|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako dat za pit?
21.5.2008 22:03:15   
sonchek
Pozdravljene,
mi smo začeli s GH in s tem je treba spiti tudi kaj čajčka oz. vode.
Ampak naša ne more, ne zna, če ji dam po žlici ga ven pluva, ok probam druzga, probam vodo vse isto..dam flaško-sploh ne ve kaj naj dela s njo, dam slamco ji malo stisnem, ji vse teče po bradi in vratu..
Kako naj ji dam in kaj naj ji dam za pit in seveda kdaj?
Če je žejna ne vem...sicer se pa še dojiva..smo pa res na začetku uvajanja GH

Hvala vam

_____________________________

Kaj ti pove moj topli objem,
ko k sebi te privijem:
ljubo moje detece,
zate le živim in bijem...(26.11.2007 in 27.09.2009)
--------------------------------
str. U-84
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako dat za pit?
21.5.2008 22:22:40   
sandra85
moj tudi ni hotel pit ne iz flašk ne po žlički, pa smo pol ugotovili da je on velik fantuser posted image in pije samo po kozarčku ali pa po navadni plastenki z cucljem (na primer voda Jana junior-to kupujemo mi)

_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu sonchek)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako dat za pit?
21.5.2008 22:40:40   
Naja31
Poskusi tudi z magičnim lončkom.

Sicer pa se mogoče dovolj odžeja z dojenjem.

(odgovor članu sandra85)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako dat za pit?
21.5.2008 22:48:54   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

Poskusi tudi z magičnim lončkom.



Drugače pa če imaš Aventovo stekleničko, lahko kupiš samo nastavek(ki je identičen temu, ki je na magičnem lončku) in ga lahko kasneje uporbaljaš tudi na magičnem lončku...če bo zdržaluser posted image . Naš ni maral in ni znal piti po cuclju od rojstva. Ta zadeva pa je resnično pomagala.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako dat za pit?
21.5.2008 23:03:44   
sonchek
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

Poskusi tudi z magičnim lončkom.



Drugače pa če imaš Aventovo stekleničko, lahko kupiš samo nastavek(ki je identičen temu, ki je na magičnem lončku) in ga lahko kasneje uporbaljaš tudi na magičnem lončku...če bo zdržaluser posted image . Naš ni maral in ni znal piti po cuclju od rojstva. Ta zadeva pa je resnično pomagala.

Probala tudi to..pa se igra s tem v ustih...user posted image
nekako bi ji mogla pokazat da se da iz tega pit..hmmmmmmmmm user posted image

_____________________________

Kaj ti pove moj topli objem,
ko k sebi te privijem:
ljubo moje detece,
zate le živim in bijem...(26.11.2007 in 27.09.2009)
--------------------------------
str. U-84

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako dat za pit?
21.5.2008 23:10:09   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: sonchek

]
Probala tudi to..pa se igra s tem v ustih...user posted image
nekako bi ji mogla pokazat da se da iz tega pit..hmmmmmmmmm user posted image


Ufff, težek primerekuser posted image

Mogoče enostavno po žlički daješ pijačo, čeprav, če še dojiš, najbrž ne bo potrebno nič. Mogoče tudi zato odklanja, ker ji je mleko dovolj. TUdi kot pijača.....

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu sonchek)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako dat za pit?
22.5.2008 9:03:10   
srki
Koliko pa je stara? Zakaj pa ne bi še po flaški pila, če iz drugega noče? Boljše to, kot nič, al kaj?

(odgovor članu sonchek)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako dat za pit?
22.5.2008 9:10:13   
sonchek
IZVIRNO SPOROČILO: srki

Koliko pa je stara? Zakaj pa ne bi še po flaški pila, če iz drugega noče? Boljše to, kot nič, al kaj?


IZVIRNO SPOROČILO: sonchek
..dam flaško-sploh ne ve kaj naj dela s njo,

stara bo pa glih kar pol leta....

