|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   spolovilo po porodu
25.2.2008 9:54:11   
livia
V sredo bom tri tedne po porodu. Če dolgo stojim ali hodim je še nekaj čišče, drugače gre h koncu. Opazila pa sem, da se mi je spolovilo zelo spremenilo. Sploh ne vidim vhda v nožnico, ampak eno samo tkivo, ki štrli skoraj ven iz sramnih ustnic. Sicer me nič ne boli, ampak zgleda pa grozno.
Ne vem, ali bi morala delati več keglovih vaj, ali je to normalno, ali morem it h ginekologu.
Ali je še katera opazila kaj takega?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: spolovilo po porodu
25.2.2008 11:39:22   
manetka
Ojla, tudi meni se je zdelo da imam po porodu vse stegnjeno in je moja rit eno samo tkivo, se bo porihtalo, pa bo šlo počasi nazaj skupejuser posted image . Vaje pa pomoje res pomagajo, jaz sem jih kar fajn delala od začetka, pa je blo kr opazno hitro bolje.

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: spolovilo po porodu
25.2.2008 12:49:28   
zoya24
Ojla,

jaz sem dobre 4 tedne po porodu, pa je pri meni enako, s tem, da je zjutraj boljše, po končanem dnevu pa tudi vse spet dol pade, al nabrekne user posted image , sej ne vem kaj. Sem se pa tudi jaz prvič, ko sem pogledala, kar zgrozila, pa so me potolažili, da je to pač normalno. Upam pa tudi jaz na izboljšanje.

< Sporočilo je popravil zoya24 -- 25.2.2008 12:51:15 >

(odgovor članu manetka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: spolovilo po porodu
25.2.2008 14:32:16   
Lantea
Ne vem, če bo tole ravno v spodbudo...Pri meni je minilo že 9m odkar sem rodila. Tudi jaz sem opazila neko tkivo pri vhodu v nožnico, ki je zdaj pač tam...pa nisem vedela, al ga prej nism zasledila, al pa mi bo kej ven padlouser posted image . Očitno nisem edina, ampak tisto tkivo je še danes tam. Če si šele tri tedne po porodu, pomeni, da te pregled pri G še tako ali tako čaka, pa takrat vprašaj.

(odgovor članu zoya24)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: spolovilo po porodu
25.2.2008 18:53:13   
livia
Lantea, a ti si tvojo ginekologinjo vprašala kako in kaj s tem tkivom?
Jaz sem ji nekaj že med nosečnostjo omenila, pa ni nič rekla. Sem mislila, da je to zaradi vseh unetij, ki sem jih imela, pa očitno ni to to.


(odgovor članu Lantea)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: spolovilo po porodu
25.2.2008 19:43:33   
Lantea
Ne, nisem je vprašala. Sem sicer to opazila že pred pregledom, ampak takrat še nisem o tem toliko razmišljala, kaj bi to bilo. Zdaj ko je pa že cel čas tako, sem se pa mal vprašala, če se to vsem po porodu prikaže-to tkivo.user posted image

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: spolovilo po porodu
29.2.2008 23:53:33   
Magi*
če to tkivo izgleda kot nekakšen balonček, gladko in napihnjeno, je lahko tudi podrta sprednja ali zadnja stena vagine (cistokela ali rektokela) - to pa običajno ne gre glih nazaj - odvisno pač od stopnje poškodbe. Keglove vaje sicer pomagajo okrepiti mišice, tega pa v večini ne odpravijo.

welcome to the club. user posted image  in tudi zato je tako zelo pomembno, da bi po porodu počivale, ne skakale, ne digovale ... pa to redko katera od nas zares upošteva.

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu Lantea)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: spolovilo po porodu
2.3.2008 21:22:15   
Čupka

IZVIRNO SPOROČILO: livia

V sredo bom tri tedne po porodu. Če dolgo stojim ali hodim je še nekaj čišče, drugače gre h koncu. Opazila pa sem, da se mi je spolovilo zelo spremenilo. Sploh ne vidim vhda v nožnico, ampak eno samo tkivo, ki štrli skoraj ven iz sramnih ustnic. Sicer me nič ne boli, ampak zgleda pa grozno.
Ne vem, ali bi morala delati več keglovih vaj, ali je to normalno, ali morem it h ginekologu.
Ali je še katera opazila kaj takega?


Nočem te ravno strašit, ampak meni se to ne zdi ravno normalno, no. Predvsem imam občutek, da premalo počivaš in da si preveč na nogah. Rodila sem 3 krat in težav kot jih imaš ti, nimam oz. jih nisem imela. Pridno delaj Keglove vaje, ampak res pridno, ne le enkrat na dan in nujno povprašaj o svojih težavah ginekologa. Očitno imaš zelo oslabljene mišice medeničnega dna in posledično medenični organi tiščijo navzdol. Verjetno imaš tudi težave z uhajanjem urina, če zakašljaš, ali se močno zasmejiš. Poskrbi zase in ne odlašaj. Predvsem pa probaj čimmanj časa preživeti na nogah in v pokončnem položju.user posted image

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





12 imen z močnim pomenom
To je 12 imen – 6 fantovskih in 6 dekliških, ki nosijo močen pomen.
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?