|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vegeterjanstvo med nosečnostjo
13.3.2008 19:49:48   
budulove
Pozdravljene,
kaj si mislite o vegeterjanstvu med nosečnostjo. Ali katera prakticira vegeterjanstvo med nosečnostjo. Mislite, da je lahko otrok zdrav, čeprav mamica je samo vegeterjansko hrano?
Sama sem vegeterjanka od 14leta, brez kakšnega posebnega razloga. Najbolj zaradi okusa, ki mi ni ravno všeč, slabega občutka, ter zato ker imam raje lahko hrano.
Zdaj sem  v tretjem mesecu in sem se začela "silit" z belim mesom in ribami, saj mi je zdravnica rekla, da bom kasneje težko dobila potrebno količino beljakovin z rastlinsko hrano. Poleg tega bi mi takšna količina stročnic kot bi jih morala zaužiti naredila pravo neurje v prebavnem sistemu.


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vegeterjanstvo med nosečnostjo
13.3.2008 20:04:00   
eole
jaz sem vegetarjanka že 11 let in sem tudi sedaj med nosečnostjo. mislim, da piščenec ali puran ne bi prav z ničerem koristil mojemu dojenčku. pazim pa na prehrano ..  pojem veliko rdeče pese, pijem pesin sok, suhe slive za kri .. vse vrste zelenjave in sadja, oreške itd itd.

(odgovor članu budulove)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vegeterjanstvo med nosečnostjo
13.3.2008 20:26:33   
mateyka
ajda in quinoa - vsebujejo vseh osem osnovnih aminokislin in so zelo blizu popolni proteinski prehrani.

bi blo pa fino vedet a se lahko uživa spirulina med nosečnostjo, ker vsebuje 60% proteinov.
Spirulina contains unusually high amounts of protein, between 55 and 77% by dry weight, depending upon the source. It is a complete protein, containing all essential amino acids, though with reduced amounts of methionine, cysteine, and lysine, as compared to standard proteins such as that from meat, eggs, or milk. It is, however, superior to all standard plant protein..
Spirulina contains vitamin B1 (thiamine), B2 (riboflavin), B3 (nicotinamide), B6 (pyridoxine), B9 (folic acid), B12 (cyanocobalamin), vitamin C, vitamin D, and vitamin E
Spirulina is a rich source of potassium, and also contains calcium, chromium, copper, iron, magnesium, manganese, phosphorus, selenium, sodium, and zinc
http://en.wikipedia.org/wiki/Spirulina_(dietary_supplement)#Nutrients_and_other_chemicals

al pa kake omega3 tablete - jaz sem mela ene rastlinske omega3 tablete, tko da se jih da dobit brez rib.

< Sporočilo je popravil mateyka -- 13.3.2008 20:27:02 >

(odgovor članu eole)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vegeterjanstvo med nosečnostjo
13.3.2008 20:35:18   
Yskra
Pozdravljena!

Naj te opogumim, ni se ti treba siliti z mesom.
Sem vegetarijanka 7 let in v zadnjih 4 letih sem bila 2x noseča,
oba otroka popolnoma zdrava in dovolj težka (3300g in 3700g).
Malo bolj sem pazila na prehrano samo v tem smislu, da nisem
jedla živil, za katera vem, da niso zdrava.
Imela sem le premalo železa v krvi, tablete so mi pomagale,
najbolj pa doma narejen med oz. sirup iz regratovih cvetov.
Nisem pa ginekologinji razlagala, da sem vegetarijanka,
ker vem, da bi imela pomisleke po nepotrebnem.
Pa tudi sicer živim z zavestjo, da meso ni zdravo ne za telo in ne za dušo,
zakaj bi ga potem jedla?

Lep pozdrav in lepo nosečnost želim!

(odgovor članu eole)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vegeterjanstvo med nosečnostjo
13.3.2008 20:44:52   
zvezda71
Sem vegetarijanka, med nosečnostjo seveda nisem jedla mesa, z gin. sem se dogovorila, da mi je malo bolj pogosto kontrolirala kri. Kri sem imela super, mali se je rodil težek 4220. Pa nobenih ekstra dodatkov nisem jedla razen folno kislino prve 3 mes. Tako da, moja izkušnja ni važno meso važna je zdrava uravnotežena prehrana. Pa srečno!

