|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Cene adaptiranega mleka
7.12.2007 19:16:48   
mišk
Mi smo že od začetka na Novalacu, zanima pa me, ali so med temi mleki sploh kakšne razlike v ceni? Ali je cenovno isti šmoren ali uporabljaš Aptamil, Bebe, Novalac,...? 
Ko sem nekaj po netu gledala cene sem vidla, da je 900g Aptamila okol 11 evrov, 400g Novalaca pa blizu 8 evrov. Torej naj bi bil Aptamil dost cenejši od Novalaca?! Al so kaka drugačna doziranja pri Aptamilu? Pri Novalacu pride ena žlička na 30ml.
Razsvetlite me!user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Cene adaptiranega mleka
7.12.2007 19:18:51   
zoom zoom
Doziranje je enako.

(odgovor članu mišk)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Cene adaptiranega mleka
7.12.2007 19:28:09   
sazi
v ceni je precejšnja razlika
naš mali je dolgi pil Novolac AC in je bilo kar drago. Ampak drago je tudi zaradi tega, ker ga prodajajo samo v lekarnah. Če bi ga v trgovinah, bi bilo gotovo ceneje.
Aptamil je cenejši, pa še vse trgovine imajo neke akcije (npr Mercator vsak torek, pa Špar je imel neke fore) in ga res lahko precej ceneje kupiš.
Doziranje je pa približno enako pri vseh vrstah mleka.

(odgovor članu zoom zoom)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Cene adaptiranega mleka
7.12.2007 19:30:00   
sazi
sem pozabila napisat, da tudi Novolac v vsaki verigi lekarn prodajajo po drugi ceni in je bila pri AC kar opazna razlika - če sem šla na Obalo, sem ga kupovala v Izoli, ker je bil precej cenejši, kot v Ljubljanskih lekarnah, v lekarni v Zupančičevi jami je bil še dražji, najdražjega pa sem kupila v lekarni v BTC v hali A.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Cene adaptiranega mleka
7.12.2007 19:45:39   
Anonimen
Jaz še nisem rodila, bom pa, če ne bom imela mleka preizkusila z adaptiranim mlekom znamke Drogerie Markt. Je pol cenejši, 800 g mislim da okoli 6 EUR. Baje, da je to Humana mleko. LP 

(odgovor članu mišk)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Cene adaptiranega mleka
7.12.2007 19:48:08   
Strawberrie Cherrie
Kako sem srečna, da dojimuser posted image Smo kar fino prišparali. KAKŠNE CENE
No ja, bo že res, da se na otrocih najbolj služi..

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Cene adaptiranega mleka
7.12.2007 19:57:22   
2.2.
novalac je na hrvaškem 40 kun full cenejše kot pri nas. drugač jaz tudi že od samega začetka dajem novalac user posted image  nisem nič prakticirala katero je boljše ali cenejše.

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Cene adaptiranega mleka
7.12.2007 20:09:36   
Anonimen
jaz sem tudi nekaj mlek kupila, pa naj povem samo to, da je res, da na mislim da skoraj vsaki škatli piše, na 30 ml 1 merica. ampak tale merica pa je npr. pri novalacu najmanjša, pri hippu pa je recimo za polovico večja. tako da?? hipp je sicer cenejši, a ima večjo merico.....

(odgovor članu 2.2.)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Cene adaptiranega mleka
7.12.2007 20:18:13   
Afnica
Novalac je pakiran v dozi po 400g, aptamil1, 2, 3...pa po 900g (2x450). Merica gre isto pri obeh...na 30ml ena.
 
Cene, ki jih jaz poznam so...
 
Aptamil (Milupa) 900g..11eur v industrijski prodajalni (so v Lj, Piranu, Rogaški Slatini), jaz dam 9, ker mam popust za dvojčke
Milumil (Milupa)900g...10 eur  ............................II..........................................................
Allernova ( Novalac) 400g, za alergike na KM 15eur v lekarni
Pregomin (Milupa) 400g, za alergike na KM    12eur v Lekarni
 
Novalac je nov na tržišču in ga vsi hvalijo, poveličujejo. Kaj pa ko ga ni bilo? Je pa precej dražji.

Mi smo že za nedonošenčke imeli mulipo (že v bolnici sta to jedla) in ostajamo pri Milupi. Sem pa kupovala tudi Allernovo, zaradi alergije pri enemu, ampak ni bilo vredu (vsak drug dan 15eur user posted image user posted image ).
 
