|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   do kdaj duda?????
26.1.2008 10:13:25   
*erika*
moj sinek ki bo kmalu star 2 leti,ne more zivet brez dude.ko mu jo vzames se zacne metet po tleh in joka kot kaki dojencek.zaspi z dudo potem jo pa vrze vn ko zaspi in celo noc spi brez dude.kamorkoli gremo mora duda bit zravn ib mi gre ze ne zivce ko vsak sprasuje zakaj mu ne vzamem dude.no js mislm da se bo sam odvadil od dude,ker enostavno dude ne da in ne da iz rok.zanimajo me vase izkusnje koliko casa imajo vasi malcki dudo in koliko casa je primerno da otrok ima dudo???

_____________________________

stefanio pejić 5.3.2006 nadja pejić 3.11.2007

http://stefanio-nadja.moj-album.com/
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: do kdaj duda?????
26.1.2008 10:17:04   
Hans
Olja erika, si me prehitela, to sem hotela vprašati tudi jaz. Mi smo stari 15 mescev in imamo dudo za spanje ter če smo tečni.
Do kdaj in kako se je znebiti?

_____________________________

Nikoli ne obupajte! Če vam ne uspe v prvo, bo mogoče v drugo ali pa v tretjo! UPAJTE !

(odgovor članu *erika*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: do kdaj duda?????
26.1.2008 10:18:48   
lelaval
Moja večjadva sta nekje pri 4 in 3 letih dala dudo stran. Sem obema naenkrat vzela. Je bila zobozdravnica v vrtcu, pa je hčeri rekla, da ji že zobki postrani rastejo od dude in naj jo hitro da stran. Mi je vzgojiteljica isto povedala, ko sem prišla ponju in še isti večer sta šla spat brez dude. Sin je samo tisti večer nekaj stokal, hčera pa cel teden, a rezultat je bil - spala sta brez dude. user posted image Mi smo jih po 20 nosili zraven, ko smo šli na morje ali kam, kjer smo prespali - je po2 držala v vsaki roki.
Najmlajša  pa še ima dudo (pri 1,5 letu je šla v vrtec brez dude, tam pa so jo drugi imeli, pa je še ona začela dudo vlečt). In nas ćaka še eno odvajanje od dude.


_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu *erika*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: do kdaj duda?????
26.1.2008 10:23:48   
pikalonca
Ne sekiraj se in ne oziraj na to kaj drugi menijo in pametujejo. Mi smo imeli identičen primer- duda vedno in povsod, drugače pa histeričen jok. Pa so mi vsi pametovali kako to ni za zobke fino, kot da to že sama ne bi vedla. Sprobali smo 1001 finto, a vedno je zmagala ona. Do predkratkim, ko smo se zmenili, da dudo damo miški. In miška je prinesla evrčke za novo igračo. Malce je bilo joka in prepričevanja, ampak smo uspeli. Je pa res, da bo kmalu stara 3 leta, tako da ima tvoj še čas. Pusti mu to tolažbo, saj bo prišel tudi čas za to.

_____________________________

Kdor hoče videti, mora gledati s srcem.

(odgovor članu *erika*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: do kdaj duda?????
26.1.2008 10:27:22   
uriela
   Živjo
No moj starejši otrok je tudi imel dudo najbolj jo je rabiv za spanje.a takoj ko je šev v vrtec pri enem letu je dudo opustiv. Enostavno sem jo zjutri ,ko je šev v vrtec vzela. Ni mi pač bilo všeč, da bi hodil v vrtec z dudo, saj si jo bodo otroci podajali in bo šla iz ust v usta.No v vrtcu jo tako ni imev nobeden razen za spanje, a je očitno otrok biv tako zmatran da je ni rabiv. Doma pa je tudi enostavno pozabiv nanjo.
Dudo ima tako tudi drugi otrok, ki je sedaj star pol leta.Lahko pa samo upam, da ga bomo lahko tudi hitro odvadili dude.

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: do kdaj duda?????
26.1.2008 10:29:37   
uriela
Drugače pa je vsak otrok unikaten in sam najbolje ve kdaj je ne bo več potrebovav. Enostavno jo bo sam zavrniv, zato se ne sekirej in ne obupavej.
Vse ob svojem času


(odgovor članu uriela)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: do kdaj duda?????
26.1.2008 10:29:46   
eya
Pri nas se jo je odvadil pri 20. mesecu. Jo je imel pa prej samo za spanje, tako da odvajanje ni bilo pretežko. Poskušajte ga zamotit s čim zanimivim, ko mu jo vzamete. Vsaj čez dan jo po moje ne bi smel več imeti skoz v ustih.