_____________________________

Kaj ti pove moj topli objem,
ko k sebi te privijem:
ljubo moje detece,
zate le živim in bijem...(26.11.2007 in 27.09.2009)
--------------------------------
str. U-84

(odgovor članu sonchek)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kako dat za pit?
22.5.2008 9:10:45   
hillmagic
Če dojiš ji mlekec zadostuje saj se v prvih dveh minutah z njim dojenoti odžejajo. Tako da nič ne srbi. Po sama pogruntala kaj je flaška ali pa magični lonček in se ji bo zdelo zanimivo. Sploh pa če sta na začetku uvajanja GH le-te ni toliko da bi ekstra vodo rabila ali čaj. Vso srečouser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Vse je za nekaj dobro :))

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kako dat za pit?
22.5.2008 10:45:54   
Paštetka
če dojiš, mogoče ni toliko žejna, je pa fajn, da tudi dobi še kaj dodatne tekočine (čaja, vode).

Moja je bila enako. Mi nimamo niti slepe dudke in je bila flaška s čajem misija nemogoče. Pa smo uspeli. Le vztrajati je treba in ji ponujati flaško. Včasih mi cel dan ni spila niti 20 ml.

Jaz sem ji enostavno ponujalaa flaško in ji z roko iz cuclja stiskala čaj, da je nekaj spila. Potem so pa prišle težave z odvajanjem, ker je premalo pila, se ni mogla pokakati. Pa smo ji naredili kamilice s 4 žlicami cukra. Da vidiš, kako je vlekla. user posted image  Potem sem pa skoz dozo cukra zmanjševala, uredila se je prebava, pa še na flaško se je navadila.

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu hillmagic)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kako dat za pit?
22.5.2008 10:49:04   
Splet.Ka
Pri nas je že od začetka pila samo iz kozarca. Ni šans, da bi poskusila slamico, stekleničko ali da bi šlo po žlički. Kozarec in pika. Poskusi!

_____________________________

Cvetim...

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kako dat za pit?
22.5.2008 15:45:30   
martita
Sonchek, sej že veš, da sva medve na istem....user posted image
Pri nas še najbolj pali slamca. In to tako, da jaz na eni strani povlečem tekočino v slamico, zamašim na eni strani slamico s prstom, da naredi vakuum in tekočina ostane v slamici, nato pa dam drug konc slamice njej v usta in če je sreče ona to lepo posrka ven. Tako vsaj malo popije. Tu govorim o kakih 10 - 20 ml, da ne bo pomote.user posted image

Vse drugo tudi pri nas odpade...ne duda, ne razni lončki, ne žlica....eh, še noben ni od žeje umrl....

(odgovor članu Splet.Ka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kako dat za pit?
23.5.2008 9:39:23   
sonchek
IZVIRNO SPOROČILO: martita
Vse drugo tudi pri nas odpade...ne duda, ne razni lončki, ne žlica....eh, še noben ni od žeje umrl....

Ja sej to je res..sam pomoje pol tudi zaradi tega premalo kaka...tko kot je napisala paštetka..
Mah bomo še probavali..pa da vidimo kaj nam bo uspelo..
zdej bo na vrsti kozarček..user posted image

_____________________________

Kaj ti pove moj topli objem,
ko k sebi te privijem:
ljubo moje detece,
zate le živim in bijem...(26.11.2007 in 27.09.2009)
--------------------------------
str. U-84

(odgovor članu martita)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kako dat za pit?
23.5.2008 10:20:15   
mehurčica
Moj prvi ni hotel nobene dodatne pijače do 8,5m. Do takrat samo dojenje in GH. Potem sem mu pa začela delat sama sadne sokove in je sprejel flaško.

Eni pa je sedaj stara 7m in ji sploh še ne dajem kaj dosti tekočine, ker se pač doji. Občasno ji dam tekočino od kompota, ki ji ga zjutraj naredim za sadno kašico in vodo. Ponujam ji samo iz Tupperware lončka in spije malo, če je žejna(10ml-50ml, ampak ne naenkrat). Drugih flašk ji sploh ne bom ponujala - se bo že navadila sčasoma. Rada pa pije tudi kar iz kozarčka in ji tudi lepo gre.
Več tekočine zraven dojenja ji bom začela dajat, ko bo bolj vroče in bo verjetno tudi bolj žejna.


_____________________________

Šele, ko postaneš mama, začneš resnično cenit zdravje.

