|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   angina sumamed
20.11.2007 16:28:10   
Anay
Moja hčerka ima angino. Včeraj sva bili pri zdravniku in dobili sumamed (6 tablet). Včeraj je imela cel dan 38,2 temperature brez zniževanja tako, da sem ji dala calpol šele  zvečer. Danes je ob 13.00 dobila drugo tableto sumameda a vročina je danes kar naprej visoka 39C. Tako da ji moram kar naprej zniževati temperaturo.

Zdaj pa vprašanje kdaj zagrabi ta antibiotik? A je možno, da ni ta prav, če je danes po 24 urah prvega antibiotika slabše?

Hvala vsem za odgovore.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: angina sumamed
20.11.2007 16:43:55   
Seven*
Če te ni dal na pregled krvne slike, potem je Sumamed čisto odveč. Sicer pa mi niti najmanj ni jasno zakaj je predpisal takšen antibiotik. user posted image user posted image

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Anay)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: angina sumamed
20.11.2007 17:16:48   
Dashenka
Strinjam se s Seven, da je predpisovanje azitromicina tudi za potrjeno (da o nepotrjeni raje ne izgubljam besed) bakterijsko angino navadna zloraba antibiotikov.

Bi pa Sumamed moral v dveh dneh "prijeti" - seveda ob predpostavki, da gre res za bakterijsko okužbo.
Če gre virusno, je bil seveda predpisan popolnoma po nepotrebnem.




(odgovor članu Anay)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: angina sumamed
20.11.2007 17:31:05   
Anay
Ne je potrjena angina, saj jo imava sedaj že 4 mesec zapored. Ja jo kr pobirava.

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: angina sumamed
20.11.2007 18:35:20   
Sibil_
Tole o krvni sliki mene tako razkajfa da ni res.Pred dvemi tedni sem imela spet angino, krvna slika je pokazala da kao virusno, mandlje take da sta bila skor skupi zlepljena.In Sumamed mi je prijel v enem dnevu in je bilo boljše.KAko za vraga pa je prijel, če je bilo virusno?????user posted image

In na te krvne fore sem že najmanj 4x prebpolevala hud bronhitis in kašljala 4 tedne, če bi dobila antibiotik prej, bi bila ok že v enem tednu.user posted image

Joj to me pa res razjezi, tele krvne slike!Še enkrat ni minilo močno vnetje pri meni brez antibiotika, možno pa je, da je pač povzročeno virusno in gre pol naprej.user posted image

LP,
Sibil RR

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu Anay)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: angina sumamed
20.11.2007 18:49:34   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anay

Ne je potrjena angina, saj jo imava sedaj že 4 mesec zapored. Ja jo kr pobirava.


Mi isto. Pa mi je zadnjič zdravnica rekla, da naj dva dni po končani terapiji z antiibiotikom pride na odvzem brisa grla, da bodo videli, če je sploh dokončno pozdravljeno, ker se morda zaradi tega .

A pa so deklici vsakič dali kri na preiskavo oziroma vzeli bris grla? Ker mojemu otroku niso nikoli. Sama se tega nisem spomnila, ampak zdaj sva se z zdravnico zmenili, da naslednjič bo to narejeno. Tako da možno, da je moj otrok 4-krat  v 4 ali 5 mesecih imel antibiotik brez veze.

(odgovor članu Anay)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: angina sumamed
20.11.2007 20:39:07   
Seven*
IZVIRNO SPOROČILO: Sibil RR

Tole o krvni sliki mene tako razkajfa da ni res.Pred dvemi tedni sem imela spet angino, krvna slika je pokazala da kao virusno, mandlje take da sta bila skor skupi zlepljena.In Sumamed mi je prijel v enem dnevu in je bilo boljše.KAko za vraga pa je prijel, če je bilo virusno?????user posted image

In na te krvne fore sem že najmanj 4x prebpolevala hud bronhitis in kašljala 4 tedne, če bi dobila antibiotik prej, bi bila ok že v enem tednu.user posted image

Joj to me pa res razjezi, tele krvne slike!Še enkrat ni minilo močno vnetje pri meni brez antibiotika, možno pa je, da je pač povzročeno virusno in gre pol naprej.user posted image

LP,
Sibil RR


Lej Sibil, dostikrat se poleg virusnega še kaj drugega nakombinira. Zdravniki morajo biti pozorni na to kaj predpisujejo, za dobro vseh nas, ne le samo bolnika. Ti širokospektralni bi se naj uporabljali le kot izhod v silii, ko je pač takšen resnično potreben. Zato pa so NA RECEPT. Večina bolnikov bi jih goltala kot bonbone. Včasih nam ne pomaga nič drugega kot bolezen odležat. Veliko zdravnikov tarna nad nezadovoljnimi pacienti, ki niso srečni, če iz ordinacije ne odnesejo vsaj enega recepta. Zaradi zlorabe antibiotikov je vedno več rezistentnih bakterij. Sem slučajno ujela pogovor ene pediatrinje, ko sva bili z Emo v bolnici. Je prav razlagala katere variante, ki so bile včasih učinkovite, zdaj niso več.

Naš Jakob ima zdaj Streptokokno angino. Pa je imel zelo nizko vročino in nič drugega razen otečenih bezgavk. Imamo pa zelo pozorno zdravnico, ki opravi potrebne teste in skoraj vedno še bris grla.

Dashenka ima čisto prav. Enkrat za spremembo me ni zatrla v kali. user posted image  

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Sibil_)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: angina sumamed
20.11.2007 21:30:26   
Sibil_
Seven-saj ravno to mene jezi.Jaz sem ful proti zdravilom, če se le da se izognem, samo bemumiša če imam najmanj enkrat letno virusno okužbo, ki potem preide v hud bronhitis, pa ja vem kaj naj vzamem, da mi pomaga.NA to foro Kur*** virusov sem lani noseča od januarja do konc februarja požrla 4x antibiotik-Hiconcil in Amoksliklav, 26.2. sem bila sprejeta za rodit in niso vedeli kaj mi dat več.In kako se je končalo-rodila v spinalni anesteziji, Sumamed direkt v žilo konjsko dozo, pljuča na vseh možnih pumpicah....prej pa ne Sumameda, so gonili svoje.In pri teh stvareh pa se resno razjezim, ker ni vedno vse črno-belo in zdravniki mečejo vse paciente vedno v isti koš.Grrr.user posted image

LP,
Sibil RR

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...
Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?