|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kaj svetujete otroku- obrambo ali umik?
7.5.2008 21:17:32   
kjava
Recimo, da vašega otroka udari, brcne, karkoli pač že, njegov vrstnik. Kaj mu svetujete-da vrne isto kot je dobil, da se umakne ali kaj tretjega?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kaj svetujete otroku- obrambo ali umik?
7.5.2008 21:25:38   
natasaom
obramba!useka nja nazaj!!!!

(odgovor članu kjava)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kaj svetujete otroku- obrambo ali umik?
7.5.2008 21:32:17   
Anonimen
Ne vem, ne spomnim se. Ali se pa ne tepe user posted image . No, enkrat je ona enega pocila.

(odgovor članu kjava)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kaj svetujete otroku- obrambo ali umik?
7.5.2008 22:15:26   
Blejka26
obrambo-zakaj bi se pa mogel pustit in se umikat.

_____________________________

Neja 27.12.2005
Tjaša 22.10.2007
najlepši razlog zakaj živeti

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kaj svetujete otroku- obrambo ali umik?
7.5.2008 22:18:14   
Pobalami
Pač reči mu, da naj ne pusti, da ga drugi tepejo. Če so sami (ni starejših v bližini) se bodo že zmenili. Najbrž se bodo zmatli.

Če sem jaz v bližina jaz opozorim drugega otroka naj mojega ne tepe in seveda obratno. Meni se bolj prav zdi, da ena mamica opozori mojega otroka (ali pa mene, vseeno) naj njenega ne tepe, ne pa da svojemu reče usekaj ga nazaj. Ali naj potem jaz mojemu rečem ti ga tudi zdaj nazaj vsekaj? In potem se zravsata za brezveze. In potem še midve z uno mamo fajt udarve ali kaj?

Tudi recimo, če tvojega otroka udari bolj "pretepaški" otrok in je tvoj otrok bolj mirne narave in ni pretepaštvo v njegov naravi, ga lahko pretepač zaradi tistega udarca premlati nazaj. Miren otrok pa se proti tem udarcem ne bo znal braniti. Včasih je umik boljša obramba. Vse otroke pa zdaj tudi ne moremo vpisati v tečaj samoobrambe.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kaj svetujete otroku- obrambo ali umik?
7.5.2008 22:28:16   
*jasminika*
naj udari nazaj!no sicer pa je pri nešem tako da je pretepaške narave,in dostikrat on koga zbije.če ga kdo udari,potem tako udari nazaj in ne preneha dokler ga kdo ne umakne stran.zdaj ga več nihče ne upa udariti ker vsi vejo da bojo dobili nazaj.user posted image ...in je mir
--- tvoj otrok bolj mirne narave in ni pretepaštvo v njegov naravi, ga lahko pretepač zaradi tistega udarca premlati nazaj----------tako je naš.mali 4 letni pretepač

< Sporočilo je popravil *jasminika* -- 7.5.2008 22:30:44 >

(odgovor članu Pobalami)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kaj svetujete otroku- obrambo ali umik?
7.5.2008 22:58:12   
Anonimen
Umik. Oz. naj se naslednjic umakne stran od tega in tega in ne sili vanj. Pa se kar sili k temu otroku.

Moj je rekel, da ce se se enkrat ponovi ugriz, da mu bo pa rekel, naj ga ugrizne nazaj. (gre se za fantovega sina)

(odgovor članu *jasminika*)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kaj svetujete otroku- obrambo ali umik?
7.5.2008 23:03:00   
rija
naš se itak do sedaj ni pretepal, ker pač ni v vrtcu user posted image  in če ga je kdo tepel, je samo butasto gledaluser posted image  se je pa cukaj za igrače, itak, da je vse kao njegovo user posted image

se je pa ravno čez te praznike zgodilo, da ga je en malček parkrat udaril po glavi, ne fejst, pa ga je mali samo gledal in gledal, potem pa tak nazaj vžgal, da je onega drugega dobesedno premaknilo.

