|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   neuspešni IVF-prosim za mnenja
4.4.2008 11:17:02   
Anonimen
Za mano je 2. IVF. Obakrat sem pridelala vec kot 10 celic, vse se lepo
oplodijo, nato pa je v 1. postopku do 5. dne ostala samo ena, v drugem
nobena. Ne znajo si razlozit, zakaj (???).

Obakrat dolg postopek, Dipherel. + Gonal. Starost 36.

Kaj menite, da je vzrok in kaj je za naredit.

Prosim za mnenja in predloge za naprej.

Hvala vsem.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: neuspešni IVF-prosim za mnenja
4.4.2008 12:27:46   
Mijavček
Uf, to bi bil bolj vprašanje za kakšnega dr. oz. biologa, ki se stem ukvarja. Me lahko sicer ugibamo, ampak ne vem če ti bo to kaj pomagalo.

Lahko ti edin povem moj izkupiček:
1. IVF; 3 nezrele celice, 1 narobe oplojena... brez ET (kratek postopek 3x Gonal+Diphereline)
2. IVF; 9 celic; 6 oplojenih, 2 nezrelei, ena narobe opolojena, od oplojenih samo dve za vstavit, za zamrznit nič.... neuspešno (dolgi postop. Suprefact+ 4xGonal)
3. IVF; 8 celic; 6 oplojenih, dve vstavljeni, nič za zamrznit... zdaj user posted image  9t z dvojčki (dolg post. Suprefact+ 3xMenopur)

Tudi moj izkupiček ni bil bohvekaj, pa so mi rekle biologinje, da to niti ni tako nenavadno in slabo. Stara sem 32 let. Jaz bi ti rekla, da po dveh postopkih ni še nič za sklepat in da kar pogumno naprej!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: neuspešni IVF-prosim za mnenja
4.4.2008 12:35:44   
Shuka
To ne doktorji ne vedo zakaj se to dogaja, ve pa narava in Bog, če vanj verjameš.


Težko vprašanje na katerega ti verjetno nihče sploh pa ne od nas laikov ne bo znal odgovoriti, še ata Reš vedno reče, čudež vgnezditve ne poznajo, ker narava dela po svoje. user posted image

Zato je najbolje verjeti da bo nekoč ratalo, ne pa se poglabljati v to zakaj ne gre.
user posted image

Pa srečno.




_____________________________

Pot ni vedno rožnata, je pa cilj zato toliko lepši.

(odgovor članu Mijavček)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: neuspešni IVF-prosim za mnenja
4.4.2008 12:36:27   
Anonimen
Kakšno vodo piješ doma? Oz kakšne pijače? To je pomembno. Če želiš mi piši na ZS, ti povem več.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: neuspešni IVF-prosim za mnenja
4.4.2008 12:42:37   
anabanana
Kakšno vodo piješ doma? Oz kakšne pijače? To je pomembno. Če želiš mi piši na ZS, ti povem več.


user posted image user posted image user posted image  Kaj bi pa morala pitiuser posted image  Trikrat precejeno vodo z gorskega vrha na 3000 m nadmorske višine ... al kak čudežni napitekuser posted image

_____________________________

krepat ma ne molat

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: neuspešni IVF-prosim za mnenja
4.4.2008 13:10:35   
snežinka7
jerebika kaj tudi pijača vpliva na to? Lahko tudi nam napišeš kaj več o tem!

(odgovor članu anabanana)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: neuspešni IVF-prosim za mnenja
4.4.2008 13:45:18   
Ozone
Aninimna,

NI za obupat. Sama sem bila ravno včeraj v MB na kliniki, saj tudi moj izkupiček ni dober. Pri navadnem IVF-ET sem imala le 20% fertilizacijo, pri ICSI, se je ta izboljšala na 50-90%, pa še vedno nisem nosečka. Zamrznjenčkov nikoli. Po drugem IVF sem zanosila, a žal IMN.
Po moje za kvaliteto celic lahko sami veliko naredimo, prehrana, gibanje, optimizem, odvaditi se moramo škodljivih navad, čista psiha, itd.
Ne vem sicer, katere preiskave si dala skozi, ali ne. Mogoče je še kaj, kar bi pri tebi prišlo v poštev. na kateri kliniki si?

lp


_____________________________

Where there is a will, there is a way.

