|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kako začeti?
30.4.2008 9:47:02   
p&b
Naša mala miška bo 6.maja stara 6.mes.in začela bom uvajati GH,rada bi  začela z jabolko,banano,krompirček,korenček...tako kot pri sinu,vendar še malo polno dojim,tako da ponoči še vedno 2-3 papa,rada bi v prvi vrsti,da bi ji začela dajati nekaj kar ji lahko dam pred spanjem,da bo trebušček bolj poln in bo noč prespala(sem že čist gotova od pomanjkanja spanja),
kako pa ve to prakticirate?
Lepe praznike!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kako začeti?
30.4.2008 10:15:58   
kristinaj
jaz sem začela s sadjem, zelenjavo, rižolinom, po malo, par žličk. najprej sem uvedla sadni obrok dopoldan, potem kosilo, nato popoldansko malico in nazadnje večerjo...... na začetku sem vsak obrok dopolnjevala še z mlekom, doker ni pojedla toliko, da je bilo dovolj... to je trajalo ene 2,5m, da je imela vse obroke urejene.... mogoče celo 3m.....

glede na to, da dojiš, bi jo jaz najprej na flašo navadila, če je še ni navajena

če hočeš začeti najprej z obrokom pred spanjem, ti svetujem, da ji daš rižolino na flašo s primernim cucljem za gosto hrano, da bo vse skupi ven teklo. ne bo ti uspelo od enkrat, ker najbrž na flašo ni navajena, potem bo pa še kar gosto hrano naenkrat dobila.... poskusi, mogoče pa bo zagrabila, glede na to da ima že 6m....če ne bo ti pa še vedno žlička ostane, samo to traja in traja.....

ali pa ji v večerni obrok mleka daj nekaj piškotov...... jaz sem naši dajala plasmon, tiste za flašo.....

(odgovor članu p&b)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kako začeti?
30.4.2008 10:52:57   
rose
Jaz sem imela podoben problem in sem mislila, če ji bom pred spanjem še kaj drugega dala za jest, bo pa spala. Tako sem ji parkrat dala dopoldan rižolino, po žlički in po malo. šele nato zvečer. sem ji pa tudi postopno zvečevala večerni obrok. zdaj poje toliko, da je sita: to je od 120 do 150 ml. Pa se še vedno vsaj enkrat dojive ponoči. Prej smo se pa na 2 uri user posted image  Stara je pa 9,5m.

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kako začeti?
30.4.2008 15:23:39   
*lenc@*
Ravno zarad enakega razloga sem ji najprej zvečer dala mal rižolina in sem postopno stopnjevala. pol pa zjutraj kuhan jabolček, nato korenje, nato oboje skupaj...zdaj vidim, da gre stvar kar počasi in prav je tako.

_____________________________

"Kam potuje čas? Če bi vedel, zaprl vrata bi pred njim."
R. K.


(odgovor članu rose)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kako začeti?
30.4.2008 16:20:51   
bina30
jaz mojemu sinčku (5m) že nekaj časa zvečer dajem pred dojenjem mlečne riževe kašice (od Hipp ali Milupe) po žlički nato pa se še podojiva. Mali je res sit, ampak zaradi tega ne prespi noči. Čeprav spi okoli 6 do 7 ur (to že pomeni prespati).
Drugače pa sem že poskusila z jabolkom, pa malo bananice sem mu dala za probat, zadnjič sem iz radovednosti poskusila en Hipp-ov kozarček (mlada zelenjava z rižem, 125ml) in je celega pojedel!!! Te stvari pa mu dajem izključno dopoldan, da mu ne bo ponoči težko v trebuščku (krči, vetrovi...). 

Drugače pa bom tudi jaz začela pri 6m in bom čim več sama kuhala. Začela bom z zelenjavo: korenček, krompir, bučke, brokoli... Pa potem kakšno popoldansko sadno malico: jabolko...