(odgovor članu Yskra)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vegeterjanstvo med nosečnostjo
13.3.2008 20:52:15   
budulove
Ste me kar pomirile. Slišala sem že razna obsojanja, ker sama seveda nisem mogla držat jezika za zobmi držat, sem povedala ginekologinji, farmacevtki...
Sama nisem bila nikoli slabokrvna , vedno vse v redu. sem pa zelo suha pa tudi moj otroček naj bi bil že na prvem pregledu en teden premajhen. Ne vem, če je kaj povezano.
Jem ogromno, pa gre vse samo čez mene:) Pač obožujem sadje in zelenjavo na 1000 in en način.
Jem teblete elevit, od takrat, ko sem izvedela, da sem noseča.
Mateyka hvala za tele tablete spirulina mogoče je tole boljše zame kot elevit.

(odgovor članu zvezda71)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Vegeterjanstvo med nosečnostjo
13.3.2008 21:25:06   
maxi133
hmm... ne vem, ravno danes nam je v mš predaval ginekolog in je rekel, da med nosečnostjo ne priporoča veganstva in vegetarjanstva ravno zaradi tega, ker naj bi nosečnica zaužila vsega po malo, kar pa z vegetarjanstvom ne zaužiješ. Tako da ne vem... Če pa punce pravijo, da je bilo ravno tako vse v najlepšem redu, ne vem zakaj bi spreminjala prehranjevalne navade. Mogoče pa bi bilo vseeno boljše, da poveš ginekologu?!

(odgovor članu budulove)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
13.3.2008 22:17:23   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu maxi133)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Vegeterjanstvo med nosečnostjo
14.3.2008 0:14:27   
Anonimen
Vegetarijanstvo in nosečnost gre popolnoma lepo skupaj. Splača se vam malce pobrskati po netu in tujih spletnih straneh in forumih. Sama sem našla veliko več informacij in "dokaznega gradiva"user posted image , da je vegetarijanstvo popolnoma zdrava in priporočljiva oblika prehranjevanja, tudi med nosečnostjo.
Seveda pa zagovorniki in veliki jedci mesa - tudi naši zdravniki, tega še lep čas ne bodo priznali.

Sama sem vegetarijanka 16 let, zdaj sem konec 6 meseca nosečnosti in zaradi vegetarijanskega prehranjevanje nimam popolnoma nobenih težav.

Sicer pa pomislite -  a kuhana, ocvrta, pražena....trupla ubitih živali so pa zdrava prehrana? Koliko adrenalina in strahu je pa preželo telo, preden je žival umrla? 

Dan ali dva nazaj je bil link ravno na rr iz ene klavnice, pa si ga poglejte in zaključite.

Lp

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Vegeterjanstvo med nosečnostjo
14.3.2008 7:26:31   
jolly123
Mah tiste, ki predavajo da je meso nujno potrebno kar lepo ignoriram. Ne vem zakaj se je moje zdravje popravilo za 100% odkar ne uživam več mesa, prej sem bila nonstop slabokrvna, prehlajena, problemi s prebavo, zdaj tega še od daleč ne vidim. Res ne spomnim se kdaj sem bila na zadnje prehlajena.
Tako da kar brez panike, verjetno se veliko bolje prehranjuješ kot vegeterijanka kot pa večina mesojedcev, saj ješ raznovrstno hrano, ne pa nonstop nek šnicel na krožniku.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Vegeterjanstvo med nosečnostjo
14.3.2008 8:07:25   
bskrle
Drage vegetarijanke!
Tudi jaz vam na prvi pogled verjamem in upam, da z vami in vašimi otroki ni nič narobe. Jaz trdim,da sem pojedla ogromno čokolade med user posted image , pa tudi ni nIkomur škodilo. Individualne izkušnje pač. 
Upam, da vaša zelejeva ne raste v preveč stresnem okolju, ni špricana, obogatena s hormoni za rast ipd.
Tudi vegetarijanstvo ima 2 plati.


(odgovor članu jolly123)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Vegeterjanstvo med nosečnostjo
14.3.2008 8:17:43   
nuala
Da z vegetarjansko hrano dobiš vsa potrebna hranila je možno, je pa to relativno težko. Za pripravo hrane, pa tudi za nabavo sestavin si moraš vzeti veliko časa. To, da pač rada uživaš sadje in zelenjavo je seveda fino, vendar to ne bo dovolj, ne za rastočega otroka, dolgoročno pa tudi zate ne.
Tako da ti svetujem, da se v času nosečnosti ( pa tudi kasneje ) prehranjuješ z visokovrednimi hranili nemesne narave, ali pa začneš uživati živalske beljakovine.

