|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   mamica študentka
25.3.2008 14:41:56   
moyca
čaw user posted image !
sem študentka, novembra pa bom prvič postala mamicauser posted image user posted image
ali mi lahko katera da kakšen namig/nasvet o ugodnostih, ki jih lahko koristim kot mamica/študentka?

hvalaaa!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: mamica študentka
25.3.2008 15:21:50   
Inigo
moyca, čestitam!

tut jst sm študentka, sem v 2. letniku.

glede ugodnosti je bolj tko, veš... zelo različno! v vsakem primeru ti pripada dodatno leto študija in otroški dodatek. druge finance pa so pogojene s tvojimi prihodki - če imaš pokojnino. jst jo imam in mi starševski dodatek ne pripada oziroma se moram odličit ali pokojnina ali dodatek.

pripada ti seveda tudi paket, ki ga podarja država in pomoč občine. nekatere dajo več, druge manj.

hmm... kaj še... user posted image se ne spomnim. bo katera kaj dodala!

lepo se imej in uživaj v nosečnosti!

(odgovor članu moyca)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: mamica študentka
25.3.2008 15:43:25   
sarcy21
Kaj odločiti se moraš med pokojnino in dodatkom to pa še nisem slišala

_____________________________

13.10 2008 smo dobili sinčka Marka
20.8.2010 smo dobili hčerkico Najo
1.4.2013 pa se nam je pridružil še fantek Žan


(odgovor članu Inigo)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: mamica študentka
25.3.2008 15:52:24   
digi
Bo kar držalo, da se je treba odločiti, vendar podrobnosti ne poznam....
Paziti moraš kako ponavljaš oz. uveljavljaš dodatno študijsko leto, ker moraš biti pozorna, da ko podaljšaš absolventa, več ne pripada štipendija (kljub materinstvu).... Pripada ti še štipendija (seveda odvisno od cenzusa) in morebitna socialna pomoč (spet odvisno od cenzusa- štejejo pa se vsepovsod tvoji in partnerjevi dohodki - razen če sta uradno narazen).... To pa je menda to.... Pa čestitke in uživaj v nosečnosti.....

_____________________________

Irgendwie, irgendwann, irgendwo...

Timon ti si moj sonček!!!

(odgovor članu sarcy21)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: mamica študentka
25.3.2008 15:54:22   
sarcy21
Jaz sem pa tole zasledila

Študentke- pripada vam starševski dodatek (v vsakem primeru- je za brezposelne in študentke)- takrat je bil okoli 170eur, če ste stare manj kot 26 let, so vas dolžni preživljati starši in preden zaprosite za kakšno pomoč (socialna...), vam morajo oni podpisati za preživnino.........če ste poročene ali v izvenzakonski skupnosti, pa vas je tako dolžan živeti partner.
Dobite pa še otroški dodatek- ki se računa glede na dohodke obeh partnerjev.
Pokojnina vam pripada do 26. leta, če boste študentke dalj časa, pa vam pripada dodatno leto zaradi porodniške.


_____________________________

13.10 2008 smo dobili sinčka Marka
20.8.2010 smo dobili hčerkico Najo
1.4.2013 pa se nam je pridružil še fantek Žan


(odgovor članu digi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: mamica študentka
25.3.2008 16:02:04   
sarcy21
Starševski dodatek in družinska pokojnina po očetu se med seboj izključujeta zato ti svetujem, da starševskega dodatka sploh ne uveljavljaš. Vsekakor se ti bolj izplača če prejemaš družinsko pokojnino, ki je višja kot pa starševski dodatek (za leto 2006 znaša 40.950 SIT). Pri tem velja omeniti, da ti družinska pokojnina pripada do 26. leta, starševski dodatek pa dobivaš samo 1 leto po rojstvu otroka.