(odgovor članu *lenc@*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kako začeti?
30.4.2008 19:54:58   
birdy
IZVIRNO SPOROČILO: kristinaj



glede na to, da dojiš, bi jo jaz najprej na flašo navadila, če je še ni navajena

če hočeš začeti najprej z obrokom pred spanjem, ti svetujem, da ji daš rižolino na flašo s primernim cucljem za gosto hrano, da bo vse skupi ven teklo. ne bo ti uspelo od enkrat, ker najbrž na flašo ni navajena, potem bo pa še kar gosto hrano naenkrat dobila.... poskusi, mogoče pa bo zagrabila, glede na to da ima že 6m....če ne bo ti pa še vedno žlička ostane, samo to traja in traja.....

ali pa ji v večerni obrok mleka daj nekaj piškotov...... jaz sem naši dajala plasmon, tiste za flašo.....


Zakaj bi pa rabla na flašo navajatuser posted image  
Jst ti ssam priporočam da daješ te kašice ala rižolino, keksolino po žlici. Ne vem zakaj bi dajala po flaši, sej zdej jo boš lohk itak na žlico začela uvajat, pa tud ostalo hrano ji boš dajala po žlici, ne po flaši.
Pa ne zdi se mi da hranjenje po žlici traja in traja, mi smo v 15ih minutah fertik.
Jst pa dajem zvečer pred spanjem razne linote (oziroma kašice od Bebivite, Alete, Milupe), ki se delajo na vodi. Hitr pripravljen, okusen (vsaj meniuser posted image ) in pa lahek za želodček.
Pa še to, žal, večina otrok z uvajanjem goste hrane pomoje ne začne kar spat.user posted image  Vsaj moja niuser posted image  pa je čez dan že čist na GH. Mogoče bo pa glih pri tebi pol user posted image  začel spat.user posted image  Ti privoščimuser posted image user posted image

_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kako začeti?
4.5.2008 22:01:10   
mama06
a je čez da
IZVIRNO SPOROČILO: birdy

IZVIRNO SPOROČILO: kristinaj



glede na to, da dojiš, bi jo jaz najprej na flašo navadila, če je še ni navajena

če hočeš začeti najprej z obrokom pred spanjem, ti svetujem, da ji daš rižolino na flašo s primernim cucljem za gosto hrano, da bo vse skupi ven teklo. ne bo ti uspelo od enkrat, ker najbrž na flašo ni navajena, potem bo pa še kar gosto hrano naenkrat dobila.... poskusi, mogoče pa bo zagrabila, glede na to da ima že 6m....če ne bo ti pa še vedno žlička ostane, samo to traja in traja.....

ali pa ji v večerni obrok mleka daj nekaj piškotov...... jaz sem naši dajala plasmon, tiste za flašo.....


Zakaj bi pa rabla na flašo navajatuser posted image  
Jst ti ssam priporočam da daješ te kašice ala rižolino, keksolino po žlici. Ne vem zakaj bi dajala po flaši, sej zdej jo boš lohk itak na žlico začela uvajat, pa tud ostalo hrano ji boš dajala po žlici, ne po flaši.
Pa ne zdi se mi da hranjenje po žlici traja in traja, mi smo v 15ih minutah fertik.
Jst pa dajem zvečer pred spanjem razne linote (oziroma kašice od Bebivite, Alete, Milupe), ki se delajo na vodi. Hitr pripravljen, okusen (vsaj meniuser posted image ) in pa lahek za želodček.
Pa še to, žal, večina otrok z uvajanjem goste hrane pomoje ne začne kar spat.user posted image  Vsaj moja niuser posted image  pa je čez dan že čist na GH. Mogoče bo pa glih pri tebi pol user posted image  začel spat.user posted image  Ti privoščimuser posted image user posted image


Se popolnoma strinjam, da je navajanje na flaško popolnoma nesmiselno, saj se teh kašic itak ne sme oz. naj ne bi dajalo po flaški zaradi zobkov.

Tudi midva sva bila sedaj star 6M in flaške ne poznava. Pije iz kozarca ali po žlički. Riževe kosmiče jeva en mesec po žlički in 100ml pospraviva v 10 minutah. Meni se to ne zdi dolgo za hranjenje. Spanje se je malce popravilo, ni pa to, da bi prespal celo noč. Se še vedno nekje 2x dojiva.

(odgovor članu birdy)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?