in s tem sta zaključila svoj "prijateljski" odnos. moj mali ga več videt ni mogel, oni pa se ga je izogibal user posted image

če pa bi že svetovala, česa se bolj ali manj uspešno izogibam in do neke meje pustim, da se "sami zmenijo", bi svetovala obrambo.

sicer pa je ata inštruktor samoobrambe in smatram, da bo še prekleto dobro podučen v tej smeri user posted image user posted image user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu kjava)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kaj svetujete otroku- obrambo ali umik?
7.5.2008 23:25:22   
Marogica
Odvisno od starosti. Npr. 3-letnemu otroku ne moreš reči, naj nasprotniku na lep način pove,da se to ne dela in da se umakne iz "boja". Takrat vedno rečem, če te je kdo prvi udaril, udari nazaj. MOjemu ta starejšemu, ki je star 7 let, pa lažje povem, oz. sedaj že ve, kako je "prav", tako, da to takšnih situacij ne prihaja pogosto. Predvsem pa ve, ZAKAJ se odreagira tako, kot se.  Triletnik tega ne more vedeti.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kaj svetujete otroku- obrambo ali umik?
7.5.2008 23:27:20   
Lunc_a
Če ga kdo udari,vedno povem naj ga malo po rokici škljocne in pove,da ni priden,da se to ne dela

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kaj svetujete otroku- obrambo ali umik?
8.5.2008 6:43:21   
srki
Ko se še ni znal sam branit, sem ga jaz, (ne z udarcem nazaj) tistemu, ki ga je npr. udaril pa sem povedala, da se tega ne dela. Sedaj, ko je starejši, razume, dokaj, in mu rečem, da če ga nekdo udari, vendar npr. zato, ker mu je naš vzel kapo iz glave in mu jo vrgel na tla, naj ne bo presenečen, če ga je **** udaril. Če pa ga je kar tako udaril (čeprav po mojem ne ločijo še "kar tako" in "z razlogom"), potem pa naj se brani in udari nazaj.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kaj svetujete otroku- obrambo ali umik?
8.5.2008 8:10:07   
MAŠKA
Udari naj nazaj. Če se bo umikal, jih bo samo kasiral. Celo naša vzgojiteljica se strinja s tem, čeprav pravi, da uradno naj ne bi bilo tako.

(odgovor članu kjava)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kaj svetujete otroku- obrambo ali umik?
8.5.2008 8:16:27   
vesna.com
Moja je kar zlo pretepaške narave, kar tako, pa tudi če je izzvana.Stara je 7 in zdaj že gre na boljše, ker se ji že da kaj dopovedat.Stremimo k temu, da se ogiba takšnih situacij.

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kaj svetujete otroku- obrambo ali umik?
8.5.2008 8:17:41   
qwasy
In potem še midve z uno mamo fajt udarve ali kaj?
user posted image
Sem bolj za umik in kakšno konstruktivno pripombo. Če starši pretepaškega otroka ne reagirajo, si pa itak mislim, da so malo uboga familja. In tako svojo jezo pretvorim v usmiljenje user posted image

_____________________________

ojej!

(odgovor članu MAŠKA)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kaj svetujete otroku- obrambo ali umik?
8.5.2008 8:21:02   
tinkatonka
Recimo, da vašega otroka udari, brcne, karkoli pač že, njegov vrstnik. Kaj mu svetujete-da vrne isto kot je dobil, da se umakne ali kaj tretjega


Defitnivno NE da udari nazaj. Potem se je spustil na nivo tistega, ki ga je udaril. Prej bi rekla, da naj se od takega otroka distancira. Oziroma jaz bi ga rada naučila, da v tem primeru moj otrok "pretepaču" pove, da se to ne dela!!!!