Ja no sem še po netu pobrskala in našla tole tko da ja user posted image


_____________________________

13.10 2008 smo dobili sinčka Marka
20.8.2010 smo dobili hčerkico Najo
1.4.2013 pa se nam je pridružil še fantek Žan


(odgovor članu sarcy21)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: mamica študentka
25.3.2008 16:11:29   
budulove
Pozdravljena

tudi jaz sem študentka , pa še bolj na začetku sem... Na spodnjem linku imaš vse ugodnosti, ki ti pripadajo lepo obrazložene. Mislim, da pa vse razen pomoč ob rojstvu otroka urejaš po rojstvu otroka.

http://www.stud-druzine.org/pravice%20dru%C5%BEin.htm

Vso srečo.

Pa še to, če imaš kakšno vprašanje glede te tematike, svetovalnica ŠOU odgovarja tudi vprašanja glede študentskih družin, lahko pa se tudi osebno oglasiš v njihovih pisarnah na Kersnikovi v Ljubljani.

http://www.svetovalnica.com/klepetalnica/viewforum.php?f=63


Lep pozdav in vso srečo z vašimi kepicami.

(odgovor članu sarcy21)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: mamica študentka
25.3.2008 18:17:54   
moyca
uff...hvala vsemuser posted image user posted image
uživajte vuser posted image

(odgovor članu budulove)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: mamica študentka
26.3.2008 13:08:54   
Leiah
Pa mislim, da ti pripada tudi več bonov za prehrano na mesec - ne vem pa koliko!

Pa čestitike za nosečnost! user posted image

_____________________________

Lp

(odgovor članu moyca)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: mamica študentka
26.3.2008 13:25:46   
katra55
IZVIRNO SPOROČILO: Leiah

Pa mislim, da ti pripada tudi več bonov za prehrano na mesec - ne vem pa koliko!

Pa čestitike za nosečnost! user posted image

Mislim da 5.

(odgovor članu Leiah)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: mamica študentka
26.3.2008 22:37:17   
digi
Po novem baje 10 - ampak nisem še preverila

_____________________________

Irgendwie, irgendwann, irgendwo...

Timon ti si moj sonček!!!

(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: mamica študentka
27.3.2008 9:50:44   
katra55
IZVIRNO SPOROČILO: digi

Po novem baje 10 - ampak nisem še preverila

Imaš prav, po novem ti jih pripada 10.

(odgovor članu digi)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: mamica študentka
27.3.2008 10:32:27   
rokapi
Pa oddaj prošno za enkratno denarno pomoč na Študentsko organizacijo. Običajno se kaj dobi.

(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: mamica študentka
1.4.2008 13:48:05   
_sanja_*
Pa mogoče katera ve, ali nam študentkam ta pomoč pripada tudi na podiplomskem študiju? Naslednje leto bom namreč vpisana na podiplomcu, pa če je tako, da nam potem ne pripada, bi raje dodiplomca razvlekla še za eno študijsko leto. 

(odgovor članu rokapi)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: mamica študentka
6.4.2008 15:17:50   
Janus
Najprej čestitke vsem user posted image
Sicer sem sama že ob status user posted image , ampak menda še spadam pod mamice študentke user posted image . Me veseli, da nas je kar nekaj. Sama imam še "par" izpitov, diplomo in dipl. izpite, časa do novembra, volje in energije pa čisto nič user posted image . Bo zanimivo videti, kako bo to laufalo user posted image .
Uživajte! user posted image

(odgovor članu _sanja_*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: mamica študentka
7.4.2008 14:07:05   
jana84
Pozdrav! Tudi jaz bom mamica študentka oziroma absolventka.

Znašla sem se pred dilemo. Sem absolventka filozofske fakultete v MB. Zanima me, če ima katera s tem izkušnje. Letos mi teče prvo leto absolvenskega staža, ki mi poteče 30.9.08 Rodila bom okrog 6.10.08 Zdaj me zanima, kako lahko podaljšam absolventa. Na podlagi rojstva ali na podlagi zdravniškega potrdila. Nekje sem prebrala, da v zakonu ni določeno kdaj izkoristiš dodatno leto, ki ti pripada za živorojenega otroka. To pomeni, da ga lahko izkoristim na primer pol leta kasneje?