(odgovor članu *erika*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: do kdaj duda?????
26.1.2008 11:05:54   
Lunc_a
do 2 let

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: do kdaj duda?????
26.1.2008 12:59:57   
Bonnie_RR
Mi bomo naslednji mesec stari 2 leti in jo še imamo za spanje. Čez dan je sploh nimamo več (včasih jo je imel tud čez dan, sicer ni pretiraval, imel jo pa je), zvečer ga pa v postelji čaka in z njo zaspi, potem jo pa ven vrže. Malo bomo še počakali, potem bomo pa tud to skenslali...

Lp


_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: do kdaj duda?????
26.1.2008 15:27:44   
Pi-kica 1
Naš je star pa tri leta in jo ima še vedo ponoči  in za spanje. Smo že trikrat poskusili z odvajanjem, pa vedno po nekaj dneh obupali, ker je bilo grozno. Če kdo ve za kak recept, se vljudno pirporočam!

(odgovor članu Bonnie_RR)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: do kdaj duda?????
26.1.2008 19:41:06   
kepa*
Naš Gašpi se je poslovil od dude, ko je bil star 2 leti in 1 mesec. Prej je bil totalni dudaholik. Vzela mu jo je pa muca. Se je kar hitro uredilo, ni bilo težav. Tega sem bila še posebej vesela, ker me je bilo strah, kako bo brez.

_____________________________

Letos pa bo!

(odgovor članu Pi-kica 1)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: do kdaj duda?????
26.1.2008 20:07:39   
TIA22
Mi smo jo imeli do 4 let

(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: do kdaj duda?????
26.1.2008 20:52:30   
šnucika
Naša ima 2 leti in mesec...pa duda kot nora.Prej ni dudala, ko pa so začeli zobki - je bila pozna z zobki, pa samo dudo,dudo,dudo...
Enkrat jo je že sama vrgla v smeti, pa jo je čez tri minute že ven zbrskala...nič, sem jo morala prekuhat in gremo dalje.
Že pediatrinja je omenila, da ima zobke naprej potisnjene in včeraj zobozdravnik me je tudi spraševal, če je ful na flaši ali ima še vedno dudo.
Še nekaj časa jo bom pustila,da se sama odloči...če ne, pa bomo dali "muci" ali pa jo bo kakšen od naših pesjančkov odnesel in zakopal.user posted image

_____________________________

kaR te ne ubije,te okrepi!




(odgovor članu TIA22)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: do kdaj duda?????
26.1.2008 21:08:41   
bobek05
Nam je njegova zobozdravnica rekla, da duda mora najkasneje proč, ko ima otrok vse zobke (se pravi vseh 20 zobkov) - da je to pa res zadnja meja.

_____________________________

Najin sonček Anej se je rodil 16.6.2005.

(odgovor članu *erika*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: do kdaj duda?????
26.1.2008 21:12:17   
bobek05
Pi-kica1, tudi jaz sem že slišala za to, da je baje to ful vredu metoda, da se z otrokom zmeniš za zamenjavo: dudo odnese vila dudkosnedka, v zameno mu pa prinese res lepo veliko darilo (nekaj večjega kar si že dolgo želi)... In potem je treba vztrajat - če vpraša zvečer kje je duda, mu reče, da jo je odnesla dudkosnedka, da pa je zato dobil npr. čudovit nov tovornjak, s katerim se bo jutri igral... V tem smislu...

_____________________________

Najin sonček Anej se je rodil 16.6.2005.

(odgovor članu bobek05)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: do kdaj duda?????
28.1.2008 16:31:38   
Rubin.
IZVIRNO SPOROČILO: bobek05

Nam je njegova zobozdravnica rekla, da duda mora najkasneje proč, ko ima otrok vse zobke (se pravi vseh 20 zobkov) - da je to pa res zadnja meja.


Pa jih še vaš nima? Naša mala mis ima že kar precej dolgo vseh 20 zob. Točno od 23. 8. 2007 user posted image

(odgovor članu bobek05)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: do kdaj duda?????
29.1.2008 9:12:07   
Pajaca
No če pa lahko čakamo na 20 zobkov bo mel pa naš 2 letnik še dolgo dudo, ker mu ravno 11 zob raste.