Sama sem mnenja, da za odraslega človeka, sploh žensko, ki ni preveč aktiven in obremenjen, ter ima dovolj časa za pripravo hrane, je vegetarjanski način hrane sigurno primeren. Kljub vsemu pa sama zagovarjam mediteranski način prehrane, ki vsebuje tudi ribo in nekaj mesa.

_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu budulove)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Vegeterjanstvo med nosečnostjo
14.3.2008 10:40:16   
Kaliope
tudi moja prijateljica je vegeterijanka in med nosečnostjo ni nič spreminjala prehrane, ker ni imela nobenih težav, njena fanta pa sta se rodila velika, težka in zelo zdrava, tak da jima ni nič primanjkovalo mesa. Če tvoje telo mesa ne potrebuje, oz. se ti celo upira, se pač ne sili z ničemer. Pazi, da boš jedla uravnoteženo, veliko žitaric, soje in njenih proizvodov.

(odgovor članu nuala)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Vegeterjanstvo med nosečnostjo
14.3.2008 10:50:56   
frutka_
Če ti ne paše jesti mesa se z njim nima smisla siliti. Fajn nasvete za prehrano vege nosečke ima knjiga "Zdrava prehrana v nosečnosti". Za vsaki teden posebej pišejo kaj je kdaj dobro jesti. Morda pojdi v knjižnico in preberi.
Če bo telo prepoznalo potrebo po meseni hrani ti bo že poslalo signale.
V prvi nosečnosti sem pojedla izredno malo mesa, ni mi dišalo, po porodu, ko sem začela dojiti pa sem naenkrat dobila lušte po mesu. In to po rdečem, ki ga sicer niti ne kupujemo. user posted image  Zdaj sem v starih tirnica, meso je, v zmernih količinah, če mi ne bi dišalo, se ne bi silila.

(odgovor članu budulove)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Vegeterjanstvo med nosečnostjo
14.3.2008 13:26:12   
Anonimen
No pa še nekaj bi dodala. Najbolj "smešne" so mi tiste - tisti, ki še nikoli v življenju niso poskusili biti niti en dan ali teden brez mesa, ki še nikoli niso prebrali nič o prehranjevanju, kaj šele o vegetarijanskem prehranjevanju, potem pa svoje prepričanje prodajajo vegetarijankam in jim solijo pamet in jih strašijo kako grozne posledice ima pa ta prehrana zdaj za otroka.

In še ena najbolj butastih, ki se jo poslužijo pa res, ko nimajo tudi enega argumenta več, s katerim bi te zrezali in sicer:
Kaj pa duša?  Rastline in sadje tudi jokajo, so v strahu in jim s tem ko jih poješ povzračaš bolečine, tako kot živalimuser posted image user posted image   Mislim ko pa ti tako prijavijo, pa nimaš kaj drugega kot se jim smejat v obraz... Gre za popolnoma drugačno "obliko bivanja".

Res budulove, jej kar ti paše in tud slučajno ne poslušaj pametnjakovičev.
Mene so poskušali že tolikokrat posiljevat s svojim prepričanjem, da mi ob takih izjavah ratuje že kar slabo. In najbolj neverjetno - ste kdaj slišale, da so vegetarijanke obtoževale vsejedke, kako so sebične do otroka in ga spravljajo v nevarnost, zato ker so drugačnega mišljenja kot one?
Jaz nikoli! Obratno se pa vedno dogaja.

(odgovor članu frutka_)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Vegeterjanstvo med nosečnostjo
14.3.2008 22:42:27   
lifcsi
Tudi jaz ti lahko samo potrdim, da ne skrbi zaradi tega, ker ti meso ne dišiuser posted image . Jaz imam srečo, ker sta moji zdravnici (osebna in G) vegetarijanki in ko sem ju še prej za vsako figo spraševala, če je to pa to zaradi tega, ker ne jem mesa, sta samo zamahnili. No pa smo naleteli na pediatra, ki pa si  ne predstavlja življenja brez mesa, pa ga kljub temu naši malči ne dajemo.

Da se vrnem na temo: med nosečnostjo sem se trudila čim bolj pestro prehranjevati (seveda brez mesa) in je vse potekalo v najlepšem redu. Pa še v bolnici sem po porodu dobila obilno vege večerjo - brez pripombuser posted image user posted image .