To me predvsem zanima, ker se mi zdi, da bi lahko že prej podaljšala abs.staž glede na to da sem redno študirala, brez pavziranj ali ponavljanj. Baje da ti podaljšajo staž od pol do enega leta. Torej zanima, me ali je pametno, najprej to možnost izkoristiti, ali prej tisto ob rojstvu otroka?

Če kdo kaj ve bi bila zeloooo vesela razlage. upam da nisem preveč zakomplicirala!

(odgovor članu Janus)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: mamica študentka
7.4.2008 14:54:25   
mišk
jana_k, jst sem bila čisto na istem! Rok poroda sem imela 6.10.2007, bila sem prvo leto absolventka na FG v Mariboru. Ker sem že ponavljala in pavzirala me je bilo strah, da mi absolventa ne bodo podaljšali, ker naj ne bi rodila v tekočem študijskem letu (en teden prej bi morala). Prošnjo sem dala, a mi je že takoj referentka povedala, da s podaljšanjem ne bo nič, če ne rodim do 30.9.2007.user posted image  No, jst sem potem rodila 15.10.
V mojem primeru se je sicer potem srečno končalo, saj so absolventa podaljšali popolnoma vsem, ki so v tekočem študijskem letu opravili vsaj en izpit! Pa še letos mi lahko še enkrat podaljšajo absolventa na račun otroka!user posted image  No, upam, da bom prej diplomirala.user posted image

Po mojem bodo tebi podaljšali, sploh če nisi še nikoli pavzirala ali ponavljala!Držim pesti!!!user posted image

(odgovor članu jana84)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: mamica študentka
8.4.2008 10:54:51   
jana84
Mišk...hvala za odgovor.
Še nekaj me zanima. To podaljšanje za otroka, a če maš na primer dva potem ti podaljšajo dvakrat, al je to zgolj enkraten "bonus"?
Torej če podaljšam letos za tega user posted image , ki je že na poti, potem lahko v slučaju da imam do naslednjega podaljševanja statusa še enega user posted image , ponovno zaprosim za podaljšanje?

(odgovor članu mišk)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: mamica študentka
8.4.2008 13:17:33   
mišk
Za vsakega otroka ti pripada po eno leto. Torej, če boš imela dva otroka, ti morajo status podaljšati za dve leti!user posted image

(odgovor članu jana84)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: mamica študentka
8.4.2008 15:09:59   
jana84
aha, saj to je mislim da zgolj hipotetično vprašanje, pa vseeno je dobro vedet...
Misli, da bo potrebno vseeno enkrat narest še tiste izpite in diplomi! Z dvema user posted image user posted image  pa ne vem kako bi šlo...Zdaj gledam da jih do konc avgusta nardim vsaj še ene 4-5, tako, da mi jih pol osten še 6-7 (se mi zdi, saj niti ne vem kolk imam še!). Pa še dve diplomi imam za napisat...Začetek oktobra bomo pa zibali, tako da ne bom hodila ravno septembra izpitov delat (verjetno, bomo vidli kakšno bo počutjeuser posted image ).


(odgovor članu mišk)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: mamica študentka
8.4.2008 19:59:45   
mišk
Jana_k, raj bod tiho...user posted image  Jst v celem letu tudi probat nisem šla kak izpit naredit!user posted image  Manjkata mi pa še dva + diploma. Pa ne, da se ne bi imela časa učit, enostavno se mi ne da! Pa takšno srečo imam, ker imam dokaj nezahtevnega otroka (trkamuser posted image ), res bi se dalo. Bodi vsaj ti pametna in pejt na kak izpit še pred porodom!user posted image
Upam, da bo meni maja vsaj na prvi kolokvij pri mehaniki ratalo it. Eh, bo že...user posted image
Sicer pa tudi v kratkem načrtujeva začet delat na 2. user posted image . user posted image

