|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ne kaka že drugi dan
7.3.2008 22:03:54   
Srečic@
Živjo,

sinko, star 4,5 meseca je do sedaj kakal 4-6 x na dan, sedaj pa že drugi dan nič.
Je polno dojen, jem normalno, kaj je to????

Imate kakšne podobne izkušnje, da me pomirite???
S.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ne kaka že drugi dan
7.3.2008 22:08:32   
sandra85
dojenčki, ki se dojijo, lahko ne kakajo tudi po 13 dni. tako da je to čisto normalno!
če ga kej zvija, mu daj  sladkano kamilico
pri  nas je bil max 3 dni zaprt, pa ga ni nič zvijalo

< Sporočilo je popravil sandra85 -- 7.3.2008 22:09:04 >


_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu Srečic@)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ne kaka že drugi dan
7.3.2008 22:08:39   
vesel
oj! skuhaj mu kamilice ter jih posladkaj to žene otroka. Naravno zdravilo!!

_____________________________

druzina je zame vse!!

(odgovor članu Srečic@)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ne kaka že drugi dan
7.3.2008 22:29:34   
Nacka
Če je drugače živahen, ni z njim nič narobe. Tudi naš je kakal na 4,5 dni - ampak takrat je pa blo ene robe... Tud zdravnica mi je rekla, da je vse ok., če ne kaka nekaqj dni, ampak potem mora pa obilno kakati!!!

(odgovor članu vesel)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ne kaka že drugi dan
7.3.2008 22:40:33   
ZmajTolovaj
Naša vmes tud ni kakala po par dni, potem pa si moral z vedrom prit user posted image . Če ga nič ne matra in zvija, ni problem, sicer mu pomagaj, kot že rečeno, s kakšnim sladkim čajem.

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu Nacka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ne kaka že drugi dan
7.3.2008 23:20:19   
Srečic@
Oj,

hvala vam za odgovore. A lahko tako malemu dam sladkan čaj?

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ne kaka že drugi dan
8.3.2008 6:15:45   
Clody
V lekarni kupi laktozo. Je podobna sladkorju in namenjena za odvajanje tako malih.

Drugače res ni nič narobe, če ne gre 14 dni, če je polno dojen,.

Jest sem našemu pri tej starosti dala na tešče eno žličko sveže iztisnjenega jabolčnega soka in pa vodo v kateri so se namakale slkive. (po par žličk)


_____________________________

18.10.2006 se nam je pridružil Nejc!

(odgovor članu Srečic@)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ne kaka že drugi dan
8.3.2008 7:32:58   
Blejka26
ali pa janežov čaj-nesladkan.Ta vedno požene..ni pa nič narobeče več dni ne kaka

_____________________________

Neja 27.12.2005
Tjaša 22.10.2007
najlepši razlog zakaj živeti

(odgovor članu Clody)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ne kaka že drugi dan
8.3.2008 8:38:09   
karamela
Pri samo dojenih o trocih ni panike če ne kakajo tudi več dni. Probaj pa s kamiličnim čajčkom!

(odgovor članu Srečic@)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ne kaka že drugi dan
8.3.2008 9:35:29   
Lunc_a
nič mu ne dajaj. pusti bo že

(odgovor članu karamela)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ne kaka že drugi dan
8.3.2008 12:52:27   
Srečic@
Hvala, danes se je pokaka, sicer ne obilno, se pa jeuser posted image

(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ne kaka že drugi dan
8.3.2008 17:10:35   
Bajsa
Naša  user posted image   tud ne kaka. Je dojena, dodajam ji 1-2 obroka, pa še to Novalac proti zaprtju, pa še vedno ne kaka. Probali smo vse možne čajčke in ni nič pomagalo. Ker jo zelo matra, je boga, ko jo napenja in črviči, sem ji po 2 dneh dala svečko 1x, drugič pa žličko sirupa Portalak in edino to je pomagalo. Sploh ne vem več kaj naj naredim. Stara je 4 tedne, prej je bilo vse v redu, zdej pa dober teden ne gre. Kakšna ideja, razen že napisanih?

_____________________________

Nisem vedela koliko ljubezni je v mojem srcu, dokler me ni Zala poklicala MAMA!

