|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Sladkorna med nosečnostjo!
24.11.2007 9:11:31   
barby78
Ojla!
Mene pa zanima,če se je kateri pojavila nosečniška sladkorna in kako je potem potekala nosečnost in zdravljenje sladkorne?

Meni so na 1. testiranju ugotovili povišan sladkor in sem zato morala ponovno na odvzem krvi.Zdaj pa čakam na izvide.
Če ima katera izkušnje s tem,naj kaj napiše.
LP 

_____________________________

Moja največja sreča in veselje,sta moja 2 sončka
LIA-24.03.2008
VITO-02.12.2000

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Sladkorna med nosečnostjo!
24.11.2007 9:18:09   
Anonimen
živjo jaz nimam sladkorne, jo je pa dobila moja prijateljica. že od nekje 6 tedna so ji ugotovili. zdaj je noseča nekje 11 tednov, ima zelo zelo strogo dieto, dosti bruha, ostalo pa jo lahko vprašam, da ti še pove. nisme ti velik pomagala, ampak vsaj približno vem, da ne sme jest ogromne stvari nam normalnih živil.

(odgovor članu barby78)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Sladkorna med nosečnostjo!
24.11.2007 13:49:40   
Ninica
Jaz sem jo imela v prvi nosečnosti. Ene trikrat sem mogla piti glukozouser posted image . Potem so me pa registrirali kot gestacisko sladkorno bolnico. Vsak teden sem hodila k diabetologu na pregled, se držati stroge diete ter meriti sladkor 90 minut po obroku (dobila sem aparat) in vse to beležiti v neko knjižico katero sem potem pokazala zdravniku. V primeru, če bi se mi sladkor kjub dieti dvignil nad sedem  bi mogla takoj tja (po inzulin).
Kljub sladkorju in vsemu sem rodila normalnega otroka. Nič prevelikega ali pretežkega.

_____________________________

LP, Ninica

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Sladkorna med nosečnostjo!
24.11.2007 15:26:29   
barby78
Lunica24 hvala za odgovor.

Ninica,hvala tudi tebi.Me pa nekaj zanima.Koliko si imela sladkorja na testiranju na tešče?

_____________________________

Moja največja sreča in veselje,sta moja 2 sončka
LIA-24.03.2008
VITO-02.12.2000


(odgovor članu Ninica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Sladkorna med nosečnostjo!
24.11.2007 17:19:49   
kekec in mojca
Moja vrednost po 50 g testiranju je bila  7,3. Sestra je rekla, da je to ok. A je res?

(odgovor članu barby78)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Sladkorna med nosečnostjo!
24.11.2007 18:12:37   
Lanchy
Kekec in mojca, zgornja meja normale je 7,7. Ti si OKuser posted image

(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Sladkorna med nosečnostjo!
24.11.2007 19:12:54   
barby78
Moja vrednost je pa bila že na tešče 7,0.In to jih je motilo.Me prav zanima koliko bo sedaj.

_____________________________

Moja največja sreča in veselje,sta moja 2 sončka
LIA-24.03.2008
VITO-02.12.2000


(odgovor članu Lanchy)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Sladkorna med nosečnostjo!
24.11.2007 20:57:50   
Ninica
Jaz sem bila zaradi sladkorja v bolnici. Mislim, da sem imela takrat sladkor nekje 7 ali 8. Problem je bil, da sem ga imela vedno v vodi. Tudi tešča. Sem pa imela vedno povišanega po vsakem obroku. In to jih je najbolj skrbelo, ker ko sem pojedla npr. namazan kruh se mi je sladkor dvignil na 8 ali več. Tak da sem tam dobila dieto in so tam spremljali kako se mi sladkor spreminja. Potem pa itak več niso vedeli kaj naj, pa so me kar napotili do diabetologa in naj se on dalje z mano ukvarja. Potem sem tako dobila določeno dieto in sem se je pač probala držati.

