|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pospravljanje stvari za sabo
27.8.2008 14:30:38   
Anneda
Čeprav 9 letnega sina in 8 letno hčerko že od malega učimo, da se stvari pospravljajo za sabo in to vidijo tudi pri nama z možem, imamo vsakodnevne borbe in opozarjanja. Sem mislila, da bo z leti kaj boljše, pa ni uspeha.  Ima katera kakšne uporabne nasvete? Hvala.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pospravljanje stvari za sabo
27.8.2008 14:32:08   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Anneda
Sem mislila, da bo z leti kaj boljše, pa ni uspeha.

Hvala enako. user posted image

(odgovor članu Anneda)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pospravljanje stvari za sabo
27.8.2008 14:38:32   
Anonimen
Vse kar ni pospravljeno daj v vreče pa skrij, pa reči da si vrgla stran ker si mislna da je za stran, ker ni blo pospravljen. To sem jaz sestri delala k je bla mala pujskauser posted image

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pospravljanje stvari za sabo
27.8.2008 14:39:26   
Kerensa*
Pri nas to ne zaleže... se pa pred TV usede. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pospravljanje stvari za sabo
27.8.2008 14:40:13   
ana b
Jaz našemu štiriletniku zagrozim, da grem po črno vrečo (on ve, da je za smeti) in je 1, 2, 3 vse pospravljenouser posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pospravljanje stvari za sabo
27.8.2008 14:41:07   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Pri nas to ne zaleže... se pa pred TV usede. user posted image


To se da tud sklopit. K sm bla jaz mulc sm lahko gledala sam risanke pred dnevnikomuser posted image .

Pa k bi mu zmanjkalo cunj in vsega bi verjetno dojel.

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pospravljanje stvari za sabo
27.8.2008 14:42:11   
Kerensa*
Saj sem mu kabelsko izklopila, da ni mogel gledati Jetix-a, ja user posted image ... ampak pospravljal pa vseeno ni... gospodič se je ulegel na posteljo in bral strip. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pospravljanje stvari za sabo
27.8.2008 14:43:13   
AKP
Ravno včeraj sem imela inšpekcijski pregled user posted image v sobi od sina in hčere. GROZA!!! Še pujsi imajo lepše. Pa sta že oba konkretno velika pa ju vsa ta leta utrujam s tem, da mora biti soba pospravljena pa ni nekega rezultata. Mogoče pa imata probleme s sluhom in sta vedno preslišala moje želje, mogoče pa tudi z vidom in pač ne vidita svinjarije user posted image . Ko se res konkretno razjezim jo pospravita. Ko sta bila manjša je vsaj zalegla kakšna grožnja, da bom vrgla igrače v smeti, zdaj pa to ne pomaga več.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Pospravljanje stvari za sabo
27.8.2008 14:44:39   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Saj sem mu kabelsko izklopila, da ni mogel gledati Jetix-a, ja user posted image ... ampak pospravljal pa vseeno ni... gospodič se je ulegel na posteljo in bral strip. user posted image


Ja proces traja. To ne morš v enm dnevu.

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Pospravljanje stvari za sabo
27.8.2008 14:47:08   
Anneda
Evo AKP pri nas je točno tako, grožnje, da bo šlo vse v smeti ne zaležejo več. Očitno je neke vrste epidemija  tole nepospravljanje user posted image .

(odgovor članu AKP)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Pospravljanje stvari za sabo
27.8.2008 14:47:28   
Kerensa*
Saj ne poskušam v enem dnevu... poskušam že 4 leta! user posted image ... pa ne naredi nič, razen takrat, ko stojim zraven njega in mu gledam pod prste... če  grem samo na WC vmes, on takrat počiva od utrujenosti, revež user posted image ... seveda pa tačas, ko jaz kontroliram starejšega, mlajši razmetava na drugem koncu... pa se dajmo. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Pospravljanje stvari za sabo
27.8.2008 14:48:55   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: AKP

Ravno včeraj sem imela inšpekcijski pregled user posted image v sobi od sina in hčere. GROZA!!! Še pujsi imajo lepše. Pa sta že oba konkretno velika pa ju vsa ta leta utrujam s tem, da mora biti soba pospravljena pa ni nekega rezultata. Mogoče pa imata probleme s sluhom in sta vedno preslišala moje želje, mogoče pa tudi z vidom in pač ne vidita svinjarije user posted image . Ko se res konkretno razjezim jo pospravita. Ko sta bila manjša je vsaj zalegla kakšna grožnja, da bom vrgla igrače v smeti, zdaj pa to ne pomaga več.


Zagrozi jima da jo boš slikala pa na net dalauser posted image (joj sm žleht)

Predvidevam da sta najstnika, pa da uporabljata net, njuni prijatelji tud.