Pri nas bomo očitno čakal da še mal zraste. Itak ima dudo le za zaspat in jo potem takoj ven flikne, tko da ni take panike.

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: do kdaj duda?????
29.1.2008 13:38:44   
Enolla
IZVIRNO SPOROČILO: Pajaca

No če pa lahko čakamo na 20 zobkov bo mel pa naš 2 letnik še dolgo dudo, ker mu ravno 11 zob raste.

Pri nas bomo očitno čakal da še mal zraste. Itak ima dudo le za zaspat in jo potem takoj ven flikne, tko da ni take panike.


Tega pa jaz sploh ne smatram za problem. Recimo naš jo ima tudi samo in izključno za spanje. Zjutraj jo da ven, potem ko mu rečem, da ga ne razumem če z dudo govori in potem jo da ven in jaz jo odnesem na povšter v škatlici. Zvečer pa mu jo bomo vzeli takrat, ko bo toliko razumel oz. dozorel, da se bomo zmenili, da je ne potrebuje več - lahko jo bo muca odnesla npr.

Meni se bolj problematičen zdi govor, ki se z dudo ne izoblikuje tako kot bi se moral, kot zobki. Priznam pa, da mi je bil pri odvajanju v veliko pomoč vrtec in juniorjevi vzgojiteljici.

_____________________________

Nič ni težjega od iskrenosti in nič ni lažjega od laskanja(Dostojevski).

(odgovor članu Pajaca)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: do kdaj duda?????
29.1.2008 13:39:47   
aezzy
do tretjega leta ni panike.ker do takrat se dlesen popravi nazaj, po tretjem letu pa ne vec, ce je problem zaradi zob. to je rekla zobozdravnica, ko sva bili zadnjic tam.
naj jo ima, zakaj pa ne, jo bo ze dal stran ko bo hotel. lepo razlozi, dajte jo konjickom ali drugemu dojencku, pojdite na sprehod, naj jo pusti kaksni zivalci in ce bo razumel bo vredu, ce ne pa probaj drugic.

(odgovor članu Pajaca)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: do kdaj duda?????
30.1.2008 9:56:52   
Pajaca
Po moje se je bomo znebili na podoben način kot flaške pri taveliki. Na pregledu pri 3 letih so na sistematskem kazali kakšni ratajo zobki če imaš dudo ali flaško. No res ekstremne primere. Pa je naša gledala pa od takrat nimamo več flaške. Tko da najbrž bo kaj podobnega.

(odgovor članu aezzy)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: do kdaj duda?????
30.1.2008 20:39:06   
Mia007
Sine je imel dudo do dveh let in stekleničko do skorj 6 letih in ima zobe vse bp.. Star 12 let. Ta mali moj fantina je imel eno v ustih, dostikrat je vrtel še v vsaki rokici po eno dudo. Čisti odvisnež od dudic:))...

Tamala je pred 2 mesecema ravno tako nehala z dudiko, stekleničko pa še ima. Stara je 2 leti.

Sem pa pri obeh uporabila metodo, da vržeta dudike pod omaro miški:).. seveda z razlago.. in je ratalouser posted image . Kriza je bla tam  cca en teden in je dudika bila pozabljena.  user posted image

_____________________________

Skozi bele oblake in tihe korake
občutim, ko se vračaš k nam.
Zaznam v najbolj samotni tišini
novega večera mesečinizvezdo, ki tam le za nas nežno tli.V vetru tvoji dotiki milo božajo nas
vem, da si tu, varuješ nas...

HVALA VSEM..


(odgovor članu Pajaca)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: do kdaj duda?????
31.1.2008 8:17:04   
*ANA*
Naša jo je imela do 2 let in 3 mesecev- potem je prišla miška in jo malo pogrizla- tako da je zdaj 14 dni nima več user posted image

(odgovor članu Mia007)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: do kdaj duda?????
31.1.2008 8:19:56   
Marogica
Naš ta mlajši jo je imel do 3 let oz. ca 14 dni pred rojstnim dnevom smo se rešili te nadloge. Nas pa je dokončno prestrašila zbozdravnica na sistematskem pregledu. Še isti dan smo začeli z odvajanjem.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu *ANA*)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Mesec rojstva lahko vpliva na poklic tvoje...
Si vedela, da mesec rojstva, v katerem je rojen tvoj otrok, lahko vpliva na njegov poklic?
Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?