|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   prehod iz kašic....za 8 mesečnike?
18.5.2008 12:25:54   
ALJA75
Torej. Naša 8 mes. pupa je zdaj navajena kašic vseh okusov, zdaj pa me zanima naslednji korak. Do sedaj sem ji v roko ponudila samo žemljico in albert keks. Kako torej zdaj naprej....ima pa spodaj dva zobka.

Ali ji lahko dam zdaj že tudi fruchrtzwerge in monte pa sadne jogurte?

Kdaj pa lahko ponudim isto hrano kot jo jemo mi, mislim enako začinjeno in to?

Hvala za pomoč!

Aja še to....meni večkrat na dan kaka. Ali tudi vaši dojenčki? Se bojim, da ji ne dajem preveč za jest (AM, sadna kašica, AM, zelenjava/meso kašica, AM)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: prehod iz kašic....za 8 mesečnike?
18.5.2008 12:31:27   
pikalonca
Mi po 8 mesecu nismo nič več komplicirali in sta začela jesti vse kar jemo mi in ni bilo nikoli nobenih problemov. Samo tamalemu sem morala do 11 meseca vse pasirat, ker drugače je vse ven spluval. Od mlečnih zadev ji komot lahko daš vse. Saj če bi bil sum na kakšno alergijo, bi se po moje že pokazalo. Čimmanj komplicirat pa bo obojestranjsko veselje.

_____________________________

Kdor hoče videti, mora gledati s srcem.

(odgovor članu ALJA75)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: prehod iz kašic....za 8 mesečnike?
18.5.2008 12:32:49   
pikalonca
IZVIRNO SPOROČILO: ALJA75



Aja še to....meni večkrat na dan kaka. Ali tudi vaši dojenčki? Se bojim, da ji ne dajem preveč za jest (AM, sadna kašica, AM, zelenjava/meso kašica, AM)


Naš je star eno leto, pa se še po 3 krat na dan pokaka. Ne bi rekla, da ji daješ preveč za jest, ampak mislim, da ima zelo dobro prebavo.

_____________________________

Kdor hoče videti, mora gledati s srcem.

(odgovor članu ALJA75)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: prehod iz kašic....za 8 mesečnike?
18.5.2008 12:45:19   
Naja30
Jaz sem svoji po 7m uvedla ml.izdelke tako da je razne skutke že jedla pri 8m. Z nama pa je začela jest okoli 9m, seveda manj začinjeno in manj soljeno. In kar ni smela, ji pač še nisem dala.

Glede kakanja ima verjetno res dobro prebavo. Drugače pa moja še zdaj pri skoraj 18m prav očitno več kaka takrat, ko ji kakšen zobek raste.

(odgovor članu pikalonca)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: prehod iz kašic....za 8 mesečnike?
18.5.2008 13:03:45   
sandra85
IZVIRNO SPOROČILO: pikalonca

Mi po 8 mesecu nismo nič več komplicirali in sta začela jesti vse kar jemo mi in ni bilo nikoli nobenih problemov. Samo tamalemu sem morala do 11 meseca vse pasirat, ker drugače je vse ven spluval. Od mlečnih zadev ji komot lahko daš vse. Saj če bi bil sum na kakšno alergijo, bi se po moje že pokazalo. Čimmanj komplicirat pa bo obojestranjsko veselje.

se strinjam!
js sem pa zdaj začela vse dajat (oziroma, ne kompliciram več, dam vse kar jemo mi, razen meda, oreščkov, paštet, pa takih zadev, ki so res polne konzervansov)


_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu pikalonca)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: prehod iz kašic....za 8 mesečnike?
18.5.2008 13:04:28   
sandra85
IZVIRNO SPOROČILO: ALJA75



Aja še to....meni večkrat na dan kaka. Ali tudi vaši dojenčki? Se bojim, da ji ne dajem preveč za jest (AM, sadna kašica, AM, zelenjava/meso kašica, AM)


moj kak da kaka 5x, kak dan pa samo 1x


_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu ALJA75)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: prehod iz kašic....za 8 mesečnike?
18.5.2008 13:04:54   
Solero
Moj je tudi skoraj 8m star, dajem mu različne mlečne izdelke (jogurte, skute, Zdenka sirčke, sirne namaze ipd.). Tudi namaze na kruhu rad je (namažem kos kruha in mu ga dam v majhnih koščkih, počasi ga topi in cuza po ustih, to je zelo aktualno zadnje dni).
Kaka pa tudi obilno, 3-4x na dan. Sicer pa je logično, saj tudi precej poje (za kosilo npr. velik jušni krožnik mineštre).