Za druge cene ne vem...sem pa opazila, da so v DM-u ene precej cenejše.
 


_____________________________

Prodamo opremo in oblačila (primerno tudi za dvojčke)
http://oblacilaigrace.moj-album.com/

(odgovor članu 2.2.)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Cene adaptiranega mleka
7.12.2007 20:29:27   
Afnica
IZVIRNO SPOROČILO: valika

jaz sem tudi nekaj mlek kupila, pa naj povem samo to, da je res, da na mislim da skoraj vsaki škatli piše, na 30 ml 1 merica. ampak tale merica pa je npr. pri novalacu najmanjša, pri hippu pa je recimo za polovico večja. tako da?? hipp je sicer cenejši, a ima večjo merico.....


ja, če gledamo na grame, ne na merico je pa takole...
 
prepisano iz škatel:
 
Milumil1 (Milupa)...1merica je 5,2g
Aptamil1 (Milupa)...1 merica je 4,5g
Aptamil2 (Milupa)...1 merica je 5,3g
Allernova (Novalac)...1merica je 4,0g
 
Za primerjavo sem dala Allernovo (nima podatka za navadni novalac, bistvene razlike menda ni) in Aptamil 1...in pri dozi 400g dobiš 3000ml Allernove pri enako količini 2666ml Aptamila1.
S tem, da je aptamil pakiran 900g, torej dobiš ven točno 6l mleka, Allernove pa 3l po pakiranju. Pri računanju nisem upoštevala tistega kar doda prašek (iz 90ml vode dobiš 100ml mleka)
 
Torej Novalac stane 8eur za 3l vode, Aptamil pa 11eur za 6l vode.

_____________________________

Prodamo opremo in oblačila (primerno tudi za dvojčke)
http://oblacilaigrace.moj-album.com/

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Cene adaptiranega mleka
7.12.2007 20:55:23   
butt3rfly
mi smo sprobal od dm-a babylove mleko, ker je res najcenejši od vseh, stane pa 5 eur. in nismo bli kej preveč zadovoljni z njim. mali ga je odklanjal, pa še precej je polival po njem. tak da smo zdej spet nazaj na milumilu, ki mu ne povzroča čist nobenih težav. je pa seved 2x dražji od tega.

_____________________________

Hale: "Are you accusing me of being in someones pocket, you hypocrite son-of-a-bitch? You've been on Clay's tit since you were a goddamn uniformed officer. He barks and you jump. Whole town knows it. "Chief of Police". What a goddamn joke."

(odgovor članu Afnica)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Cene adaptiranega mleka
7.12.2007 21:04:03   
kšpela
novalac je najdrazji sej za 400g novalaca das 12 eur.jaz mam pa milumil 1 in dam za 900g(2x450g)10 eur.doziranje je isto 1 zlicka za 30ml.moja je najprej mela aptamil pa ga ni marala ,milumil pa z veseljem poje.je pa aptamil nekje taka cena kot milumil.

(odgovor članu butt3rfly)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Cene adaptiranega mleka
7.12.2007 21:24:25   
Afnica
IZVIRNO SPOROČILO: kšpela

je pa aptamil nekje taka cena kot milumil.


Milumil je 1eur cenejši. Jaz bi za podatke o doziranju, pakiranju in cenah lahko dobila diplomo! user posted image

_____________________________

Prodamo opremo in oblačila (primerno tudi za dvojčke)
http://oblacilaigrace.moj-album.com/

(odgovor članu kšpela)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Cene adaptiranega mleka
7.12.2007 22:09:37   
kofetek2010
Naša je pri 2.letih še vedno na Milumilu - imam srečo, ker ji ga vedno zmanjka, ko ima Müller akcijo user posted image  (takrat kupim 3 škatle in zanje dam isto kot, če bi kupila 2 škatli kadar ni akcije). Pije pa Milumil-3 (tistega na katerem je medvedek, ker mi je boljši saj je iz majhnih grudic in ne iz prahu kot je en drug št.3). user posted image

(odgovor članu Afnica)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Cene adaptiranega mleka
8.12.2007 8:02:12   
2.2.
od kdaj je novalac 12 eur user posted image . jaz ko sem ga kupovala še v slo 2-3 meseca nazaj je bil okoli 7 eur. samo res se vam splača it v hrvaško lekarno kki je pol ceneji 40 kun to je približno 3 euruser posted image  (na okroglo)user posted image . jaz ga ponavadi naročim po telefonu ker pri njih ne gre nevem kako v prodajo novalac vsaj tako so mi rekli. no in ko dobijo pa me obvestijo in grem ga iskat. res pa je da nisem daleč stran od hrvaške meje

