|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Nuhalna sv. - kako to zgleda?
29.12.2007 18:19:26   
Majuska
Ojla,

mene pa zanima, kako pregled NS sploh izgleda? Pričakujem, da bom šla enkrat januarja, pa si niti najmanj ne predstavljam, kako bo to izgledalo?

Kolikor berem članke, se NS izvaja v 12. tednu ali tam nekje - ali se izvaja tudi kasneje? Prosim za kak namig. In hvala za pomoč!

10t
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Nuhalna sv. - kako to zgleda?
29.12.2007 18:22:53   
Anonimen
http://www.ringaraja.net/nuhalna-vratna-svetlina-in-ultrazvocni-pregled-novosti-preiskave.html

Tukaj ti zlo velik piše.user posted image

(odgovor članu Majuska)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Nuhalna sv. - kako to zgleda?
29.12.2007 18:28:18   
eya
Gre za ultrazvok, preko trebušne stene, kjer ti zmerijo debelino nuhalne svetline, predel na otrokovem vratu in ti potem s posebnim programom preračunajo, kakšna je verjetnost, da bo otrok imel Downov sindrom. Poenostavljeno napisano.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Nuhalna sv. - kako to zgleda?
29.12.2007 18:32:15   
Majuska
No, ravno to me je zanimalo ... zdelo se mi je, da gre za nekakšen bolj specifičen ultrazvok. Koliko časa pa vse skupaj traja? A to dobiš kako slikco ali kako?

Saj vem, vse me zanima user posted image

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Nuhalna sv. - kako to zgleda?
29.12.2007 18:57:18   
J.L.
Slikco dobiš, po želji tudi cd, ki se zaračuna, vendar povsod nimajo snemalnika, zato se boš v tem primeru mogla zadovoljit samo z slikicami. user posted image Trajanje pregleda pa je čist odvisni, lahko pol ure ali manj, lahko pa tudi dlje. Jaz sem bila 45 min, zraven pa je bil še partner. Se pa opravi med 11 in 14tednom.

(odgovor članu Majuska)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Nuhalna sv. - kako to zgleda?
29.12.2007 18:59:05   
Anonimen
Pri ginekologu z licenco (kar ti priporočam)traja okoli 20 minut.Slikico pa dobiš jauser posted image

(odgovor članu Majuska)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Nuhalna sv. - kako to zgleda?
29.12.2007 20:14:43   
Anonimen
Meni je naredil vaginalni UZ, ker se skozi trebuh ni dalo izmerit, je otrok ravno bil v takem položaju. Mi je pa naredil zdravnik to kar samoiniciativno, je ravno slučajno bil en prijazen, Drugače mi je sploh ne bi delali. Je bil potem moj G ful presenečen, ko je na izvidu videl, da mi je nadomestni G to izmeril.

To je bilo pred 6 leti. A zdaj pa to vsaki naredijo?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Nuhalna sv. - kako to zgleda?
29.12.2007 20:19:34   
J.L.
Splišni nuhalno opravijo samo tistim, katere se zanjo odločijo same in jo je treba plačat, pa še kot je napisala ****, jo mora opraviti zdravnik z licenco.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Nuhalna sv. - kako to zgleda?
29.12.2007 21:10:51   
Majuska
Ja, na žalost imam G. na ljubljanski kliniki in je že tko al tko tu mač drago. Za NS bom dala okoli 70 €, se mi zdi. Ravno zaradi tega sem razmišljala, če bi zamenjala G, tole se mi zdi pravi rop. In vsak pregled me bo stal 25 € user posted image

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Nuhalna sv. - kako to zgleda?
29.12.2007 22:23:00   
J.L.
Nuhalna se plača povsod. Pregledi pa so zastonj, če si zavarovana.

(odgovor članu Majuska)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Nuhalna sv. - kako to zgleda?
29.12.2007 22:48:23   
Anonimen
Nuhalna se NE plača na Jesenicah če zanjo dobiš napotnico.

(odgovor članu J.L.)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Nuhalna sv. - kako to zgleda?
29.12.2007 22:53:59   
Anonimen
Splišni nuhalno opravijo samo tistim, katere se zanjo odločijo same in jo je treba plačat


Avtomatično in brez plačila pa nosečnicam od dopolnjenega 35.leta starosti naprej.

(odgovor članu J.L.)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Nuhalna sv. - kako to zgleda?
29.12.2007 22:56:19   
J.L.
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Nuhalna se NE plača na Jesenicah če zanjo dobiš napotnico.


Kolikor jaz vem, je plačljiva povsod, kjer jo opravljalo ginekologi z licenco. Da bi pa zanjo dobil napotnico, pa sem bolj v dvomih, ker bi pol vse hotele iti na ta pregled zastonj na napotnico.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Nuhalna sv. - kako to zgleda?
29.12.2007 22:59:48   
J.L.
Sem pozabla dopisat, to kar je že MIČ RR.

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Nuhalna sv. - kako to zgleda?
29.12.2007 23:03:51   
Rubin.
IZVIRNO SPOROČILO: J.L.

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Nuhalna se NE plača na Jesenicah če zanjo dobiš napotnico.


Kolikor jaz vem, je plačljiva povsod, kjer jo opravljalo ginekologi z licenco. Da bi pa zanjo dobil napotnico, pa sem bolj v dvomih, ker bi pol vse hotele iti na ta pregled zastonj na napotnico.



Kot je napisala Mič RR. Ženskam po 35 letu pripada NS brezplačno, pri svojem g. dobi napotnico in gre z njo v porodnišnico.
Za ženske do 35 pa je samoplačniško in kolikor je meni znano stane 60€.

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Nuhalna sv. - kako to zgleda?
30.12.2007 9:14:17   
Tinky
V Postojni stane NS 42 EUR.

_____________________________

Teo 10.7.2008
Maja 27.7.2010

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Nuhalna sv. - kako to zgleda?
30.12.2007 11:54:21   
ina82
Ali moreš imeti na pregledu tudi materinsko knjižico?
Hvala za odgovore,lp

(odgovor članu Tinky)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Nuhalna sv. - kako to zgleda?
30.12.2007 12:16:41   
Putka
Materinsko rabiš, da notri pregled vpišejo. Jaz sem bila v Dravljah pri dr.Pušenjaku, pa ni bilo 80€, mislim da sem dala 50€ in še dve slikci mi je naredil. 3D bi pa znal biti 80€.

Naročila sem se po telefonu, datum dobila čez en teden in še na soboto.

(odgovor članu ina82)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Nuhalna sv. - kako to zgleda?
30.12.2007 19:00:37   
Majuska
Jaz imam svojo G. na Leonišču v Ljubljani in se mi zdi, da zaračunajo čisto vse, kar se spomnijo, pa tudi precej na hitro so me odpravili na prvem pregledu. Sem upala, da si bo G. vzela čas, ampak me je samo pretipala, naredila UZ in to je blo to. Še krvi mi niso vzeli, to me čaka naslednjič user posted image

(odgovor članu Putka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Krvavitve med nosečnostjo – kdaj so nevarne?
Do krvavitev med nosečnostjo lahko pride zaradi različnih vzrokov, pri čemer so nekateri povsem nenevarni, drugi pa so r...
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?