|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   vaše izkušnje
17.5.2008 21:26:53   
Blejka26
mene pa zanima vse ki ste otroke krstile,če ste uporabile tisto tradicijo z pletenko in denarjem,ki ga daš na dan krasta prvemu človeku ki ga srečaš.sedaj 14 dni nazaj je moj spekel res čudovito pol metersko pletenko (je pek in si je lahko privoščil).No pol smo jo zvili v celofan zraven pa še denar.No in tko srečamo eno starejšo gospo z palico in jaz ji tko izročim pletenko.še sedaj ne morem pozabiti njenega izraza in presenečenja.Res je bila vesela in ni vedela kako naj se nam zahvali..nej stavek je bil "joj to se mi pa še v celem življenju še ni zgodilo"..
pa vaše izkušnje..


_____________________________

Neja 27.12.2005
Tjaša 22.10.2007
najlepši razlog zakaj živeti
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: vaše izkušnje
17.5.2008 21:29:40   
frutka_
Prvič slišim za to...user posted image

(odgovor članu Blejka26)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: vaše izkušnje
17.5.2008 23:01:14   
Anonimen
jst tut nism vedla za to, pol sm bla pa enkrat pr prjatlci v begnah in sm to vidla... in mi je zlo lepa tradicija, men je všeč, pa vsak je vesel, če dobi pleteničkouser posted image

(odgovor članu frutka_)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: vaše izkušnje
17.5.2008 23:19:42   
lelaval
Prvič slišim za to...


Jaz isto. Se mi pa zdi lepa tradicija.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: vaše izkušnje
18.5.2008 9:26:36   
Kaliope
tudi jaz tega običaja ne poznam ... je mogoče v navadi le na določenem krajevnem območju? ker še res nisem niti slišala nikoli za to ...

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: vaše izkušnje
18.5.2008 9:37:58   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: lelaval

Prvič slišim za to...


Jaz isto. Se mi pa zdi lepa tradicija.


enako

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: vaše izkušnje
19.5.2008 11:03:55   
Nika v službi
Tudi jaz tega ne poznam, vsaj v tej obliki ne. Je pa pri nas navada, da pletenico in nekaj darov (domač kruh iz krušne peči, vino, meso, ...) prinesejo novorojenki in njeni materi v dar prvi dan po porodu oz. po prihodu domov.

To je bojda običaj na Dolenjskem. Meni in moji Niki so pletenico in darove prinesli drugi dan po prihodu domov in sicer moja teta in stric po očetovi strani (torej očetov brat in žena). Se mi je zdelo izredno lepo, do tistega trenutka pa tega običaja tudi nisem poznala.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: vaše izkušnje
19.5.2008 11:54:54   
Anonimen
Lep običaj. Kje pa se dobi urnik krstov po cerkvah? user posted image

(odgovor članu Nika v službi)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: vaše izkušnje
19.5.2008 14:02:12   
muška
prvič slišim, luštno  user posted image  , sem prav vesela, da je to dobila ena prava oseba user posted image

Plemenita user posted image user posted image user posted image  

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: vaše izkušnje
19.5.2008 14:11:27   
Blejka26
na bledu je ponavadi krst vsako zadnjo nedeljo v mesecu..

_____________________________

Neja 27.12.2005
Tjaša 22.10.2007
najlepši razlog zakaj živeti

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: vaše izkušnje
19.5.2008 21:00:23   
Caarmen
Ker sama nisem najboljši pek sem v vrečko dala nekaj bonbonov, piškotov, potico in denar (20eur) in dala prvemu otroku, ki smo ga srečak. Bil je presrečen, njegova mamica pa tudi.

Za datum za krst se pa zmeniš osebno pri izbranem župniku. Svetujem ti, da imate krst po maši. Eni župniki želijo krst imeti med mašo...

(odgovor članu Blejka26)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?