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Cene adaptiranega mleka
8.12.2007 12:00:04   
mišk
sej ta navaden Novalac je neki čez 7 evrov, AC je neki čez 9 evrov, IT je pa okol 11 evrov,...
Shit, sam jst se bom res drug teden do Samobora zapeljala!! Do prve lekarne. Upam, da jo bom hitro našla.
Smotan mi je zdej neke "reserche" delat z drugimi mleki, ker nam Novalac odgovarja. Sam se mi pa butasto zdi devat tolk keša za njega, če so recimo ostala enako dobra!
Bom pa šla jutr za foro kupt en Aptamil al pa neki tazga in ji ga dat.
Sej  mende ni kaj škodljivo, če ji daš še kakšnega drugega za probatuser posted image
Že pri Novalacu ji dajem enkrat navadnega, potem proti kolekom, pol proti zaprtju,.. Odvisno od potreb.

(odgovor članu 2.2.)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Cene adaptiranega mleka
8.12.2007 12:54:57   
Anonimen
Mislim, da je dobro dati dojenčku mleko, ki ga dobro prenaša. Jaz sem pri taprvi dajala Aptamil in je imela tako grozne krče, mleko se nisem upala menjati, pa še pediatrinja je rekla, da je to super mleko. Valjda, kasneje sem zvedela, da imajo pediatri  napotke, katerega naj priporočajo. Seveda je potem Novalac najdražji, če ga pa pediatri priporočajo, pa še povsod ga ne prodajajo, mislim da samo v lekarni. Potem pa ceno postavijo tako kot je, saj nimajo konkurenta v prodaji.
Pri drugi sem menjavala mleka in hvala bogu, pogrunatala, katerega najbolj prenaša. Pa še refluks je imela tako, da smo na koncu pristali na sojamilu (sojino mleko), ki pa je kar dražji. Me pa res zanima, katera mleka prakticirajo v drugih državah, npr. na Hrvaškem? LP

(odgovor članu mišk)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Cene adaptiranega mleka
9.12.2007 10:48:38   
BODOČA 77
Mišk, ne vem od kod si, ampak pri nas v Mariboru imamo do 6 meseca adaptirano mleko subvencioniranouser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Cene adaptiranega mleka
9.12.2007 13:16:27   
Afnica
IZVIRNO SPOROČILO: BODOČA 77

Mišk, ne vem od kod si, ampak pri nas v Mariboru imamo do 6 meseca adaptirano mleko subvencioniranouser posted image


Prvič slišim. user posted image

_____________________________

Prodamo opremo in oblačila (primerno tudi za dvojčke)
http://oblacilaigrace.moj-album.com/

(odgovor članu BODOČA 77)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Cene adaptiranega mleka
9.12.2007 14:53:26   
mišk
Na žalost na dolenjskem temu ni tako!user posted image  
user posted image  za Maribor!!!!

(odgovor članu Afnica)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Cene adaptiranega mleka
9.12.2007 15:12:54   
Maleal
IZVIRNO SPOROČILO: BODOČA 77

Mišk, ne vem od kod si, ampak pri nas v Mariboru imamo do 6 meseca adaptirano mleko subvencioniranouser posted image





Odvistno od občine,pri nas je do 4 meseca.user posted image

_____________________________

Ne išči nekoga, ki je popoln.
Ljubi nekoga, ki ni in ga naredi popolnega s svojo ljubeznijo.

(odgovor članu BODOČA 77)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Cene adaptiranega mleka
11.12.2007 14:50:25   
Anonimen
Mene pa zanima, kakšna razlika je med Aptamil PRE in Aptmil 1. <hvala

(odgovor članu Maleal)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Cene adaptiranega mleka
11.12.2007 16:25:31   
mišk
Aptamil pre naj bi bil za nedonošenčke, Aptamil 1 pa za vse od rojstva dalje.
Jst sem se glih ta teden zaribala, sem kupla Hipp pre, pa je nonstop lačna po njem!user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Cene adaptiranega mleka
12.12.2007 2:07:55   
jakoLUlana
mi smo kupovali Novalak, sestra pa pregomin-sojino mleko (je bil necak na mleko kravje alergicen) in je takrat ena skatla stala okol 3000sit..

(odgovor članu mišk)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





12 imen z močnim pomenom
To je 12 imen – 6 fantovskih in 6 dekliških, ki nosijo močen pomen.
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?