(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Vegeterjanstvo med nosečnostjo
2.6.2008 14:54:01   
timy
Pozdravljene,

vegetarijanka sem 7 let, in sedaj prvič noseča. Okolica mi je že začela ponujati meso, češ, da kot nosečnica bi to morala jesti. Sama nisem nikoli niti pomislila o tem, sem pa ravno zaradi tega prebrala nekaj člankov in knjig na to temo. Ker sama še uživam jajca in mlečne izdelke, ni nobenega problema. Tudi če jajc in mleka ne bi uživala, bi bilo ok, samo več bi morala posegati po tofuju in drugih sojinih izdelkih, oreščkih in jedrcih itd. Še več, večkrat sem prebrala, da utegnejo vegetarijanske mamice biti veliko bolj zdrave, manj utrujene ter veliko manj podvržene holesterolu.

(odgovor članu lifcsi)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Vegeterjanstvo med nosečnostjo
11.6.2008 19:32:28   
lilija*
Še moj komentar (mogoče za nekatere kr neki, pa vseeno):
nekateri verjamejo, da imajo živali dušo, drugi ne; in spet nekateri verjamejo, da ima zelenjava dušo, drugi spet ne.... In če z argumenti prepričaš sam sebe, živi, kakor želiš...

(odgovor članu timy)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Vegeterjanstvo med nosečnostjo
30.6.2008 11:00:30   
MoonEve
Sama sem vegetarijanka že od 14. leta, v srednji šoli sem bila slabokrvna (čudna je prehrana v srednješolskih letih user posted image ), kasneje se je stanje popravilo. Zdaj sem 2. noseča in mi še na misel ne pride, da bi pojedla kako meso. Kri med prvo nosečnostjo sem imela odlično, prav tako zdaj. Punčka se je rodila normalo težka, 3 dni pred rokom. Stara je skoraj 16 mesecev, pa še praktično ni bila bolana.

Tako da tisti/e, ki trobite vegijem, še posebej nam nosečnicam, kako je to baaaaaaaad, ker ne jemo mesa, raje poglejte, kaj je na vaših krožnikih.

A ste za to, da ustanovimo Klub vegi user posted image ? user posted image

LP

_____________________________

Otrok vesolja si, nič manj, kot so to drevesa in zvezde.
_____________________________


(odgovor članu lilija*)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Vegeterjanstvo med nosečnostjo
10.7.2008 22:20:24   
Annny
Jaz sicer nisem vegetarijanka, vendar meso jem zelo redko. Meso mi nekako ne paše, vendar je zanimivo, da ga med nosečnostjo jem večkrat, ker se mi ga 'zlušta'..mogoče telo na ta način samo pove, kaj rabi. Sploh me mika kakšen pršutuser posted image V glavnem, jaz se ne obremenjujem z (ne)vegetarijanstvom...jem, kar mi paše, pa čimveč sadja in zelenjave..Če boš nasplošno zdravo jedla, ne vidim razloga, da bi bil otrok kako prikrajšan..Lp

(odgovor članu budulove)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Vegeterjanstvo med nosečnostjo
10.7.2008 22:58:17   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: *Angelina*

No pa še nekaj bi dodala. Najbolj "smešne" so mi tiste - tisti, ki še nikoli v življenju niso poskusili biti niti en dan ali teden brez mesa, ki še nikoli niso prebrali nič o prehranjevanju, kaj šele o vegetarijanskem prehranjevanju, potem pa svoje prepričanje prodajajo vegetarijankam in jim solijo pamet in jih strašijo kako grozne posledice ima pa ta prehrana zdaj za otroka.

In še ena najbolj butastih, ki se jo poslužijo pa res, ko nimajo tudi enega argumenta več, s katerim bi te zrezali in sicer:
Kaj pa duša?  Rastline in sadje tudi jokajo, so v strahu in jim s tem ko jih poješ povzračaš bolečine, tako kot živalimuser posted image user posted image   Mislim ko pa ti tako prijavijo, pa nimaš kaj drugega kot se jim smejat v obraz... Gre za popolnoma drugačno "obliko bivanja".

Res budulove, jej kar ti paše in tud slučajno ne poslušaj pametnjakovičev.
Mene so poskušali že tolikokrat posiljevat s svojim prepričanjem, da mi ob takih izjavah ratuje že kar slabo. In najbolj neverjetno - ste kdaj slišale, da so vegetarijanke obtoževale vsejedke, kako so sebične do otroka in ga spravljajo v nevarnost, zato ker so drugačnega mišljenja kot one?
Jaz nikoli! Obratno se pa vedno dogaja.