(odgovor članu Srečic@)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ne kaka že drugi dan
11.3.2008 23:16:09   
sanwebdra
Naši tamali je pomagalo, da smo ji dodatek pripravili na bazi čaja (namesto na bazi vode) - kupujemo kar Miškolina v Hoferju, sicer je v redu tudi Bebe. Kamilicam pa bi se po priporočilu mariborskih pediatrov jaz na daleč ognila (tudi naši je odstranitev kamilic pomagala). user posted image

(odgovor članu Bajsa)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Ne kaka že drugi dan
12.3.2008 9:23:01   
Pikapoka1
Če ne kaka do 7 dni (ne 14 dni!!!!!), je to čisto ok, pri dojenih otrocih ni to nič nenavadnega. če je samo dojen, potem mu ne dajaj nobenega čaja, še najmanj pa kamilice, ki so zelo alergene!!! Če ne gre mi daš par žličk postanega donata ali kupi laktozo v lekarni. Ne vem zakaj tolko ponujate čaje dojenim otrokom, ker sploh ni potrebno, ampak celo škoduje! Če pa vas kaj več zanima se posvetujte s pediatrinjo TANČ Na med. over.net. Tam o tem veliko piše, samo malo pobrskajte po iskalniku....
lp, PP1 

(odgovor članu sanwebdra)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Ne kaka že drugi dan
12.3.2008 23:06:40   
Bajsa
Ja sej jst več ne vem kaj naj naredim in koga naj poslušam. Hvala vam za nasvet! Mi je pa pediatrinja svetovala, da ji po 5 dneh nekakanja dam zelo sladkan kamilčin čaj. Pol pa bod pameten, če lohk...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nisem vedela koliko ljubezni je v mojem srcu, dokler me ni Zala poklicala MAMA!

(odgovor članu Pikapoka1)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Ne kaka že drugi dan
13.3.2008 6:40:12   
Pikapoka1
Ja, vedno je tako, da moraš pri vsaki zadevi, po mojem mnenju, dobiti več strokovnih !!! mnenj. To nam danes omogočajo tudi različni forumi in ne le naši pediatri. Pol pa se itak odločiš sama kaj in kako boš. Vprašaj malo še na med.over.net pod dojenje. tam so strokovnjakinje za dojenje...boš videla kaj ti bo napisala. Jaz ji pa kamilice vsekakor nebi dala, ker 1. ni potrebe, drugič so pa zelo alergene, kot sem že povedala...velajajo pa danes še vedno kot za primeren čaj za dojenčke, ker so nam jih dajale naše mame, ko seveda še ni bilo tolko alergij in se sploh ni vedelo, da so alergene...
pa srečno...

(odgovor članu Bajsa)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Ne kaka že drugi dan
13.3.2008 7:12:41   
Pikapoka1
sam še to napišem, pol bom nehala težit  user posted image
napisala si da je dojena, pol pa ji dodajate še ne vem kake čajčke in dodatke...zakaj? Mogoče in prav verjetno  pa ji ravno to ne paše...otročki potrebujejo samo materino mleko in to jim zadostuje.... otrokov prebavni trakt ne prenese drugih zadev, ker je nezrel, materino mleko pa je naravno in prilagojeno njegovim potrebam. Vsi čajčki so le marketinški nateg, da se pol to kupuje in daje otrokom brez pomena. Probaj jo samo dojit in konec...za to starost pa je tudi normalno da jo zvija, ker črevesje dozoreva in se privaja. Z dodatki pa ji prav nič ne boš pomagala, pa tudi bolj zdrava ne bo, če bo bolj okrogla user posted image . Če  pa par dni ne kaka ni to nobena panika..
glede nasvetov pa še to..
obe s sestro imava dojenčke 1 mesec narazen... pogledi moje pediatrinje in njene so si 100% nasprotujoči, npr. oba sta stegovala malo rokice nazaj in seveda je obe zdrabla panika da imata ekstenzijski vzore. Ko sem jaz vprašala mojo p, se je smejala in rekla, naj nehamo komplicirat, da je to zdej modna muha in da morajo tudi fizioterapevti od česa živet...njena pa jo je takoj poslala u razvojno in seveda sestro prestrašila...no tam so ji rekli da je mali idealen in da je vse ok....
tolko o medicini kot objektivni vedi....
objektivni mormo bit mi in se na koncu vedno sami odločit, seveda na podlagi info, ampak vsega pa tudi zdravnikom ni za verjet user posted image

(odgovor članu Pikapoka1)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Ne kaka že drugi dan
13.3.2008 9:45:46   
r1ta
Za dojenega otroka je normalno, da kaka 7x na dan ali 1x na 7 dni!

