|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   prosim za pomoč pri referatu
23.11.2007 12:24:01   
katja34
Lep pozdrav (pišem na mamin nick)
Sem dijakinja 2.letnika sr.zdravstvene šole in moram do ponedeljka narediti referat o nedonošenčkih. Ker pa ne bi rada pisala samo prebrano iz knjig , rada bi v referat vnesla več življenjskih izkušenj, bi vas prosila, mamice prezgodaj rojenih otrok ter mamice dvojčkov/trojčkov, če mi lahko napišejo svojo izkušnjo oz.odgovorite na naslednja vprašanja. Zelo bi prosila tudi za kakšno fotografijo vaših nebogljenih malčkov v prvih trenutkih življenja ter seveda fotografijo malčka,ki je lepo napredoval. Moja mamica je lansko leto sicer rodila sestrico v 36.tednu ampak naš "nedonošenček" je tehtal 3000 g:))
1.Je bila to vaša prva nosečnost/vaša starost ob porodu
2.Kje ste rodili in vzrok prezgodnjega poroda
3. Trajanje nosečnosti po tednih/porod/ter kakšne težave je imel vaš dojenček
4.Koliko časa ste preživeli v porodnišnici/teža otroka ob rojstvu/mere..
4. Terapija/zdravljenje in razvoj vašega malčka
Hvala vnaprej
Mamin mail je
katja34@email.si
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: prosim za pomoč pri referatu
23.11.2007 14:07:44   
bibyzan
1. prva nosečnost, starost 25 let
2. prevoz "in utero" iz SB mB v KC lj/težka preeklampsija in HELLP syndrom
3 noseča 27 t3/7, otrok 755g, 35 cm velik, težave z dihanjem-respirator 5 tednov, pote še kisik,paralitični ileus, 3 luknjice na srčku(ASD;VSD;PDA), zlatenica, anemija, kronična pljučna bolezen
4. jst 6 dni zaradi cr, pote šla dmov (psihični zlom), otrok 2,5 meseca, domoc prišla z 1900 g, sedaj stara 6 mesecev,korigirano 3, ustreza korigirani starosti, hodiva na nevrofizioterapijo, sedaj se dojiva, prej sem 5 mesecv črpala mleko.....
Upam, da ti je kaj pomagalo

(odgovor članu katja34)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: prosim za pomoč pri referatu
23.11.2007 15:23:42   
emaa
1. Druga nosečnost, prva se je končala z ss. Starost 30 let
2. Rodila v LJ, popuščanje materničnega vratu in večplodna nosečnost, rodila s CR.
3. Rodila 36. tednov. Dvojček A je imel blage težave z reguliranjem temperature, imel le termofor. Vendar pa se je rodil s prirojeno napako, imel je zavozlano tanko črevesje. Imel dve operaciji črevesja, kasneje vstavljen venski kateter za parenteralno prehrano. Bil v inkubatorju 3 tedne, na začetku zelo kritičen zaradi težav povezanih z nezmožnostjo uživanja hrane prve tri dni. Dvojček B je bil v topli posteljici 14 dni.
4. V porodnišnici preživela 18 dni po porodu. Dvojček A: 1965g in 46cm, dvojček B 2100g in 47cm.
5. Oba fanta sta velika za svojo starost, 1x tedensko hodimo na fizioterapijo saj sta oba hipotona. Motorično se jima en mesec precej pozna. Dvojček A je v tem času šel s parenteralne prehrane na oralno prehrano, vendar pa še vedno trpi za pomanjkanjem določenih snovi, ki jih njegovo tanko črevo ni sposobno absorbirat.
V kolikor želiš sliko ali imaš še kaj vprašanj, pa piši na ZS.

(odgovor članu bibyzan)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: prosim za pomoč pri referatu
23.11.2007 18:06:03   
anajmad
Prvič rodila v 34.T. Deklica težka 2700g. Preživeli v porodnišnici 22 dni. Ni bilo potrebe za oskrbo na EINT. Zelo močno zlatenčna. V letu dohitela vse vrstnike.