Še to: z začimbami pa ne hitet, niso niti pomembne niti koristne, ne otrokom ne odraslim, raje uporabljaj zelišča in dišavnice (peteršilj, bazilika, origano, rožmarin, lovor, kumina, koriander ipd. seveda v zmernih količinah).

< Sporočilo je popravil Solero -- 18.5.2008 13:08:43 >

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: prehod iz kašic....za 8 mesečnike?
18.5.2008 13:41:08   
sandra85
IZVIRNO SPOROČILO: sandra85

IZVIRNO SPOROČILO: ALJA75



Aja še to....meni večkrat na dan kaka. Ali tudi vaši dojenčki? Se bojim, da ji ne dajem preveč za jest (AM, sadna kašica, AM, zelenjava/meso kašica, AM)


moj kak da kaka 5x, kak dan pa samo 1x


ma kaj sem napisala user posted image
sem hotela napisat, moj kak dan kaka 5x,...


_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu sandra85)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: prehod iz kašic....za 8 mesečnike?
18.5.2008 15:15:00   
Anonimen
ALJA75, tukaj ti tako lepo piše user posted image  :

http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=2756303

(odgovor članu sandra85)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: prehod iz kašic....za 8 mesečnike?
18.5.2008 19:48:54   
dreamz
IZVIRNO SPOROČILO: ALJA75

Torej. Naša 8 mes. pupa je zdaj navajena kašic vseh okusov, zdaj pa me zanima naslednji korak. Do sedaj sem ji v roko ponudila samo žemljico in albert keks. Kako torej zdaj naprej....ima pa spodaj dva zobka.
 
Naš je že skoraj vse kot mi, samo pretlačim mu ali meso narežem na čisto majhne koščke, pa ima dva zobka, ki sta komaj prebila dlesen.

Ali ji lahko dam zdaj že tudi fruchrtzwerge in monte pa sadne jogurte?
Mi smo ml. izdelke uvedli že po dopolnjenem 6. mesecu

Kdaj pa lahko ponudim isto hrano kot jo jemo mi, mislim enako začinjeno in to?
Naš že je z nami naše  kosilo, ampak ne uporabljam popra in umetnih začimb oz. vegete ipd., samo naravne dišavnice (majaron, timijan, baziliko ipd)

Hvala za pomoč!

Aja še to....meni večkrat na dan kaka. Ali tudi vaši dojenčki? Se bojim, da ji ne dajem preveč za jest (AM, sadna kašica, AM, zelenjava/meso kašica, AM)
Oh, pa še kolikokrat kaka! Včasih tudi 5krat ali več, ampak vsaj 2krat na dan sigurno! Otroku itak dajem zdravo hrano in mu postim, da poje kolikor mu gre. Telo absorbira kar rabi, ostalo pa gre ven. user posted image



_____________________________



(odgovor članu ALJA75)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: prehod iz kašic....za 8 mesečnike?
19.5.2008 11:55:54   
ThinkPink
Pri 8m ji lahko komot daš mlečne izdelke in tudi vašo hrano, samo manj začinjeno seveda. Edino na alergene stvari pazi ( čeprav jaz sem ji od 5m dajala kivi, za katerega nisem vedela, da je alergen...pa je sicer bilo ok).

Glede kakanja - tudi naša ogromno kaka, včasih se mi celo zdi, da več pokaka kot poje.user posted image  To, da prebava dobro deluje je čisto fajn.


(odgovor članu dreamz)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: prehod iz kašic....za 8 mesečnike?
19.5.2008 12:41:26   
ALJA75
Hvala mamice, res ste prijazne!!!

(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
Pokukajte v pravljičen svet nove trgovine ...
photo
Vrata je odprla nova trgovina Mali zakladi, ki se nahaja v spodnji etaži Emporiuma, BTC City Ljubljana.




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?