|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   povecan sladkor
22.2.2008 15:39:39   
romy27
caw punce,

tistim, ki imate povisan sladkor oz.ti diabetes...kako so vam ga odkrili?
meni ni moj ginekolog opravil nobenega testa za sladkor..user posted image

hwala
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: povecan sladkor
22.2.2008 18:21:52   
Naja30
Žal ne gre drugače kot da te pošlje na test za glukozo. Če imaš večje možnosti za sladkorno, mu sama reci, naj te pošlje. Mene je poslala v 24t in so mi ugotovili, zdaj sem pa na dieti in se boljše počutim.

(odgovor članu romy27)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: povecan sladkor
25.2.2008 21:42:55   
jazabel
A mi lahko malo opišeš svojo dieto, sicer nisem opravila testa za sladkor, sam je plodek prekomerno zrastel.
Thanks


(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: povecan sladkor
26.2.2008 11:18:26   
aleži
Preberi si na nosečniška sladkorna, kjer ti veliko piše oz. smo napisale kako in kaj,....!!

(odgovor članu jazabel)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: povecan sladkor
26.2.2008 13:26:29   
Naja30
Ja, zdaj smo pa kar nehale tam čvekat user posted image  Jaz sem pa tako rada prebrala, kaj se vam dnevno dogaja s tem cukrom in kako ga uravnavate.

(odgovor članu aleži)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: povecan sladkor
26.2.2008 23:21:39   
BUŠICA
naja si kar precej pisala o dieti. sčasoma sem tudi jaz ugotovila katera hrana mi bolj odgovarja in katera ne. tako sem iz jedilnika vrgla ven vse mlečne namaze(ti so mi ful dvignili cukr). pašejo mi vege paštete, jogurt s petršiljem(njami), kislo zelje,nasploh vsa zelenjava,kuhano meso...skratka mislim da sem se porihtala kar z dieto-bomo pa videli kaj bo rekel rezultat testa. imam pa vse vrednosti skrbno zapisane.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: povecan sladkor
27.2.2008 19:16:54   
Naja30
BUŠICA, kdaj pa imaš pregled? Mene je naročila šele čez 5t, ker sem imela tako super izvide user posted image  
Katere vege paštete pa ješ? Niso preveč soljene?
Meni ml.namazi ne dvignejo cukra, bolj če jem sir za zajtrk. Sicer se pa še vedno po zajtrku najslabše počutim in moram res pazit, kaj jem prvo. Zelenjava pa tudi meni zelo paše.

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: povecan sladkor
27.2.2008 22:06:11   
BUŠICA
jutri zvem prve rezultate tega 50g testa. sem pa na povišan KS sama gor prišla zaradi silne žeje. te vegetarijanske paštete pa kupujem ali v mercatorju ali v intersparu na oddelku za diabetike in so prav okusne! od sladkarij si pa redko privoščim po 2 kocki čokolade za kuhanje in je ok.od sadja mi pa najbolj odgovarjajo granny smith jabolka(zelene in kisle). no še primer za ml. namaz-če zajtrkujem kak ml. namaz ali sir je cukr čez 8!!!, nasprotno npr.pišč.prsa samo 4.6! no, se jutri kaj oglasim,me zanima kaj bo G rekla!

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: povecan sladkor
28.2.2008 14:58:43   
Naja30
Aha, bom pa pogledala te paštete.
Javi, kako je bilo.

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: povecan sladkor
28.2.2008 15:25:12   
BUŠICA
juhu!!! nimam sladkorne!!! po obremenilnem testu 5.9.  sem rekla G da si merim sama in da sem imela vrednosti tudi čez 9 po jedi(1.5h po jedi) pa je rekla da so relevantne samo vrednosti na tešče-te pa so pod 5. ampak me bo dala za vsak slučaj še enkrat na kontrolo.lp

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: povecan sladkor
28.2.2008 18:39:33   
Naja30
No super! Samo pojdi res na kontrolo,. ker jaz sem imela v pvi nosečnosti proti koncu sladkorno. Sicer me G ni dala na test, ampak sklepam po tem, kako sem se še zredila in tamala je bila ob rojstvu čez 4 kg težka.