(odgovor članu jana84)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: mamica študentka
9.4.2008 9:45:12   
jana84
No, sej me tudi moj predragi mož vsak dan spomni, da bi blo fajn se kej učit in izpite delat. Pol pa skor cel dan po RR gledam in čvekam! Me bo za ušesa za potegnit!
No, pa sej ni tako hudo. V tem študijskem letu sem naredila že 3 izpite, sedaj grem 16.4. na še enega, pa začetek maja na enega, pa začetek junija na enega. Pol pa mi spomin ne nese več tolk daleč, da bi vedla kaj vse še je...No, taki so moji plani. Edin če se naš user posted image  kaj premisli in se loti delat težave user posted image . Zaenkrat pusti mamico lepo pri miru in mi ni blo čisto nič kaj slabo ali kaj takega. Edin en teden sem morala ležat zarad rjavega izcedka (tud en izpit odjavla), to je pa tud vse! Pa sem po tistem hitro šla en izpit narest, za "tolažbo". Sej sem imela pa ja čas se učit, kaj ne?

Glede načrtovanja drugega user posted image ...Raje bi čimprej, ker nikol ne veš kaj pride vmes pa se lahko kakšni načrti "zalomijo". Sem imela takoj na začetku načrtovanja slabo izkušnjo, ko sem mela SS. Pa se pol zavedaš da ne gre vedno vse po načrtih in bomo nardili otroke točno na dve leti na primer.

(odgovor članu mišk)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: mamica študentka
9.5.2008 22:43:06   
uskaa
Punce, splaca se dobro prestudirati zakone in statut univerze... Ker v primeru materinstva tehnicno ne ponavljas, ampak imas mirovanje statusa, tako da ponavljanje se vedno lahko izkoristis kasneje (oz. ce si ga ze). V casu mirovanja pa imas popolnoma enake pravice kot redni student (boni, lahko opravljas izpite)...
Ne vem pa kaksna je konkretna praksa in kako se to uveljavlja. Jaz bom sla do tistih tet na dekanatu verjetno kar z zakonom v rokah, saj so... (brez besed)... sposobne, prijazne in ustrezljive ter nasploh delajo v korist studentom... Prav psihicno se moram pripraviti vsakic, ko grem kaj urejat... 
lp
in mislim, da je Slovenija super drzava, ki studentom omogoca marsikaj...

(odgovor članu moyca)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: mamica študentka
12.5.2008 13:16:26   
jana84
mene še vedno zanima kako naj uredim gelde mojega "statusa".

A lahko najprej dam prošnjo za podaljšanje absolventa, brez omembe otroka. Torej z običajnim zdarvniškim potrdilom, da sem bila npr. bolna. In s tem dobim npr. 6-12 mesecev podaljšan absolventski staž.
Po izteku le-tega pa bi dala prošnjo za podaljšanje zaradi rojstva otroka v tem obdobju, kar bi mi teoretično podaljšalo absolventski staž še za 12 mesecev.

Ker imam res malo "zamaknjene datume". Ker prošnje za podaljšanje se oddajajo do konca avgusta se mi zdi, jaz bom pa komaj oktobra rodila. Saj ne more človek načrtovati vsega in si reči...Aha zdej bomo pa zanosili in rodili otroka do avgusta meseca, ker so takrat roki za oddati prošnje za podaljšanje absolventa!

Sem bila v petek v MB na faksu in si rekla, da moram it vprašat na PIP ali na ŠOUM in seveda pozabila. Spomnla sem se ko sem bla že skor v Ljubljani...Ta pozabljivost...

Prosim za kakšno izkušnjo s tem...Če je imela kakšna podoben problem in ga seveda tudi uspešno rešila.

(odgovor članu uskaa)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?