|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   POMOČ KAŠLANJE
22.11.2007 9:45:26   
simonalokar
Živjo mamice upam, da imate več sreče kot mi z vrtcom in zdravjem.
Spet kašljamo in ničveč ne vem kako in kaj. Dajem mu med s čajem in tropočev sirup, vitamine in ni nič boljše star je 20 m in se odkašlja samo nadležno in nevem kako naj mu pomagam
.
Kaj pa ve naredite ko vaš otrok začne kašljati, kakšne metode uporabljate pri vaših malčkih.

Pa še nekaj me zanima ena od mamic mi je sporočila da je svoje otroke pozdravila kašlja z gozdnim medom in notri za 12 ur namočeno čebulo in to je punčka rada pojedla ta sok, ki je nastal ali pa v čaj. ME ZANIMA ALI STE TO ŽE SLIŠALE.

HVALA ZA NASVETE

ŽE SKORAJ OBUPANI
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: POMOČ KAŠLANJE
22.11.2007 9:50:16   
Ninica
Probaj mu dati Panatus sirup. Naši vedno pomaga.

_____________________________

LP, Ninica

(odgovor članu simonalokar)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: POMOČ KAŠLANJE
22.11.2007 10:12:10   
Pikca
Mi smo v podobni situaciji, naša triletnica je začela letos v vrtec in tudi velikokrat kašlja (za njo pa še ostali družinski člani). Pred kratkim smo na predlog pediatrinje nabavili inhalator za fiziološko raztopino in nam pomaga bolj kot vsi sirupi.

(odgovor članu Ninica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: POMOČ KAŠLANJE
22.11.2007 10:35:41   
lelaval
Jaz dam pri kašlju vedno sirup iz smrekovih vršičkov - 3x na dan 1 veliko žlico(dobiš v lekarni brez recepta).  Vzgojiteljica od tamale pravi, da imamo "čudežni sirup"user posted image , ker je en dan v vrtcu tako kašljala, da je pri spanju stala skozi zraven ležalnika, ker je skoraj dol padla. Drugi dan pa je prišla v vrtec, kod, da nikoli ne bi kašljala.
Pri Panatusu in podobnim sirupom, pa je treba pazit, če otrok zboleva za bronhitisom-takrat se morajo dihalne poti sprostit (kar se s kašljem - izloča se sluz), ti sirupi pa delajo "čep" in je še slabše.

P.S.: sem pa všasih za sina kupovala v domači lekarni zelišča in kuhala čaj (mi je dala ena kolegica s primorske recept) in je bilo not 7 ali 8 zelišč, samo se ne spomnim več, katera, je pa bil sigurno islandski lišaj, kamilice,  več pa ne vem. Primorke pomoč prosim. user posted image  Sinu, ki je konstantno zboleval za bronhitisi, je ta čaj ful pomagal (2x na dan po 1 skodelico) 

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu simonalokar)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: POMOČ KAŠLANJE
22.11.2007 10:44:30   
duhica
Jaz se spomnim, da mi je mami pri napadih astme dajala med s čebulnim sokom al čajem. Nimam pa pojma, kako se pripravi, je pa pomagalo.

Pri kašlju ne sme bit suh zrak, jaz jim delam tud inhalacije s kamilicami in morsko soljo in to tako, da dam to na štredilnik, da izpareva, z otrokom pa stojim zraven. Eni dajo pa jabolčni kis.

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: POMOČ KAŠLANJE
22.11.2007 10:56:02   
Aja32
IZVIRNO SPOROČILO: Pikca

Mi smo v podobni situaciji, naša triletnica je začela letos v vrtec in tudi velikokrat kašlja (za njo pa še ostali družinski člani). Pred kratkim smo na predlog pediatrinje nabavili inhalator za fiziološko raztopino in nam pomaga bolj kot vsi sirupi.


Mi ga imamo tudi - enkratna zadeva... priporočamo vsem...

Drugače imamo pa  mi sledečo terapijo:
- mažemo po prsnem košu in hrbtu z materino dušico (just)
- čez dan jima ne dam nobenega sirupa (otrok se mora izkašljati), zvečer pa v čaj slezov sirup.
- naredi blazico iz plenice in notri daj cvetove kamilic - to blazinico pogreješ in ter daš na prsni koš
- ter vodne inhalacije.

to je to.

