|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   18 mesečnik še ni shodil
13.2.2008 6:19:21   
pikipu
Punce, prosim za vaše izkušnje, če jih katera ima. Imam fantka, starega 18,5 mesecev, ki še kar ni shodil in se sploh noče postaviti na nogice. Plazi se 100 na uro in hodi po kolenih, po stopalih pa ne. Sicer hodimo z njim na fizioterapijo in v razvojno ambulanto, kjer pravijo, da ima vse, da shodi, ampak ne gre oz. noče. Vaje z njim so pravi šov, ker jokamo takoj, ko jih začnemo delat. Zdravnica pravi, da v glavi prehiteva svojo starost za eno leto, v gibanju pa zaostaja vsaj za pol leta In pravijo mi, da kaj takega, da bi nekdo hodil po kolenih še niso videli.

Hvala za vaše izkušnje.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 18 mesečnik še ni shodil
13.2.2008 7:00:35   
martinuška
No naša punčka je tudi "hodila" po kolenih kar nekaj časa, je pa vseeno shodila malo pred 14 meseci. Tako da očitno ta "hoja" po kolenih ni tako redka.

Očitno je, da je tvojemu to zaenkrat dovolj in da nima interesa še za kaj novega oz. drugega, ter se ne počuti dovolj sigurno za to, da bi sam tudi hodil. Naša je kar dolgo tako hodila, in očitno je bilo, da ji je to ful všeč.

Glede na to da že tako ali tako hodiš v razvojno ambulanto in da tam tudi nimajo nekega uspeha, bi rekla, da pusti času čas. Mogoče tudi to siljenje zanj ni preveč dobro, ker se mu še bolj zameri. Ne vem no. Držim pesti zate in tvojega fantka.

Aja, še to - naša punčka je imela večji interes za hojo po tem, ko smo imeli nekaj zabav v tistem času, kjer je bilo prisotno dosti drugih otrok, ki so že hodili (po stopalih :) ). Sama namreč ni preveč zainteresirana za neko eksperimentiranje, je bolj ziheraš, ampak to, kar drugi delajo, je pa zanjo zanimivo. Morda ideja zate.

LP

(odgovor članu pikipu)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 18 mesečnik še ni shodil
13.2.2008 7:42:10   
pikipu
Martinuška, hvala za odgovor, si me kar pomirila. Dobro, da si se oglasila in mi povedala, da je tudi vaša punčka hodila po kolenih. K tistim vajam ga pa ne silimo preveč, ko opazi, da se spravljamo zraven, je jok in potem pač ne nadaljujemo. Pa tudi sicer ga pustim, da sam preizkusi čim več stvari. Je tudi od en velik ziheraš in dokler se sam ne prepriča v kakšno stvar, je vsak drugačen poskus bob ob steno. Glede družbe se strinjam, zdaj ko že prihaja lepše vreme, bomo spet več z drugimi otroki.

Srečno tudi tebi!!!

(odgovor članu martinuška)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 18 mesečnik še ni shodil
13.2.2008 8:17:06   
honey
user posted image  Oprosti, ampak po moje ga je prav zanimivo pogledat, kako šiba po kolenih sem in tja. Meni so taki otroci zmeraj smešni, ko imajo tako brzino. Samo naš se ni hotel nikoli plazit in je zelo hitro shodil. Ampak to ni bil moj namen odgovora. Kaj pa, če ga poskusite motivirat s kakšno stvarjo, ki mu jo postavite izven njegovega dosega po kolenih? Se pravi ne vem, na kakšno poličko postavite njegovo najljubšo igračko ali pa kaj takega, kar mu je zanimivo? Mogoče se bo takrat povzpel na nogice in ga potem pohvalite oz. mu ploskajte ali pa karkoli drugega, tako "nagrado"? Ker to je pri našemu palilo 100/h, če smo mu ploskali, ko je kaj "pametnega" naredil. Drugače sta pa moževi nečakinji tudi shodili mislim da pri 16-ih mesecih - sta bili tudi veliki ziherašinji. Imam pa sestrično, ki je (menda) shodila pri 19-ih mesecih, pa ji tudi ni nič hudega danes. Bo, ko bo, pustite mu čas.