Joj, angelina, kolk si ti našopirjena proti običajno jedim ljudem. Kolk hudega mišljenja je v tebi, pa kao zaradi predsodkov vegi. Ne štekam.

Sama dolga leta nisem jedla mesa. V bistvu od otroka gor v glavnem samo 2 vrsti mesa, pa konec, pa še tisto bolj malo. Kasneje pa ga sploh nisem jedla - ne zaradi predsodkov, ampak mi enostavno ni dišalo. Med 1. nosečnostjo mi je meso smrdelo, da ga niti slučajno nisem probala, ker se mi je obračalo. Otrok je bil sicer zelo lahek, pa ves čas mi je primanjkovalo železa. otrok se je rodil zelo po meni. Ne mara mesa, v bistvu on niti mlečnih izdelkov ne je že od malega. V 2. in 3. nos. sem jedla nekaj mesa, ker mi je tako pasalo. Meni osebno se zdi, da se mora človek prehranjevati, kot mu paše. Se mi pa zdi,da če si vegi zato, ker kao ščitiš živali, da je to malo mimo. Živali in rastline so enako mnogo žive, kot mi. Enako mnogo čutijo in mislijo, le da nekateri pač menite drugače, da so rastline kr tko mal, brezčutne, da nimajo pojma. Jaz sem pač prepričana, da samo človeštvo kot tako nima nobenega načina kako bi izmerili rastlini dušo. Saj ga niti pri človeku in živali nima, sklepamo na dušo zaradi odzivnosti, to je pa tudi vsa znanost. Tako da, draga angelina, če se tebi še tolk bolno zdi, jaz verjamem, da rastlina misli in čuti in celo verjamem, da na mnogo višjem nivoju, kot čćlovek ali žival. Zato je energija rastline tako zelo čista, zato nam jo paše jest, ker je fajn se nafilat s čisto energijo, ne tolk zemeljsko, prizemljeno, živalsko. Drugače pa je dejstvo, da nekdo mora umret, če hočeš ti jesti, živeti, ne gre drugače, nekoga umoriš, da od njegove energije živiš. Življenje ni narejeno nič romantično, ampak zelo okrutno. Sprijazni se z realnostjo. Rastlino si umorila, da lahko živiš. Čutila je, tako je. Nimaš druge šanse, če hočeš živet. Zato jaz povsem razumem vse, ki jim paše vegi prehrana. Zelo je bogata z energijo, ki te še malo bolj v luft požene, kot si že itak. Meni tudi paše. Samo nikakor pa ne obsojam ljudi, ki jedo mrtve ptiče ali krave. Saj ti tudi ješ mrtve karfjole pa grahke.

Aja, jaz sem slišala že ogromno vegetariancev, ko so se zgražali nad ljudmi, ki jedo mrtve živali. Tudi ti si danes eno tako prijavila, če se ne motim. Tako da ne bi o obtoževanjih. Medtem ko sama nisem slišala nobene pripombe, ko nisem jedla mesa iz nobene strani. Čudno, da ti take ljudi srečuješ. Morda ima tvoja slaba volja kaj veze s tem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Vegeterjanstvo med nosečnostjo
21.7.2008 13:55:23   
khurde
živjo,

jaz že več kot 10 let ne jem mesa, sem noseča in nimam problemov. sorodniki še ne vejo, zdi se mi, da bo znal kakšen povedati kaj "pametnega" na račun moje prehrane, samo se ne obremenjujem s tem. jaz jem kar mi paše, parkrat tedensko si zjutraj naredim sok iz sveže rdeče pese + jabolka + včasih limona, jem kosmiče + rozine + orehi in vse ostale kombinacije, včasih tofu, odvisno koliko mi paše, stročnice, polnozrnat kruh, semena, oreške, solate itd. včasih mi grozno paše burek ali karkoli čimbolj nezdravega, drugič čez dan pojem ogromno, tretjič mi cel dan ne paše nič in takrat nič ne jem oz. samo kakšno sadje, če se s čem silim, mi je lahko malo slabo, večinoma pa nimam težav.

se mi zdi, da je najbolje poslušati lastno telo.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Vegeterjanstvo med nosečnostjo
21.7.2008 15:12:15   
mateyka
Gina, to si pa tako lepo napisala - se podpišem user posted image

(odgovor članu khurde)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





11 dih jemajočih fotografij PORODA DOMA!
Porod doma pomeni absolutno prevzemanje odgovornosti, vračanje k naravi in ??izkazovanje ženske moči – te fotografije to...
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?