(odgovor članu Pikca)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: POMOČ KAŠLANJE
22.11.2007 11:02:05   
honey
Takoj, ko začne kašljati, ga začnem mazati po prsnem košu in po hrbtu z materino dušico (just) pribl. 3x na dan - zjutraj, opoldan in zvečer. Tako, da kašlja kvečjemu 3 dni, ker mu zelo hitro pomaga, ampak mažem ga pa sigurno 1 teden.

(odgovor članu Aja32)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: POMOČ KAŠLANJE
22.11.2007 11:07:35   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: honey

Takoj, ko začne kašljati, ga začnem mazati po prsnem košu in po hrbtu z materino dušico (just) pribl. 3x na dan - zjutraj, opoldan in zvečer. Tako, da kašlja kvečjemu 3 dni, ker mu zelo hitro pomaga, ampak mažem ga pa sigurno 1 teden.


Za tole justovo materino dušo se je naš pediater zgrozil, češ, kaj otroke mažejo z vsako p....ki jim pride pod roke. No, jaz je nikoli nisem imela. Plus to je menda ful agresivna, zato, če že mažete s tem, namažite na kakšno krpo ali bodi ali majčko in ne direkt na kožo. Ali pa recimo po stegnu in ne direkt na pljuča.

Jaz bo kašljanju dam v izparilnik olje evkaliptusa, skuham prsni čaj in ga sladim z medom, za čez pa še kakšna žlica medu kar tako. Pa pomaga.

(odgovor članu honey)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: POMOČ KAŠLANJE
22.11.2007 12:08:48   
SKORPION
Po nasvetu pediatrinje sem naredila naslednje: user posted image
v velikem loncu zavrela vodo, odstavila in v lonec dala 5-6 filter vrečk kamiličnega čaja, 4-5 velikih žlic soli in premešala. Na koncu sem še dodala nekaj kapljic iz smrekovih vršičkov ali mentola ali kaj podobnega.
Takšen lonec (vroč, da se kar kadi iz njega) sem postavila na podstavek in na tla pri postelji otroka. Para je počasi hlapela in ...je pomagalo user posted image . Samo lonec je potrebno postaviti tako, da otrok ne stopi vanj, če slučajno vstane.
Vem, da se sliši smešno...ampak nam je pomagalo...in poznam kar nekaj družin, ki sem jim povedala za to, in je prav tako delovalo.
Poskusite, saj ne izgubite ničesar! user posted image
Želim pa, da deluje user posted image

_____________________________

Vedno je bolje obžalovati nekaj,
kar si storil,
kot pa nekaj,
česar nisi!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: POMOČ KAŠLANJE
22.11.2007 15:04:35   
luka jan
Pri nas je do sedaj najbolj pomagal vlažilec zraka. Takoj ko Luka začne kašljat imam non stop vklopljenega in ponavadi je v parih dneh stvar pozdravljena. Je pa baje fino če ponoči ko otrok spi daš v vlažilec namesto vode kamilični čaj in imaš vlažilec celo noč prižgan. Puskusi, sigurno pomaga. Sicer pri nas ni pomagal niti en sirup in mali je sigurno bolj ali manj kašljal enih 6 mesecev skupaj. Kadar sva bila zaradi tega pri zdravniku nisva nikoli nič dobila, ker je baje kašljal zato, ker je bil nosek ves čas poln in mu je to potem zatekalo v dihalne puti.

(odgovor članu SKORPION)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: POMOČ KAŠLANJE
22.11.2007 21:09:49   
soncicaT
SKORPION

Tudi jaz sem naredila podobno, ko je mali ful kašljal. Le da sem dala cvetove kamilic brez filtra. zelo lepo se mu je začelo luščiti, ni imel več tistih napadov kašlja ponoči...

Pa seveda skrbet da bo bolj vlažen zrak, ne suh...in veliko toplega čaja.