(odgovor članu pikipu)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 18 mesečnik še ni shodil
13.2.2008 8:59:08   
Pobalami
Jaz sicer nimam izkušenj s tem. Ampak glede na to, da je zelo intelegenten, je po mojem mnenju ta del možganov ki to uravnava veliko bolj razvit. Mogoče je posledično gibalni razvoj manj. Ponavadi so malčki zelo napredni v eni stvari (v primerjavi z vrstniki-recimo govor), po določenem obdobju pa se zadeve poglihajo in ni več razlik med otroci.

Glede na to, da hodite na fizioterapijo in z njegovim telesom ni nič narobe preprosto rabi čas da razvije še gibalni del. To sem zdaj čist po domače povedala. S vajami vztrajajte, tudi to zelo spodbudi razvoj (probajte najdit kakšne vaje, ki mu bodo všeč). 

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 18 mesečnik še ni shodil
13.2.2008 10:00:10   
maja1488
Tudi naša tamala se je plazila do 15 meseca. Mi je pediatrinja v razvojni povedala, da je njen tamali do 17 meseca šibal po kolenih, potem pa sta šla enkrat s kolesom in sta se morala ustavit na makedamu. Ko je dala malega na tla je naredil par cm po kolenih, potem pa kar vstal in hodil, ker ga je makedam pikal po kolencih.

No jaz z našo tega nisem probala ker je nekega dne iz plazenja vstala in hodila kakih 15 metrov brez padca. Zgleda, da je v tem času, ko je plazila vse naštudirala. Prej pa niti pod razno po stopalih.

(odgovor članu Pobalami)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 18 mesečnik še ni shodil
13.2.2008 11:11:35   
sneška_
Naj te umirim. Jaz sem začela pri 17mesecih.Prvič sem začela pri 13 mesecih pa sem se ustrašila in  spet začela plezat. Udaj pa lepo hodim pa na visoke pete tečem nič mi ne manjka. zato ne sekiraj se.

_____________________________

Najdojenček

(odgovor članu pikipu)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
13.2.2008 11:13:15   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu maja1488)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 18 mesečnik še ni shodil
13.2.2008 11:52:11   
Princess Mononoke
Naša malčica je tudi hodila po kolenih preden je shodila. Sicer se je postavljala na noge ob opori že pri osmih mesecih, ne dolgo po tem ko se je začela plaziti. Plazila se je kar dolgo (kar je baje zelo dobro za razvoj vida, za branje itd.), potem se je odločila da bo hodila kar po kolenih. Jaz sem se kar sekirala in smo mislili da ona mogoče misli da že hodi. Pa sem po netu iskala in našla da otroci ki hodijo po kolenih pozneje shodijo, tako da sem se kar udala v to. Imela pa je poganjača s katerim je kar tekla okoli. En teden pred 13 mesecem pa se je lepo postavila na noge in šla in to kar po celem stanovanju. Ni naredila 3 korake, naredila je kar enih 20 naenkrat. Sedaj pri 22 mesecih pa normalno hodi, ko pa kdaj pade (če se spotakne ali kaj podobnega) se pa ujame na roke, tako da ni nič narobe z njenim razvojem in refleksi. Je pa po naravi malo bolj pazljiva in se kar ne spusti v nove situacije brez premisleka. Je pa dosti bolj razvita v govoru, pa čeprav govori dva jezika, in je nora na puzzle. Tako da vsak po svoje v svojem času...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: 18 mesečnik še ni shodil
13.2.2008 13:56:21   
lelčy
pri mojem bratu je bilo tako, da je sicer shodil z 12 meseci ampak je padel in se tako ustrašil, da ni hotel več vstati. nato se je plazil pol kolenih nekje tam do 18 meseca in en dan je kar sam vstal. no drugače pa pravijo da otrok bo shodil takrat, ko bo pripravljen in čisto siguren vase.

