|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Nakup avtosedeža
14.12.2011 23:06:40   
enisat
Pozdrav,
zanima me, kateri avtosedež priporočate (+9kg).
Hvala v naprej.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Nakup avtosedeža
15.12.2011 11:15:32   
naja17
Midva sva študijo naredila, pač itak hočeš za svojega otroka najboljše... Po ADAC testih sva zožala na romer-ja, maxi cosi tobi, cybex pallas fix in kiddy energy pro. Pol sva šla pa to z malim sprobat in sva cybex-a izločla, ker je bil sam 9-36; romerja, ker je tamali čudno sedel notri. Med tobijem in kiddyem sva se pol še odločala, ga še ene 2x sprobala in na koncu kupila kiddy-a, ki ima najboljšo oceno, pa tud tamali je fajn sedel notri in tud zdej k se vozi, mu je kul...

(odgovor članu enisat)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Nakup avtosedeža
15.12.2011 11:45:22   
Anonimen
Če imate isofx v avtu, potem je vsekakor fajn kupit sedež z možnostjo isofix pritrditve. Potem je fino malo ADACove teste preverit itd. No mi imamo Römer Duo Plus (9-18kg) in smo zelo zadovoljni z njim. Pri dediju in babi v avtu imamo pa R?omerjevo Evolvo 123 (9-36kg) in je tut zelo fajn. V obeh tamala zelo lepo sedi. Evolva edino nima možnosti nastavitve v ležeči položaj med vožnjo. Moraš pač ustavit in prepedenat sedež v ležečega, ampak za kratke razdalje kot ga imata mojadva je prav super. Aja pa splača se ti še malo v tujini pogledat za sedeži ... mi smo našo evolvo naročili iz anglije in nas je takrat s poštnino vred prišla 150€, kar je bilo 100€ manj kot če bi ga nabavili v BC.

(odgovor članu naja17)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Nakup avtosedeža
15.12.2011 12:18:49   
krogec
moja izkušnja - ko smo kupovali za ta veliko, sem naredila študijo varnostnih testov in sem se na koncu odločila za romerja z isofixom, ki je imel pri glavi še dodatne zaščite - bil je najboljši na testu in drag kot žafran; prvi test v trgovini je izpadel dobro, potem v avtu, pa je bilo samo drenje in upiranje - skratka KATASTROFA!!!! ker ni bilo za živet, sem sedež prodala za pol cene in kupila bolj "navadno" varianto od maxi-cosi (priori sps), ki je bila po testih še vedno čisto ok - od takrat dalje smo se spet lahko vozili; sedež je bil v uporabi dve leti, sedaj pa ga je nasledil bratec, ki se tudi že eno leto veselo vozi user posted image in se nikoli ne pritožuje, moj zaključek, zakaj je bil prvi sedež grozljivka - hči je ful motila tista dodatna zaščita pri glavi, ker ni mogla praktično nič premikat, zdaj pri sinu pa tudi ugotavljam, da mu je ful fajn, da ni čisto utesnjen, tako da razne mizice ipd. bi pri nas čisto odpadle

predlog - pred nakupom dobro stestirajte sedeže v trgovini ali pa če je mogoče, si kakega izposodi, ker meni ni pri vsem dretju v avtu - 2x dnevno 40 minut)- nič več pomenil varnostni test (bila sem znervirana - kar tudi ni varno), sem si želela samo mir

pa še to - definitivno je boljši tusti sedež, ki se lahko nastavi na spanje, kot pa tisti, ki je samo pokonci; tudi zdaj za zadnjo starostno skupino sem vzela sedež, ki se lahko vsaj malo poleže in to je romer z isofixom (tu je bila scena obratna - smo najprej kupili maxi-cosi in ga čez dva dni vrnili v trgovini, ker je bil pa ta čisto mimo...)

veliko uspehauser posted image


_____________________________

¤ ¤ ¤

(odgovor članu naja17)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Nakup avtosedeža
15.12.2011 15:31:10   
enisat
Hvala vsem skupaj!

(odgovor članu enisat)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Nakup avtosedeža
15.12.2011 20:10:25   
m_o_i
ce se mene vprasa, je najpomembnejse pri nakupu avtosedeza to, da otrok sedi (pripet) v njemu, predno ga kupis user posted image

ok, ne recem, prej valda naredis kak ozji izbor, ampak kot ze omenjeno, ti ne hasnejo vsi supertruper varnostni testi, ce so potem zivcne vojne pred vsako voznjo user posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu enisat)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Nakup avtosedeža
4.1.2012 19:07:22   
JoskoT
Kje pa se mi splača kupiti avtosedež? Kako je z rabljenimi, recimo na Bolhi?

_____________________________

car hire uk

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Nakup avtosedeža
10.1.2012 9:34:48   
krogec
tudi rabljen avtosedež je lahko čisto ok, je pa treba vseeno biti pozoren - priporočljiva življenjska doba sedeža je 5 let dejanske uporabe (potem ni več tako trden, ker se z uporabo - razumljivo - nekoliko razmiga); pomembno je tudi, da avtosedež ni bil kdaj udeležen v prometni nesreči, ker potem je tudi njegova trdnost vprašljiva
če se odločiš za rabljenega, ga vsaj dobro preglej, če ni kje plastika poknjena in če je blago zalo zdelano, je verjetno sedež že "veliko dal skozi" - to pa tudi ni priporočljivo, če ga nameravaš uporabljati še npr. naslednja 3 leta
glede lupinic za dojenčke najverjetneje ne moreš veliko kiksnit, ker so praviloma v uporabi samo kakšnih 9-12 mesecev, bolj vprašljivi so sedeži za 2. skupino (9-18kg), ki so v uporabi nekje od 1 leta pa do 4 let - ti verjetno že pri enem otroku kar dosti "oddelajo", sploh če se otrok vsakodnevno vozi v vrtec!
skratka - potrebne je malo več pozornosti, pa se tudi dobi kaj dobrega


_____________________________

¤ ¤ ¤

(odgovor članu JoskoT)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?