(odgovor članu snežinka7)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: neuspešni IVF-prosim za mnenja
4.4.2008 14:43:25   
Anonimen
Kot je rekla Ozone - zdrava prehrana, psiha, ... k temu spada tudi zdrava voda. O tem si lahko preberete v člankih in knjigah Antona Komata. (na Slo 1 ima zdaj ob torkih popoldan oddaje o gozdovih če katero zanima in v Jani ima članke o vodi, onesnaževanju, naravi,...) Vem da je marsikje v SLO voda iz pipe že oporečna. Mi hodimo po vodo , ki je tudi zdravilna v Tuhinjsko dolino - malo od Kamnika naprej (imam skeniran članek - če katero zanima ji pošljem po meilu). 
Jaz na splošno živim zdravo. 2x sem zanosila v prvo.  Verjamem , da je res težko, če ne moreš zanositi hitro.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: neuspešni IVF-prosim za mnenja
5.4.2008 12:41:40   
rokapi
Zamenjaj okolje - kliniko. Včasih druga terapija, druga zdravila naredijo razliko.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: neuspešni IVF-prosim za mnenja
5.4.2008 15:08:50   
sonček33
joj, jerebika, nič nimam proti. Zelo pozitivno, da živiš zdravo. Voda je zihr pomembna. Ampak je pa zelo pogumno napisano, da ti pač nisi imela težav z zanositvijo in to kar dvakrat pa še v prvo.

Verjemi, da nas je en cel kup takih, ki smo za zanositev poskusile že 1001 stavr. pa žal ni uspelo. Ne naravno. ne umetno. Ne v prvo, ne v drugo ...Verjemi, želimo si, da vsaj enkart bi, čeprav si morda mnoga izmed nas želim več kot enega otročka.

In včasih se mi zdi, da mi bo glavo odprlo od vseh teh dobrih nasvetov. Itak, da bi vse storile. ampak enkrat krvomočnica ja, drugič sploh ne, kje pa, pa oni in tretji čaji pa sadje in zelenjava in pivo pa cink ter selen ...Včasih enostavno ne gre. Ker tako ne more iti. Navsezadnje moramo živeti tudi za sproti...za danes, čeprav sanjamo o drugačnem jutri.

Nisem nič slabega mislila.

< Sporočilo je popravil sonček33 -- 5.4.2008 15:10:09 >


_____________________________

...svet je poln lepih rožic tete Pehte...



(odgovor članu rokapi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: neuspešni IVF-prosim za mnenja
5.4.2008 18:19:07   
pika74
Težko je rečt, kaj je vzrok za tak rezultat... včasih je vse idealno... lahko imaš tudi po 18 celic, pa se na koncu oplodita samo dve in še to potem propade... (to sem jaz imela v enem od 3 IVFjev).

Saj ne veš, kaj bi morala naredit, da bi ratalo... včasih se zdi, da tudi zvezde vplivajo... ni nekih pravil. Če bi ginekologi vedeli, bi vsaki izmed nas predpisali idealno kombinacijo in zanosile bi. Težko je rečt...

Lahko rečem edin to, da vztrajaj do konca, če se le da. Pa srečno.

Kar se tiče vode iz nevemkatere doline in dveh zanositvah v prvo brez problema pa - kaj naj rečem - čestitke in blagor tebi.

_____________________________

Ne metat puške v koruzo, ker se lahko pokvari kombajn :P

(odgovor članu sonček33)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kaj način spanja v postelji pove o partner...
photo
Spita s partnerjem/-ko tesno drug ob drugem ali vsak na svoji strani postelje? Spita v 'stoličko/žličko' ali s hrbtom dr...
8 slabosti vsakodnevnega seksa, za katere ...
Kakšne so slabosti vsakodnevnega seksa? Ali nam lahko preveč seksa res škodi? To je vprašanje, ki si ga zastavlja veliko...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?