< Sporočilo je popravil karin24 -- 27.8.2008 14:49:27 >

(odgovor članu AKP)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Pospravljanje stvari za sabo
27.8.2008 15:21:54   
puncica
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

Vse kar ni pospravljeno daj v vreče pa skrij, pa reči da si vrgla stran ker si mislna da je za stran, ker ni blo pospravljen. To sem jaz sestri delala k je bla mala pujskauser posted image

Ja to sem jst včeraj gruntala in pogruntala naslednje kaj potem ko igrač zmanjka? a si jih potem vrnila, ker če jih vrnem bo vedela da jo nategujem in jih samo skrijem, če pa ne vrnem mi bo pa težila da nima igrač pa hoče risanko, kar pa tud ne gre. Tako da tole ne vem kako speljat, ker gre tud men že na živce tole pospralvjanje, zdej sam grozimo naredimo pa ne nič, kar je pa tud narobe, ker otroc vedo da iz tega ne bo nič, ker mami naklada.

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

velika dilema user posted image


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Pospravljanje stvari za sabo
27.8.2008 15:30:24   
Kerensa*
Jaz v stanovanju niti nimam kam skrivati stvari... kaj a naj si vse igrače v spalnico odnesem al' kaj?... nemogoče, ker je spalnica premajhna za vse (poleg tega, kar je že noter)... povsod drugje bi jih pa mulca sama našla user posted image ... jaz grem potem lahko samo še v otroško sobo spat, ker bo to edini prostor brez igrač.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Pospravljanje stvari za sabo
27.8.2008 15:35:12   
AKP
Karin24 dobra idejauser posted image . Zdaj še moram samo MSN naštudirat pa imam že novi adut user posted image .

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Pospravljanje stvari za sabo
27.8.2008 15:39:33   
FORZA
Men se zdi, da  starejši so slabše jim je kaj za dopovedat.
Pri nas še najbolj zaleže pri najmlajšemu 2,5 leti staremuuser posted image

Srednji živa groza
Uporabim tole varianto

IZVIRNO SPOROČILO: ana b

Jaz našemu štiriletniku zagrozim, da grem po črno vrečo (on ve, da je za smeti) in je 1, 2, 3 vse pospravljenouser posted image user posted image

pa še to ne zaležeuser posted image


Najstarejši pa da sploh ne govorim.


Nevem kako bi blo če bi imela hčerkouser posted image

(odgovor članu ana b)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Pospravljanje stvari za sabo
27.8.2008 15:41:05   
Kerensa*
Moj 11-letnik ne uporablja Interneta... nima pojma, kaj je Youtube... tako, da s takimi grožnjami ne bi prišla nikamor. user posted image

(odgovor članu FORZA)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Pospravljanje stvari za sabo
27.8.2008 15:56:35   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Moj 11-letnik ne uporablja Interneta... nima pojma, kaj je Youtube... tako, da s takimi grožnjami ne bi prišla nikamor. user posted image


Vztrajaj, vztrajaj in vztrajaj. Če je pač potrebno, da stojiš zraven se za nekaj časa s tem sprijazni. Ko bo soba pospravljena - jo vsaj 1x dnevno kontroliraj - recimo preden gre ven ali preden se vsede pred TV in če je ponovno kaj razmetano - stoj zraven njega dokler ne bo pospravljeno in mu daj tudi vedeti, da ne bo šel ven ali pred TV dokler ne bo pospravil.

To jaz pri mojem počnem že nekaj časa in počasi bo obrodilo sadove - seveda pa še ni toliko samostojen, da bi imel vso odgovornost. Za metanje v smeti - pa me jemlje resno - ker sem to že tudi storila.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Pospravljanje stvari za sabo
27.8.2008 15:59:39   
Kerensa*
Kaj pa naj rečem po 4-ih letih neuspeha vseh mogočih in nemogočih metod? user posted image ... a ni lažje za vse, če je pač ena soba v stanovanju razmetana? user posted image

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Pospravljanje stvari za sabo
28.8.2008 8:37:24   
aluš
Oh, spomino se kakšne sobe smo me imele (dobro - z izjemami).