Drugič rodila v 24.T . Deček je bil težak 790g. Rodila  v izolski porodnišnici. Pet ur kasneje je bil z rešilcem dostavljen v LJ. Na žalost je po dveh dneh preminul.
Menim ,da je umrl zaradi tega,ker ni bil pravilno oskrbovan v izolski porodnišnici,ker niso niti usposobljeni za to.



Tretjič rodila v 26.T. Pravočasno sem bila prepeljana v LJ.Vzrok(pri vseh treh) neznan.Deklica je bila težka 940 g. Po porodu so jo takoj prepeljali na EINT. Imela je ogromne težave z dihanjem (padci saturacije-kisika v krvi). Ni se ji zapiral Botallov vod. Napačno so ji tudi predozirali zdravilo za odvajanje,tako da je iz prvotne teže padla na 723g.Na EINT je bila70 dni in potem še na odd. 8 dni. Šle sva domov z odpustno težo 1880g. Jaz sem bila skozi z njo. Svoje mleko sem si izbrizgavala 5 mesecev.Sedaj je navihana deklica,ki bo kmalu upihnila drugo svečko.

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu katja34)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: prosim za pomoč pri referatu
23.11.2007 19:06:45   
Davana
1. prva nosečnost, 29 let
2. UKC Maribor, težka preeklampsija in HELLP sindrom
3. 29t 6/7,  urgentni carski rez, otroček je prvih 10 dni potreboval pomoč pri dihanju
4. Jaz sem bila po cr v bolnici 7 dni, otroček (1170g, 39 cm) ostal na intenzivni negi 44 dni - odpustna teža 1990g, 43 cm.
5. prvi mesec po prihodu domov jemal zdravila za razvoj pljučk,
sicer pa še zmaraj dobiva železo in vitamine.
Po prihodu domov smo morali še na kontrolo oči, sedaj pa imamo le še kontrolo čez pol leta.
Danes je star 12 tednov (korigirano 2 tedna) in je zdrav, polno dojen dojenček.

(odgovor članu katja34)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: prosim za pomoč pri referatu
23.11.2007 19:30:33   
Nenya
1. 2. nosečnost, 27 let

2. porodnišnica Lj, gastroenterokolitis, PPI, 3cm odprta

3. 32 tednov, moji popadki, trajal tri ure; zadrževanje toplote, v topli posteljici 12 dni

4. 6 tednov na oddelku E (strogo ležanje), 13dni na oddelku D (4 dni sama, ostalo s tamalo), T 2200g, 49cm

5. topla posteljica, apnea blazinica; os začetka je pila po cuclju, kasneje dojenje, normalno pridobivanje teže in razvoj

(odgovor članu anajmad)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: prosim za pomoč pri referatu
24.11.2007 10:39:41   
emaa
Da še dopolnom, dvojček A je prišel domov po 100 dneh na otroški kirurgiji, dvojček B po 18 dneh.

(odgovor članu Nenya)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: prosim za pomoč pri referatu
24.11.2007 21:44:16   
* Mateja *



1.Je bila to vaša prva nosečnost/vaša starost ob porodu
2.Kje ste rodili in vzrok prezgodnjega poroda
3. Trajanje nosečnosti po tednih/porod/ter kakšne težave je imel vaš dojenček
4.Koliko časa ste preživeli v porodnišnici/teža otroka ob rojstvu/mere..
4. Terapija/zdravljenje in razvoj vašega malčka

1. Prva nosečnost, stara sem bila 20 let
2. Rodila sem v Šempeterski porodnišnici, vzroka ne vem, mi ga niso povedali!
3. rodila sem v 28. tednu, porod je bil zame zelo boleč kljub majhnemu otroku, takoj po rojstvu ni imel sin težav, začele so se po nekja urah. Ustavil se je dihati, imel je sepso, okužbo z RSV-jem, ...težave povezane z dihali !!
4. v porodnišnici sem bila 3 dni, teža 1360 g, dolj 39 cm.
5. bil je je v bolnici 3, 5 meseca, od tega 2, 5 meseca na respiratorju na intenzivni, nato pa še en mesec na pediatriji.  zdravljenje je trajalo dolgo časa, še vedno hodimo na različne preiskave!

