|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   izpuščaji od goste hrane
18.11.2009 15:41:34   
najnaj
moja punčka je stara 5 m. in pol...pri 5 sem počasi začela uvajat gh. zelo počasi,ker smo imeli probleme tudi z mlekom dolgo časa,ker je imela pikice in krče po vsakem hranjenju. zgleda,da je potrebovala več časa,da se navadi. zdaj pa sem začela z jabolkom, korenčkom in krompirjem. vse o.k. potem pa sem dala hruško, kolerabo in banano. po vsem tem ima pikice in rdeče fleke po trebušku, prsih in pod brado. zdaj sem prekinila in ji dala spet jabolko. zdaj pa ne vem ali uvajat naprej al počakat malo in ostat za enkrat na mleku? ima katera kakšno izkušnjo?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: izpuščaji od goste hrane
18.11.2009 15:56:13   
Hope2
Zakaj pa naenkrat tolk nove hrane. Uvajaš samo 1 vrsto, da veš od česa je.

Našemu hruška ni odgovarjala (pri 5 mesecih), zelen sluzast kakec, flekci po telesu, pa sem jo ukinila in probala ravno danes ko je že 1 leto star. Mi je žal da sem probala, ker takega joka že dolgo nisem slišalauser posted image pa spet rdeči fleki po obrazku. Noro, upam samo, dabo noč okuser posted image

uvajaj naprej staropreverjeno hrano, ki ji ne povzroča težav,nikakor ne it nazaj na samo mleko. novo hrano izključi in k bo mir, uvajaj samo 1 živilo več dni

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 18.11.2009 16:00:25 >

(odgovor članu najnaj)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: izpuščaji od goste hrane
18.11.2009 16:03:48   
Petka09
IZVIRNO SPOROČILO: najnaj

moja punčka je stara 5 m. in pol...pri 5 sem počasi začela uvajat gh. zelo počasi,ker smo imeli probleme tudi z mlekom dolgo časa,ker je imela pikice in krče po vsakem hranjenju. zgleda,da je potrebovala več časa,da se navadi. zdaj pa sem začela z jabolkom, korenčkom in krompirjem. vse o.k. potem pa sem dala hruško, kolerabo in banano. po vsem tem ima pikice in rdeče fleke po trebušku, prsih in pod brado. zdaj sem prekinila in ji dala spet jabolko. zdaj pa ne vem ali uvajat naprej al počakat malo in ostat za enkrat na mleku? ima katera kakšno izkušnjo?


Kako si začela uvajat zelo počasi, če pa si v 14 dneh menjala kar 6 živil????

Absolutno ustavi vse skupaj in ji dajaj nekaj dni samo korenček, pa spremljaj reakcijo, pa potem čez 3 ali 4 dni dodaj npr. krompir.... itd... Za vsako dodatno živilo pusti ene 3 dni, da vidiš, če bo kakšna reakcija. Zdaj niti ne veš od česa ima pikice.

Pa ne it nazaj na mleko, ampak uvajaj počasi in začni od začetka.

(odgovor članu najnaj)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: izpuščaji od goste hrane
18.11.2009 16:36:13   
mama_milchy
počasi začni z GH, še posebej če je imela težave z mlekom;
recimo 2-3dni jabolko, pol tej jabolki dodaj, banano, pa čez 2dni recimo jabolko zamenjaš s hruško - kar ti recimo vzame 1teden uvajanja;
pri zelenjavi isto: 2dni krompirček, če je ok mu pol dodaš korenček, pa čez par dni zamenjaš krompirček za bučko in tako dalje;
nekako 2dni eno živilo, dodaš novo in čez dva dni zamenjaš staro živilo z novim in tako dalje.....
največ težav lahko povzroči hruška;

samo je pa res, da če si za vsako novo živilo vzamemo 3dni, traja to uvajanje novih jedi lahko potem v nedogled; otrok pa naj bi v prvem letu zaužil veliko novih reči in bil pripravljen za v vrtec, kjer ne uvajajo GH.....

http://www.paparica.si/kako.html - tle si lahko tudi kak nasvet prebereš

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: izpuščaji od goste hrane
18.11.2009 17:23:30   
najnaj
se opravičujem,ker nisem bila čisto točna pri navedbi starosti uvajanja.....navedla sem približno pri 5 meseceih, ampak je bil kakšen dan prej....uvajala sem po eno živilo 2-3 dni. recimo jabolko sem dajala 2 dni,ker se mi je zdelo,da bo o.k., korenček tudi, ostalo pa po 3 dni. vem,da je dobila pikice po kolerabi,ker sem jo dala samo en dan in je takoj neslednji dan dobila pikice.prej po krompirju ( 3 dni ) ni bilo nič. potem en dan nisem dala nič in dala hruško tri dni.tretji dan so bile pikice. po 2 dneh banane, pikice.....nikakor ne hitim. vbistvu je bilo 6 živil nekje v dobrih 3 tednih. ene so me celo kritizirale,da kaj kompliciram,da so one pač bolj hitro šle naprej. jaz sem pa vedela,da moram počasi. danes sem glih zato dala nazaj jabolko,da se vse umiri. razen pikic, mislim,da ni imela drugih težal. sicer je malo sitnarla, mogoče jo je tudi kaj bolelo. kakala je normalno.nič se ni mučila. mogoče po banani malo bolj trdo. nič, bom šla počasi naprej. tista živila,ki ni prenesla, bom malo odmaknila iz "jedilnika" in probala čez čas....hvala za nasvete.....

(odgovor članu mama_milchy)
Neposredna povezava do sporočila: 5
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





16 razlogov, zakaj si boste zaželeli še en...
Če še kolebate ali bi otroku rodili bratca oziroma sestrico, si poglejte te fotografije - prepričani smo, da se boste ta...
12 imen z močnim pomenom
To je 12 imen – 6 fantovskih in 6 dekliških, ki nosijo močen pomen.




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?