|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kdaj naj bi sam jedel
1.4.2008 22:23:06   
biga
Moj user posted image  je star 10 mesecev in vsakič, ko jeva kosilo, se na koncu strma. Na začetku lepo poje kar mu dam po žlički, ko se pa že malo naje, pa začne grabit krožniček in žličko, na vsak način hoče prijet hrano in mu ponavadi tudi rata, potem pa jo mečka med rokicami in se ves popaca. Saj vem, da je to normalno, da se bo tako naučil jesti sam, ampak ali je že pripravljen na to, ali je še prezgodaj? Mu torej dovoliti packanje, ker je to že začetek tega, da bo sam jedel? A mu naj dam eno žličko v roke, medtem pa mu dajem z drugo?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kdaj naj bi sam jedel
1.4.2008 22:45:48   
massylou
Našo pupo je hrana začela zanimati okoli 7,5 m. Takrat je pomagala mamici pri futranju in vsakič pridno nahranila še majčko, hlačke, laske, stolček, tla, stene...user posted image .
Včasih sem ji pustila, vedno pa ne. Pri 11m sem ji dala lastno žlico in me je že posnemala. Vedno bolje ji gre, z rokicami pa sploh. Tako da druga drugo hranive (no, ja, predvsem njo).
Packariji se pa ne morem izognit.
Moj mož je baje jedel čisto sam, ko je bil star 1 leto.
Tako da najbrž ni prezgodaj, da se vaša mala tako zanima za hranjenje in žličko. Probajte jo spodbujat pri samostojnem hranjenju, pa boste vedli, če bo ratalo že malo bolj zgodaj.
Pa veliiiiiiiko cajtnga okoli in okoli.

(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kdaj naj bi sam jedel
1.4.2008 22:47:02   
simona76
TUdi moja je stara 10 mesecev. Pri nama gre tako, da krožnika nimam nikoli postavljenega pred njo. Na mizico ji dam kakšne koščke hrane, ki jih lahko sama prime in jih nese v usta (npr. krompir, makarone, sadje ipd.). Če ni lačna, jih mučka in se seveda tudi popaca, če pa je lačna, pa lepo je. Zadnjič je zelo lepo jedla sama polento, a ne z žlico, pač pa s kuhalnico. In se ji je zdelo zelo fino. Enako sem probala z rižem user posted image .

(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kdaj naj bi sam jedel
2.4.2008 7:34:31   
mateyka
hmm, časopis okoli - a si ziher da to dela? naša namreč zelo rada trga in mečka časopis, tko da to ne bi dolgo časa zdržalo na mestu kot "varovalo" user posted image sem neki slišala, da obstaja nek slinček, ki je podoben pelerinci - a kdo ve kako to zgleda in kje se dobi?

(odgovor članu simona76)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kdaj naj bi sam jedel
2.4.2008 8:28:26   
kristinaj
jaz sem naši, ko je že imela polne obroke hrane, na mizo med njenim kosilom, dala kruh ali pa meso v koščkih, da je sama prijemala in dajala v usta. res je bila pod mizo, na mizi, na stolčku svinjarija ampak sem ji vsaj v miru dala kosilo pojest. preden je ona prijela košček in ga dala v usta sem ji jaz že žlico podtaknila.

pri 11m sem ji dala njeno žličko in vsake toliko ji dam na žličko hrano, da jo nese v usta.

(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kdaj naj bi sam jedel
2.4.2008 9:00:36   
Padme
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

hmm, časopis okoli - a si ziher da to dela? naša namreč zelo rada trga in mečka časopis, tko da to ne bi dolgo časa zdržalo na mestu kot "varovalo" user posted image sem neki slišala, da obstaja nek slinček, ki je podoben pelerinci - a kdo ve kako to zgleda in kje se dobi?



