|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   par vprašanj - amniocenteza
21.1.2008 16:15:49   
Anonimen
živjo nosečke. jutri imam amniocentezo pri doktor cerarju v postojni. sem odlašala do zadnjega trenutka z vprašanji, ki mi rojijo po glavi, ampak zdej pa že skor moram vprašat user posted image  1. a lahko čez dan normalno jem al je boljše da pridem tja bolj prazna?2. to da imam dosti maščobe na trebuhu, to oteži kaj sam poseg?3. spanje naslednje dni. razmišljam, verjetno ne smem spat na trebuhu, kaj pa na boku lahko ali je boljše na hrbtu?4. je delala katera pri dr. cerarju? je res tako nesramen al se da preživet? user posted image  pardon če kompliciram, ampak se mi zdi boljš vprašat kot potem se ubadat še s temi stvarmi. hvala vam in lp
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: par vprašanj - amniocenteza
21.1.2008 16:26:13   
samantha_ce
Zdravo!

Tudi jaz imam jutri AC, vendar v Mariboru. Meni je rekla, da lahko prej normalno jem in pijem. Na ostala vprašanja pa ti ne bi znala odgovoriti.
Pa srečno!

_____________________________

*06.07.2008 - naši družinici se je pridružil sonček ALEX*

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: par vprašanj - amniocenteza
21.1.2008 16:29:59   
Anonimen
o samantha, potem pa tudi tebi želim poseg brez kakšnih zapletov. saj ti si julijka ane?

(odgovor članu samantha_ce)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: par vprašanj - amniocenteza
21.1.2008 16:34:03   
Katina
Jaz sem bila sicer v LJ, AC pa mi je delal dr. Pušenjak.
1. na poseg ni potrebno priti tešč - me smo bile vse naročene ob 8.15, poseg pa je opravil okoli 11.ure, tamo smo odležale cca 3 ure, dobile kosilo, nato pa odšle domov
2. tudi jaz imam kar precej zaloge, pa ni bilo nič posebnega
3. ko zaspiš itak ne veš kako spiš. Čez dan sem bila jaz v polsedečem položaju ali pa sem ležala. Sicer imaš pa čez pikico samo en obliž. Se pa nekaj dni potem nisem kopala - za vsak primer, da ne bi prišlo do okužbe.
4. ne znam odgovorit

Je pa res, da živčki po posegu in med čakanjem na rezultate delujejo. Želim ti, da čimprej minejo tisti 3 kritični dnevi po posegu in da kmalu prejmeš razveseljive rezultate. Sporoči, kako si opravila. Srečno user posted image user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: par vprašanj - amniocenteza
21.1.2008 16:36:30   
samantha_ce
O hvala enako! Ja, no, v bistvu imam PDP 30.6., ampak po mojem izračunu in po izkušnjah iz prejšnjih dveh porodov, ki sta bila oba 12 dni po PDP-ju, bi se lahko uvrščala med julijke user posted image .
Upam, da bova uspešno prestali ta jutrišnji poseg in da bojo rezultati kar najbolj ok. Me je pa malo strah, ker še nisem bila nikoli prej na AC in ne vem točno, kako to poteka. Vem samo to, da ti skozi trebušček zapičijo dolgo iglo in ti vzamejo vzorec plodovnice...uff. No, pa bomo še to preživeli, samo da bo vse ok z user posted image .

_____________________________

*06.07.2008 - naši družinici se je pridružil sonček ALEX*

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: par vprašanj - amniocenteza
21.1.2008 16:52:07   
darinkaaa
No,jaz sem imela amnio dvakrat.Delal mi jo je tudi dr. Cerar v Postojni in moram reči,da ni bil nič nesramen.Ampak primerjava postopka izpred nekaj let v Lj. in v Postojni je pa ogromna in zanimiva.V Lj. vse sterilno in kot za operacijo,v Po.pa kar po kavbojsko-hop na mizo kar oblečen in obut.Pa korajžno, ni nič boleče.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: par vprašanj - amniocenteza
21.1.2008 16:59:22   
Anonimen
hvala punce. samantha, mogoče bova skupaj v porodnišnici, tudi jaz sem iz celja. a res da je takšna razlika v postojni in ljubljani. no saj e je vse opravljeno korektno, mam raje da se čimmanj komplicira.  in kako hitro si izvedla rezultate iz postojne darinka? hvala vsem za odgovor

(odgovor članu darinkaaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: par vprašanj - amniocenteza
21.1.2008 17:10:30   
Taula
Jaz sem bila v Postojni novembra, delal mi ga je Cerar.

1. jej normalno
2. moja maščoba mene ni oviralauser posted image
3. jaz sem spala na hrbtu, na boku me je bolelo...oz. sem imela ''krče'' v trebuhu. Prvo noč nisem nič spala, ker me je križ bolel, ponoči sem vstajala da sem zmigala hrbet. Drugo noč je bilo bolje....spala sem na boku/hrbtu.
4. do mene ni bil nesramen, je bil prijazen in je rekel naj nikar ne bom tako bleda, da ne bo hudegauser posted image

Rezultate sem izvedela točno 14 dan kot so rekli. So me poklicali okoli 12h popoldne in povedali veselo novico.user posted image user posted image  Nič prej oz. kasneje ne povedo, ne glede na to ali je slabo ali dobro. Ena aprilčica je izvedela 13 dan zvečer.user posted image  Drugi dan sem dobila še pošto.

