|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kaj se zgodi z dopustom?
25.2.2008 7:54:53   
miškot
Zaposlena sem na privat firmi. Na bolniško pred porodom sem šla maja, porodniška je nastopila julija 2007,  kar pomeni, da v letu 07 nisem uspela izkoristit niti dneva svojega dopusta. Delat se vračam julija letos in ker velja pravilo, da stari dopust pokuriš do konca junija, me zanima, kaj se bo z mojim dopustom iz 2007 sploh zgodilo. A mi propade? A katera ve, kako je s tem?

Hvala za odgovore.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kaj se zgodi z dopustom?
25.2.2008 8:53:42   
melani99
podobno je z mojo službo oz z dopustom, kolikor je meni moja nadrejena razložila, se ga del prenese, en del (mislim da 10 dni) pa ga propade. vsaj tako je pri nas, znajo pa marsikje to malo po svoje prireditiuser posted image

_____________________________

Pošlji MALIBORCI (brez presledka!) na 1919 in podari 1 € Društvu za prezgodaj rojene otroke Maribor.
Velja za Si.mobil-ove uporabnike.

(odgovor članu miškot)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kaj se zgodi z dopustom?
25.2.2008 10:13:30   
livia
10 ni ti ga sgurno propade, če sez delodajalcem ne uspeš zmenit drugače. V javni upravi nam propade, v privat firmah se pa baje d zmenit marsikaj.
Škoda, ker nisi bolniške prej zaključila in porabila vsaj teh nujnih 10 dni dopusta. Tako sem naredila jaz.
V bistvu sem zdaj še enkrat prebrala toje sporočila in mislim, da ti kar ves dopust propade. Najbolje, da čimprej pokličeš na firmo in se uspeš zmenit, če ga lahko koristiš takoj po poteku porodniške.
Pa veliko sreče.

(odgovor članu miškot)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kaj se zgodi z dopustom?
25.2.2008 10:42:36   
miškot
ja, jst mam tut občutek, da cel propade. Bom poklicala, da vidim.

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kaj se zgodi z dopustom?
27.2.2008 10:07:04   
Mesečnica
Bi tvoj mož hotel na porodniško oz. na dopust za nego in varstvo otroka? V tem primeru ti prej zaključiš s porodniško, pokuriš lanski dopust, mož pa izkoristi preostanek dopusta za nego in varstvo otroka.

(odgovor članu miškot)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kaj se zgodi z dopustom?
27.2.2008 10:10:45   
Anonimen
Kolikor je meni znano propade cel dopust, saj ga lahko koristiš samo do 30.6. tekočega leta za dopust pridobljen v prejšnjem letu. v privat firmah se da zmenit, če so seveda za to. Sam kaj ko običajno niso.

(odgovor članu Mesečnica)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kaj se zgodi z dopustom?
27.2.2008 10:11:43   
Mesečnica
Aja, pa še to sem se spomnila. Menda lahko del dopusta za nego in varstvo otroka (mislim, da 75 dni) preneseš do otrokovega 3. leta starosti. Pozanimaj se, ali to drži. Morda bi se dalo tako storiti, da 75 dni pred iztekom dopusta za nego in varstvo otroka ta dopust prekineš, greš na svoj letni dopust za leto 2007, potem pa pokoristiš še preostalih 75 dni. To bi bila dobra varianta user posted image .

(odgovor članu Mesečnica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kaj se zgodi z dopustom?
27.2.2008 10:15:12   
Mesečnica
Poglej še tole povezavo: http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=2450276

(odgovor članu Mesečnica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kaj se zgodi z dopustom?
27.2.2008 18:22:50   
jajula
odvisno od podjetja in kako se zmeniš. lahko ti dovolijo celega porabiti ali pa ti propade. najbolje, da preveris z vaso kadrovsko sluzbo. 

(odgovor članu miškot)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kaj se zgodi z dopustom?
5.3.2008 22:06:06   
Gregorina
Deset dni, če ga ne porabiš v tekočem letu, ti propade. Ostali dopust pa naj bi pokoristila do 30.6.2008.
Verjetno pa se da kaj dogovoriti z nadrejenimi. Jaz sem npr. dala v letu 2007 pisati dopust v juniju, koristila pa sem ga v juliju in v avgustu nadaljevala z tekočim dopustom pred porodniško.

