|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   besednjak
16.1.2008 19:32:35   
2mama
Drage mame,

kaksen besednjak imajo vasi 20-mesecni otroci? Moja fanta povesta samo tole: za enega je vse, kar vidi, "avto", oba z mozem pa sva "ata". Ce je pri dobri volji, se banano poimenuje "nana" in to je to. Drugi je bolj skromen: ata in na. Kdaj se zgodi kak bolj pomemben preboj?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: besednjak
16.1.2008 20:29:17   
Bonnie_RR
Našemu se je nekega lepega dne pri 18m odprlo in je začel govorit. Kar naenkrat je iz par besed prešalatal na veeeeliko besed.user posted image Danes se pa z nami pogovarja ko odrasel, s tem, da veliko stvari ponovi ene 10x.user posted image Je pa kljub temu prav sladek, ko ima toliko stvari za povedat...user posted image

_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu 2mama)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: besednjak
16.1.2008 20:37:10   
Anonimen
moja 20 mesečnica pove...pa-pa in pa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

moja tavelka punca je pa pri 20 mesecih tvorila stavke iz 2h do 3h besed.

ko da vsak po svoje, eni goflajo ful hitr eni pa pri treh šele začnejo

(odgovor članu Bonnie_RR)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: besednjak
16.1.2008 21:45:33   
lelaval
vsak po svoje, eni goflajo ful hitr eni pa pri treh šele začnejo


Točno tako. Eni prej, drugi kasneje. Moja nečakinja, je pri 3 začela govorit, do takrat pa le mama, deda in am - drugo ni bilo pomembno.


_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: besednjak
16.1.2008 22:12:35   
urskas
tudi moja tavelika je prehitevala v besednjaku... zdaj pri 3 letih pa prav nič ne prehiteva in še vedno ne izgovarja pravilno čšž-jev, l in r ter še bi se našlo.

Ta mlajša ima pa dobrih 10 mesecev in že nakazuje govor:
- reci teta in reče teta, tudi ata smo že slišali, ter daj daj daj...
- kadar ji sestrica nagaja vedno kliče maaaa-maaa (kliče mene)
- kadar kaj dobrega poje je namm namm

Tako da malo se že sporazumevamouser posted image

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: besednjak
17.1.2008 7:14:33   
SašaR
hej počakaj ko se mu bo odprlo se ti bo kdaj zazdelo da bi bilo fajn če bi bil malo tiho.

Vsaj tako je pri nas. Pri približno 20 mesecih se ji je odprlo in je začela gofljati kot ... Vse ponavlja in potem se smeji, če ji kaj ne rata tako kot si je zamislila.

Boš videla še veselo bo.



_____________________________

21.2.2006 se je rodila naša princeska Neja

(odgovor članu urskas)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: besednjak
17.1.2008 7:30:09   
mojsoncek
Nas ima tudi 20m in pove ze dobesedno vse pa tudi ponovi vse kar slisi. Sicer izgovorjava ni pri vseh besedah pravilna, za kaksne predmete pa se vedno uporablja izraze, ki obstajajo samo v njegovem "jeziku".

Tiho ni niti minute (ampak res niti minute), pa naj bo to samo cebljanje ali pa govor. Ponavadi komentira vse kar se dogaja, tudi risanke (lahko bi bil tudi sportni komentator user posted image ).


_____________________________

Vse kar smo, je posledica našega dosedanjega mišljenja (Buda)

(odgovor članu SašaR)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: besednjak
17.1.2008 10:52:50   
tatam
Iz mojih izkušenj punčke začnejo govorit dosti prej.Moja prva je pri enem letu govorila kar veliko besed,še kaki stavek vmes-moji čuli mazaniuser posted image Sin pa do treh let mama,ata in kaki avto,pa amam!!Ko se mu je odprlo pa je šlo ekspresno!Kar hitro je začel stavke tvorit,pri štirih se je sam poleg hčerke naučil bratuser posted image ...
Sedaj imam dva enoletnika,ki iz sebe spravita amam in nič več!!!

(odgovor članu 2mama)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Pitje vode in lulanje med poukom
Te med odmorom ne tišči lulat in te je pritisnilo sredi pouka? Boš moral počakati do naslednjega odmora. V mojem svetu j...
BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?