Ko sva šla domov..sem v avtu dala sedež čisto leže, pa ful sem se rukala..po moje živci. Prvo noč sem imela tudi glavobol+prve dni povišano T. Posledica živcev.user posted image

Srečno vsem, sam poseg ne boli. Čimkrajše čakanje na super novice da je user posted image  zdravuser posted image user posted image user posted image

Srečnouser posted image user posted image user posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: par vprašanj - amniocenteza
21.1.2008 17:15:56   
Anonimen
taula hvala. sploh to me je zanimalo glede rezultatov, ker mi je po telefonu povedala, da v roku 14 dni, na listu ki sem ga dobila (navodila) pa piše da 21 dni. prej ko bo, boljše bo user posted image  je kr hitro no. greš tja, prvi teden odležiš, potem pa še en teden pa dobiš rezultat. v ljubljani pa je kar huda, se vleče en mesec. jaz sem šla najbolj zaradi tega razloga v postojno.   vam seveda javim, pa itak bo vse ok ane user posted image

(odgovor članu Taula)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: par vprašanj - amniocenteza
21.1.2008 18:21:27   
Taula
Na mojem listu je isto pisalo 21 dni. ampak je držalo kar so rekli po telefonu. Torej 14 dni.user posted image  Sem lša v Po prav zaradi hitrosti, ker pri takih zadevah je meni čas pomenil veliko.

Srečno in sporoči čez 14 dni super novice.user posted image user posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: par vprašanj - amniocenteza
22.1.2008 1:16:47   
korajža
IZVIRNO SPOROČILO: Katina

Jaz sem bila sicer v LJ, AC pa mi je delal dr. Cerar
1. na poseg ni potrebno priti tešč - me smo bile vse naročene ob 8.15, poseg pa je opravil okoli 11.ure, tamo smo odležale cca 3 ure, dobile kosilo, nato pa odšle domov
2. tudi jaz imam kar precej zaloge, pa ni bilo nič posebnega
3. ko zaspiš itak ne veš kako spiš. Čez dan sem bila jaz v polsedečem položaju ali pa sem ležala. Sicer imaš pa čez pikico samo en obliž. Se pa nekaj dni potem nisem kopala - za vsak primer, da ne bi prišlo do okužbe.

eto, točno takole zgleda

4. znam odgovorit:

Cerar je bil super prijazen, korak za korakom mi je razlagal poseg in na koncu rekel, da nosim lepega dojenčka,

še kasneje sem se spraševala, ali je to res tisti ata mata - Hogar grozni, o katerem se je že marsikdaj pisalo

Je pa res, da živčki po posegu in med čakanjem na rezultate delujejo. Želim ti, da čimprej minejo tisti 3 kritični dnevi po posegu in da kmalu prejmeš razveseljive rezultate. Sporoči, kako si opravila. Srečno user posted image user posted image user posted image user posted image

tudi jaz ti želim enako




_____________________________

WTF

(odgovor članu Katina)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: par vprašanj - amniocenteza
22.1.2008 1:23:23   
korajža
IZVIRNO SPOROČILO: Taula

Na mojem listu je isto pisalo 21 dni. ampak je držalo kar so rekli po telefonu. Torej 14 dni.user posted image  Sem lša v Po prav zaradi hitrosti, ker pri takih zadevah je meni čas pomenil veliko.

Srečno in sporoči čez 14 dni super novice.user posted image user posted image


V mojem primeru je bilo tako, da so nam rekli, da če je vse okej,
dobim pisno v roku treh tednov,
če z otrokom ni v redu, me bodo poklicali po dveh tednih.


Po ubijalskem tritedenskem čakanju sem končno dočakala pošto in sporočilo, da bomo dobili zdravo deklico. Še danes ne vem, kako bi se odločila v nasprotnem primeru, k sreči mi je bila odločitev prihranjena.

Srečno!!!




_____________________________

WTF

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: par vprašanj - amniocenteza
22.1.2008 7:51:36   
Anonimen
hvala punce. user posted image  mislite na mojega dojenčka prosim danes user posted image   

(odgovor članu korajža)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: par vprašanj - amniocenteza
22.1.2008 8:22:32   
špelin@
lunica24: en kup user posted image user posted image user posted image  za srečo!!!
 
Naj bo hitro in uspešno mimo, potem pa čimprej razveseljivi rezultati user posted image  user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: par vprašanj - amniocenteza
23.1.2008 19:47:57   
Leiah
Tudi jaz držim pesti za vse ki ste imele poseg, da boste na koncu dobile lep rezultat, tako kot sem ga tudi sama!
Samo tako za infomracijo, tudi sama sem delala AC v postojni in rezultati so res v 14 dneh oz. v mojem primeru v 13 dneh, kar se tega tiče - kapo dol!!

Veliko sreče vsem user posted image user posted image

_____________________________

Lp

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?