Pa cartanje..user posted image

Lp

(odgovor članu luka jan)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: POMOČ KAŠLANJE
23.11.2007 8:09:36   
Anonimen
Mi smo vedno dajali prevrete kamilice + morsko sol pod posteljo. Je pomagalo. Pa domač sirup smrekovih vršičkov. Je tudi pomagal. Pa na radiatorjih je blo polno vlažilcev. Kar je tudi malo omililo.
Ampak pred kakima dvema tednoma je tavečjo zopet zagrabil ta presnet suh kašelj. Zdaj pa nam vse zgoraj omenjeno ni kaj prida pomagalo.
Sem se razkurila in šla kupit kompresorski inhalator. Je bilo takoj bolje. Sem ga tudi sama sprobala in je res blažen občutek ob suhem kašlju.

(odgovor članu soncicaT)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: POMOČ KAŠLANJE
23.11.2007 8:29:39   
Putka
Prejšnjo zimo je kašljala od oktobra do poletja, z prekinitvami. Baje so bile viroze?

Dajali:
- tropotčev sirup
- timijanova krema
-sirup črne redkve (jo  izdolbeš in med not naliješ, kar spodaj čez luknjo ven priteče popiješ)
- čaje takšne in drugače
- sirup smrekovih vršičkov
- en sirup iz lekarne, ki zavira center za kašelj, pozabila ime

Pomagalo ni pravzaprav nič, včasih je kašelj ublažilo, pa je kmalu spet nazaj prišel. Nehalo se je na morju.

Letos bomo nabavili inhalator.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: POMOČ KAŠLANJE
24.11.2007 17:14:42   
Anonimen
sinecod kapljice so našemu res pomagale, je pa mi jih priporočila dr., ko je mali res grozno kašljaluser posted image

(odgovor članu Putka)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: POMOČ KAŠLANJE
29.11.2007 20:11:02   
bobek05
IZVIRNO SPOROČILO: SKORPION

Po nasvetu pediatrinje sem naredila naslednje: user posted image
v velikem loncu zavrela vodo, odstavila in v lonec dala 5-6 filter vrečk kamiličnega čaja, 4-5 velikih žlic soli in premešala. Na koncu sem še dodala nekaj kapljic iz smrekovih vršičkov ali mentola ali kaj podobnega.
Takšen lonec (vroč, da se kar kadi iz njega) sem postavila na podstavek in na tla pri postelji otroka. Para je počasi hlapela in ...je pomagalo user posted image . Samo lonec je potrebno postaviti tako, da otrok ne stopi vanj, če slučajno vstane.
Vem, da se sliši smešno...ampak nam je pomagalo...in poznam kar nekaj družin, ki sem jim povedala za to, in je prav tako delovalo.
Poskusite, saj ne izgubite ničesar! user posted image
Želim pa, da deluje user posted image


Mi smo tole preiskusili in tudi pri nas je ZELO POMAGALO!!! Že po 1 dnevu je vzgojiteljica rekla, da je v vrtcu dosti manj kašljal... To sem mu zdaj delala nekaj dni in res je uspelo - ne kašljamo več! user posted image

HVALA SCORPION...

Le to bi še dodala - mi smo še zraven jemali 3x na dan slezov sirup.

_____________________________

Najin sonček Anej se je rodil 16.6.2005.

(odgovor članu SKORPION)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: POMOČ KAŠLANJE
30.11.2007 9:21:38   
Dadi
Inhalacije s fiziološko raztopino....pa po prsih ju mažem z Just-ovo kremo materina dušice, no itak pa jemo že bronhomunal....kaj pa vem vsakemu pomaga kaj drugega...

_____________________________

May you be strainghtened by yesterday¨s rain, walk straight in tommorow¨s wind and cherish each moment of the sun today.

(odgovor članu bobek05)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: POMOČ KAŠLANJE
2.12.2007 10:45:28   
Jožica Č.
user posted image zelo lepo je napisala dadi.JUST-ova krema  MATERINA DUŠICA IN KOPEL MATERINA DUŠICA.Izvaja se mazanje vsak dan 2 krat ,kopel pa 1do2 krat na teden.Od JESENI do SPOMLADI. Potem pa lepo brez antibijotikov in sladkih sirupov .veliko sreče lp

(odgovor članu Dadi)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: POMOČ KAŠLANJE
2.12.2007 10:49:30   
Jožica Č.
user posted image da nebo kakšne pomote raje vprašajte
malim do 1-leta pa gazico zmes pa kremico in zvečer pod majčko na prsi.

