smo jo polnili. In ko vidiš, da lepo požira, da ve zakaj se gre, takrat provejte.  Če pa ne kaže še kakšnega zanimanja, pa počakajte še kak teden, pol pa znova poskusite.

Mal je treba provat in nerest po svojem občutku, ne tok po "pravilih". Je pa sprva težko delat po svoji glavi, ker smo tok časa delale tako kot so nam naročili zdravniki, sestre v bolnici, sam enkrat je treba narest en korak naprej in naredit po svojem občutku.
To je moje mnenje in tako sem jaz delela pri Nejcu. NI imel pa nobenih alergij na hrano.

(odgovor članu Noseckica)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Sokovi, gosta hrana?
26.12.2007 14:12:59   
Noseckica
*Mateja*, se strinjam s tabo.

Točno to sem naredila jaz.
Nisem se držala nekih pravil........po občutku.

P me je opozorajala, da jo bo verjetno močno "šraufalo", ko bova začeli z gosto hrano, ker je pač imela prej kolike, pa se je zgodilo ravno nasprotno. user posted image

Če bi bilo po user posted image , bi jedla samo še kašice. user posted image

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
16 razlogov, zakaj si boste zaželeli še en...
Če še kolebate ali bi otroku rodili bratca oziroma sestrico, si poglejte te fotografije - prepričani smo, da se boste ta...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?