Jaz sicer težim, težim.
Ampak če ima v sobi nametano še preživim. Pač je njuna soba, pa naj imata v njej malo "pravic". V soboto pač zatežim že ko vstaneta, da gresta ven, ko bo soba pospravljena. Potem je najprej besedni boj, kdo je kaj zmetal, kdo je več zmetal ipd. To upam, da se bo uredilo, ko naredimo vsakemu svojo sobo. Čeprav sem ravno zadnjič rekla možu, da bomo potem imela dve razmetani sobi. No, v glavenm, v soboto nekak pospravita. Včasih malo bolj natančno, včasih gre pa domala vse v en predal. Pa imamo potem cca 1x na pol leta generlko vsi skupaj in sortiramo in delamo red po predalih.
Bolj me moti sledeče:
1. pridem domov (sploh zdaj med počitnicami), najprej zunaj kolo pred vhodnimi vrati, v predsobi padem čez čevlje, ki pač ostanejo tako kot so šli z noge.
2. dnevna: skodelica od zajtrka in  kakšen krožnik na mizici, pižama na kavču, deke razmetane.
3. kuhinja: pozabil pobrat posodo iz pomivalca
4. kabinet: računalnik gori že od zjutraj, mulc me sploh ne "registrira" če ga ogovorim z normalnim tonom.
Potem seveda znorim, gospod se s kislo "faco" zbaše izza računalnika in začne mučno pospravljati. Seveda pospravi samo pol, pol pa pozabi (ne vidi!!!!!).

Se pa strinjam z eno predhodnico. Pri nas smo tamalemu 1x (kao) v kontejner vrgli kocke, ki jih je imel par dni v kuhinji po tleh, smo stopal čeznje in mu razlagal, da bodo šle v smeti. Na koncu jih je mož en večer pospravil. Tamal je zjutraj takoj opazil, da jih ni. Smo povedal, da so šle v smeti. Nobene posebne reakcije. V ponedeljek pa vidi "smetiškote" in se začne dret ko jesihar. Sva komaj zgruntala, da zaradi kock. Od tedaj, rečem, da je zunaj kontejner in da jaz pospravljam samo tja, pa skoraj vedno  zelo hitro pospravi. Star je 4,5 let.

Ta velikega(11 let) pa ne gane skoraj nič. Ker je že navajen, da mami "pizdi" in grozi, sankcij je pa bore malo. Ker je tako, da telih mulcev vsaka kazen ne "premakne".

No, zdaj sem se razpisala, ampak ugotavljam, da je približno povsod isto.



(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Pospravljanje stvari za sabo
28.8.2008 15:22:59   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: aluš
Ta velikega(11 let) pa ne gane skoraj nič. Ker je že navajen, da mami "pizdi" in grozi, sankcij je pa bore malo. Ker je tako, da telih mulcev vsaka kazen ne "premakne".

3x hura za naše najstnike. user posted image

(odgovor članu aluš)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Pospravljanje stvari za sabo
28.8.2008 15:23:23   
puncica
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

... a ni lažje za vse, če je pač ena soba v stanovanju razmetana? user posted image


Hja ne bi bil problem če bi bila samo ena soba razmetana (pa če en po drugmu hodita) ampak pri nas so igrače POVSOD, ker privlečeta nekaj v kuhno, domine raztreseta po dnevni, na hodniku so avtomobilčki na tleh, da ne govorim da mi tamal zmeče vse copate iz predala. zimske kape, ki jih imam v dnevni vse privlečeta ven iz omar, skratka raztur do konca, pospravit pa ne.


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Pospravljanje stvari za sabo
28.8.2008 15:25:28   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: puncica
ampak pri nas so igrače POVSOD, ker privlečeta nekaj v kuhno, domine raztreseta po dnevni, na hodniku so avtomobilčki na tleh, da ne govorim da mi tamal zmeče vse copate iz predala. zimske kape, ki jih imam v dnevni vse privlečeta ven iz omar, skratka raztur do konca, pospravit pa ne.

Jaz za take primere uporabljam metlo... enostavno vse "pometem" v otroško sobo... nekaj potez in tla v stanovanju so prazna... no, ja, resda samo za dobro urico ali dve, ampak so pa... and on and on and on... user posted image

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Pospravljanje stvari za sabo
28.8.2008 15:31:34   
baguSka
Hmm... kaj pa ta metoda, da npr 1x al pa 2x na teden skupi pospravljate!?user posted image  

Men se ta metoda zdi veliko bl simpl in nevsiljena, kot ce ti otroku 'ukazes', da mora to in ono... Tko smo pa vsi na istem in noben ne gre stran, dokler ni celo stanovanje pospravljeno.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Pospravljanje stvari za sabo
28.8.2008 15:37:43   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

Hmm... kaj pa ta metoda, da npr 1x al pa 2x na teden skupi pospravljate!?user posted image  

Men se ta metoda zdi veliko bl simpl in nevsiljena, kot ce ti otroku 'ukazes', da mora to in ono... Tko smo pa vsi na istem in noben ne gre stran, dokler ni celo stanovanje pospravljeno.


Odvisno koliko je otrok star. Od majhnega smo mu mi vedno pomagali pospravljati - in s časom čedalje manj - oziroma samo še v smislu to daj tja, ono sem, kam že paše tole? ...

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?