Upam, da ti uspe referat!!


(odgovor članu katja34)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: prosim za pomoč pri referatu
24.11.2007 21:51:53   
Marogica
1.Je bila to vaša prva nosečnost/vaša starost ob porodu. Druga nosečnost/38,5 let

2.Kje ste rodili in vzrok prezgodnjega poroda  V MB-porodnišnici, vzroka točnega mi niso znali povedati, ali prekratek maternični vrat ali pa zato, ker je bila popkovina 3x ovita okoli vratu(otroček se ni "dobro" počutil.

3. Trajanje nosečnosti po tednih/porod/ter kakšne težave je imel vaš dojenček  35 6/7. Težave: običajne za nedonošenčka. Porod: 12 ur, drugače normalen. "Luknjice" v srčku se še niso zaprle, povečana ledvička, dosti močnješa zlatenica, prvih nekaj dni je preživel v "topli posteljici" na intenzivnem oddelku.

4.Koliko časa ste preživeli v porodnišnici/teža otroka ob rojstvu/mere.. 8 dni. Teža: 2450gr/45 cm
4. Terapija/zdravljenje in razvoj vašega malčka. Nobenih extra terapij, bolj pogosti pregledi oči prvih 6 mesecev, v glavnem noebenih posledic in "zaostajanja" v razvoju, po 6. mesecu je dohitel "normalno" rojene otroke.

Hvala vnaprej

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu katja34)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: prosim za pomoč pri referatu
25.11.2007 12:38:51   
ajna12
1. prva nosečnost, starost 28 let
2.rodila v porodnišnici Ljubljana, vzrok huda preeklamsija
3. rodila v 33 tednu in 2 dni, teža 1405 g, 42 cm, carski rez, punčka je bila zahiranček, blago hipoglikemijo, dihala sama
4.v porodnišnici bila 1 mesec - obe
5. bila 3 tedne v inkubatorju, nato še 3 dni v topli posteljci
Domov odšla s težo 1900 g, 44cm.Doma hodile na nevrofizioterapijo 1 leto, drugače ok, razen da je strašno čustveno občutljiva

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: prosim za pomoč pri referatu
25.11.2007 13:12:25   
Felicity
1.Je bila to vaša prva nosečnost/vaša starost ob porodu. Prva, 26let 10m

2.Kje ste rodili in vzrok prezgodnjega poroda  V Šempetru (NG),  vzrok ni znan 

3. Trajanje nosečnosti po tednih/porod/ter kakšne težave je imel vaš dojenček  35t . Porod normalen. Težave: zlatenica,
4.Koliko časa ste preživeli v porodnišnici/teža otroka ob rojstvu/mere.. 11 dni Mere 2690g / 49 cm 
 
5. Terapija/zdravljenje in razvoj vašega malčka.
Takoj po rojstvu inkubator 1 dan, potem 2- 3 dni topla posteljica, pa pod lučko zaradi zlatenice (povečan bilirubin)
Razvoj : normalen,  2x pregled v neonatalni ambulanti
Na srečo vse OK!
 
lp

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: prosim za pomoč pri referatu
10.12.2007 10:22:30   
katja34
VSEM, mamicam,ki ste pomagale pri nastanku referata na osnovi življ.izkušenj,iskrena hvala. Nekaterim sem ga poslala na vpogled, če sem katero zgrešila ( dva maila sta mi prišla nazaj kot nepoznana..)in vas seveda zanima,javite na katja34@email.si
Ocena, seveda odlično 5:)
Vsem malim borcem pa veliko lepega..

(odgovor članu katja34)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najbolj stroge mame so rojene v znamenju ...
Nekatere mame so popustljive in prizanesljive, druge so stroge in imajo rade kontrolo nad vsem. Ste vedeli, da pri odnos...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?