(odgovor članu pikipu)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: 18 mesečnik še ni shodil
13.2.2008 14:02:26   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: pikipu

Punce, prosim za vaše izkušnje, če jih katera ima. Imam fantka, starega 18,5 mesecev, ki še kar ni shodil in se sploh noče postaviti na nogice. Plazi se 100 na uro in hodi po kolenih, po stopalih pa ne. Sicer hodimo z njim na fizioterapijo in v razvojno ambulanto, kjer pravijo, da ima vse, da shodi, ampak ne gre oz. noče. Vaje z njim so pravi šov, ker jokamo takoj, ko jih začnemo delat. Zdravnica pravi, da v glavi prehiteva svojo starost za eno leto, v gibanju pa zaostaja vsaj za pol leta In pravijo mi, da kaj takega, da bi nekdo hodil po kolenih še niso videli.

Hvala za vaše izkušnje.


No, tega poboldanega ne razumem.

Drugače pa, če pravijo, da mentalno toliko prehiteva, mogoče pa zaradi tega ne shodi, ker se pač zaveda, da tega ne zna, ali da bo padel, ko bo poskušal, ali kaj takega. Meni se to zdi čisto možno.
Drugače pa bo po moje začel hoditi najpozneje takrat, ko mu boste dali gor kratke hlače in ga bo po kolenih bodlo. Pri nas je to bilo maja.user posted image

(odgovor članu pikipu)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: 18 mesečnik še ni shodil
13.2.2008 22:31:23   
natalia
čimmanj forsirat, saj bo, brez skrbi!user posted image

_____________________________

V našem kraljestvu domujeta princesa Eva in mali naslednik Žiga!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: 18 mesečnik še ni shodil
14.2.2008 6:22:33   
pikipu
Hvala, punce!!! Saj ga nikamor ne silimo in ga tudi ne mislimo, ker se nama to z možem ne zdi ok. Pustiva času čas, zanimalo me je samo, če je še kje kdo, ki ima ali je imel podobno situacijo.

Lepo se imejte in srečno!!!!

(odgovor članu natalia)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: 18 mesečnik še ni shodil
14.2.2008 23:51:14   
* Mateja *
Če ste vodeni v RA se nimaš česa bati. Sej vam dajo vaje in ga spremljakjo, to je pa največ kar lahko narediš, pa spodbujajte ga in mu bodite za vzgled in vzor. Vse bo.

(odgovor članu pikipu)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: 18 mesečnik še ni shodil
15.2.2008 10:45:57   
kalipso
Pozdravljena pikipu. Te povsem razumem, naša mala je stara 17 mesecev in je shodla malo po 16 mesecu. Tako kot tvoj se je samo plazila in je bila pri tem ful hitra, še zdaj, ko se ji mudi, se plazi. Jaz tudi mislim, da je pač treba še počakat, tvoj pikec se pri plazenju očitno počuti bolj varnega. Ne skrbi, naj raziskuje na svoj način, pa čeprav je na kolenih. Zdravniki bi ti že povedali, če bi bilo kaj narobe. Enkrat te bo presenetil in se kar postavil na noge. Veliko uspeha pri tem vam želim.user posted image LP

_____________________________

Zara, ti si najina največja sreča!!!

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: 18 mesečnik še ni shodil
19.2.2008 7:01:23   
Pikicapokica6
Da te tudi jaz malo pomirim. Moja mala sestrica, ki je sedaj sicer stara 10 let, je shodila (tako po stopalih) pri 18 mesecih!! Do takrat pa samo po štirih in kolenih. Sicer se spomnim, da sta z mamo hodile na razvojno, da so komplicirali, da z njo nekaj ni ok, pa je to eno samo natolcevanje. Je talentirana športnica. Pa naj ti povem še to, da jo je pazila mama doma in ni bila v stiku z ostalimi otroki. Tako da se pridružujem tisti, ki pravi, da bi verjetno družba ostalih otrok verjetno prej spravila tvojega malčka na nogice.

No, to je moje mnenje.

(odgovor članu kalipso)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?