(odgovor članu jajula)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kaj se zgodi z dopustom?
6.3.2008 10:19:31   
ŠpelaP
V šolstvu je pa tako, da se lahko lanski dopust (-10 dni) porabi do 31.8. prihodnje leto. Se pa lahko koristi le v času počitnic, zato tudi datum 31.8. in ne 30.6..
Jaz sem tako del lanskega dopusta koristila v času zimskih počitnic, 5 dni mi ga je pa propadlo. Ostale dneve bom koristila letos med poletnimi počitnicami.

(odgovor članu Gregorina)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kaj se zgodi z dopustom?
6.3.2008 20:44:15   
jakaracman
Tebi dopust propade, saj bi ga morala izkoristiti do junija 2008.Da bi pa prej zaključila s porodniško mi v takem primeru še na misel ne bi prišlo.Saj dobiš plačano pa itak si doma.Še bolj glupo mi je kot ti je ena svetovala, da je škoda da nisi po bolniški izkoristila dopusta.Če si na bolniški si na bolniški in za delodajaca je pomembno zaradi plačila.Pol se pa ene čudijo kao zakaj me šef grdo gleda.

(odgovor članu ŠpelaP)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kaj se zgodi z dopustom?
10.3.2008 9:52:51   
ursikazala
Uh, jaz sem ga k sreči celega pokoristila pred nastopom porodniške..
Za 2008 nam pa pripada ves dopust še potem, ko pridemo nazaj, ali ne? (jaz imam konec porodniške septembra).

_____________________________

NIKA 21.9.2007
http://www.moj-album.com/uredi/ayatutaya/9506966/

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kaj se zgodi z dopustom?
15.3.2008 8:52:51   
Nagajučk
10 dni dopusta moras pokuriti v tekocem letu, drugace ti propade. V tvojem primeru bi ga morala porabiti naceloma pred nastopom porodniske. Zal tko je in delodajalci tu ne odstopajo od zakona (ce bi se še kje drugje tako držali pravil, kot tu).
Pa vendar, probaj ce ti bodo odobrili.

Jaz sem ravno nastopila porodnisko in sem prej pokurila ze 10 dni dopusta za l.2008. Ravno, da mi ne propade. Se drugace pri nas da dosti zmeniti, ampak za prenos celotnega dopusta (v mojem primeru v l.2009) pa niso bili za. In ker nisem uspela izsiliti na noben nacin, sem ga seveda raje pokurila kot da gre v nic.

Srecno,
pa ce tudi ti ne uspe, ne se sekirat - pozabi na teh deset dni cimprej in se ne obremenjuj!

(odgovor članu miškot)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kaj se zgodi z dopustom?
15.3.2008 8:55:40   
Nagajučk
Ja, tebi pa pripada cel dopust za l.2008 - uf bo dopusta!user posted image

(odgovor članu ursikazala)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kaj se zgodi z dopustom?
15.3.2008 11:01:40   
ursa1981
Ja jst sm pa kr vseh 20 preostalih dni koristila pred porodniškim, sem si prej zračunala, res pa je da nisem na novo zaposlena.

V novembru ko se mi izteče porodnišak pa bom koristila še 10 dni dopusta za l. 2008 - potem pa še nekaj decembra in nato preostanek v letu 2009.

LP

URŠA

(odgovor članu Nagajučk)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kaj se zgodi z dopustom?
23.3.2008 17:02:24   
ursikazala

IZVIRNO SPOROČILO: Nagajučk

Ja, tebi pa pripada cel dopust za l.2008 - uf bo dopusta!user posted image

bomo septembra malo podaljšali porodniškouser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

NIKA 21.9.2007
http://www.moj-album.com/uredi/ayatutaya/9506966/

(odgovor članu Nagajučk)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Je za otroka res najboljši najvišji zaščit...
Je za otroka zares najboljša zaščitna krema za sončenje z najvišjim zaščitnim faktorjem? V članku preveri, kako izbrati ...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?