_____________________________

I have no special talents. I am only passionately curious.
(A. Einstein)


(odgovor članu Pikapoka1)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Ne kaka že drugi dan
13.3.2008 9:55:10   
Pikapoka1
IZVIRNO SPOROČILO: r1ta

Za dojenega otroka je normalno, da kaka 7x na dan ali 1x na 7 dni!

pod to se tudi jaz podpišem...user posted image

(odgovor članu r1ta)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Ne kaka že drugi dan
13.3.2008 23:30:53   
Bajsa
Moja pikica je dojena, dodajam ji samo en obrok adaptiranega mleka na dan, ker meni pač zmanjka mleka ponavadi zvečer, ker pač tok poje. Čajčke sem ji pa dajala samo ko jo je zvijalo, pa še to po nasvetu pediatrinje. Tko da če je z malo vse ok, ji ne dajem nobenega čajčka. Mi je pa hudo, ko jo vidim kako jo zvija, pa s tem nimam v mislih krčev, to pač vem, da je nekaj normalnega, ampak zvijanje in bolečine pri napenjanju. Reva se tko napenja, da se čist spoti zraven, če je pa po obroku, pa ponavadi še bruhne zaradi tega, tko da.Nisem neka nora mama, ki bi svojga user posted image  nafilala z vsem in takoj delala paniko po nepotrebnem.

Hvala za nasvete in odgovore!
LP

_____________________________

Nisem vedela koliko ljubezni je v mojem srcu, dokler me ni Zala poklicala MAMA!

(odgovor članu Pikapoka1)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Ne kaka že drugi dan
13.3.2008 23:46:41   
rija
moj je bil zaprt mogoče dvakrat, ni bil dojen, pa sem mu trakrat pomagala s termometrom: malček sem ga porinila v ritko, pomigala....pa je se je lepo pokakal.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Srečic@)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Ne kaka že drugi dan
14.3.2008 9:22:31   
Pikapoka1
IZVIRNO SPOROČILO: rija

moj je bil zaprt mogoče dvakrat, ni bil dojen, pa sem mu trakrat pomagala s termometrom: malček sem ga porinila v ritko, pomigala....pa je se je lepo pokakal.

no commmment!!!!

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Ne kaka že drugi dan
14.3.2008 12:44:08   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: Pikapoka1

IZVIRNO SPOROČILO: rija

moj je bil zaprt mogoče dvakrat, ni bil dojen, pa sem mu trakrat pomagala s termometrom: malček sem ga porinila v ritko, pomigala....pa je se je lepo pokakal.

no commmment!!!!


kaj no commentuser posted image  a še nisi slišala za to? dobri stari nasveti....brez kemije....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Pikapoka1)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Ne kaka že drugi dan
14.3.2008 13:21:39   
Pikapoka1
IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: Pikapoka1

IZVIRNO SPOROČILO: rija

moj je bil zaprt mogoče dvakrat, ni bil dojen, pa sem mu trakrat pomagala s termometrom: malček sem ga porinila v ritko, pomigala....pa je se je lepo pokakal.

no commmment!!!!


kaj no commentuser posted image  a še nisi slišala za to? dobri stari nasveti....brez kemije....

me zanima kako bi se ti počutila, če bi ti nekdo metlo u rit tiščal...a postan donat je kemija mogoče?? sicer pa so marsikateri "dobri stari nasveti" taki ja.... meni se to zdi absurdo, oprosti... pa pediatri se nad tem zdražajo, btw...

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Ne kaka že drugi dan
14.3.2008 14:47:40   
rija
no, potem pa mi povej, kje pa ti dojenčku, novorojenčku temperaturo meriš?

sicer pa metlin štul niti ni tak debel....user posted image

in tudi nisem zasledila, da 2, 3 ali štiri mesece star dojenček lahko dobiva donatuser posted image



< Sporočilo je popravil rija -- 14.3.2008 14:48:16 >


_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Pikapoka1)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
VIDEO: Prvih 60 sekund življenja
video
V prvi minuti po rojstvu se zgodi veliko prelomnih stvari. Katerih? Poglejte si v videu.




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?