|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kdaj preživi?
19.4.2005 16:45:17   
Teya
ali katera ve, kdaj je :duda: dovolj star, da preživi, če se prezgodaj rodi?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   kdaj preživi?
19.4.2005 16:47:27   
Jessy
Moja nečakinja se je pred 15. leti rodila v Ljubljani kot takrat najlažji otrok. Rojena je bila v 27. tednu in je tehtala 680g. Danes je prava babnica in nima nobenih posledic prezgodnjega rojstva.

lp, Jessy

(odgovor članu Teya)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   kdaj preživi?
19.4.2005 17:02:04   
mimica
Ko sem ležala v MB porodnišnici zaradi popadkov v 25. tednu so mi rekli ( in tudi drugim v sobi ), da naj vzdržim vsaj do 28. tedna, da potem več ni take panike. Je pa res, da preživijo tudi že prtej, vendar se z vsakim pridobljenim tednov poveča možnost, das otrok ne bo imel nobenih posledic.

(odgovor članu Teya)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   kdaj preživi?
19.4.2005 17:42:47   
petraCBU
Iz medicinskega stališča lahko preživi že z 24 tedni (nekih 20%), sam je velika možnost zdravstvenih posledic. Po 28 tednih je preživetje že 90% in ponavadi brez posledic.
Moram izjavit, da sem vesela, da ravno zaključujemo 28. teden :)
P.

(odgovor članu Teya)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   kdaj preživi?
19.4.2005 17:54:14   
Anonimen
Precej boš zvedela na forumu Nedonošenčki.

Tudi mi smo med njimi in sicer 29.teden!

Bojana

(odgovor članu Teya)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   kdaj preživi?
19.4.2005 18:25:38   
Teya
hvala vsem!
srečno! :rozica:

(odgovor članu Teya)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   kdaj preživi?
19.4.2005 19:26:19   
anajmad
Jst sem rodila lani avgusta mojga sinčka Vida z 24.tedni.Po kilaži(730g) in s tem,da je sam zadihal,bi bila velika verjetnost,da bi preživelToda,ker me prej niso oskrbeli z injekcijo za pljučka(bila sem cel teden prej v bolnišnici),so mu čez 48 ur popokala pljučka in je umrl.
Pravijo,da:roza:so bolj močne in večja verjetnost je,da preživijo.To ti povem tudi iz lastnih izkušenj,ker sem prvo:roza:rodila v 35.tednu in je čist O.K.
en lp:morje:D.

(odgovor članu Teya)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   kdaj preživi?
19.4.2005 20:03:46   
Teya
joj, hudo.....:((

:rozica: zate!

(odgovor članu Teya)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   kdaj preživi?
19.4.2005 20:07:15   
puncica
Evo tle na RR je ena punčka Lea ki se je rodila v 24. tednu težka 520g in velika le 20,5 cm. Očitno se ji je zelo zelo mudilo na svet Janeja upam da nisi huda, ker sem objavila tvojo temo z linkom. Še to pred kratkim in sicer ko je bila punčka stara 36 dni se je Janeja javila da je punčka prava borka in da dobro napreduje. Tle si lahko več preberete:

http://www.ringaraja.net/forumi/sporocila.asp?id=32496&idk=104
http://www.ringaraja.net/forumi/sporocila.asp?id=35736&idk=104
LP

(odgovor članu Teya)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kdaj preživi?
21.11.2007 15:48:19   
x
Sem v 33t. Pa me zanima kakšne izkušnje imate tiste ki ste rodile prej saj tudi meni grozi prezgodnji porod.Lahko vam sihurno ni bilo pa vseeno. Lepo vas prosim opišite.user posted image

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kdaj preživi?
21.11.2007 20:25:17   
Naja30
Poznam eno, ki je rodila v 6m. Tamala je bila malo težja od pol kg. Bila je res dolgo v bolnici, preživela pa je. In danes je prava babnca, sploh ne bi nikoli rekla, da se je prej rodila.

(odgovor članu x)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kdaj preživi?
21.11.2007 20:29:36   
koala
Uradno je meja med splavom in porodom postavljena na 24.teden, torej po tem terminu ima otroček šanse da preživi, z kakšnimi posledicami pje pa drugo vprašanje. Ne samo vsak teden, vsak dan v maternici je dragocen.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kdaj preživi?
21.11.2007 20:46:53   
pokaa
24.teden in vsaj 500g...so mene učili na faksu. Moram pa rečt da so resnično ti otročki taki drobižki in delujejo strašno krhko in občutljivo, ko jih gledaš. Sem gledala te mamice na vajah na neonatologiji v Lj in je noro ko je mamina blazinica na mezincu, velika kot cela dlan njenega pol kilskega otročička. Baje preživijo otroci tudi pred tem v majhnem odstotku a imajo hude zdravstvene posledice in je vprašanje če se tu medicina ne igra že malo preveč Boga, ko stopa na ta res tanek led...Pa upam da nisem katere s tem prizadela, ni tako mišljeno. sama sem v 23. tednuuser posted image in si želim da bi šlo vse ok, če pa se že kaj zgodi predčasno da nama pomagajo po najboljših močeh...Nimajo pa vsi nedonošenčki tako svetle prihodnosti. Vse dobro vsem nam in našimuser posted image

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kdaj preživi?
21.11.2007 22:42:13   
VesnaLana
Poglej si temo nedonošenčki in boš marsikaj razjasnila. Ene teme so prav ganljive.

_____________________________

Vedno misli na to kar imaš in ne na tisto česar nimaš

(odgovor članu pokaa)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kdaj preživi?
21.11.2007 22:44:19   
N _ B
Meni je g od 18. tedna govoril, da ko bom enkrat polnih 32. t. noseča, da sva "na konju"!

(odgovor članu VesnaLana)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kdaj preživi?
21.11.2007 22:59:11   
VesnaLana
IZVIRNO SPOROČILO: VesnaLana

Poglej si temo nedonošenčki in boš marsikaj razjasnila. Ene teme so prav ganljive.


aja tema je Pikica Alina

_____________________________

Vedno misli na to kar imaš in ne na tisto česar nimaš

(odgovor članu VesnaLana)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?