Mi smo to kupili v H&M in je OK in res zgleda kot neka palerinica. Imaš pa za fantke Snoopy, za punčke pa Hallo Kitty.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kdaj naj bi sam jedel
2.4.2008 9:23:46   
frutka_
Naš je pri 11-ih mesecih sam jedel gosto hrano. Recimo pire krompir, kakšne kašice, koščke sadja itak,...
Kupila sem tisto plastično žličko na ovinek, ki je prilagojena otroški rokici in nerodnemu prijemu.
Najboljše je res, da se zamoti s svojo žličko obenem pa ga ti hraniš s svojo.
Ker je sedel v svojem stolčku je bila umazana le mizica, mali pa je itka imel slinček, rokave zavihane in eksperimentiranje se je začelo.
Je pa zelo lepo jedel. Zdaj je slabše kot pri enem letu!user posted image

(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kdaj naj bi sam jedel
2.4.2008 9:44:51   
melanija
Obe moji punci (ta velika ima 4, ta mala 2) sta pri enem letu jedli samostojno. Pomagala sem jima samo pri juhah in še to na koncu, da so malo več pojedle.
Jaz ti predlagam da mu daš svojo žlico pa naj je sam, zraven pa mu pomagaj. Glede umazanije in pacanja pa se ne da pomagat, pri nas je bilo isto.

(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kdaj naj bi sam jedel
2.4.2008 10:35:47   
Anonimen
jst sem rekla da jo bom s stolčkom vred v tuškabino postavla, pa not zaprla pol pa nej ustvarjauser posted image user posted image user posted image pol pa sam tuš odpreš.....

user posted image

(odgovor članu melanija)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kdaj naj bi sam jedel
2.4.2008 11:45:09   
neisha80
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

jst sem rekla da jo bom s stolčkom vred v tuškabino postavla, pa not zaprla pol pa nej ustvarjauser posted image user posted image user posted image pol pa sam tuš odpreš.....

user posted image

dobra idejauser posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kdaj naj bi sam jedel
2.4.2008 12:02:35   
januskica
naša bo kmalu 11m in ji že cca. mesec in pol pustim, da sama z žlico zraven "je". praktično vse, razen juhe. ji gre zmeri bolje, je pa res da rabi človek kar veliko časa in se ne smeš sekirat če je še vse zraven umazano. ponavadi ji le naložim na žlico al pa ji pomagam to naredit ... saj sama nese bolj prazno žlico v usta.
tudi mi rabimo pri hranjenju kot nekakšno pelerino (brez rokavov) oz. risalno oblekco. sm jo kupla v baby centru na kanarčka tweety-ja.
aja, kar je pa v koščkih (kruh, sir, ... ) ji dam na krožnik in si sama nosi v usta in lepo poje. uspešno hranjenje. user posted image

(odgovor članu neisha80)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kdaj naj bi sam jedel
2.4.2008 12:05:20   
Mišni
A mu naj dam eno žličko v roke, medtem pa mu dajem z drugo?


Ja, tako naredi.

(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kdaj naj bi sam jedel
2.4.2008 13:52:47   
Nadja_24
Moja pa samo nakoščke, če ji dam poje sama. Smo probale z zličko, da sama in jaz z drugo samo pa naprimer paštico vzame dol z žličke in je z rokouser posted image . Pa fleško zvečer ko ji dam mleko sam glavo sklone jo noče dvignit nevem zakajuser posted image
Aja stara je pa 13 mesecev.

Lp


(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kdaj naj bi sam jedel
5.4.2008 11:51:30   
Majchi
Naša je stara 10,5, pa sem ji že parkrat ponudila žlico, pa je sploh noče prijet, kaj šele, da bi sama jedla. Če ji probam jaz z njeno rokico v usta nest, pa takoj roko odmakne in jo skrije pod mizico. Zraven je pa še fejst hudauser posted image .

Danes sem ji barvice kupila in sem ji na isto foro hotla pokazat, kako se to prime, pa mi isto skoz roko umika.

Aja, z roko pa zna po hrani brskatuser posted image .

(odgovor članu Nadja_24)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kdaj naj bi sam jedel
6.4.2008 11:53:21   
Naja30
Nekje od 1 leta kaže zanimanje, da bi sama jedla. Zdaj je stara 16m in je sama, ampak jo moram na koncu še jaz malo dohranit. Ima svojo žličko, katero pa včasih obrne prav, drugič narobe in posledično je hrana povsod okoli. Najraje pa prime v roko in da v usta. Ji kar pustim, ker s tem se tudi uči, kako je hrano čutiti na dotik.

(odgovor članu Majchi)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Je za otroka res najboljši najvišji zaščit...
Je za otroka zares najboljša zaščitna krema za sončenje z najvišjim zaščitnim faktorjem? V članku preveri, kako izbrati ...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




slovenija
anjasa

koliko otrok bi morali imeti slovenci

1 (4%)

2 (36%)

3 (48%)

4 (7%)

5 (2%)

več (3%)


Število vseh glasov: 325

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!