|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Gluten
12.6.2008 11:39:21   
gajči
Mi še sicer ne uvajamo GH, se na veselje obeh še vedno dojiva, sinček je star 4,5m. Se pa že malo pripravljam. Sem že kar nekaj prebrala, pa mislim, da mi ni treba omeniti, da sem od tega samo zmedena.
Ta teden sem pri P dobila neko knjižico Prehrana dojenčka in malčka. Notri piše:
"Zaradi spoznanja, da zgodnje dohranjevanje (pred 4. m) in poznejše dohranjevanje (po 7. m) z žiti, ki vsebujejo gluten, povečuje obolevnost za celiakijo pri otrocih z genskim nagnjenjem za to bolezen, pričnemo z uvajanjem manjših količin žitaric, ki vsebujejo gluten (pšenica, oves...), ko je dojenček še vedno pretežni del dojen (npr. v 6. m)."
 
Pa me zanima kakšna navodila ste ve dobile glede glutena, ker patronažna, ki je bila prejšnji teden pri nama, je rekla, da gluten šele tam proti 1 letuuser posted image

Pa še mlečni izdelki: patronažna je rekla maslo, jogurt, skuta takoj od začetka, v knjižici piše, da lahko dojenčka po 10. m seznanimo z manjšimi količinami kravjega mleka oz. mlečnih izdelkov.
 
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Gluten
12.6.2008 11:42:57   
blue sky
IZVIRNO SPOROČILO: gajči

Pa me zanima kakšna navodila ste ve dobile glede glutena, ker patronažna, ki je bila prejšnji teden pri nama, je rekla, da gluten šele tam proti 1 letuuser posted image

Pa še mlečni izdelki: patronažna je rekla maslo, jogurt, skuta takoj od začetka, v knjižici piše, da lahko dojenčka po 10. m seznanimo z manjšimi količinami kravjega mleka oz. mlečnih izdelkov.
 


Gluten sem uvajala pri 9. mesecih, mlečne izdelke pa pri 8. mesecih. Meni je tak način uvajanja svetovala P in prav tako patronažna sestra.

Kravje mleko se uvaja pri otroku po dopolnjenem 1. letu, čeprav moj otrok še vedno je Novalac 3.

(odgovor članu gajči)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Gluten
12.6.2008 11:44:13   
lemavrica
Meni je P sevetovala živila z glutenom po 8m.

_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu blue sky)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Gluten
12.6.2008 12:10:47   
L_una
Žitrice z glutenom sem uvajala po dopolnjenem 6. mesecu, mlečne izdelke po 7. mesecu.

(odgovor članu lemavrica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Gluten
12.6.2008 12:29:36   
TinaUros
Gajči, verjetno si dobila že nova navodila od pediatra, patronaža pa očitno z njimi še ni seznanjena. Poslušaj pedaitra. Uvajanje GH pri dojenih otrocih je okoli 6 meseca ( pri nedojenih lahko že prej okoli 4.meseca ). Gluten se sedaj uvaja med prvimi na seznamu. Z izdelki iz kravjega mleka bi jaz malčk počakala ( spet glede na to, da ste dojeni ), saj imaš še celo paleto hrane še prej za uvajat. Zelenjavo, sadje itd.

Pa veselo papcanje:))

(odgovor članu gajči)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Gluten
12.6.2008 12:34:48   
gajči
Hvala za odgovore!
Sprašujem pa ravno zato, ker teh navodil nisem dobila od P, z njo se sploh nisem pogovarjala o GH. To sem prebrala v knjižici, ki mi jo je dala sestra. Je pa to v bistvu taka reklamna brošurca od Frutka.

(odgovor članu TinaUros)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Gluten
12.6.2008 14:37:39   
petrika
Jaz sem začela z uvajanjem HG pri 4 mesecih. Proti 7 mesecu sem ji dala za probat kosmičke iz 7 žit, kjer je tudi gluten. zdaj ko je dopolnila 7 mesecev pa ji dam tudi že testenine in žličko jogurta ali skutke med sadno kašico in je vse OK. Veš kaj, teh variant kda kaj dati dojenču je toliko,da se ti zmeša. NE preveč razmišljat in komplicirat, vsak ti pove drugače.

(odgovor članu gajči)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Gluten
12.6.2008 20:19:03   
ROmama
Meni je za gluten rekla P., da se ga po novem lahko uvaja že od 4 do 6 meseca. Mi je pa tudi rekla, da mlečne izdelke lahko šele po 9 mesecu.

(odgovor članu petrika)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Gluten
12.6.2008 20:35:21   
mala pikica
To je toliko različnih informacij... Kam pogledaš, piše drugače user posted image In kako se naj potem človek odloči?




_____________________________

Vsak dan nam sije sonček Gašper!


(odgovor članu ROmama)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Gluten
12.6.2008 21:39:37   
sandra85
IZVIRNO SPOROČILO: mala pikica

To je toliko različnih informacij... Kam pogledaš, piše drugače user posted image In kako se naj potem človek odloči?





se strinjam! user posted image vsaka P reče drugače!?!?

no, to vprašanje je bilo tukaj na RR zastavljeno rekordno!user posted image


_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu mala pikica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Gluten
13.6.2008 20:28:13   
butt3rfly
jst mislim, da se v današnjih cajtih mame preveč sekirajo, kaj lahka pri določenem mesecu daš, česa pa ne. včasih za gluten še vedl niso, kaj je, pa so otroci zdravo rastli. danes pa taka panika okoli tega. preveč in nepotrebno.

_____________________________

Hale: "Are you accusing me of being in someones pocket, you hypocrite son-of-a-bitch? You've been on Clay's tit since you were a goddamn uniformed officer. He barks and you jump. Whole town knows it. "Chief of Police". What a goddamn joke."

(odgovor članu sandra85)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Gluten
13.6.2008 23:16:04   
Anonimen
Kolikor mi je znano, so včasih dajali skorjico kruha, da jo je glodal zelo kamlu. To je bila med prvo hrano. LP

(odgovor članu butt3rfly)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Gluten
13.6.2008 23:20:37   
Srečic@
IZVIRNO SPOROČILO: butt3rfly

jst mislim, da se v današnjih cajtih mame preveč sekirajo, kaj lahka pri določenem mesecu daš, česa pa ne. včasih za gluten še vedl niso, kaj je, pa so otroci zdravo rastli. danes pa taka panika okoli tega. preveč in nepotrebno.


Ja, res je,...vendar danes so drugi časi, onesnažena narava, vse je škropljeno in umetno vzgojeno, zato tudi vse več alergij.
Nekaj že mora biti na tem, da je potrebno gluten uvajati kasneje in postopno, saj so narejene razne znanstvene raziskave.
lp
S.

(odgovor članu butt3rfly)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Gluten
14.6.2008 15:04:26   
Anonimen
Jaz ponavadi zgostim omakco za nas z koruznim škrobom, v bistvu Fini jedilni koruzni škrob od Dr. Oetker. Gor piše, da je brez glutena. Kakšna prakticira to na otročku in koliko starem? Hvala.

(odgovor članu Srečic@)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?