_____________________________

Ponosna mamica Aneju in Jakobu.
--------
Vsaka mama je prava mama, dana za srečo in veselje. Prava. In ena sama. Za vse življenje.
(T. Pavček)


(odgovor članu kjava)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kaj svetujete otroku- obrambo ali umik?
8.5.2008 8:25:34   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: qwasy

In potem še midve z uno mamo fajt udarve ali kaj?
user posted image
Sem bolj za umik in kakšno konstruktivno pripombo. Če starši pretepaškega otroka ne reagirajo, si pa itak mislim, da so malo uboga familja. In tako svojo jezo pretvorim v usmiljenje user posted image


Tudi jaz sem za bolj mirne rešitve - čeprav pa se po drugi strani bojim ravno tega, da moj otrok vedno kasiral, kar pa tudi nočem. Predvsem ga spodbujam, da gre stran, če mu ne paše in pa včasih tudi, da naj se pač brani - ne v smislu - mahni ga nazaj, ampak v smislu - brani se. Je pa res, da ga včasih udari kakšen manjši-mlajši otrok (naš je star 7 let) - takrat mu odločno razložim, da povračilo udarca ni primerno, da je otrok še majhen in ne razume, da naj - ali pove staršem ali pa otroku lepo pove, da se to ne sme...

(odgovor članu qwasy)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kaj svetujete otroku- obrambo ali umik?
8.5.2008 8:51:13   
Anonimen
Po mirni poti nerešljivi dogodki so me prisilili,da sem zamnjala mnenje,da se rešuje vse z umikom.Prav nič ni pomagalo,prav nasprotno,mali nasilneži so dobili še večjo moč,še več zagona za zganjanje nasilja nad sinom li pa hčerjo.
Po vseh poskusih,pritoževanja pri učiteljih ni prav nič zaleglo.Pol sem pa mojima rekla:Tako,sedaj je pa dosti,zdaj pa ne velja več,nikoli ne udari prvi,in,če te kdo udari,se umakni in ignoriraj.Čas je napočil,da se branita,udari nazaj,pa bo mir.In res je bilo,od takrat,ko sta pokazala,da se jih ne bojita,da se znata branit,je bil mir.Včasih je tudi to potrebno,kajti današnja mladina je postala zelo nasilna,nobena beseda ne zaleže več.
Prav nekaj podobnega se dogaja mojemu vnuku.Vsak dan jamra,da ga en fantek v vrtcu pretepa.Enako sva mu z mamico rekli,ko smo se zaman pritoževale pri vzgojiteljicah in njegovih starših.Udari nazaj.

< Sporočilo je popravil neva6 -- 8.5.2008 8:52:26 >

(odgovor članu maruškaŠ)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kaj svetujete otroku- obrambo ali umik?
8.5.2008 8:53:45   
BAMBINA_
 
IZVIRNO SPOROČILO: tinkatonka

Defitnivno NE da udari nazaj. Potem se je spustil na nivo tistega, ki ga je udaril. Prej bi rekla, da naj se od takega otroka distancira. Oziroma jaz bi ga rada naučila, da v tem primeru moj otrok "pretepaču" pove, da se to ne dela!!!!

user posted image user posted image Se strinjam, nasilje je nesprejemljivo in se ne rešuje z nasiljem. Pa najsi bo otrok star dve, štiri, osem ali petnajst let.


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kaj svetujete otroku- obrambo ali umik?
8.5.2008 8:58:30   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: tinkatonka

Defitnivno NE da udari nazaj. Potem se je spustil na nivo tistega, ki ga je udaril. Prej bi rekla, da naj se od takega otroka distancira. Oziroma jaz bi ga rada naučila, da v tem primeru moj otrok "pretepaču" pove, da se to ne dela!!!!


Otroci imajo pri 2,3 letih drugačen način komunikacije, predvsem pa pri teh letih niso dovolj zreli za tak način "pogovora". "Daj igračko, daj igračko"...še enkrat, če mu je ne izpuli, ga pač udari. Tako funkcionira v praksi.

In vse, ki so tukaj, z menoj vred, so proti nasilju in takšnem "komuniciranju". Sem prepričana. Počakaj, da bo tvoj otrok toliko star, torej dve leti ali pa tri, pa me zanima, kako mu boš povedala oz. kako bo tvoj otrok povedal to "pretepaču". Eni otroci pri teh letih še govorijo ne!!

