|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   izguba službe po porodniški
20.1.2005 20:47:35   
palcica
Pozdravljeni,

bolj ko se mi bliža konec porodniškega dopusta, bolj me stiska v želodcu. V ponedeljek me je namreč klicala direktorica in mi omenila, da se je v preteklem letu kao zmanjšal obseg dela in da pravzaprav ne ve kaj naj bi mi dala za delati ko se vrnem. Jutri imam sestanek z njo in me je že prav groza.

Da je stvar še slabša ima pri sebi še mojo podpisano bianco odpoved. Ne želim se ji zameriti, ali jo tožariti, ampak skrbi me kaj če ne najdem nove zaposlitve do začetka aprila.

Ima kdo kakšno pametno idejo kaj mi je storiti?

lp,palčica
Neposredna povezava do sporočila: 1
   izguba službe po porodniški
20.1.2005 23:56:07   
KIRA
po zakonu te ne sme odpustiti ko si na porodniški. po porodniški pa ti mora zagotoviti enako ali enakovredno delo kot prej. probajta se zmenit za tako delo, ali pa vsaj 4-urno, ker imaš do otrokovega 3. leta pravico do polovičnega delovnega časa.
če pa ne gre nič, ji pa pošlji na vrat delovno inšpekcijo, pol jo pa toži. to je moj nasvet.

(odgovor članu palcica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   izguba službe po porodniški
22.1.2005 11:47:45   
palcica
hvala obema za nasvet. Včeraj sem bila v pisarni in stvar se je zaenkrat iztekla še kar dobro. V bistvu se nisem kaj dosti pogajala s šefinjo, pač pa sem jo samo obvestila, da bom po izteku porodniške koristila še ves lanski dopust in če do takrat ne najdem nove službe, pridem nazaj.

Bila je šokirana nad mojim nastopom in je seveda takoj omenila mojo bianco odpoved, pa sem ji rekla, da ji ne želim groziti, vendar če se stvari ne bodo iztekle v mojo korist, da točno vem da je zakon na moji strani in da sem se pripravljena boriti.

Torej zdaj upam, da bom čimprej dobila neko primerno delo, če ga pa ne bom pa vsaj nisem na cesti.

lp. palčica

(odgovor članu palcica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   izguba službe po porodniški
22.1.2005 14:48:18   
Erika 1
Ma jaz bi take šefe takoj ustrelila.

(odgovor članu palcica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   izguba službe po porodniški
23.1.2005 8:25:42   
Bina01
Palcica :bravo::bravo::bravo::bravo:

Ravno o tem sem dala "pripombo" na podobno temo o izgubi službe med porodniško.

Še enkrat :bravo: . Prepričana sem, da ti bo v službi uspelo vse urediti.

lp

(odgovor članu palcica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   izguba službe po porodniški
23.1.2005 10:58:11   
KIRA
prav si naredila palčica. ne vem, če bi jaz imela toliko korajže.9nebesa
v vskem primeru ti pripada, če dobiš odpoved s strani delodajalca, nadomestilo OD. ti ga izračunajo na zavodu za zaposlovanje glede na tvojo delovno dobo in dohodek.
LP

(odgovor članu palcica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   izguba službe po porodniški
24.1.2005 16:16:15   
martita
Kaj pa je to bianco odpoved??????

(odgovor članu palcica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   izguba službe po porodniški
25.1.2005 20:51:09   
palcica
bianco odpoved je nelagalni dokument, ki ga lahko ob podpisu pogodbe izzsili delodajalec. Namreč napišeš in podpišeš sporazumno prenehanje delovnega razmeraj, kjer ni datuma in če šefu paše lahko napiše datum kadar hoče. Vendar pa sem se pozanimala, takšne odpovedi na sodišču ne zdržijo.

lp, palčica



(odgovor članu palcica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   izguba službe po porodniški
25.1.2005 20:54:10   
KIRA
seveda ne zdržijo. pa še ostale odpovedi so običajno pomanjkljive. če greš z njo k odvetniku ti lahko točno svetuje in lahko daš ugovor. oz. je odpoved nična, če ni pravilno sestavljena.

tudi jaz sem imela možnost to koristit, ker tudi moja odpoved ni vsebovala vseh nujnih elementov, ampak so se mi zdeli sodni stroški preveliki. sem raje šla v tožbo na odpravnino, ki mi je sicer pripadala, a sem jo na koncu morala izterjati, pa mi je še niso dali. pol pa sem šla k sodnemu izvršitelju, da sem končno dobila tistih par jurjev.

(odgovor članu palcica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   izguba službe po porodniški
25.1.2005 21:12:06   
Palčica
Imava podoben nick,a popolnoma drugačni vlogi.Sama sem namreč delodajalec,besedo šef zase nerada uporabljam.Imam 28 let in do pred 5 let sem bila tudi sama zaposlena,pri človeku,ki je delil bianco pogodbe.
Naj povem,da je sama nisem podpisala,so jo pa nekatere moje sodelavke.
To je že precej nazaj in tole kar bom napisala se splača preverit,a spomnim se,da so ta list papirja težko spodbile.
Vem pa,da so klicale na inšpekcijo za delo in razložile za kaj gre.Direktor na srečo ogromno stvari ni imel urejenih (v skrajnem primeru se ti splača razmisliti kateri je njegov najšibkejši člen) in z obiski inšpektorjev dobil kar lepo denarno kazen.Res je,da one poleg zadoščenja niso imele nič od tega,a mogoče bi ti na inšpektoratu lahko pomagali oz.svetovali kaj lahko narediš,da iztržiš nekaj preko tožbe.

Res je problem,ker na nepodpisan list papirja človek lahko napiše res karkoli se izmisli.Je pa dejstvo,da je to dejanje nelegalno.In ljudi,ki se na tak način poizkušajo kakorkoli zaščititi oz. od tega kaj iztržiti preziram.

Zakaj zaboga si podpisala?
Kako te je lahko prisilil?

Ti želim,da se uredi.Resnično.

Lp,
Palčica


(odgovor članu palcica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   izguba službe po porodniški
25.1.2005 21:15:27   
Palčica
No ja...mal sem zmedena,a vseeno.
Mislila sem bianco odpoved in podpisan prazen list papirja :)-.

Palčica

(odgovor članu palcica)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?