_____________________________

LP, Ninica

(odgovor članu barby78)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Sladkorna med nosečnostjo!
24.11.2007 23:10:59   
Bubacka
Jaz sem imela sladkorno v zadnjem trimestrju nosecnosti! Tak da ni tako opasno! Mene staljno ginekolog gledal na UZ, ce ni velik redi se otrok! In res je bila super tamala, nic na njo ne uplivalo! Ampak jedino kaj ni dobro, to da sem mogla 2,5 meseca biti na strogi dijeti, po enem posebnem meniju, in to nic ne smes sladkega! Vse polnozrnato, tudi riz rjavi! Vse moras tehtat! Jesti obvezno na vsaki 3 ure, da ti ne zraste sladkor, ali pada! In nekatere celo majo en aparat, za merjavo sladkorja v krvi vsak dan! Ne mores niti kapucin spit, ali kako tortico si privoscit, sem tiho tudi o cokoladi! glih takrat, kdaj ti najbolj se ljusta!!!user posted image user posted image user posted image  

Drugace pa kdaj sladkorna na zacetko ali v 2 trimestrju! Zeloooo upliva na otrocka, baje! Tako da tudi ce se nimas izvidov, ti priporocam cim manj sladkega!
Zelim ti da bodo tvoji izvide negativne!
A v katerm si tednu?
Ce kaj rabis pisi mi na ZS
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

http://bubacka-stella.moj-album.com/
Imam dve sončici Stello in Evo!!!
04.12.2006, 3080 kg, dolga 51 cm, glavica 33
25.11.2009, 3140 kg, dolga 51 cm, glavica 33

(odgovor članu barby78)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Sladkorna med nosečnostjo!
24.11.2007 23:15:11   
Bubacka
A ja sem vidla da si v 19,5 tednu!
Ni take velike panike! Mislim da vse bo ok! Vsaj bos vidla, da ti bodo povedali kako in kaj naprej! A si nardila teste tako, da si mogla piti sladkor? In so ti vzeli kri iz zile na vsako uro? Tri krat vse skupaj? 

_____________________________

http://bubacka-stella.moj-album.com/
Imam dve sončici Stello in Evo!!!
04.12.2006, 3080 kg, dolga 51 cm, glavica 33
25.11.2009, 3140 kg, dolga 51 cm, glavica 33

(odgovor članu Bubacka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Sladkorna med nosečnostjo!
24.11.2007 23:31:30   
barby78
Ojla Bubacka!

Hvala za informacije.Ne zdaj so mi naredili test samo v laboratoriji.Sem dala kri,eno uro počakala in pol še enkrat.
V prvi nosečnosti,sem bila pa v bolnici,ja tam so me pa 5x pikali.Vsako uro so mi enkrat vzeli kri.Je tud bil mal povečan sladkor,ampak še v mejah normale.
Upam,da bo izvid OK!

Ninica,saj mene je najbolj strah,da bi imela povišan sladkor in bi morala do konca bit v bolnici.A ti si bila dolgo v bolnici?

_____________________________

Moja največja sreča in veselje,sta moja 2 sončka
LIA-24.03.2008
VITO-02.12.2000


(odgovor članu Bubacka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Sladkorna med nosečnostjo!
25.11.2007 9:10:59   
Nasy
Tudi jaz še čakam na rezultate od 100g testa. Meni so 4x vzeli kri-najprej na tešče, pol po tistem ogabnem zvarku pa na vsako uro. Sem pa jutri v 27. tednu. V vsakem primeru bom začela zdej malo bolj pazit na prehrano.

_____________________________

Vsak človek je zase svet- čuten, svetal in lep, kot zvezda na nebu!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Naši živahni deklici se je pridružil prvoaprilček :)

(odgovor članu barby78)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Sladkorna med nosečnostjo!
25.11.2007 14:25:35   
Ninica
Jaz sem imela sladkorno v zadnjem trimestrju nosecnosti! Tak da ni tako opasno! Mene staljno ginekolog gledal na UZ, ce ni velik redi se otrok! In res je bila super tamala, nic na njo ne uplivalo! Ampak jedino kaj ni dobro, to da sem mogla 2,5 meseca biti na strogi dijeti, po enem posebnem meniju, in to nic ne smes sladkega! Vse polnozrnato, tudi riz rjavi! Vse moras tehtat! Jesti obvezno na vsaki 3 ure, da ti ne zraste sladkor, ali pada! In nekatere celo majo en aparat, za merjavo sladkorja v krvi vsak dan! Ne mores niti kapucin spit, ali kako tortico si privoscit, sem tiho tudi o cokoladi! glih takrat, kdaj ti najbolj se ljusta!!!


no pri meni je bilo enakouser posted image

_____________________________

LP, Ninica

(odgovor članu Nasy)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?