|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Urtikarija pri dvoletniku
4.3.2008 9:25:10   
tinkatonka
Ker so na forumu Alergija večinoma mamice dojenčkov, upam da moderatorji ne bodo zamerili, da postavljam vprašanje še tu....





Punce prosim vas namreč za pomoč....

Včeraj se je mojemu dveletniku po koži pojavila huda urtikarija (mehurjasti izpuščaji), ki so se pojavljali zdaj tu zdaj tam, čudežno izginili, pa se spet v močni obliki pojavili drugje. user posted image  Pri dohtarju sva dobila navodilo za strogo dieto. Če sem prav razumela tisti list je hrana res omejena, ampak saj veste kakšni so dvoletniki. Zbirčne afnice na kvadrat. No vsaj moj je tak, ko mu kaj ne paše jest. Kaj ste jim ve kuhale? Pa da ni bilo skoz isto?? Prosim za kak nasvet. Na jedliniku je lahko baje poletna, zdrob,......




_____________________________

Ponosna mamica Aneju in Jakobu.
--------
Vsaka mama je prava mama, dana za srečo in veselje. Prava. In ena sama. Za vse življenje.
(T. Pavček)

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Urtikarija pri dvoletniku
4.3.2008 10:10:18   
smigli
Kakšno dieto pa ima predpisano, kaj sme in česa ne? povej malo več pa ti povem kaj jaz mojmu kuham user posted image

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Urtikarija pri dvoletniku
4.3.2008 10:37:31   
Sofi
Tudi moj lump (2,5) je imel koprivnico ali urtikarijo pred dobrim tednom in je dva dni zapored dobil injekcijo v ritko in predpisano dieto dokler se telo ne sčisti tistega, kar mu alergijo povzroča (še ne vemo kaj to je, vendar sumimo breskve in zelje). Tako, da je dieto imel dva dni, nato pa postopoma na ostalo hrano, seveda se izogibamo za nas sumljive hrane. V času diete je jedel suhi riž, kruh, bobi palčke, korenje, prežganko in banane - prvi dan je bilo dete čisto paf, češ kaj je te to?! drugi dan pa je že vedel, da drugega pač ne sme, ker bova sicer šla zopet po pikeca. Vsak večer sem mu dala žličko Flonidan sirupa (1 teden), pa se ni več ponovilo. Upam, da bodo 11.3.na alergološkem testiranju ugotovilo, kaj mojemu sinkotu povzroča težave in se bomo tistega tudi izogibali.
Sedaj vodim dnevnik vsega kar poje čezdan, tudi v vrtcu sem prosila za kopijo jedilnika, da imamo vse črno na belem. Tako lahko sami veliko pogruntamo, ker so testi baje tak tak.

No, pomagala ti pri jedilniku ravno nisem, sem pa podala našo izkušnjo. Pa ugoden razplet želim 

lp

_____________________________

Domišljija je začetek ustvarjanja.
Domišljaš si, kar si želiš, želiš si, kar si domišljaš in nazadnje ustvariš, kar hočeš.
(G.B. Shaw)

(odgovor članu smigli)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Urtikarija pri dvoletniku
4.3.2008 11:18:45   
tinkatonka
Tudi moj lump (2,5) je imel koprivnico ali urtikarijo pred dobrim tednom in je dva dni zapored dobil injekcijo v ritko in predpisano dieto dokler se telo ne sčisti tistega, kar mu alergijo povzroča (še ne vemo kaj to je, vendar sumimo breskve in zelje). Tako, da je dieto imel dva dni, nato pa postopoma na ostalo hrano, seveda se izogibamo za nas sumljive hrane. V času diete je jedel suhi riž, kruh, bobi palčke, korenje, prežganko in banane - prvi dan je bilo dete čisto paf, češ kaj je te to?! drugi dan pa je že vedel, da drugega pač ne sme, ker bova sicer šla zopet po pikeca. Vsak večer sem mu dala žličko Flonidan sirupa (1 teden), pa se ni več ponovilo. Upam, da bodo 11.3.na alergološkem testiranju ugotovilo, kaj mojemu sinkotu povzroča težave in se bomo tistega tudi izogibali.
Sedaj vodim dnevnik vsega kar poje čezdan, tudi v vrtcu sem prosila za kopijo jedilnika, da imamo vse črno na belem. Tako lahko sami veliko pogruntamo, ker so testi baje tak tak.

No, pomagala ti pri jedilniku ravno nisem, sem pa podala našo izkušnjo. Pa ugoden razplet želim 


Ja v bistvu gre za isto zadevo pri nas, samo mi nismo dobili injekcije ampak samo Claritine sirup. Pomagala pri jedilniku si mi že s tem, da vem kaj naj mu dajem. NAJLEPŠA HVALA. Ja moj sin je tudi čisto paf, ker ni več benkota, pa paštete,....Jah bomo že pregurali. Upam samo da se ne ponovi. Hvala še enkrat.

Lp Tina

_____________________________

Ponosna mamica Aneju in Jakobu.
--------
Vsaka mama je prava mama, dana za srečo in veselje. Prava. In ena sama. Za vse življenje.
(T. Pavček)


(odgovor članu Sofi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Ni lepšega, kot je rojevanje novega ...
Porodne babice so velik del mojega življenja. Delala sem že z mnogimi babicami, nekaj pa jih poznam tudi na bolj osebni ...
BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?