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kaj svetujete otroku- obrambo ali umik?
8.5.2008 9:12:34   
dory
Glih da bi takoj usekal nazaj...no tega ga ne učim...najprej naj se zmeni sam, potem pokliče vzgojiteljico...ta zadnja je obramba...

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kaj svetujete otroku- obrambo ali umik?
8.5.2008 9:14:32   
Mišni
Naj udari nazaj. Tudi psihologi tako svetujejo.

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kaj svetujete otroku- obrambo ali umik?
8.5.2008 9:18:53   
nuala
Kot prvi korak svetujem umik. Bojim se namreč, da bi ju udaril kakšen mlajši otrok, pa bi jih le ta ob "usekaj nazaj" preveč fasal.
Kot drugi korak ( še se napadalec ne pusti odgnat z ignoriranjem ) svetujem močno tuljenje in rahel "usekaj nazaj", toliko, da privleče pozornost odgovorne odrasle osebe.

Nisem zato, da mali otroci med seboj poravnavajo zamere z medsebojnim pretepanjem.

_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu kjava)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kaj svetujete otroku- obrambo ali umik?
8.5.2008 12:22:10   
Pobalami
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica


Otroci imajo pri 2,3 letih drugačen način komunikacije, predvsem pa pri teh letih niso dovolj zreli za tak način "pogovora". "Daj igračko, daj igračko"...še enkrat, če mu je ne izpuli, ga pač udari. Tako funkcionira v praksi.

I


Ja moj je star 2,5 let in si  igrače v vrtcu ne delijo radi. Če mu drugi vzame igračo ga vsekne in obratno. Zadnjič je zatožil, da ga je Erik nazaj udaril. jaz sem se samo smejala. v vrtcu mi je vzgojiteljica rekla, da je v teh letih tako komunicirajo in da se tepejo v mejah normale. je pa sigurno, da to vzgojiteljici probata kontrolirati, vzpodbujata pa sigurno ne.

Se strinjam z maruško, da če se da se stvar reši na miren način. Če sem jaz zraven udari nazaj ne pride v poštev. Zdaj ko me ni zraven se zmenijo po svoje, to pomeni da se toučejo.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kaj svetujete otroku- obrambo ali umik?
8.5.2008 12:29:22   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: nuala

Kot prvi korak svetujem umik. Bojim se namreč, da bi ju udaril kakšen mlajši otrok, pa bi jih le ta ob "usekaj nazaj" preveč fasal.


ja, to imaš pa prav. Tu je treba biti previden. Zadnjič bi pri nas v vrtcu prav zaradi ene take stvari lahko prišlo do nesreče.
Tako da to, da se do šibkejših ne sme biti grob, to je treba pa dopovedat. Samo O.K., to je potem, pri starejših. Tisti mali ne morejo biti tako močni, da bi koga dejansko lahko poškodovali.
Sicer pa je tudi od otroka do otroka različno, po moje. Če veš, da otrok ni nasilen, že po naravi mogoče bolj empatičen in/ali občutljiv, takemu z lahkoto lahko svetuješ, naj udari nazaj. Tak, ki pa je že po naravi "nasilen" in na splošno konflikte rešuje s tepežem, za takega pa to ni preveč priporočljivo.

(odgovor članu nuala)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kaj svetujete otroku- obrambo ali umik?
8.5.2008 18:31:34   
frutka_
Svetujem najprej umik, če drugi otrok ne da miru, ga lahko udari nazaj. Tudi jaz ne bi dovolila da me tepejo in bila poleg mirna.

(odgovor članu kjava)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Pridružila sem se gibanju Free ziza
Če bi sama vsakič, ko sem dobila butasto vprašanje, povezano z dojenjem, zaslužila, bi danes imela že ... hm, morda nove...
BLOG: Ljubki kaos velike družine
Preden sem postala mama, sem v mislih vedno imela dva otroka, hišo in psa. No, plani so šli "po svoje".




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?