|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   nuhalna svetlina (brez elektrons.izpisa)
17.1.2005 14:03:22   
cat
Meni je moja G prejšnji petek izmerila vratno gubo(NS) na moji pikici in mi je rekla, da je velika (oz.majhna) 0,9mm. Če bi bil več kot 2 mm, bi bilo to zelo rizično, tako pa glede na moja leta (26 let)to pomeni 1: cca.7.000.Pa še nosna kost je bila zelo lepo vidna. Ali to drži? Ali mi lahko poveste koliko je bila dolga vaša vratna guba na pikici in kolikšen procent vam je bil izračunan glede na vaša leta?
Hvala za pomoč. Drugače pa grem čez dva tedna še na THT(tri hormonski test), da se še malo bolj zasiguram.
:muca:&:duda:(14t)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   nuhalna svetlina (brez elektrons.izpisa)
17.1.2005 14:38:12   
Grascakinja
Ojla,

Kaj pomeni brez elektron. izpisa? Da nisi dobila potrdila?
Moja guba je merila 1,3 mm, kar pri mojih 25 letih, glede na težo in to, da sem nekadilka, pomeni tveganje okoli 1:7000 in še nekaj.
Na dvojni hormonski presejalni test pa sem morala v roku 24 ur po merjenju NS, da se lahko rezultati primerljivo vnesejo v računalnik in izračuna končno tveganje (ki je 1:9541).
Ne vem sicer, kako je s trojnim hormonskim testom in v katerem tednu se dela.

Lep dan

Pupa25

(odgovor članu cat)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   nuhalna svetlina (brez elektrons.izpisa)
17.1.2005 14:43:44   
cat
Pupa hvala za odgovor! To pa pomeni, da moja G sicer lahko izmeri vratno gubo, nima pa računalniškega izoisa, ki ti potem izračuna kolikšno je dejansko tveganje v številkah. Ampak je to že naredila vsem svojim pacientkam, ki so to hotele, in je bilo uredu.
Še enkrat hvala za tako hiter odgovor!:rozica:

(odgovor članu cat)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   nuhalna svetlina (brez elektrons.izpisa)
17.1.2005 14:45:28   
barby*
Ojla:zajcek:
cat, brez skrbi, tvoj izvid je zelo dober!

Moji pikici so namerili NS 1,2 mm, stara sem 28 let , izračun tveganja okoli 1:6500, skratka tudi zelo dober izvid:sloncek::sloncek::sloncek:

Na nadaljne preiskave nisem šla, še glede NS sem se ful obotavljala in verjetno v primeru slabega izvida ne bi "ukrepala", tako da ne vem kako je s THT.

Srečno in čim lepšo nosečnost še naprej!!!

pa pa
barby:metulj: in :love:30t

(odgovor članu cat)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   nuhalna svetlina (brez elektrons.izpisa)
17.1.2005 15:03:29   
Romcka
halo cat..jaz sem sla na NS in je bil rezultat (28 let) 1:3500 in rezultat po DHT na polikliniki je bil 1:13300..in tako spim lazje in mi ni zal tistih 20000sit:))
lep pozdravcek
R

(odgovor članu cat)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   nuhalna svetlina (brez elektrons.izpisa)
17.1.2005 16:04:44   
Gina
Pri NS so meni razložili takole:
Oni izmerijo, kolikšna je vratna guba, oz. če se v njej nabira - ne spomnim se ali je rekla voda ali nekaj drugega - kar se pač tam nabira. Na NS se to vidi in po tem lahko rečejo, da to tam je ali pa ni. Vendar je problem v nečem drugem. Določenim otrokom z Dow. sin.,se v vratni gubi ne nabira tekočina, tako da jih na ta račun lahko spregledajo, oz. ne morejo najti s tem postopkom. S tvojim otrokom je topogledno sigurno vse ok. Ker pa obstaja tisti majhen procent verjetnosti, da bi lahko bil otrok z DS iz tiste druge skupine, ti povedo še to, kolikšna je glede na tvoj rezultat in leta, ter razvitost otroka možna verjetnost v %, da bi bilo kaj narobe.
Še za orientacijo. Ker sem imela 3. otroka pri 34. letih, se ta možnost drastično poveča, tako da je bil rezultat kljub dobri vratni gubi 1:1848, a je moja G rekla, da je to ok. Zato nisem šla še na trihormonski test, ker je itak manj zanesljiv kot NS. Amniocinteza ti edina da 100% rezultat, vendar je možno, da po njej splaviš se mi zdi da kar 2-3%.
Meni se vseeno zdi super, da zdaj delajo NS, saj jo še par let nazaj niso.

(odgovor članu cat)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   nuhalna svetlina (brez elektrons.izpisa)
17.1.2005 16:53:45   
Arwen
Moje je imel nuhalno svetlino veliko 1,6 mm, tveganje pa je pri mojih 27 letih 1:7129. Je pa tukaj pomembno tudi razmerje med velikostjo ploda in vratno gubo. Moj je bil velik 73 mm, če bi bil pa manjši, bi bilo tudi tveganje večje. Lp, T. 26t

(odgovor članu cat)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   nuhalna svetlina (brez elektrons.izpisa)
18.1.2005 13:01:15   
Janika
hmm, zdej sem pa prestrasena
pri mojih 32 letih, guba 1,7mm, velikost ploda 56,6mm, merjeno v 12/2 tedna. Tveganje nizko????

(odgovor članu cat)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   nuhalna svetlina (brez elektrons.izpisa)
18.1.2005 13:14:31   
dvojčica
Janika,
brez panike. Pri mojih rosnih 30-ih letih, guba 1,6mm, velikost ploda 63,3mm, merjeno v 12/4t. Tveganje po meritvi NS z UZ 1:3823, tveganje nizko. Po dvojnem hormonskem testu na polikliniki pa 1:15249. Tudi meni ni žal 20.000sit, spim bolje kot prej. Še vedno obstaja možnost DS, namreč po merjenju NS nosečnic v 12t z nizkim tveganjem obstaja možnost, da se rodi lahko tak otrok na 3000 živorojenih. Kar pa je res malo.

Čuvaj se in ne delaj si sivih las, to bo še vse prišlo na vrsto kasneje :)-.

Lp, dvojčica

(odgovor članu cat)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   nuhalna svetlina (brez elektrons.izpisa)
18.1.2005 13:27:26   
Gina
Janika, 1,7 mm je bilo tudi pri mojem - to ni rizično - to pomeni, da se mu ne nabira tekočina in po NS nima DS.

(odgovor članu cat)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   nuhalna svetlina (brez elektrons.izpisa)
18.1.2005 14:35:22   
Janika
Kaksen izvid pa bi bil panika?

(odgovor članu cat)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšne so babice v slovenskih porodnišnicah?
Ob svetovnem dnevu babic smo Ringarajine mamice povprašali, kakšne so njihove izkušnje z babicami in porodom. Z vami del...
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?