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: povecan sladkor
29.2.2008 11:38:11   
MARTINŠČICA
Hojla,
jaz moram tudi na test za glukozo. Napotnico od svojega ginekologa že imam. Rekel je, da naj grem zjutraj na tešče na polikliniko in bodo tam vse uredili. Se je potrebno prej kaj naročiti, ali kar uletim tja in "dobim cukr u žillo" ... Kam lahko pokličem, da se naročim? Kam točno je sploh treba iti?

Hvala že vnaprej.


LP Martinščica

_____________________________

200% MAMI

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: povecan sladkor
29.2.2008 13:19:32   
Naja30
Nič se ni treba naročiti. Zjutraj do pol 8h bodi tam. Ko prideš na polikliniko, takoj desno in malo naprej vrata desno. Na informacijah daš napotnico, pošljejo te naprej v ambulanto, kjer spiješ glukozo in potem 1 uro počakaš vzunaj. Nato ti vzamejo kri, počakaš na izvide in potem ti povejo, kako dalje.
Držim pesti, da ni cukra! user posted image

(odgovor članu MARTINŠČICA)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: povecan sladkor
29.2.2008 20:52:59   
MARTINŠČICA
Hvala lepa, Naja3.

_____________________________

200% MAMI

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: povecan sladkor
27.3.2008 14:08:08   
MARTINŠČICA
No, jaz sem tudi (žal) nosečniška sladkrčica. Pri testu s 50g glukoze je bil rezultat 8.4, tako da sem šla naslednji dan še ponovit vajo s 100g glukoze. Tam sta bili 2 meritvi previsoki (druga 10,3 in tretja 7,2).
Sedaj imam dieto. Moram pa reči, da jaz že dolgo (10 let) za moje pojme zdravo jem in mi sploh ni jasno, kako sem to fasala?!? Tudi počutje je ves čas BP. Edino, kar me je lahko neslo, je sveže in suho sadje, ki sem ga običajno pojedla več kot le en kom naenkrat. Pa samo sadje zjutraj tudi (po predavanju o zdravi prehrani) ni zdravo, pa sem bila dolgo v veri, da je s sadjem in sveže stisnjenimi sokovi najbolje začeti dan. No, sedaj vem, da le sadje ni dovolj in da morajo vsak obrok sestavljati živila iz cele prehrambene piramide, v ustreznih količinah seveda. Pa izvedela sem, da moramo nosečnice imeti dodatni, šesti obrok - povečerek. No, kakorkoli, sedaj uporabljam res malo soli, rjav sladkor (belega ne uporabljam že , da ne pomnim) in sladkor iz sadja, črtala sem med in živalske maščobe, pojem pa dovolj kuhanega mesa, polnozrnatih izdelkov, mleka in zelenjave. Pijem pa vodo. No, občasno se pregrešim s kakšnim rebrom čokolade s 75% deležem kakava. To je pa tudi vse in upam, da be aprila cukr OK.
user posted image user posted image  v trebuhu sta živahna, in nihče nič ne reče, da bi bila prevelika ali premajhna, tako da se ne sekiram zaradi tega. Se mi pa zdi, da je sedaj moja edina preokupacija to, kaj, kdaj in koliko bom pojedla user posted image . Če ni hujšga ...


Lep deževen dan!
Martinščica

_____________________________

200% MAMI

(odgovor članu MARTINŠČICA)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: povecan sladkor
27.3.2008 17:43:48   
Katina
Martinščica, pridruži se klepetanju z naslovom nosečniška sladkorna.

Moje vrednosti na 100g testu so bile sicer še višje (2x nad 13), vendar mislim, da boš morala sladkor črtati vsaj do konca nosečnosti.
Tudi jaz nisem čutila, da bi imelo moje telo kakšne probleme s KS, ker tega žal sploh ne čutiš.
Sicer pa boš kaj več o našem boju za pravilne vrednosti KS zvedela na zgoraj navedenem čveku.

Si dobila tudi merilec za merjenje KS in listke za merjenje ketonov?



(odgovor članu MARTINŠČICA)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: povecan sladkor
27.3.2008 19:58:07   
MARTINŠČICA
Ojla,
jaz nisem dobila merilca KS in nobenih listkov za merjenje ketonov. Morda jih pa dobim na pregledu aprila.

_____________________________

200% MAMI

(odgovor članu Katina)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?