(odgovor članu Jožica Č.)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: POMOČ KAŠLANJE
2.12.2007 13:17:33   
dory
Jst nimam nč druzga v takih primerih ko eucasol sprej, pa če je suh kašelj slezov sirup, najbolj učinkovit pa je panatus...in nič druzga, pa se lepo sprot cajtava, dokler spet kej z vrtca ne privleče...

(odgovor članu Jožica Č.)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: POMOČ KAŠLANJE
3.12.2007 21:30:04   
bini
jest imam tud en tak domač recept, ki nam velikrat reši ali vsaj deloma pomaga pri nočnem kašlju - mi je enkrat svetovala ena zdravnica, ki ima sama 4 otroke - čebulo narežeš na majhne koščke, daš na krožnik in poleg vzglavja otroka - zjutraj sicer prijetno diši vse daleč in naokoliuser posted image  ampak noči so pri nas takrat veliko manj kašljajoče kot so bile še predno sem poznala ta poceni recept - pa še nič ni treba otroku dol pojest, ker čebula ni glih prijetnega okusa user posted image ... najbolj pa verjamem tej čebuli od takrat, ko je enkrat  tud mojemu kašlju zelo pomagal - menda ima čebula antibiotični učinek, tako da je za poskusit, bi jest rekla...

_____________________________

Svet je lep!!

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: POMOČ KAŠLANJE
3.12.2007 21:33:29   
bini
aja sem pozabila dodat, da imamo tud vlažilec zraka in kombinacija vlažilec + čebula je res ubijalska in zeloooo pomaga - vsaj v naši hiši, no...user posted image

_____________________________

Svet je lep!!

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: POMOČ KAŠLANJE
4.12.2007 16:30:27   
ČebelicaMaja
IZVIRNO SPOROČILO: Aja32

IZVIRNO SPOROČILO: Pikca

Mi smo v podobni situaciji, naša triletnica je začela letos v vrtec in tudi velikokrat kašlja (za njo pa še ostali družinski člani). Pred kratkim smo na predlog pediatrinje nabavili inhalator za fiziološko raztopino in nam pomaga bolj kot vsi sirupi.


Mi ga imamo tudi - enkratna zadeva... priporočamo vsem...

Drugače imamo pa  mi sledečo terapijo:
- mažemo po prsnem košu in hrbtu z materino dušico (just)
- čez dan jima ne dam nobenega sirupa (otrok se mora izkašljati), zvečer pa v čaj slezov sirup.
- naredi blazico iz plenice in notri daj cvetove kamilic - to blazinico pogreješ in ter daš na prsni koš
- ter vodne inhalacije.

to je to.



Dajte kaj več povedat o tem inhalatorju...kako se ga uporablja, kje se ga kupi in koliko cca stane...

_____________________________

Življenje je plamen, ki dogoreva, toda vsakič, ko se rodi otrok, znova zažari. (George Bernard Shaw)

(odgovor članu Aja32)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: POMOČ KAŠLANJE
4.12.2007 18:02:36   
Skabi
O inhalatorju ne vem nič, mam pa en recept za domač sirup.

V črno redkev izdolbemo luknjo, notri damo med in naslednji dan po žličkah pojemo med, v katerega se ponoči izloči sok črne redkve.

(odgovor članu ČebelicaMaja)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: POMOČ KAŠLANJE
6.12.2007 11:06:42   
Pikca
Dajte kaj več povedat o tem inhalatorju...kako se ga uporablja, kje se ga kupi in koliko cca stane...
Prodajajo jih v Sanolaborju, Simpsu in podobnih trgovinah, imajo 2 vrsti - kompresorski (večji, glasnejši, ima daljšo cevko) in ultrazvočni (majhen, tih, nima cevke, zato moraš biti pri inhaliranju bolj pri miru in v pokončnem položaju). Cena obeh je podobna, nekje od 80 do 100 evrov. Uporablja se tako, da v predviden prostor naliješ fiziološko (malo, cca 5ml, jaz uporabljam kar Nivea ampulce). Potem si daš gor masko in prižgeš ter inhaliraš - vsaj enih 5 minut, še bolje 10. Para je hladna - se ne segreva. Jaz imam kompresorski inhalator firme Omron in je ok.

(odgovor članu Skabi)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?