(odgovor članu sonchek)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kako dat za pit?
23.5.2008 11:14:38   
Paštetka
sonček, pa saj če mu enkrat, dvakrat ali 3x ponudiš, še ne pomeni, da noče flaške ali kozarčka. To je treba kar precejkrat ponujat, da se navadi in potem bo vzel. Pač ni navajen te plastike imet v ustih, ko je prej dobil mehko toplo dišečo zizo, zdaj pa mu rineš plastiko. user posted image  otroka je potrebno naučiti in navaditi, da sprejme. Tako je tudi pri hrani, vzgoji... povsod.

Sicer pa priznam tudi meni včasih prej mine volja oz. zmaga dete kot pa mu vcepim določeno stvar user posted image

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu mehurčica )
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kako dat za pit?
23.5.2008 20:45:32   
ROmama
Moj bo tudi star 6 mesecev in tudi ne želi flaške. Kupila sem magični lonček od TT od 4 meseca naprej. Če nagneš lonček, počasi kaplja ven. Od začetka tudi ne vedel, kaj bi z njim, pa pljuval ven. Grenekga čaja res ne mara, pa vode tudi neuser posted image . Sem pa kupila od čaj z okusom jabolka od Hipa, ne zdi se mi preveč sladek, pa je v vročini prejšnje dni parkart potegnil.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kako dat za pit?
26.5.2008 20:38:11   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: martita


Pri nas še najbolj pali slamca. In to tako, da jaz na eni strani povlečem tekočino v slamico, zamašim na eni strani slamico s prstom, da naredi vakuum in tekočina ostane v slamici, nato pa dam drug konc slamice njej v usta in če je sreče ona to lepo posrka ven. Tako vsaj malo popije. Tu govorim o kakih 10 - 20 ml, da ne bo pomote.user posted image




Danes sem poskusila to tvojo metodo in začuda - zelo lepo je pil. user posted image

(odgovor članu martita)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kako dat za pit?
26.5.2008 23:19:18   
Pia77
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Pač ni navajen te plastike imet v ustih, ko je prej dobil mehko toplo dišečo zizo, zdaj pa mu rineš plastiko. user posted image   


Luštno si tole napisala.user posted image

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kako dat za pit?
27.5.2008 11:47:07   
sonchek
IZVIRNO SPOROČILO: Pia77

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Pač ni navajen te plastike imet v ustih, ko je prej dobil mehko toplo dišečo zizo, zdaj pa mu rineš plastiko. user posted image   


Luštno si tole napisala.user posted image

ja res je...user posted image

_____________________________

Kaj ti pove moj topli objem,
ko k sebi te privijem:
ljubo moje detece,
zate le živim in bijem...(26.11.2007 in 27.09.2009)
--------------------------------
str. U-84

(odgovor članu Pia77)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kako dat za pit?
27.5.2008 13:49:02   
Anonimen
Moj pa je prej prvič pil iz magičnega lončka! user posted image  Začuda se ni igral z ustnikom in je kar lepo pil. user posted image

(odgovor članu sonchek)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kako dat za pit?
28.5.2008 15:08:30   
Anonimen
Če jo še dojiš, ne potrebuje dodatne tekočine. Naša tud ni nič pila, lansko poletje resnično nič, šele pred parimi meseci je začela piti.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kako dat za pit?
30.5.2008 10:52:43   
Strawberrie Cherrie
IZVIRNO SPOROČILO: hothien

Če jo še dojiš, ne potrebuje dodatne tekočine. Naša tud ni nič pila, lansko poletje resnično nič, šele pred parimi meseci je začela piti.


Enako smo počeli tudi mi. Nekje pri 13, 14m je dejansko začel pit nekje po 300, 400ml vode ali čaja dnevno, sedaj pri 18m, ko smo se nehali dojit pa spije nekje 800ml dnevno. do 13m lahko na prste ene roke naštejem, kolikokrat je sploh potegnil preko slamice. Flaša, magični lončki, pri nas niso palili. Potem sem vzela tetrapak, tamali, pa slamco not, tetrapak nežno stisnila, tako, da je sok mu pritekel v usta, nekje drugi dan je znal sam piti po slamici, ker je avtomatsko vlekel. Ampak palilo ni, da bi več pil, samo naučil se je pa le piti. Še sedaj uporabljamo le kozarec, lepo usta na kozarec ali slamico in pa tisto flaško na slamico, za na pot, sprehod.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?